Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 19:38
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

500 nowych mieszkań powstanie w Tomaszowie. Miasto stworzy SIM

Budowę ponad 500 mieszkań komunalnych zapowiedział w tym tygodniu Prezydent Marcin Witko. Miasto zostanie udziałowcem Spółki Inwestycji Mieszkaniowych. Są już konkretne tereny, na których mieszkania powstaną. Jako pierwsza powinna ruszyć budowa domów przy ulicy Chopina. W projekt angażują się też inne miejscowości powiatu w tym Ujazd i Inowłódz. W sumie więc możemy spodziewa się budowy około 1000 mieszkań. Nowa spółka powstanie już za kilka tygodni. Realizować będzie jedno założeń programu Polski Ład. Nowy podmiot otrzyma dofinansowanie na działalność. W naszym przypadku może to być aż 18 milionów złotych Rząd udostępni też gotowe projekty budowlane, z których będzie można skorzystać, co może znacząco obniżyć koszty budowy. Marcin Witko podkreśla, że liczy na przeprowadzkę do nowych lokali mieszkańców starych czynszówek, w których są niezwykle trudne warunki życia.

Lokalne Spółki  czyli Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, tworzone będą wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Z założenia mają zrzeszać więcej niż jeden samorząd. Regionalne SIM-y mają realizować inwestycje w mniejszych miastach i miejscowościach , które samodzielnie nie mają odpowiedniego potencjału finansowego, by utworzyć towarzystwo budownictwa społecznego.  Zdaniem Rządu w mniejszych gminach, w których potrzeba 40–60 mieszkań, nie ma sensu tworzyć TBS-u, bo byłby on nieefektywny, a samorząd musiałaby dokładać do jego utrzymania.  SIM-y wezmą więc na siebie cały ciężar przeprowadzenia inwestycji. Gmina dostanie pomoc w całym procesie związanym z inwestycją. 

 

 

- Spółka przejmuje na siebie cały ciężar związany ze zdobyciem finansowania, zaprojektowaniem budynków, uzyskiwaniem pozwoleń na budowę, wyłonieniem wykonawcy, przeprowadzeniem inwestycji a następnie utrzymania budynków. Gmina nie musi partycypować w tym w żaden sposób. Jednocześnie jej udział jest konieczny. Środki, które pozyskujemy na realizację inwestycji, są pozyskiwane za pośrednictwem gmin i trafiają do spółki przez lokalne samorządy. To celowe działanie, ponieważ chcemy wciągać gminy w proces związany z budową mieszkań. Chcemy, by były one aktywne -  wyjaśnia Jarosław Pucek wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości

Wszystkie środki, czyli do 35 proc. dofinansowania z Funduszu Dopłat oraz do 10 proc. pochodzące z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, a także ryczałtowe 3 mln zł na założenie spółki dla każdej gminy, będą przechodzić przez lokalny samorząd. Spółka zajmie się wyłącznie częścią komercyjną, czyli kredytową. nie bez znaczenia jest więc ilość udziałowców. W planowanej w Tomaszowie już na początku będzie ich sześć. Oznacza to 18 milionów złotych na rozruch i rozpoczęcie budowy. 

Pomysłodawcy projektu wyjaśniają, że dzięki takiej operacji gminy nie wykładają swoich pieniędzy, a jednocześnie, przekazując pozyskane fundusze, zwiększają swoje udziały w SIM. W efekcie to samorządy będą miały zdecydowaną większość udziałów, a KZN będzie udziałowcem mniejszościowym. Każdy samorząd będzie miał miejsce w radzie nadzorczej spółki. Chodzi o to, żeby system był nie tylko korzystny dla JST, ale także całkowicie transparentny.

 

 

Reguły funkcjonowania przyjęto dosyć elastycznie. To gmina wyznacza zasady, kryteria naboru mieszkańców, którzy będą utrzymywać mieszkania. To także ona będzie prowadzić nabór i tworzyć listę najemców. Spółka będzie jedynie odbiorcą tych informacji i podpisze umowy z osobami wskazanymi przez gminę. Najważniejsze kompetencje pozostają więc w gminie.

To tyle, jeśli chodzi o jasne strony przedsięwzięcia. Ciemną jest to, że finansowanie z Funduszu Dopłat i z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa zapewni jedynie do 45 proc. finansowania. Pozostałe środki będą pochodziły z partycypacji, którą wniosą najemcy. Procentowa wysokość tej partycypacji w każdej gminie może być różna. Niektóre samorządy deklarują, że ustalenie jej np. na 15 proc. nie jest problemem dla mieszkańców. Inne mówią, że to jest za dużo. Brakująca kwota będzie pochodziła z kredytu, który zaciągnie spółka.

