Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 19:26
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Koncerny energetyczne zarobią na przydomowych instalacjach. Rząd "kładzie łapę" na fotowoltaice

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej - Polska PV zwróciło się do senatorów z apelem o powstrzymanie negatywnych zmian wywołanych nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii. 29 października w Sejmie została uchwalona w ekspresowym tempie nowelizacja ustawy, która wprowadza wiele niekorzystnych zmian dla obywateli - przyszłych prosumentów, a także dla polskich mikro i małych firm, zatrzymując rozwój instalacji fotowoltaicznych w bardzo krótkim okresie. Jest to szczególnie oburzające w czasie trwającego obecnie kryzysu energetycznego i gigantycznego wzrostu cen energii związanego przede wszystkim z opłatami za emisję CO2. Przydomowe instalacje, do których montażu przez wiele lat zachęcano wpływają na poprawę jakości powietrza, które w Polsce należy do najbardziej zanieczyszczonego w Europie

Ustawa przyjęta wprowadza wiele niekorzystnych zmian dla obywateli - przyszłych prosumentów, a także dla polskich mikro i małych firm, zatrzymując rozwój instalacji fotowoltaicznych w bardzo krótkim okresie (do 1 kwietnia 2022 r.). W interesie publicznym, Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej – Polska PV apeluje, aby w nowym systemie rozliczania czystej energii produkowanej z przydomowych elektrowni fotowoltaicznych zapewnione zostały zasady sprawiedliwości społecznej oraz pewności prawa i bezpieczeństwa rynku.

Warto wspomnieć, że już ponad 700 tys. gospodarstw domowych w Polsce stało się prosumentami produkując tanią i co najważniejsze zieloną energię, której cena pozostanie stała przez najbliższe 15 lat. Kolejne 3 miliony1 gospodarstw chciałoby uczestniczyć w tak rozumianej transformacji energetycznej, ale planowane zmiany im to uniemożliwią z uwagi na niekorzystne zasady rozliczania. Dotąd prosumenci, czyi właściciele instalacji rozliczają się z dystrybutorami energii w stosunku 70/30, co oznacza, że 30 procent wytworzonego przez nich prądu pozostaje w dyspozycji dystrybutorów, którzy mogą ją odsprzedać po cenach rynkowych. Proponowane zmiany zachwieją te relacje, czyniąc montaż instalacji nieopłacalnym. Łatwo obliczyć, że przy utrzymaniu cen urządzeń okres zwrotu nakładów wydłuży się nawet o 50%.

- Uważamy, że tak fundamentalna zmiana funkcjonowania prosumentów wymaga rzetelnej oceny skutków regulacji (OSR) celem potwierdzenia wpływu zmian w ustawie na ekonomikę funkcjonowania gospodarstw domowych (ze szczególnym uwzględnieniem tych zagrożonych ubóstwem energetycznym - poprzez projekty parasolowe), firm działających w branży fotowoltaicznej, a nawet spółek obrotu energią elektryczną. Reprezentujemy branżę fotowoltaiczną, która zatrudnia obecnie ponad 120.000 osób, aktywizując zawodowo tak istotne obszary Polski jak m.in. podkarpacie i lubelszczyzna, regiony o najwyższym współczynniku bezrobocia w Polsce, wpływając realnie na ich rozwój, a tym samym doprowadzając do zmniejszenia nierównomierności w rozwoju gospodarczym kraju. Jako producenci, dystrybutorzy i instalatorzy odprowadzamy do budżetu Państwa - w formie różnych podatków i danin wiele
miliardów złotych rocznie.

- czytamy w apelu Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej - Polska PV

Zapowiadane zmiany już wpłynęły negatywnie na interesy konsumentów. Zaraz po tym, jak pojawiły się pierwsze informacje o zmianach (które początkowo miały wejść w życie od 1 stycznia). Spowodowały one wzmożony popyt  co za tym idzie i wzrost cen materiałów oraz robocizny. Na zamówione panele trzeba czekać obecnie nawet po kilka tygodni. Równowaga na rynku została zachwiana  z uwagi na krótki okres wejścia wżycie planowanych przepisów. To nie są pierwsze próby manipulowania przy fotowoltaice. Wcześniej obcięto dotacje w ramach programu Czyste Powietrze z 5 tysięcy do 3. Wiele osób które złożyło wnioski prawie dwa lata temu (na starych warunkach) do dziś nie otrzymała żadnej odpowiedzi. 

- Wniosek złożyłem blisko dwa lata temu. Po półtora roku otrzymałem mail informujący, że "w związku z ogromnym zainteresowaniem Programem „Mój Prąd” (I i II nabór wniosków), uprzejmie informujemy, iż należy mieć na względzie ewentualność nieotrzymania środków w ramach drugiego naboru wniosków. Wszystkie złożone wnioski o dofinansowanie zostaną ocenione, jednakże nie dla wszystkich wnioskodawców może wystarczyć środków". No i faktycznie nie otrzymałem ich do dziś. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska poinformował mnie natomiast, że Wnioskodawcy, którzy do tej pory mają wniosek w trakcie uzupełniania i nie zostali wpisani na listę rankingową zapraszani są do złożenia wniosku o dofinansowanie poprzez Generator Wniosków o Dofinansowanie w trwającym już III naborze. Rzecz w tym, że ja wciąż nie wiedziałem na jakim etapie jest mój wniosek. W końcu na infolinii poinformowano mnie, że powinienem jeszcze dosłać potwierdzenie dokonania przelewu dla firmy instalatorskiej. Rzecz w tym, że już je wcześniej dołączałem

- opowiada Adam Krzysztofik

Przedstawiciele Stowarzyszenie zwracają uwagę, że branża OZE, a przede wszystkim przedsiębiorcy potrzebują więcej czasu na przygotowanie się do zmian. Wprowadzenie w ciągu dwóch dni ustawy w znaczny sposób zmieniającej otoczenie biznesowe narusza fundamentalną zasadę zaufania obywateli do Państwa. Trudno temu twierdzeniu odmówić słuszności. Jednak głównymi poszkodowanymi przez rządowe pomysły są konsumenci, którzy za prąd muszą płacić i to niemal co miesiąc coraz więcej. Poszkodowane są także samorządy planujące montaż instalacji na szkołach, przedszkolach, żłobkach i innych instytucjach użyteczności publicznej. 

- Wbrew pozorom zmiany nie dotykają jedynie właścicieli domków jednorodzinnych. Są one równie dotkliwe dla wspólnot mieszkaniowych oraz budynków z mieszkaniami komunalnymi, takich, jakimi zarządza tomaszowski TBS

- mówi przedstawiciel jednej ze wspólnot mieszkaniowych

Specjaliści podkreślają, że system rozliczania energii wprowadzonej do sieci z instalacji prosumenckich powinien być przejrzysty. Tymczasem w efekcie zaproponowanej zmiany nie będzie możliwe jednoznaczne wyliczenie ekonomiki inwestycji w domowe instalacje fotowoltaiczne, co jest dziś podstawą decyzji o podjęciu tego przedsięwzięcia przez Obywateli. Nikt nie ma wątpliwości, że trzeba wypracować rozwiązanie gwarantujące przyszłym prosumentom system rozliczenia gwarantujący sprawiedliwą społecznie stawkę odkupu wyprodukowanej energii, nie niższą niż cena zakupu.

- Wbrew opinii kreowanej przez duże koncerny energetyczne, fotowoltaika nie destabilizuje sieci. Na początku bieżącego roku PSE wspólnie z Operatorami Systemów Dystrybucyjnych wprowadziło tzw. kodeksy sieciowe NC RfG bardzo szczegółowo definiujące współpracę źródeł wytwórczych z siecią elektroenergetyczną. Należy podkreślić, że wszelkiego rodzaju źródła, w tym prosumenckie mikroinstalacje fotowoltaiczne nie tylko nie wpływają negatywnie na sieci, ale wręcz stabilizują pracę tej sieci różnymi mechanizmami. Do tej pory żaden z podmiotów nie przedstawił technicznego raportu wskazującego zagrożenia destabilizacją sieci przez domowe instalacje prosumenckie.

- czytamy w oświadczeniu Bogdana Szymańskiego Prezesa Zarządu Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. Prezes podkreśla, że nowelizacja będzie miała negatywny wpływ nie tylko na rynek fotowoltaiki, ale także na rozwijający się rynek pomp ciepła - ekologicznej alternatywy dla kotłów opalanych paliwami kopalnymi. To rozwój fotowoltaiki jest m.in. motorem elektryfikacji ogrzewnictwa i w konsekwencji ograniczenia niskiej emisji.

- Decyzję o instalacji pompy ciepła podjąłem po przeliczeniu kosztów i uwzględnieniu w nich instalacji paneli. Inwestycja bardzo kosztowna, tym bardziej, że robiliśmy odwierty. Szacujemy, że zwróci się po 15-20 latach. Jednak to nie to ma dla nas największe znaczenie. Wiemy, że kiedy nasi sąsiedzi uruchamiają swoje kotłownie zimą i jesienią w całej okolicy nie daje siłę oddychać. I nie uważam wcale by spali w nich  śmieci. Z moich kominów śmierdzący dym nie leci. To mój wkład w poprawę jakości powietrza

- opowiada Jacek Skrzypczyński 

Potrzebna jest jedna zachęta. I instalacja pomp musi się też opłacać. Zaproponowany sposób wyceny energii, wprowadzanej do sieci przez mikroinstalacje prosumenckie, narzuca  teraz gorsze warunki niż ma to miejsce w przemysłowych elektrowniach, które posiadają gwarantowaną w aukcjach stałą cenę sprzedaży energii. Nowelizacja zakłada dodatkowo możliwość odebrania po roku zaledwie 20% pozostałych w depozycie nadwyżek wartości energii. Zasada ta jest rażąco niesprawiedliwa społecznie, szczególnie że korzyści finansowe dla prosumenta są pochodną rynkowej ceny energii. To prosument ponosi pełne ryzyko zmienności ceny i niestabilności korzyści finansowych.

System taki jest de facto dotowaniem koncernów energetycznych kosztem obywateli i skutecznie zniechęca przyszłych prosumentów do inwestowania prywatnych środków w budowę ekologicznych źródeł energii. Należy jednak podkreślić, że energia z instalacji fotowoltaicznych w okresie od stycznia do sierpnia br. to jedynie 2 859,5 GWh z łącznej wartości produkcji energii elektrycznej równej 115 018,2 GWh2 co stanowi zaledwie 2,49%!

- Fotowoltaika, a zwłaszcza fotowoltaika rozproszona - prosumencka jest najlepszym rozwiązaniem dla przeprowadzenia niezbędnej w naszym kraju transformacji energetycznej, pozwalając naszym obywatelom na modernizację źródeł ogrzewania domów, ograniczenie zużycia paliw kopalnych, zwiększenie zatrudnienia i wytwarzanie taniej energii.

Zachęcamy do:

 

podpisania petycji na stronie:

http://www.prawodoczystejenergii.polskapv.pl/

dołączenia do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/2680758092232083

polubienia i udostępnienia:

https://www.facebook.com/events/2680758092232083

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama