Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 04:56
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

W tomaszowskiej Platformie nie będzie szefa z "nadania"

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że zbliżają się wybory władz lokalnych Platformy Obywatelskiej. "Namaszczenie" od dotychczasowych liderów, Barbary Klatki i Arkadiusza Gajewskiego otrzymał, nie kryjący swych "prezydenckich" ambicji Adrian Witczak. Wydawało się, że karty zostały rozdane. Teraz przybyło mu dwóch konkurentów. Wśród nich chyba najbardziej merytoryczny radny Rady Miejskiej, Piotr Kucharski i powszechnie lubiany i nie budzący kontrowersji, Michał Jodłowski. Czekają nas więc wybory. Nie jest przypadkiem, że w ostatnim czasie przybyło PO kilkudziesięciu członków.
W tomaszowskiej Platformie nie będzie szefa z "nadania"

Wczoraj około godziny 18 z Michałem Jodłowskim zostaliśmy zarejestrowani jako kandydaci na Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP w powiecie tomaszowskim! Dziękujemy za każdy podpis z poparciem. Podpisy zbieraliśmy zgodnie zachęcając wszystkich do udziału w zbliżających się wyborach wewnętrznych. Każdy z nas ma nieco inne poglądy i spojrzenie na rzeczywistość. Łączy nas znacznie więcej niż dzieli - nie walczymy o funkcje, zaszczyty i honory, nie jesteśmy niespełnionymi egocentrykami, nie zamierzamy składać obietnic bez pokrycia. Walczymy o Pełną Odpowiedzialność, odpowiedzialność za ludzi, miasto, powiat, za naszą małą i dużą Ojczyznę. (...)  Dziś jesteśmy pewni, pewni tego, że każdy z nas daje gwarancję lepszej przyszłości dla regionu i organizacji. Nie pozwolimy na wewnętrzne walki, nieczyste gry i szkodliwe działania podszyte hipokryzją i prywatą. Deklarujemy, że nasza dotychczasowa praca jest zaledwie preludium do stawiania sobie znacznie większych celów, dla jedności Platformy i dobra mieszkańców Naszego Miasta i Powiatu.

- napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Piotr Kucharski

Tomaszowska Platforma Obywatelska mimo wzrostu liczby członków wydaje się być w sporym kryzysie. O tym, że potrzebne są zmiany mówią wszyscy działacze tej partii. Cieniem na jej opozycyjności w stosunku do stale krytykowanego Prawa i Sprawiedliwości kładzie się bezpośrednia kolaboracja radnych powiatowych z reprezentującym PiS Starostą Mariuszem Węgrzynowskim, opłacana zatrudnieniem w jednostkach podległych powiatowemu samorządowi. 

Warto przypomnieć, że ostatnia próba odwołania Starosty zakończyła się fiaskiem, mimo porozumienia zawartego w tej sprawie między dużą grupą radnych. Tylko jeden radny PO zdecydował się poprzeć wniosek. Czy można swoją pozycję budować w formule "atyPiS" równocześnie będąc tego samego PiSu kibicem? 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Wybór należy do Ciebie 14.10.2021 18:22
Warto postawić na Jodłowskiego. Kucharski zawodowo wiele nie osiągnął, telefony, pralki, nieruchomości no i na koniec polityka. Co do wyksztalcenia też raczej nie ma sie czym wykazać. Wygadany jest ale to z handlu mu zostało.

Tomaszowianin 13.10.2021 09:37
Tak na oko to układ sił w Radzie Powiatu jest na korzyść jaśnie nam panujących.. no chyba , że o czymś nie wiemy jako tomaszowianie. A tak na marginesie to pięknego gola strzelili ci dwaj panowie do swojej bramki (PO);)

Tm 11.10.2021 13:44
Pani lampart by się nadawala:)

Figo-fago 13.10.2021 15:01
Tak, masz rację: ta dziewucha rzeczywiście nadawałaby się do .... wydawania papieru toaletowego wchodzącym do miejskiego szaletu.

Prosze dolaczyc do akt. 14.10.2021 02:26
Co by o niej nie mowic w takim Tomaszowie to byly najwieksze demonstracje od czasu PRLu. Jest w tym jakis potencjal, trudno go ignorowac. Liderka nie bardziej niefortunna niz prostak Walesa. Tamtuch demonstracji w PRLu nie pamietam, moi rodzice oczywiscoe w PRLu nie strajkowali, bo i nie chlali wódy a wiemy ze jed o z drugim czaesto w parze szlo. No ale zalozmy ze cos tam sie dzialo, chociaz Tomaszowa nie wymieniela sie na przyklad wymieniajac najwieksze antykomunustyczne wydarzenia w regionie lodzkim. A kilka opowiesci rowniez pisemnych mam za soba. Wszystko pachnie troche sztucznoscia, Lodz to miasto jak i my - awansowanej wsi, wiec trudno by oprocz zadan socjalnych byla jakas opozycja demokratyczna, no ale opieram sie na opracowaniach akademickich, w ktorych pojaiwja sie inne miasta a Tomaszow nie. Swoja droga zabawne sa tez opisy stanu wojennego w Tomaszowie tworzone przez gawedziarzy bo nie slyszalem zadnego hustoryka w tej sprawie :) Bito, represjonowano, czasem nawet cos tam o mordach pada ale konkretow brak.40 lat to przeciez ci pobici jeszcze zyja... No nie wiem.

Coś 14.10.2021 11:13
słabo szukałeś, albo ściemniasz;) Parę wydawnictw dotyczących lat 1980-83 w Tomaszowie jest dostępnych w Muzeum Miejskim i w Archiwum na Spalskiej. Ostatnio IPN też wydał publikację o procesach w tym okresie i jest tam też o ludziach z Tomaszowa.

Bapcia Casia 10.10.2021 22:27
"nie znam człowieka ... " ani jednego ani drugiego. Jak oni chcą kąkurować z naszym idolem???

???? 11.10.2021 13:55
Idol tam chyba śpiewają ???a to poważni ludzie bapciu srapciu jaki Idol tacy wyborcy???

Babcia Kasia symbol rozsądnej Polski 11.10.2021 20:18
Nie, nie. Babcia Kasia była przez długi czas ikoną odpowiedzialnej za losy Kraju kobiety, która sporo widziała i czuje odpowiedzialność. Żadna tam lewaczka. Raczej właśnie babcia, która odchowała co tam miała odchować, teraz może się poświęcić obywatelskości. Tak, tak. W Tomaszowie też przecież Shrek ciągał mamusie na manifestacje, potem się żalił, że dostaje wezwania na Policje, a przecież ma chorą nogę. Uważacie, że ludzie nie pamiętają spraw sprzed ilu? Czterech czy pięciu miesięcy? Przecież to jest śmieszna przewrotność. Imperatorze, nie błaznuj.

m&m 14.10.2021 20:16
Ta cała babcia, to żadna babcia tylko stary bluzgajacy babsztyl. Babcie robią na drutach i pasą wnuczki a nie drą ryja " wyoierddalajac" i przepychają się z policją pod publikę. To zwykła prowokatorka w przebraniu owieczki. Wzbudza trochę lepsze uczucia swoim pseudonimem i wyglądem, ale niczym nie różni się od innego, znikającego nasze życie publiczne do poziomu szamba ,babicka lamparta.

. 16.10.2021 04:01
Twoja robi na drutach i cos tam wnuczki? Na pewno nie. Na drutach i wnuczki to juz naprawde w nielicznych rodzinach na Podlasiu i Lubelskiem. Ludzie maja prawo angazowac sie w sprawy dla nich wazne w kazdym wieku. Ona ma swiadczenie, mieszkanie, do Warszawy z Pruszkowa to jest 200 zl za miesieczny to sobie jezdzi. Co tu oceniac. Przy***a drzewcem - to jes zle, ale nie sama postawa w tym wieku. Marginalizujesz ludzi za same cechy demograficzne to rownie obrzydliwe. No i bedziesz cierpial bo wszystko idzie w kierunku wlasnie nie wykluczania row iez ze wzgledu na wiek. A ze jest nas na swiecie per saldo za duzo. To starsi beda "blokowac" mlodszym miejsca. We wszystkich obszarach. Mi to nie przeszkadza.

m&m 17.10.2021 14:53
Moje babcie już nie żyją , ale właśnie takie byly. Marginalizujesz ludzi ze względu na miejsce zamieszkania? Co Wy z tym podlasiem. A ty niby żyjesz światowcy w Nowym Jorku? Człowieku jak ktoś ma nadany pseudonim babcia i wygląda jak babcia, to wzbudza to inne skojarzenia niż wulgarne babsko prowokujące policję w celu zrobienia dobrego obrazka do mediów. I to jest obrzydliwe . Przecież o to chodzi. O takie obrazki, że zły PiS bije babcie. Wiesz co to demografia? I jakie są niestety tendencje?Nie będzie komu pracować, a nie, że ktoś komuś będzie coś blokował, bo młodych coraz mniej i sami starzy będą robic. A mi przeszkadza, że wulgarne babsztyle dochodzą do głosu i kształtują opinie publiczną w szambiarski sposób. Nie podoba mi się łaskawie nam panującą wadza, ale nie mam zamiaru stawać w jednym rzedzie krytykantów z takimi babciami czy podstawionymi lempartami, bo oni nic w zamian nie proponują. Głupota i cwaniactwo panuje w naszym kraju. Biada nam.

SA. 16.10.2021 14:14
Oczywiście, szkoda nawet sekundy, by poświęcać czas na "takie coś". Jest to medialne inaczej, oczywiście w odpowiednich mediach, nic poza tym. Brak podstawowego wychowania, próbuje zabłysnąć w obecnych czasach... dno i wodorosty.

4rwre435 28.11.2021 13:02
LOL przeciez ta cala babcia nie jest babcia tylko stara panna :D

klug 10.10.2021 20:20
" otrzymał, nie kryjący swych "prezydenckich" ambicji Adrian Witczak" Dlaczego użyliście cudzysłowu? Może dlatego, że Witko jest beznadziejnym burmistrzem?

Jaruba 12.10.2021 15:07
Matole: najpierw dowiedz się (najlepiej z titu) o tym, że Witko nie jest burmistrzem, ale prezydentem miasta. A potem możesz popierać fircyka w zalotach, czyli twojego idola - Witczaka. Ktoś tutaj dobrze napisał: jaki kandydat - taki jego elektorat. I tak trzymać - chłopoki ciemnioki.

? 16.10.2021 04:02
To wazne?

Odyn 10.10.2021 19:34
W PO jest taka sama demokracja jak w PIS , doły są tylko do roboty , wszystkie decyzje zapadają na górze , nawet takie , kto ma zostać przewodniczącym , polityka to farsa ....

ds 11.10.2021 09:38
I tak powinno być. Doły to zazwyczaj hochsztaplerstwo skoncentrowane na doraźnych osobistych korzyściach, ani zdolne, ani chętne do perspektywicznych przedsięwzięć wykraczających za czubek własnego nosa.

Szkoda. 10.10.2021 15:21
Tam Witczaka na pewno nie namaścili Klatka z Gajewskim, bo oni go tam też średnio lubią, a i w takich sprawach mają umiarkowanie dużo do powiedzenia. W Łodzi musi mieć wejścia. I dobrze, bo to jest najważniejsze. Nie wiadomo co planuje jako prezydent, ale kontakty to jest podstawa. Oddolni mogą tylko oceniać, najczęściej narzekać. By móc coś zrobić to musi być zielone światło wyżej. Pisanie wniosków jest wtórne, od tego są skryby - były chyba specjalizacje na niektórych studiach w takich sprawach. Nudy i formalności. Jak nie ten to napisze kto inny, jeśli nie ma przejść to przejdzie, jeśli jesteś na cenzurowanym to nawetnajlepiej napisany jest brany pod uwagę w ostatniej kolejności, albo blokuje się z powodu przecinka postawionego w nieodpowiednim miejscu. Nic natomiast nie wiem o wejściach w Łodzi czy w Warszawie tych dwóch panów. Jeśli przebiją Witczaka to zapowiadają się lata bezczynności.

Osservatore Romano 10.10.2021 13:51
Dobrze, że w PO zagościła demokracja. Jeden kandydat? Przecież tak jest w PiS.

Oby nasza wieś spokojna 10.10.2021 13:40
Ale Kucharski też jest powszechnie lubiany. Tzn wszyscy go lubią poza Naszym Tomaszowem. Wygrał przecież plebiscyt Dziennika Łódzkiego.

psp 11.10.2021 13:10
Powszechnie to może on być znany ... gdzie Pan Kucharski już nie pracował , gdzie i czym to już nie zarządzał , jakich to działalności nie prowadził. Analizując jego przebieg " kariery " to ma wiedzę praktycznie z każdego zakresu. Pytanie tylko , dlaczego wszędzie takie krótkie staże Panie Piotrze ? W polityce troszkę ciężej obnażyć nie kompetencję co ?

Ja 12.10.2021 09:57
SMSowy plebiscyt. Wysłał na siebie najwięcej smsów hahah

Mix 12.10.2021 17:54
Fakt Witczak i Kucharski wygrali rok po roku plebiscyt SMS. Tylko jeden cudownie zrobił to w ostatnich 5 minutach głosowania ;) Czyli tylko trzeci Jodłowski nie uczestniczył w tego typu zabawach

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a