Pierwsze SIM-y w województwie już powstały. W lutym porozumienie w tej sprawie podpisały: Radomsko, Sieradz, Skierniewice, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Bełchatów. Tomaszowski projekt będzie o tyle ciekawy, że udziałowcami będą mniejsze samorządy. 

 Oczywiście budowa tej ilości mieszkań komunalnych zatrzęsie rynkiem mieszkaniowym. Odbije się się też na cenach lokali oferowanych przez deweloperów. Projekt ma też zachęcać do osiedlania się w granicach administracyjnych miasta. Pozwoli również zrewitalizować zdekapitalizowane miejskie kamienice 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gminny 19.10.2021 09:33
Trzymamy za słowo skoro w Tomaszowie ok500 mieszkań to w Ujezdzie i inowlodzu po ok250 mieszkań. Skrinuje artykuł i czekam na efekt koncowy:) bo póki co w Niewiadowie będzie ok 4 nowych mieszkań a temat ciągnie się już 8lat:)to 250 to może doczekają moi wnuczkowie:) ale chce się mylić i kibicuje mocno.Moze zacznijmy od 20 miejsc parkingowych?

tomaszowianin 17.10.2021 18:57
Ciekawe, co z tego zatrzęsienia rynkiem mieszkaniowym będzie. Pewne, że czekają NAS dalsze podwyżki czynszu w SM. 500 nowych mieszkań powstanie w Tom. Maz. Albo ponad....Faktycznie (...) czeka nas ogrom pracy(...). Nas. W sumie łącznie z innymi miejscowościami powiatu i innych możemy się spodziewać około 1000 mieszkań. Red. liczyć będzie, ile tego będzie do wyborów i po wyborach. Chałupy to nie kiełbasa. A w ogóle to kto w tej redakcji pisze. Chociaż pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Szkoda, że poza jasnymi stronami widać też ciemne.

WuPe 02.10.2021 10:24
A co z tymi zrujnowanymi mieszkaniami, z których wyprowadzą się mieszkańcy? Będą straszyć?

L 02.10.2021 12:14
Przyjada nowi mieszkancy.

Gminny 04.10.2021 08:24
Będą odnawiać tak jak w Niewiadowie, za cenę 2krotnie wyższa niż cena rynkowa nowego mieszkania, ktoś musi zarobić prawda:) a pozniej car zrobi Dziubek i do zdjęcia się ustawi:)

woody 01.10.2021 18:18
kto to robi Witko czy Pawlak celuje w Pawlaka

? 02.10.2021 10:24
Tak, tak. Na lokalne standardy zgrabny, na lokalne standardy elokwentny, ze smartwatchem ...goło***c. Zero zaplecza politycznego, parczek z kikutami i falistymi ściezkami na skraju wsi i prezentacja klaseru ze zdjęciami jako święto wsi. Huta szkła? Kto by tam nie rządził, powstałaby bo podatki w wiosze mającej do utrzymania przystanek i koło gospodarstw wiejskich mają się nijak do tych które wymaga miasto z dwudziestoma podstawówkami, przedszkolami komunikacją miejską - całą infrastrukturą jaką dysponuje i na którą musi łożyć każda społeczność w której mieszka nie dziesięć tysięcy w rozproszonych domkach, 60-tysięcy ludzi w zurbanizowanej przestrzeni. Proste pytanie: co Pawlak pobudował od początku swoich rządów?

woody 02.10.2021 13:34
swietlice

Ujazd 03.10.2021 11:52
Zbudował parę świetlic, które niestety zamiast laczyc podziely mieszkańców gminy, ale może taki był plan cara:) znali owym nosem i z Dziubkiem na każdym zdjeciu:)

Bartek 01.10.2021 11:56
Mi nikt mieszkania nie dał, musiałem iść do roboty, wziąć kredyt w banku na 30 lat i sobie kupić. Rozumiem, że teraz z moich podatków będą finansowane mieszkania dla tych którym się nie chce ?

Żyj sobie, pozwól żyć tym młodym ludziom 02.10.2021 07:46
Czyli mówisz, że w 91 wziąłeś kredyt hipoteczny na 30 lat? :) To chyba jeszcze od Gajewskiego z tego z żubrem. A prawda jest taka: mieszkanie dostaliście od Państwa dla młodych małżeństw. Rodzice Twoi nadal mieszkają w blokach też od Państwa. Domek pobudowałeś po sprzedaży mieszkania. Z tego co dostałeś za mieszkanie starczyło Ci nawet na wykończenie. To są takie relacje.

Adam 02.10.2021 13:32
Nigdzie nie napisałem , że 30 lat temu wziąłem kredyt na 30 lat. Czytanie ze zrozumieniem jak widać to trudna umiejętność. Dalsze wnioski chyba z fusów po herbacie wywróżyłeś/łaś. Więc informacyjnie nie ma żadnych relacji. A prawda jest taka, że ja mam jeszcze 20 lat kredytu do spłacania. Ja za darmo nic nie dostałem.

Do tego od życia 02.10.2021 17:28
Czego ryczysz minimalną podnieśli to i ty sobie kupisz i żyj sobie

jak to jest? 10.10.2021 15:23
Zobacz, wierz lub nie wierz, ale ja tu nic nie wciskałem, a przynajmniej trzem osobom nie podoba się Twoje podejście. Jak to tłumaczyć? Ja mam taką intuicje, że wielu ludzi może tak zarabiać jak napisałeś. Coś w tym złego? Ba, pochodzę z domu gdzie było trochę więcej, ale z lat szkolnych tutaj znam całkiem porządnych ludzi w których domach się nie przelewało bo na przykład matka była pielęgniarką, a ojcu właśnie zlikwidowaliście duży zakład pracy, był po technikum i imał się potem co roku innych zajęć, a dzieci w skromnych warunkach pokończyły państwowe uczelnie, dzisiaj część zarabia dużo więcej niż rodzice wtedy... A tak się nie nosza jak Ty z tego co jedynie odziedziczyłeś, tam trochę rozbudowując ten PRLowski budnek. Natomiast widzę też tutejsze rodziny prowadzące działaność nawet od lat 60. XX wieku, gdzie w PRLu nie każdy mógł to robić, no i córkę widzę teraz za kasą w niedziele... U siebie - co się chwali, że nie wykorzystują ludzi, no ale w takim charakterze. Czy to jest upadek? Oczywiście, że nie - ja nie mam w ogóle takiego podejścia, no ale też trudno mówić o jakimś rozwoju w środowiskach gdy na hajs kładzie się nacisk i jest wyznacznikiem wszystkiego. Brzydka, gruba już za młodu, czasem nawet już chorobami, ale jeśli ma masarnie to super, bo nie będzie biedy. Tak, tak. Tak było :) Że w ch... daleko i zasięg pojawił się 10 lat po tym jak u większości, to co tam. Biedy nie ma. Masz auto, jest co zjeść. Do marketu raz tygodniu i gitara. Czego Ci więcej potrzeba. No dobrze. Tylko co pokazał upływ czasu? Po rozwodzie... Czyli co? Masarnia jednak to nie wszystko. Ja sobie na dziwki chodziłem całkiem oficjalnie, było to bardzo przyjemne, będąc z paroma dziewczynami dłużej, zawsze się dusiłem. Pamiętam też jak mi się nie chciało wracać z Pragi na Żoliborz mimo, że nocny jest co pół godziny tam. I jak sobie przypominam teraz to to było takim wewnętrzym powodem, że wymiksowałem się z tego. Wydaje się bzdurą. Kup se auto itd. To se kup. Przeglądy, jakieś cudowanie, pewnie naprawy. Nie dość, że na nudziare od czasu do czasu 2 złote dajesz, to jeszcze samochód. No i cyk. Kiedyś pamiętam jak wydawało się, że zostanę ojcem, całe dotychczasowe życie stanęło mi przed oczami. Jakbym umierał. Wracając do tych z masarni. W tym przykładzie o którym teraz myślę, to jest nawet tak, że ktoś u nich wynajmuje lokal i płaci połowę czynszu jej a połowę jemu. Jaja. Młodsi o kilka lat ode mnie ludzie. Nie dość, że życie przeżyć jako prostak, to jeszcze się użerać. Gdy już bachor jest, a jest, no to przecież są skazani na kontakt do końca życia. Większości przypadków w takich miastach bez tożsamości jak nasze - rozwody wynikają z żarcia się o pieniądze. W miastach gdzie ludzie nie muszą się wstydzić swojego życia, nie muszą na każdym kroku demonstrować "no wprawdzie jestem jaka jestem, ale popatrz na moje auto" to tam wchodzą w grę często jakieś wyższe motywy - a na przykład skręciła za bardzo w stronę wiary, albo za dużo zajmuje się kotami i czyta za dużo feministycznej bibuły. Do zdrad czasem dochodzi bo spotyka się atrakcyjnych ludzi w pracy. Ale w małych miastach gdzie ma się przeważnie do czynienia z worami sadła, to tylko hajsior wchodzi grę. No i od hajsu się zaczyna i na hajsie jak widać się kończy. Babę musisz uwiązać już nie tylko dziećmi bo są przecież alimenty, ale za ryj złapać strachem, że po prostu nie przeżyje bez Ciebie, bo jakby co to jesteś w stanie jej życie zamienic w piekło. Tak, tak. To najczęściej się nie udaje, ale jest taka mentalność tu. Nie wiem jeszcze jak to nazwać, więc roboczo nazwijmy to Miasteczkowy życiowy hardkor. Auto mam za stare, albo nie mogę mieszkanie odnowić - zmienić z seledynowych na wrzosowe firan. A przecież tyle skrzynek przenoszę za dnia.

Kasper 01.10.2021 11:20
W Inowłodzu będą bloki?

Maksimus_Keksimus 01.10.2021 00:05
ale to TTBS już nie wystarcza że trzeba kolejna spółkę powołać?

maniek 30.09.2021 18:14
No to zgłaszam się jako chętny na takie mieszkanie. Parking podziemny mile widziany.

Gminny 30.09.2021 11:53
W gminie Ujazd na pewno ale gdzie tutaj w niewiadowie nawet nie ma wystarczającej liczby parkingów, niedługo nawet teren zielony przy stadionie zabetonuja na parking a ten chce bloki budowac:)

BLOKOWY 30.09.2021 17:54
A czy blok = Niewiadów - można budować w Ujeździe w dawnym PGR itd. Ten wójt nie odpowiada za ilość parkingów w Niewiadowie. Osiedle "stare" bez czteropiętrowych bloków miało garaże koło jedynki i trzynastki i nie w każdym garażu stało auto. Trzeba też rozumieć rolę mieszkań komunalnych. Wrogość do obecnego wójta nie ma nic tu do rzeczy "(a ten chce bloki budować:)". Nie budować - źle, budować jeszcze gorzej.

Ujazd 01.10.2021 09:55
A za co odpowiada wójt? Bo widzę że coraz częście za nic? A wiem za co za sesje zdjeciowe:) nasza gmina 8 stron lektury 12 zdjęć wojta:)

Gminny 01.10.2021 11:01
Na pewno nie za drogę na młynek, laczkowice, na pewno nie za kanalizację w przesiadlowie, ojrzanowie, tobiasze:)

BLOKOWY 01.10.2021 12:18
Mówiłem o osiedlu we fragmencie bez bloków czteropiętrowych - gdzie tam wybudować parkingi? Żaden następny włodarz gminy nie wybuduje na tym terenie parkingów chyba że kosztem lasu lub zieleni między blokami.

Ujazd 01.10.2021 15:23
O pewnych rzeczach trzeba myśleć wcześniej, przyklad:orlik w niewiadowie ludzie muszą parkować pod biedronka, 2przyklad 3 wielkie inwestycje dom kultury, basen, park, w każdym przypadku znikoma ilość parkingów, ktoś za to odpowiada, czemu mieszkańcy osiedla muszą cierpieć bo ktoś na etapie projektowania zawalił? Przecież to jest podstawa a Niewiadow staje się jak sardynka w puszcze już teraz w weekend nie ma gdzie zaparkować a co będzie kiedy wszystko będzie hulać? Kolejny teren zielony nam zabiorą, kolejne drzewa wytną? BRAK PLANU SIĘ KŁANIA, robić wszystko tylko nic z myślą o mieszkańcach.

obama 30.09.2021 11:43
Polska socjalem stoi a ameryka w kosmos lata

Ujazd 30.09.2021 10:06
Jak zwykle do zdjęcia Pawlak pierwszy a przez 8 lat urzędowania drogi w gminie nadal dziurawe i póki co 0 nowych mieszkań a i do basenu paru baniek brakuje, może najpierw niech jedno skończy a później drugie zaczyna a dług gminy rośnie i ktoś będzie musiał go spłacić ale oczywiście nie Mali owy:)

STAL 30.09.2021 16:19
A co tam poprzednicy zrobili? Tak dla szwagra pytam.

Strix 01.10.2021 09:45
To odpowiedz szwagrowi że za czasów tych "złych" poprzedników w gminie zafunkcjonowały firmy dzięki którym Pawlaka stać teraz na rozp....e kasy na bzdety mające go wypromować. Takie tam-Euroglas, Kreisel, Eurobox....

Ujazd 01.10.2021 11:25
A teraz jest wszystko na kredycie i zadłużenie gminy rośnie ale to nie on będzie spłacał,

STAL 01.10.2021 13:05
Odnosiłem się do budowy mieszkań.

zxc 30.09.2021 09:02
Najlepsze zachęcanie do decyzji o dzieciach.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama