Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 20:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Tomaszów na lodzie

Kilka razy na naszych łamach pisaliśmy już o planach budowy krytego toru łyżwiarskiego na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem We wrześniu prezentowaliśmy nawet koncepcję jak nowy obiekt może wyglądać. Jego powstanie zapowiedział w czasie kampanii wyborczej Prezydent Andrzej Duda. Teraz budowa najprawdopodobniej będzie mogła już ruszyć, chociaż nie bez pewnych zawirowań i kłopotów. Budowa pochłonie prawie 120 milionów złotych. Czy działania polskich władz można uznać za racjonalne? Szczególnie w czasach głębokiego kryzysu i kiedy obiekt w Tomaszowie, tańszy w utrzymaniu Ministerstwo mogłoby przejąć całkowicie za darmo?
Tomaszów na lodzie

Autor: www

Budowa krytego toru do łyżwiarstwa szybkiego ma być kolejną monumentalną inwestycja na terenie nie tylko w COS w Zakopanem, ale w skali całej Polski. Inwestycja dofinansowana zostanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu. Pierwotnie szacowano jej wartość na 57 mln 957 tys. zł.

- Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem uruchomił procedurę przetargową na budowę zadaszonego toru lodowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą – mówił wówczas Sebastian Danikiewicz, dyrektor Ośrodka. Termin składania ofert ustalono na koniec sierpnia br., przy założeniu zakończenia inwestycji w drugim kwartale 2023 r.

Niestety ogłoszony przetarg na wykonawcę pokazał, że koszty zostały niedoszacowane. Do przetargu wpłynęło pięć ofert. Najtańsza z nich opiewa na 116 mln 850 tys. zł, a najdroższa na 204 mln 479 tys. zł. 

 Przez chwilę pojawiła się nadzieja dla Tomaszowa, że może jednak nasza Arena Lodowa nie zyska tak poważnego konkurenta. Okazała się złudna. Politycy PiS podejmując decyzje finansowe nie kierują się zazwyczaj zdrowym rozsądkiem. Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński zdecydował więc o zwiększeniu dofinansowania budowy. Dzięki tej decyzji COS-OPO Zakopane będzie mógł formalnie zakończyć postępowania przetargowe i podpisać umowę z wykonawcą. Budowa więc wkrótce ruszy. 

 

 

Pomysłodawcy projektu twierdzą, że lokalizacja obiektu na wysokości niemal 1000 m n.p.m. wpłynie na poprawę jakości warunków treningowych dla grup łyżwiarstwa szybkiego.  Poza tym nowy tor ma docelowo spełniać wymogi międzynarodowe – tak, by można było tam organizować zawody rangi światowej. Dzięki wykorzystanej technologii i przykryciu, lód ma tam być dostępny dla zawodników przez 8-9 miesięcy w roku.

Specjaliści, którzy przeglądali specyfikację przetargową twierdzą, że koszty utrzymania toru w stolicy polskich Tatr będa gigantyczne. Przełoży się to na koszty związane z korzystaniem i wynajmem. Tomaszów mimo krytyki obecnych stawek dla mieszkańców powinien być konkurencyjny cenowo. Tylko, czy możemy konkurować też pod względem innych walorów?  Działacze związkowi, którzy finansowani są z publicznych pieniędzy kosztami najmu przejmować się raczej nie będą. Mając wybór, wybiorą... 

Tymczasem mieszkańcy narzekają na ceny za korzystanie ze ślizgawki. 

 

W niedzielę, 17 października, ruszyły ogólnodostępne ślizgawki na torze lodowym. Inauguracyjna jazda odbywała się w westernowych klimatach. Postanowiłem i ja rozpocząć łyżwiarski sezon, ale nie w kowbojskim, a cywilnym przebraniu. Już na samym początku czekała na mnie niemiła niespodzianka. Za ulgowy bilet musiałem zapłacić... 20 zł. Normalny wyceniony został na 25 zł. Tłoku nie było. Ciekawe jaka frekwencja będzie w kolejne dni. Obawiam się, że tor może świecić pustkami. I wcale bym się nie zdziwił, bo moim zdaniem, ceny są absurdalnie wysokie. Bilety powinny kosztować co najmniej o 10 zł mniej.

Prezes Areny Lodowej chce robić biznes kosztem mieszkańców Tomaszowa, dzięki którym ten tor powstał, jest z ich podatków utrzymywany, a ludzie tu zatrudnieni mają niezłe i dobre pensje. Arena co roku otrzymuje dotacje od miasta (mieszkańców) w wysokości 2,5 mln zł. I jeszcze za to chce tych mieszkańców karać tak wysokimi cenami biletów. Nie tędy chyba droga panie prezesie.

Arena Lodowa w Tomaszowie Maz. budowana była jako obiekt strategiczny dla polskiego łyżwiarstwa szybkiego. Wszyscy święci to podkreślali. To dlaczego teraz utrzymanie Areny spadać ma na barki tomaszowian.

 

- napisał na swoim  Facebookowym profilu znany tomaszowski dziennikarz, Andrzej Wdowski. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

T. M. 21.10.2021 21:38
Tak to jest jak coś się tworzy na show a nie z myślą o mieszkańcach, podobna sytuacji ma się do budowy otkrytegobase u w Niewiadowie z którego jak będzie pogoda to będziemy korzystać 2 miesiące w roku a trzeba go będzie utrzymywać przez kolejne 10.Ale co zdjęcie się zrobi swoich ludzi jako kierowników się posadzi i jakoś to będzie.A kolejni niech się martwią jak splacac zaciągnięte długi.

Edek 21.10.2021 06:24
Całą tą świtę rządzącą powinno się pogonić bambusem naszym kosztem robią sobie stanowiska wysoko dochodowe i mają nas głęboko w d.... Chodziłam trzy razy w tygodniu na lodowisko ale więcej nie pójdę, czekam na mrozy i ruszę na niebieskie źródła

maniek 19.10.2021 19:12
Tomaszów powinien przestać dotować arenę lodową. Gdy ta ogłosi bankructwo to może zainteresuje się COS i przejmie obiekt. Miasto ma ważniejsze wydatki na głowie.

RKS GŁUPI PIES 19.10.2021 18:30
A czy ktoś rozlicza prezesa z czegoś? Od czego ta dziatwa radnych? On ponoć kłótliwy jest i w konflikcie z wszystkimi

Heniek 19.10.2021 18:15
Od samego początku zabrakło konsultacji i mądrego podejścia do budowy takiego typu obiektu ale co tam ważne że można było zaistnieć przed wyborami

As 19.10.2021 16:53
W 100 % zgadzam się z Panem Andrzejem Wdowskim. Ale może panu prezesowi o to chodzi, żeby była słaba frekwencja. Będzie mało chętnych, to się ograniczy ślizgawki, najpierw do weekendów a potem tylko do okresu świątecznego i ferii. Lód będzie mrożony na 2 miesiące i przez 10 miesięcy będą eleganckie warunki dla siatkarzy.

m 19.10.2021 14:29
Jeden kryty tor łyżwiarski ma być w Polsce? Przecież to absurd. Docelowo z cztery. Wszystko pod COSem.

Figo-fago 19.10.2021 14:01
Przykra konstatacja: ta sama "redakcja", w okresie, kiedy powstał pomysł Areny Lodowej w naszym grajdole, jakoś nie rozdzierała szat, że to jest poroniony pomysł. Akurat wtedy, ta p0rześwietna "redakcja" nie miała takich, genialnych, ekonomicznych, genialnych przemyśleń. Więc rodzi się pytanie: redakcja raptem zmądrzała, czy może zmieniły się warunki (nazwijmy to) polityczno-ekonomiczne tej lokalnej tuby - co ???

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama