Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 04:00
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Stawki za odbiór śmieci przyjęte

Od 1 maja 2019 roku stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny wyniesie 19,50 zł/osobę/miesiąc. Za odpady zbierane i odbierane w sposób nieselektywny zapłacimy 36 zł/osobę/miesiąc. Tak zadecydowali wczoraj radni w czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Stawka ma charakter tymczasowy. W ciągu najbliższych 5 miesięcy miasto zamierza na nowo zorganizować system odbioru odpadów. To spore wyzwanie

Prezydent Witko wyraził jednak zgodę na wprowadzenie do porządku obrad punktu "sprawy różne", w którym dyskusja na temat kosztów odbioru odpadów powróciła. Zanim to się jednak stało, radni przegłosowali projekt przedstawionej uchwały, odrzucając także wniosek radnego Kucharskiego o obniżenie opłaty za odbiór odpadów segregowanych do 15 zł. Tomasz Surmański wyjaśniał, że obniżając jedną ze stawek powinno się obniżyć także pozostałe ponieważ prawo określa w tym przypadku limity procentowe. 

- Na poprzedniej sesji uzyskaliśmy kilka informacji, których chyba Państwo nie zauważacie. Gdybyśmy przyjęli uchwałę poprzednio, bylibyśmy związani umową przez 4 lata. Mieliśmy pewne wyobrażenie co do rynku odpadów stałych w naszym kraju. Nie są to czasy, gdy firm zgłasza kilka lub kilkanaście i konkurują między sobą cenowo, a my wybieramy ofertę najlepszą lub najtańszą, w zależności od kryteriów. Zgłosiła się jedna firma, która zaproponowała konkretną cenę. To też wiele mówi o rynku tych usług. Decydując się na odrzucenie oferty, pan prezydent zdecydował się na pewne ruchy. Mógł przyjąć dwa rozwiązania. Albo namówić nas, argumentując stanem wyższej konieczności, do tego, byśmy przegłosowali stawkę 22 zł, albo wziąć na siebie dość dużą odpowiedzialność. Skąd różnica w opłatach? Otóż niektóre miasta mają własne składowiska odpadów. Tomaszów takiego nie ma - mówił radny Cezary Krawczyk, krytykując przy okazji wniosek radnego Kucharskiego, jako nie mający uzasadnienia ekonomicznego. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jarek 05.05.2019 01:02
liczba objęta deklaracjami? a to nasi samorządowcy nie wiedzą kto nie ma deklaracji? a gdzie pracownicy ze wschodu? To my mamy płacić za ich śmieci? Czemu nie ma kontroli czy są zgłoszeni i płacą?

Kris 14.04.2019 21:16
Propomowal bym sprawdzic paru wynajmujacych osobom z poza naszego kraju bo wodac ze wyrzucaja smieci ile sie da a sadze ze oplat za nich zadnycb nie robia

Krycha 13.04.2019 17:40
Polityka polityka a nasz ratusz i jego dowódca mijają się nieco z prawda... Cena nie do utrzymania realnie po przejęciu obowiązków przez spółkę wodna będziemy płacić stawki 22 / 38 Do ripoka jeszcze daleko jak na księżyc A co do spółki Brak przygotowania i przyjęty model zarządzania - jednoosobowy w osobie osoby mającej już prawa emerytalne idealny żeby temat kolokwialnie położyć Będziemy spoglądać i niestety płacić

Piotr 13.04.2019 12:18
19,5ZŁ to o 10,5zł więcej. Niby nic ale opłata automatycznie powiększy czynsze w spółdzielniach. Efekt łatwo policzyć. Para emerytów zamiast 379zł czynszu do czerwca dostanie rachunek na 400zł. Najciekawsze jest to, że to ustawy PiSu doprowadziły do kryzysu śmieciowego i radni PiSu nie potrafili wyjść z impasu. Moja ocena jest taka. Radykalnie musi się zmienić podejście mieszkańców do sortowania śmieci. Szkło, papier, tworzywa, odpady biodegradowalne, i zmieszane choć w teorii powinno być ich najmniej muszą być od początku segregowane. Musi powstać klaster dla prywatnych firm recyklingujących odpady przemysłowe i komunalne.

Bbbb 13.04.2019 08:10
Tymczasowe... Za te 5 miesięcy zapomnimy o obietnicach, albo usłyszymy niestety nie da się...

Op 13.04.2019 14:06
No to pan załatwi zeby było taniej? Czekamy na pomysły :) Z pewnością wszyscy dostąpią oświecenia.

wsciekla 13.04.2019 07:46
wychodzi " rozdawanie" pieniedzy

Fakty 13.04.2019 08:55
A co ma do tego rozdawanie pieniędzy? Nie moja droga wściekła. Wychodzi sprywatyzowanie gospodarki odpadami przez PO.

kicay 13.04.2019 21:10
Właśnie, że "rozdawnictwo" ma tu wiele wspólnego. W jakiś sposób trzeba uzbierać na to coś tam plus. Dlatego za każą złotówkę daną na to coś plus niektórym, odbiorą po złotówce od każdego. I to nazywa się "cud gospodarczy". I to nie rządy PO wprowadziły zmiany, które skutkują tymi podwyżkami, tylko najważniejszą pozycją "odpowiedzialną" za wzrost kosztów całego systemu to opłata środowiskowa, która z kwoty 70 zł za tonę śmieci segregowanych w 2013 r. poszybowała do kwoty 140 zł za tonę w roku 2018. A to nie koniec, bo w 2019 r. stawka za tonę rośnie do 170 zł, a w roku 2020 będzie już wynosić 270 zł zafundował nam JW JK i jego rząd.

"wyjechać, wziąć kredyt" By zapłacić za wywóz śmieci 13.04.2019 01:29
No ładnie nam Platforma Obywatelska urządziła życie ustawą. Wiedzieli, że przegrają, to tak jak z mianowaniem przedwcześnie swoich sędziów TK, tak z tym. Podrzucić śmierdzące jajo i uciec do Brukseli. Za powodzenie powrotu do obsługi nieczystości przez Miasto oczywiście trzymam kciuki. No trzeba odbudować to co liberałowie zniszczyli, każąc nam płacić taki hajs prywaciarzom. To jest jakiś dramat.

roman 13.04.2019 11:40
Proszę sobie przeczytać ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 6 marca 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie opłat za korzystanie ze środowiska podpisane przez premier Szydło. W 2016r. za składowanie tony odpadów płacono 120 zł. Rozporządzenie ustaliło stawki w 2018 - 170zł, 2019 r. -220zł a 2020 będzie 270 zł.

pytanie 14.04.2019 22:07
Polak rocznie produkuje coś ponad 300 kg śmieci więc przyjmując nawet 350 kg: 220 zł/t x 0,35 t daje 77 zł rocznie podczas gdy płacić rocznie przy segregacji jedna osoba będzie 19,50 zł/os/m-c x 12 m-cy = 234 zł - czy ta różnica (157zł) pokrywa jeszcze jakieś opłaty czy w całości to zysk?

Do Romana z 2 dni temu, 11:40 16.04.2019 00:02
Proszę Pana, to jest jedno z rozporządzeń, które jest konsekwencją tzw reformy gospodarki odpadami rozpoczętej ...w 2013 roku. Na stronach Sejmu w ramach Internetowego Systemu Aktów Prawnych jest szczegółowe opracowanie. Piekielnie nudne. Media są od tego przy przekładać język specjalistyczny, w tym wypadku prawniczy, na zrozumiały dla większości czytelników. Proponuje zamiast podjudzania ludzi rzucić okiem na tekst dziennikarki Rzeczpospolitej na ten temat. Google: Gospodarka odpadami: poprawka nieudanej reformy. RZ Jeśli na siłę szukamy winnych to są nimi zarządzenia biurokratów unijnych mających gdzieś lokalne uwarunkowania, i polski rząd z 2013, bez zająknięcia to prawo przyjmujący. Gdyby rząd Szydło, nie wydał rozporządzenia na które Pan się powołuje, łamałby tylko prawo wcześniej przez Polskę przyjęte.

Głos rozsądku 13.04.2019 00:25
Batorski uczestniczył pewnie przy wielu pracach, to zdaje sobie sprawę ile kosztowało to 2,50, a opozycja - jak się chce dużo krzyczeć, a doświadczenia i wiedzy mało, to łatwo zamiast Lancelotem zostać Don Kichotem. Brawo dla Witko, Batorskiego i przede wszystkim dla urzędników i specjalistów, którzy przy tym pracowali. Jednak trzymamy za słowo, że wiecznie tyle płacić nie będziemy.

question 12.04.2019 22:19
Powtórzę komentarz - i to jest właśnie polityka obecnego rządu - prawą ręką da niewielu złotówkę na jałmużnę jakieś plus, a pozostały zabierze po złotówce na "cud gospodarczy" rządu.

Hmm 12.04.2019 23:31
Ale do pana dociera, ze to jest efekt reformy śmieciowej PO? Wiem - teraz ładnie grają, ze oni nic nie wiedza.

Do: question 13.04.2019 08:57
Podjudzasz platformerski trollu, a to jest przeciez wasza wina :(

kicay 13.04.2019 21:13
Do adwersarzy question: Proszę zwrócić uwagę na fakty kto komu. Otóż "Najważniejsza pozycja "odpowiedzialna" za wzrost kosztów całego systemu to opłata środowiskowa, która z kwoty 70 zł za tonę śmieci segregowanych w 2013 r. poszybowała do kwoty 140 zł za tonę w roku 2018. A to nie koniec, bo w 2019 r. stawka za tonę rośnie do 170 zł, a w roku 2020 będzie już wynosić 270 zł."

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Wczoraj, 14:59 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama