Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 19:20
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Gruba kasa dla powiatowych krezusów.

Zresztą inni członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego również. Tak przynajmniej wynika z informacji przedstawionej na dzisiejszej sesji rady. Uchwała, podobnie jak ta dotycząca podwyżek diet radnych została wprowadzona znienacka, chociaż o tym, że się pojawi, mówiono od kilku tygodni, czyli od kiedy Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Jej przepisy weszły w życie 1 listopada ale samorządowcy dostaną wyrównanie wynagrodzenia za trzy miesiące wstecz, czyli od 1 sierpnia. Warto zauważyć, że nie wynika taki obowiązek z ustawy lecz wyrównanie ma charakter uznaniowy.

Do tej pory starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski zarabiał: 4,8 tys. zł wynagrodzenia zasadniczego plus 2,1 tys. zł dodatku funkcyjnego, 2760 zł dodatku funkcyjnego oraz 960 zł dodatku strażowego, razem dawało to kwotę 10620 zł. Obecnie stawki zmienią się diametralnie: wynagrodzenie zasadnicze 10,3 tys. zł, 3450 zł dodatku funkcyjnego, dodatek specjalny 4125 zł plus 960 zł dodatku stażowego. IIe daje to w sumie? Łatwo policzyć, że ok. 18835 zł. Pensja starosty skoczy więc w górę o 77 proc.  

Wynagrodzenie Starosty Tomaszowskiego w wysokości określonej niniejszym projektem uchwały przygotowano zgodnie z tabelą stawek wynagrodzeń dla starostów w powiecie liczącym powyżej 60 tys. do 120 tys. mieszkańców. Aktualnie obowiązujące rozporządzenie wskazuje:
- maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego starosty w wysokości 10.430,00 zł,
- maksymalny poziom dodatku funkcyjnego starosty w wysokości 3.450,00 zł.

co oznacza, że Mariusz Węgrzynowski otrzyma je blisko górnej granicy. Dochód za ubiegły rok jaki zadeklarował w oświadczeniu majątkowym to ponad 135 tys. zł

Wzrosną też wynagrodzenia innych członków Zarządu powiatu? Co ciekawe na chwilę obecną Skarbniczka, Beata Zysiak, nie jest w stanie oszacować kosztów finansowych podwyżek. Mogą one sięgnąć w sumie 600 tysięcy złotych. Za pracę? Nie zawsze. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że niektórzy członkowie Zarządu starają się zanadto nie wysilać. Marka Kubiaka najprawdopodobniej zajmują bardziej sprawy klubu Nemo (dotowanego zresztą przez powiat tomaszowski), niż samego powiatu tomaszowskiego.  

Dotychczasowe dochody pozostałych członków Zarządu Powiatu:

- wicestarosta Leszek Ogórek  - 112 tys. zł

- członek Zarządu Elżbieta Łojszczyk - 102 tys. zł

- członek Zarządu Marek Kubiak - 97 tys. zł

- członek Zarządu Michał Czechowicz - 98 tys. zł

Obecne podwyżki wynagrodzeń członków Zarządu Powiatu Tomaszowskiego oraz diet radnych,  to duże wyzwania dla działających w Starostwie związków zawodowych. Podwyżki na poziomie 77 procent są nierealne ale 30 powinno zrekompensować przynajmniej poziom inflacji. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Starygej 26.11.2021 22:10
Skok na Polskę, Zaborcy nie trzeba ! Hitlera i Stalina nie trzeba ! Sami nas dojadą , wyszczepią czymś o czym nic nie wiedzą, zniszczą Małe i Średnie przedsiębiorstwa podatkami dojadą, inflacją dojadą, stopami dojadą, mnóstwem nowych niskich podatków zarżną, a sobie zrobią koryto + bo im się to po prostu należy !!!

???? 26.11.2021 13:27
Rzygać się chcę ? na te uśmiechnięte mordy renciści mają 860złna cały miesiąc ???wstydu nie macie dziadostwo ???

adrian 26.11.2021 12:09
szkoda że dla pracowników zabraknie.... bo mają płace zamrożone, w takim tempie to starosta z kolegami będzie obsługiwał klientów.

ooo 26.11.2021 11:51
jak widza co robia ich pobratyncy w rzadzie i spolkach skarbu panstwa to co sie beda pierdzielic tez chca sie nachapac...

Faryzeusze 26.11.2021 08:50
Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam". Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!" Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».

Kadra z PiS-u 25.11.2021 21:02
Prezes tych łobuzów z PiS-u tak powiedział - „Polityka nie jest dla bogacenia się, tylko po to, by służyć społeczeństwu. Społeczeństwo oczekuje skromności i ta skromność będzie wprowadzona. Będziemy ponosić finansowe straty dla dobra ojczyzny”. Panie Węgrzynowski cudownie wpisujesz się Pan w tą biedę, która jest w naszym mieście. Ile trzeba jeszcze skubać społeczeństwo żeby się zaspokoić. G.Orwell przewidział to już dawno, że rządzi wieprz a reszta dostaje resztki co zostaną w korycie. Miasto i powiat toną w długach a wy sobie podwyżki robicie. A wystarczy nie kraść jak mawiała jedna Pani z PiS. Widać tą biedotę po twojej figurze. Kałdun napuchnięty z głodu. Katolik .

woody 25.11.2021 20:59
wojtowie do dziela a co wy gorsi

Tm 27.11.2021 09:12
Spokojnie malinowy ma inny plan w dewenerooerke wchodzi:)

Sołtysi 27.11.2021 12:19
też powinni dołączyć. Co oni od macochy?

t 25.11.2021 19:03
Plebsowi 3 - 4 %, a władza sobie 70 - 90 %. Bardzo ładny prezent od świętego ... Miało być wyrównywane do zarobków państw zachodnich. Jak na razie to mamy wyrównanie cen (z gorszą jakością produktów) i nawet przekroczenie.

Nie ma tego złego... 25.11.2021 21:53
No ale od następnej kadencji być może dołączą do rady ludzie, którzy będą mogli się poświęcić działaności samorzadowej na pełen etat, a nie przy okazji, jedynie by podrasować swoją pozycje w prawdziwej robocie / na lokalnym rynku. Zasiadanie urzedników w radach miejskich / powaitowych to patologia. Sami sobie uchwalają co mają robić. Jeśli ustosunkowywać się do istnienia samorządu na poważnie, bo wielu Polakom tak naprawdę jest bez różnicy czy coś takiego istnieje czy nie. Przedwczoraj w nocy oglądałem posiedzenia rady powiatu na eSesji. Średnia wiświetleń to ...40 razy. Także gdyby przywrócić zarządzanie centralne nikt poza aktorami w tej grze by nie ucierpiał. Powinien być prezydent miasta, starosta. Wokół nich dobierany przez nich 10-15 osbowy zespół doradców. Wybierasz raz na cztery lata władze centralne, te mianują władze lokalne i tyle. Na pewno byłoby taniej i więcej by powstawało podczas tej zabawy w demokracje. Cieszą też przepisy – wprawdzie chwilowo zakwestionowane przez Przyłębską, ale pewnie to jeszcze wejdzie – o lustracji majątkowej rodzin urzędniczych. Ja bym dał wszystkich – na każdym szczeblu. Od szefowej bilblioteki w górę. Na razie to jest kwestionowane, ale zobaczymy. Kierunek zmian jest w budowie korpusu służby cywilnej na pewno jest ok. Idziesz rządzić – dostajesz konukrencyjną pensje, ale pamiętaj, że jeśli weźmiesz w łapę, czy nawet jeśli będziesz za bardzo manifestował „sukces” to wypad + wilczy bilet. Jedyny zarzut do PiSu jaki mam to to, średnio zainteresowany człowiek dowiaduje się o tym dopiero przy zakwestionowaniu przez TK z jakiegoś Polsatnews, a na orlenowskim portaliku regionalnym co tydzień tekst o starych zdjęciach, czy jak to kiedyś było.

dr Łukasz Moll z Wrocławia na YT ze młodym Śpiewakiem - świetne 25.11.2021 23:08
1. Piewcy PiSu nie zamkilkni z zawstydzenia, tylko tylko bardziej ze strachu. No i wszystkiego innego co dotychczas. Tu poiwiniem teraz pojęczeć ile to pracuje i jak mi ciężko, ale w mojej – przynajmniej najbliższej rodzinie nikt tak nie robił i cały czas wydaje mi się to sztuczne, no ale mam tam jakieś swoje obowiązki, chociaż nadal wypisuje też w przerwach. Emerytki głównie się angazują i AnGeliki co jest zwyczanie nudne. Gdy jest jeszcze jakiś ranking gdzie widać progres – to przynajmniej starasz się być jak najwyżej, ale tak by tam z manualami „wymieniać” się czymś to nie bardzo chcę. To się zazwyczaj kończy tak samo - czyli obietnicą wpierd...lu z ich strony. 2. Fala gniewu zalela tomaszowskie internety. No na Fotrmacie niespełna 40 komentarzy - te same buzie (jak najmilej staram się), na Orlenie niespełna 90 komentarzy. Także... nie wstyd trochę tak pisać? No nie wiem? To jest średnia liczba komenatrzy przy wypadkach w Tomaszowie gdy coś tam komuś się stanie. Poza miastem i stłuczki może nie, ale w Tomaszowie i okaleczenia to tak mają po 100. Tak. Co oczywiście jest optymistyczne. Czy to będzie miało jakieś wyborcze znaczenie? Sam jestem ciekaw. Ale tego się też nie dowiemy. Każdy będzie mówił co innego, nie będzie możliwości sprawdzenia. Do wyborów jest daleko, a przekonanie, że uny żrą przy korycie - no to jest przecież stały zaśpiew manuali... bo nie wiem jak to najgrzeczniej krótko ująć? A to jest najczęściej technikum, lub której z gorszych liceów matura a czasem nawet i nie i oczekiwanie czego? Tatuaż na łydce, motorek, dzidzia no i kopia ojca przy ... faktycznie gorszych – w mojej ocenie – warunkach zewnętrznych. Jak to opisywać? Krytyka Polityczna pisze o klasach ludowych – głównie Gdula. Bardziej miarodajnym wydaje mi się spojrzenia socjologa Łukasza Molla z Wrocławia. On wprawdzie też nie uktrywa swoich prywatnych wyborów, ale publicznie nie jest tak bardzo zaangazowany i fajnie analizuje, rzadziej oceniając. Była ostatnio u Śpiewaka na kanale wPunkt na You Tube. Dla mnie świetne polecam. Łukasz Moll. Ja sobie piszę po blokadzie Wykopu (niezuzasadnionej, by było jasne. Jako powód mam trzy duplikaty, których wyszukiwarka nie wykazaywała, że już są. A na profilu są konta z których w większości logowałem się ...6 lat temu. No ale uziemili mnie faktycznie, bo pretekst jest. Tych e-maili z których zkładałem nawet nie pamiętam – więc pewnie na zawsze. Jesli nie to będę tam sobie pisał. Ale pisze codziennie do nich e–maila co w tej sprawie słychać, zero reakcji), ja sobie po blokadzie jeszcze piszę w jednym miejscu, ale też już rzadziej.

tomaszowianin 25.11.2021 18:19
...wojna będzie...oni już się przygotowują...

Gość 25.11.2021 16:41
Podnoszą samorządowcom w całym kraju to i w Tomaszowie-szkoda tylko że w czasie szalejącej inflacji i coraz mniejszą siłą nabywczą normalnych zjadaczy chleba...

Biedronka 25.11.2021 15:48
Super a zwykli obywatele będą dostawać jalmurzne to jest straszne a gdzie w tym wszystkim chore dzieci takie ludzie dostają kasę a chore dzieci umierają albo się mecza masakra chciałabym żeby radny dostał 2000 tysiące i się utrzymywał czy taki prezydent opłacił czynnsz masakra jak ludzie nie wyjdą na ulice to będą robić z nami co chcą

NIEEE 25.11.2021 20:13
Na miskę ryżu jak to kiedyś długonosy kłamczuch plepsowi wystarczy . Chcieliście takich pazernych obiboków na kasę łasych to macie . Na drugi raz może zmądrzeje zanim w pisowskie bagno wdepniecie .

Diabeł 25.11.2021 15:34
Czyli to jest ten słynny pakiet przeciwinflacyjny

PSP 25.11.2021 14:09
Wiadomo , że się należy przecież, aby brylować na tych wszystkich iwentach , otwarciach dróg, tarasów trza mieć za co się wyszykować . Garniturki z Zary parę stówek kosztują, a Panie na stołeczekach w powiecie dobrze znają te ceny .

Turututu 25.11.2021 13:40
No ten osobnik stojący w środku tego radosnego towarzystwa to rzeczywiście ,,tłusty kot,,,a raczej spasiony kocur.

Figo-fago 25.11.2021 12:11
Szanowny Panie Mariuszu: bardzo proszę - niech Pan nie kręci i nie kombinuje, jak koń pod górkę. Ten materiał powyżej, to jest taka podpucha dla forumowiczów , aby ci dokładnie zdeptali zarząd powiatu. Jeżeli miałby to być porządny materiał, to powinien zawierać: - zakres obowiązków obiboków z zarządu powiatu, - zakres wywiązywania się tych obiboków ze swoich służbowych obowiązków, - czy te obiboki mają jakieś etaty, a może tylko tak "zwyczajowo" zabierają nam NASZĄ (pańską, moją) kasę, - chyba należałoby wyjaśnić, co z tego NASZEGO stołu zabieracie Wy, czyli tzw. radni - bezradni - zaradni i ile teraz dodatkowo dostaniecie tej NASZEJ kasy. Bez takich informacji, to ten materiał powyżej, to jest niezła podpucha. Nie czytam lokalnego szmatławca, ale wyobrażam sobie, co ten szmatławiec napisze. PS. Powiatowemu katechecie i pozostałym nierobom, znacznie obniżyłbym te ich, ukradzione nam NASZE pieniądze.

Tomaszów Anka. 25.11.2021 13:11
Figo Fago czytaj z uwagą i że zrozumieniem. To o czym piszesz jest właśnie naswietlone w tym artykule.

Figo-fago 25.11.2021 17:11
Maleńka: pisząc krótko i zwięźle, to Ty zwyczajnie bredzisz. Może zacytujesz te fragmenty materiału powyżej, w których jest opisany zakres obowiązków np. takie wicestarosty Ogórka, albo innych nierobów - co ?

Tomaszowianka 25.11.2021 21:26
Powtórzę, artykuł był nie o obowiązkach starosty, tylko o tym ile to towarzystwo znów wyrwie z naszych podatków. Inna sprawa i tu masz rację, że z tymi obowiązkami w tym towarzystwie już tak ciekawie nie jest. Bo tak naprawdę to sama się zastanawiam czy te podwyżki, które sobie przeglosowali, to za pracę, czy za lans i dbałość o własne interesy. A mówili, podobno, że do polityki nie idzie się po kasę. Kłamczuchy. I jak się teraz będą przed wielebnym spowiadac, bo przecież to takie rozmodlone towarzystwo.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama