Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 19:36
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Promowali Polski Ład wśród samorządowców

Wójtowie, ministrowie, senator i wojewoda spotkali się wczoraj w tomaszowskim magistracie aby posłuchać informacji na temat programu Polski Ład. Wśród gości znalazł się między innymi wiceminister Waldemar Buda. To, co najbardziej niepokoi samorządowców to straty wynikające z udziału w podatkach dochodowych. Rząd postanowił obniżyć podatki dużej grupie osób orz zwolnić z ich płacenia większość emerytów. Straty szacują organizacje branżowe. W ich ocenie sięgać będą miliardów złotych. Co gorsza, galopująca inflacja jeszcze to zagrożenie pogłębia. Usłyszeliśmy wczoraj, że straty zostaną zrekompensowane. W jaki sposób? Specjalnymi funduszami, o które miasta i gminy będą mogły aplikować. Pojawiają się głosy, że to koniec polskiej samorządności budowanej od ponad 30 lat.

Polski Ład z miejskich wpłat – twierdzi w opublikowanym kilka tygodni temu spocie Związek Miast Polskich. Przygotowano też internetową porównywarkę, pokazującą ile poszczególne gminy stracą na planowanych przez rząd zmianach podatkowych. Można z niej korzystać, by przekonać się jakie skutki finansowe dla nas wszystkich przyniosą zmiany. Samorządowcy biją na alarm i trudno się dziwić, bo dochody miast i gmin  opierają się dziś nie o podatki i opłaty lokalne, ale o udziały w podatkach płaconych przez mieszkańców do budżetu państwa. Związek Miast Polskich wskazuje, że z opublikowanego projektu ustawy wynika, że w ciągu dekady lokalne samorządy stracą 145 mld zł, podczas gdy budżet państwa zyska 27 mld zł. 

Kiedy Ministerstwo Finansów udostępniło projekt przepisów podatkowych Polskiego Ładu wybuchła prawdziwa burza  Wśród jego założeń znalazła się m.in. podwyżka kwoty wolnej od podatku (do 30 tys. zł) i wzrost do 120 tys. zł progu podatkowego. - Zyska aż 18 mln podatników. Dwie trzecie emerytów przestanie w ogóle płacić podatek PIT, a dla 90 proc. podatników, to jest 23 mln, zmiany które proponujemy są albo korzystne albo są neutralne – zachwalał zawarte w Polskim Ładzie propozycje minister finansów Tadeusz Kościński.

Te korzyści są jednak iluzoryczne. Większość osób skorzysta niewiele. Emeryci być może 100-200 złotych w skali roku. Stracą natomiast w dwójnasób poprzez zubożenie oferowanych na ich rzecz usług przez lokalne samorządy, bo ich w gronie beneficjentów Polskiego Ładu po prostu nie ma. ZMP podkreśla, że wręcz przeciwnie, bo  jako większość ich dochodów pochodzi właśnie z udziałów  w PIT. Każda zmiana przepisów podatkowych skutkująca pozostawieniem większej ilości pieniędzy w kieszeni obywatela skutkuje tym, że mniej pieniędzy trafia do jego gminy, powiatu i województwa. Jeśli więc narzekamy już dzisiaj na stan dróg, chodników i niski poziom usług oświatowych, to będzie jeszcze gorzej. Nowe przepisy podatkowe nie uwzględniają opinii samorządowców. Rząd postępuje w sposób zdecydowanie arbitralny. 

 

 

 

- Z jednej strony proponujemy emeryturę bez podatku, niepłacenie podatków przez osób najmniej zarabiające, a z drugiej strony widzimy, że prowadzi to do ubytków w budżetach Państwa i samorządów. My mówimy, że cieszyć się należy z niskich podatków, bo mamy narzędzia, które ubytki  w budżetach wyrównają. Wprowadzamy Fundusz Inwestycji Strategicznych. 95 procent polskich samorządów chce skorzystać z Nowego Ładu. Przyjęliśmy też nowe zasady finansowania jst. Chcemy stworzyć gwarancję bezpiecznego i przewidywalnego gospodarzenia. Zaproponowana przez pana Premiera Mateusza Morawieckiego zasada, że wpływy z podatków nie mogą być mniejsze niż w roku poprzednim to jest coś na co czekały samorządy. Przedstawiamy też perspektywę związaną z gigantycznymi środkami europejskimi, które są przed nami. 

- uspokaja wiceminister Waldemar Buda  

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Wojewoda Tobiasz  Bocheński, biorący udział w spotkaniu mówił, że Polski Ład ciesz się dużym zainteresowaniem wśród samorządowców i jest szansą na rozwój całego regionu. 

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Co o Polskim Ładzie sądzi lokalna opozycja?

Jednym z istotnych wpływów do budżetu miasta jest udział w podatku PIT. Od kilku lat przekraczamy 50mln rocznie. Mam wątpliwości co do wyliczeń ZMP. 30% spadek w PIT? Fakt mieszkańcy się nam starzeją i mamy masowy odpływ ludności w granicach 400-500 osób rocznie a znaczna część ludzi uzyskuje dochody poniżej średniej krajowej.

Co do perspektywy przed nami uważam, że jeżeli Prezydent Marcin Witko wraz z urzędnikami wykorzystają maksymalnie szansę to w najbliższych latach zyskamy 150-200 mln z Nowego Ładu. Dlaczego jako radny opozycyjny widzę to tak optyczne? Ponieważ przez 3 lata pracy pokazałem mocne i słabe strony miasta. Wystarczy, że będziemy aplikować o projekty poprawiające jakość życia mieszkańców. Na pierwszym miejscu stawiamy walkę ze smogiem następnie reformę edukacji, rozbudowę infrastruktury oraz przemyślane planowanie stref przemysłowych (zmiana podejścia do biznesu).

Paradoksalnie mając członków PiSu w postaci Prezydenta Miasta, Starosty Powiatu, Marszałka Sejmiku oraz senatora z PIS i aż 6 z 9 posłów z naszego okręgu będę miał kogo rozliczać ze "służby dla Mieszkańców" tak jak i ja jestem rozliczany.

 - napisał Piotr Kucharski

Według analizy UMP budżet centralny ma zyskać 27 mld zł na przestrzeni 10 lat, natomiast samorząd terytorialny w tym samym czasie straci około 25 proc. wpływów z tytułu udziału w podatku PIT. Dla samorządu miasta Tomaszowa te straty mogą wynosić ok 15 mln zł rocznie. Dodatkowe subwencje podobno mają to łagodzić? Nikt nie zna ich szczegółowego algorytmu i zasad. Dodatkowe środki na inwestycje? Trudno to ocenić bez szczegółów. W powiatach zaniknie i tak niewielka resztka samodzielności finansowej. Same sztywne wydatki. Podsumowując zacytuję Rafała Trzaskowskiego, że Nowy Ład to wojna wypowiedziana przez PIS mieszkańcom miast i szerzej samorządom w Polsce. Zgadzam się z tą opinia dodając, że bardzo negatywnie zmiany dotkną małych przedsiębiorców w całej Polsce.

- dodaje Arkadiusz Gajewski 

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

PS. 

Na spotkaniu w tomaszowskim magistracie nie było ani jednego radnego miejskiego. Dotyczy to zarówno koalicyjnych, jak i opozycyjnych rajców. Trochę to zaskakujące, bo przecież to radni najczęściej krytykują w czasie obrad, to oni też uchwalają budżet. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

WuPe 02.10.2021 10:41
Czyli 145 mld tracą samorządy, rząd zyskuje 27 mld, a pozostała różnica 118 mld zł trafi do kieszeni Polaków.

bejc 30.09.2021 08:54
Ten niby ład to za co i skąd ? Z wstrzymanych funduszy unijnych, z podniesionej akcyzy na alkohol, benzynę i papierosy ? A może z oparów nawalonego butaprenem ..?

Jest PiSowcem w koncu czy nim nie jest? 30.09.2021 08:08
Sugestia jest ze Witko nie ma z tym nic wspolnego, a jesli ma to jest przymuszany. Tymczasem byle przyjazd Ziobry - czyli "pisowca" drugiej wody, promujacego swojeja kandydatke Wendrowska - i prezydent Witko peoruje. Gdyby nie chcial, wymigalby sie na milion sposobow. Poza tym no coz, sluszymy i o atudiach w rydzykowej uczelni i o jakims zatrudnianiu w Chelmie wg partyjnegi klucza... Dla mnie to nie sa zadne zarzuty, bo to jest zwyczajana lojalnosc polityczna Tomaszowowi sprzyjajaca. Na calym swiecie w teb sposob prowadzi sie polityke.

Co to za dziwoląg? 30.09.2021 11:44
"... prezydent Witko peoruje"? Tak to bywa, gdy ktoś, coś, gdzieś słyszał, ale nie potrafi tego napisać. Nie lepiej napisać czysto po polsku? W 1562 r. M. Rej pisał: "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają".

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama