Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 18:26
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

I sesja Rady Gminy Ujazd

W poniedziałek, 19 listopada 2018 roku, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe, w osiedlu Niewiadów odbyła się I sesja Rady Gminy Ujazd kadencji 2018-2023.

Obrady Rady Gminy Ujazd rozpoczął najstarszy wiekiem radny wybrany na tę kadencję i był to Tomasz Białkowski. Wszyscy nowo wybrani radni złożyli ślubowanie i przyszedł czas na wybór w tajnym oddawaniu głosów wybór przewodniczącego Rady Gminy na tę kadencję. Zgłoszonych zostało dwóch kandydatów: przewodniczący poprzedniej kadencji - Piotr Zimny i Grzegorz Wilkowski. Większością głosów wybrany na przewodniczącego został Grzegorz Wilkowski. 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 


Kolejny punkt sesji, to wyznaczenie liczby i wybór zastępców przewodniczącego Rady Gminy. Wybrano dwoje wiceprzewodniczących i zostali nimi: Agnieszka Sitarek i Rafał Wolniewicz. 
Wybrano też członków poszczególnych komisji Rady Gminy Ujazd. 
W czasie I sesji Rady Gminy Ujazd wybrany na najbliższą kadencję wójt Artur Pawlak złożył ślubowanie. 
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Specyficzna społeczność 20.11.2018 21:21
Żal mi ludzi mieszkających w Ujeździe. Chociaż z drugiej strony to specyficzna mieścina, bardzo hermetycna społeczność. Mściwi,m pamiętliwi, ucząc się w Tomaoszowie, zawsze wykazujący sobkowatą postwę. Pamiętam, że gdy trzeba było zrobić cokolwiek społęcznie dla szkoły, zawesze wymigiwali się, że mają ostatni autobus. Mimo, że wielu z nich rodzice podwozili do szkoły i ze wszkoły odbierali. Miałem grono szkolnych przyjaciół, jak chyba każdy. Nigdy z Ujazdu czy Niewiadowa. Wedłu mnie wykorzenieni, nastawieni jedynie na piniądz. Nigdy nie uda się im budować czegoś trwaleszego poza własną rodziną, czegoś do czego potrzebna jest odrobina zaufania. Lubią powierzchowych fircyków. Adrian Witczak na pewno dostałby tam dużo głosów. To chyb nie jest obraźliwa opinia? Przede wszystkim opinia, tak? To należy podkreślić. Będziemy ukrywać  takie wrażenia? Nawet jeśli to nie znaczy, że one znikną. Były - i to od tylu lat!, no i są. Dlaczego?

woody 20.11.2018 22:22
nie pij juz

GG 21.11.2018 15:10
Ludzie na progu dorosłości. Przychodzi czas gdy przyotowujemy salę do studniówki. Każda klasa wybiera sobie ekpokę w jakim stylu chce mieć swój kącik. My mamy międzywojnie. Krynoliny, abażury z takich stroświeckich lamp (ale w domach w Tomaszowie czasem na strychach jescze są). Generalnie - dużo roboty. Wszystko robią uczniowie, czasem z pomocą rodziców gdy coś większego trzeba zrobić. 20 osób z Tomaszowa przychodzi dzień w dzień, Niewiadów ...nigdy. Nawet na godzinę. Nie pij wódy? Nie piję. I to widzę. Samochody juz były w każdej rodzinie. Funta kłaków bym za was nie oddał.

tak było 21.11.2018 15:45
a) sztucznie wytoworzone osiedle, choć z dłuższą tradycją, to jednak masowo zamieszkałe w PRLu. b) klasa robotnicza bez jakichkolwiek związków z miejscem w ktorym sie mieszka. Ja wyczuwam w takich ludziach takie przekonania: że "aaa co sie bede angażował, inwestowal emocjonalnie, skoro moje dzieci - najczesciej przez malzenstwo - beda juz mieszkac gdzieindziej. Skoro mnie, los (a dokładniej włądza ludowa - za co - jako osoba jakoś tam w piętnowanie postkomunizmu zaangażowana - za co władzy ludowej chwała. Bo to było przenoszenie z ulic z rynsztokiem, z kiblem w podwórku do 60-70 metrowych szklanych domów. TAK, TAK, TAK, takiej modernizacji większości społeczeńśtwa Polska nie widziała i najprawdopodobniej za mojego życia nie zobaczy, bo tendencje są odwrotne), ale wracajac do Niewiadowa. To podniesienie standardu życia dawnym wieśniakom, czy plebsowi z obrzeży miast, wywoływało również takie zjawisko, jak tumiwisizm. Szczególnie w rodzinach niereligijnych. Skoro nic ode mnie nie zalezy, to nic nie musze robić poza to co muszę :) Co ciekawe tych ludzi widuje czasem w Tomaszowie, z twarzami na tyle zrytymi życiem, że trudno ich podejrzewć by mieszkali i pracowali w lepszych miejscach. Liczyli, że państwo - tak jak ich rodzicom coś da - a pokazuje figę, a i daje kopniaka, w postaci komornika czasaem. Oczywiscie nie wszyscy Ujazd / Niewiadów są wsobni, bo miałem stamtrad dobrego kolegę, z ktorym na przyklad jezdzilismy do Piotrkowa (by posiedziec sobie na starowce na dachu kamienicy - on był też z Niewiadowa (nic nikomu sie nie stało, nic nie zniszczylismy posiedzielismy godzine na dachu i wróciliśmy - było to głupie, ale się wydarzało) ale w większości Ujazd / Niewiado taki jest. Zresztą on wypowiadał się w podobnym to nie co ja teraz. Przy nim oczywiscie tak wówczas nie mówiłem, by mu nie robic przykrosci. Po prostu nie artykułowalo sie wtedy takich pogladow, bo nie znalo sie jeszcze do konca tych ludzi. No ale kilka lat wsponej nauki to jest jakies doswiadczenie. Inna spawą są wycieczki szkolne, bo tu moze kogoś być nie stać, ale też jak jest wyjazd do Bronisławowa na rowerach, to trudno sie migać gdy trzeba 50 zł zrzucic sie na domek za weekend. No ale dobra, nie poczytujmy im tego za zle. W każdym razie do końca szkoły, wsobni, Także dzisiaj jest to dla mnie troche ważne by wiedzieć gdzie ktoś dorastał. Te lata gdy jest się już świadomym. Koniec podstawówk do matury. Jeśli Niewiadów / Ujazd, to jeśli z drugiej strony nie będzie pozytywnego sygnału w pracy czy w jakichś innych okolicznościach, to z mojej strony zero zaangażownia i skrupulatne pilnowanie swoich spraw. Powodów do agresji nie mam, bo nic mi nikt stamtąd złego nie zrobił. Niech sobie żyją. le zbiórki krwi, łachów na sieroty, złotowek na pozrywane przez wichure dachy, strych ksiażek do jakiejś społęcznej czytelnii - NIE.

szyna kolejowa 26.11.2018 23:48
przecież większość osób z Niewiadowa/Ujazdu kpi z Tomaszowa. Im bliżej do oddalonej Łodzi niż Tomaszowa. Miasto od dłuższego czasu się stacza... Co rusz słychać w ogólnopolskich mediach jaka patologia mieszka w Tomaszowie, a to pijana matka zostawiła dziecko, a to złodziejstwo etc. Cóż można powiedzieć ( z czym się zgadzam), że nie wszyscy są pijakami ale wszyscy obok nich mieszkają. Przykro patrzeć na miasto, które od czasu wyjścia z komuny nie do dość, że się nie rozwija to jeszcze się zatraca.

marek 21.11.2018 10:23
Pracowalem w tym srodowisku kilka lat, moge potwierdzic , ze cos z nmi jest inaczej.

Benek 05.12.2018 13:16
Zazdrość przebija przez Twoje słowa. Może chciałeś szpanować i Ci sie nie udało, stąd brak przyjaciół. A od Adriana się odczep. Z tego co wiem facet pracuje na uczelni, robi doktorat i jest lubiany, a ty chyba nie i stąd ta frustracja. Spójrz na siebie z boku i oceń ile znaczysz.

Reklama
Polecane
Gdzie się leczyć w majówkę? PodpowiadamyKancelaria adwokacka - jak dobrze wybraćNadrzeczna pożegnała maturzystów 2024Podsumowanie konkursu w "Dziewiątce"RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓW NA KONCERT THOMASA ANDERSA W ARENIE LODOWEJ!Dinozaury w MCKSzkolenie Specjalistyczne Saperów„Miało cię nie być” -  czwartek 2 maj w Kulturze DostępnejPechowa porażka w meczu wyjazdowymPomagają młodszemu koledzeDzień Balonów po raz pierwszy w Tomaszowie Mazowieckim !Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w II LO
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Białobrzeska Majówka Białobrzeska Majówka Piknik rodzinny pod tytułowym hasłem odbędzie się 11 maja w Miejskim Centrum Kultury Za Pilicą przy ul. Gminnej 37/39. Organizatorzy przygotowali dla jego uczestników wiele atrakcji. Będzie z nich można skorzystać w godz. 16−19. Wstęp wolny. Na najmłodszych czekać będzie m.in. gra terenowa z nagrodami, a także: ogromna zjeżdżalnia, stoiska plastyczne, na których wykonać będzie można np. makramowy breloczek, ścieżka sensoryczna i tor przeszkód. Nie zabraknie też ogromnych baniek mydlanych, balonów, szczudlarza i cukrowej waty. Główną atrakcją dla dzieci będzie magik Pan Buźka, który przedstawi show „Magia Żółtoksiężnika”. Dużo będzie działo się również na scenie. Zaprezentują się m.in.: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”, DFC Latino, uczestnicy zajęć wokalnych i tanecznych z MCK Za Pilicą, a w bajkowy świat przeniesie wszystkich grupa teatralna „Zeróweczka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Białobrzegach, która pokaże nagrodzony Złotą Maską na tegorocznych Tomaszowskich Teatraliach spektakl „Królewna Śnieżka”. Będzie też czas dla Kwadransowych Grubasów, z którymi wspólnie świętować będziemy 25-lecie działalności klubu. Na stoiskach partnerów wydarzenia będzie można przybić piątkę z Miśkiem i Kropelką, zagrać w koło fortuny, sprawdzić umiejętności językowe czy wykonać kolorową pracę plastyczną. Dodatkowo będzie można skorzystać z konsultacji koordynatora opieki onkologicznej oraz zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Dostępny będzie również punkt Nadleśnictwa Smardzewice, w którym będzie można otrzymać sadzonki drzew. Nie zabraknie również wozu strażackiego, do którego będzie można wsiąść, i pokazów pierwszej pomocy prowadzonych przez druhów z OSP w Białobrzegach. Na sali koncertowej dostępne do obejrzenia będą dwie wystawy: prac malarskich artystów ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków oraz uczestników zajęć malarstwa i rysunku w MCK Za Pilicą. Na stoiskach będzie można również zakupić słodkie ciasta oraz ciepłe dania, jak np. grillowaną kiełbaskę czy pyszne pierogi.Wstęp na wydarzenie jest wolny.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.05.2024
Food trucki Food trucki Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Piknik rodzinny organizowany przez Sowa Events bedzie miał do zaoferowania mnóstwo atrakcji.Dla głodomorów przyjadą foodtrucki reprezentujące kuchnie z całego świata. Wśród serwowanych dań nie może zabraknąć: amerykańskich burgerów, hiszpańskich churrosów, frytek belgijskich, węgierskich langoszy, tajskiego padthaia oraz wiele innych przysmaków z różnych zakątków naszego globu.Dla spragnionych będzie przygotowana strefa orzeźwienia, czyli stoisko pełne dobroci. Serwujemy tam autorską lemoniada, zmrożoną granite i wiele innych.Między stoiskami będzie przygotowany specjalny food court gdzie zostaną porozkładane ławostoły, leżaki oraz parasole. Można więc śmiało zaprosić całą rodzinę i wygodnie spędzić czas zajadając się serwowanymi specjałami, słuchając przy tym przyjemnej muzyki.Będzie również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Będzie stoisko z balonami i zabawkami oraz stoisko z watą cukrową. Bedą również przygotowane dmuchane zamki na których dzieciaki beda mogły spędzić radosne chwile skacząc i bawiąc sie w najlepsze.DODATKOWO I BEZPŁATNIE ZAPRASZAMY NA:SOBOTA:- 12:00 - 16:00 - Spotkanie z ulubionymi postaciami z topowej bajki o dzielnych pieskach! Szykujcie aparaty i szerokie uśmiechy :)NIEDZIELA: - 12:00 -12:45 - Koncert "JAK Z BAJKI" - uzdolnieni ludzie filmu, muzyki, teatru i animacji przeniosą Was w magiczny świat muzyki z największych hitów filmów animowanych! - 12:00 - 18:00 - Animatorzy do Waszej dyspozycji! - zabawy ruchowe, sportowe, skręcanie balonów, zabawy z chustą klanza, mini zajęcia plastyczne i wiele innych - nudzie mówimy STOP!- 12:00 - 18:00 (z przerwami) - Bańki mydlane w niecodziennym wydaniu - daj się zamknąć w giga bańce! - Warto zapomnieć o gotowaniu w domu tego weekendu. Warto zabrać rodzinę i cudownie spędzić ten czas z Food truckami. Kulinarne święto już od 17 do 19 Maja w Tomaszowie Mazowieckim.Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 26°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama