Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 18:35
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Cyrk w Powiecie, ZOO na Borkach.... Co jeszcze wymyślą władze powiatu

O tym, że Starosta Mariusz Węgrzynowski oraz członkowie kierowanego przez niego Zarządu Powiatu wymyślili, że na terenie po dawnym ośrodku wypoczynkowym Borki, zorganizowane zostanie mini ZOO, radni powiatowi mówili już od jakiegoś czasu. Informacja ta nie była jednak traktowana poważnie, bo wydawała się złośliwym żartem. Nic dziwnego, ponieważ w pomysł taki rzeczywiście trudno jest uwierzyć. Okazuje się jednak, że to, co w istocie swej niedorzeczne, ma zostać faktycznie zrealizowane.

Na początek chyba warto przypomnieć, że powiat tomaszowski wszedł w posiadanie "Borek" w październiku 2007 roku na mocy decyzji wojewody łódzkiego. Poprzedził ją długotrwały spór o to kto powinien być faktycznym właścicielem Ośrodka. Zabiegała o niego także gmin Tomaszów.  Wydawała się wówczas, że samorząd otrzymał w darze kurę, która będzie znosić złote jajka. Ośrodek wciąż jeszcze funkcjonował, hasło "Wolę Borki od Majorki" wciąż wszyscy jeszcze pamiętali. Jego wartość szacowano wówczas nawet na 30 milionów złotych. W krótkim czasie zakład budżetowy został zlikwidowany i zaczęto dyskutować o przyszłości obiektu. Na chwilę został także wydzierżawiony. Dzisiaj jest symbolem tego, że lokalni politycy potrafią doprowadzić do upadku niemal wszystko. 

Dyskusja o tym, co zrobić z Borkami trwa do dzisiaj. Chociaż słowo dyskusja nie jest tu może najbardziej właściwe, ponieważ oznacza ono dialog, wymianę poglądów i pomysłów oraz poszukiwanie optymalnych rozwiązań.  

Czasy swojej świetności Borki przeżywały w latach 80 i 90-tych. Kilkakrotnie zdobywały laury najlepszego kampingu w Polsce. Wiele osób pamięta jeszcze setki rozstawionych namiotów, przyczep i domków. Przylegający do pola namiotowego parking gęsto zastawiony był samochodami. Pobliska plaża, wypełniona po brzegi amatorami nie tylko słonecznych kąpieli.  To tu każdego lata wielu Tomaszowian przyjeżdżało też na nocne weekendowe dyskoteki. Stopniowy upadek obiektu związany był z tym, że liczba odwiedzających go turystów była odwrotnie proporcjonalna do ilości sinic pojawiających się w wodach Zalewu.

Od samego początku, kiedy samorząd powiatowy przejął obiekt nie widać było pomysłu co miałby on z nim robić. Już w 2009 roku zdecydowano o sprzedaży, mimo sprzeciwów radnych PiS. Trudno się im dziwić. Sprzedaż majątku nie leży w programie ideowym tej partii.  Nieruchomości można oddawać w darowiźnie lub sprzedawać z bonifikatą kościołowi... a dalej to już wiadomo, żona kolejnego nabywcy ma rozdzielność majątkową... 

W okolicach maja 2013 roku, Rada Powiatu Tomaszowskiego podjęła znowu uchwałę, zezwalającą na sprzedaż ośrodka w drodze przetargu nieograniczonego. Cóż z tego, skoro było już za późno. Kolejne przetargi okazywały się nieskuteczne. Nie było chętnych do zakupu, przede wszystkim ze względu na cenę, którą określono na poziomie 11 mln zł.

 Kolejne próby sprzedaży podjęto w 2015 roku. Cena spadła do 5 milionów złotych ale nadal nie było na te tereny chętnego.   Ówczesne władze powiatu mówiły nawet, że jest inwestor, który zamierzał wpłacić wymagane w ogłoszeniu wadium. Pojawiła się jednak nowa przeszkoda. Rząd PiS przyjął ustawę, zgodnie z którą ziemie rolną może nabyć tylko osoba wykonująca czynnie zawód rolnika lub związki wyznaniowe, a przecież OSW ,,Borki” to kilkadziesiąt działek, które w latach 60-70 tych ubiegłego wieku zostały przejęte  od rolników  w związku z wybudowaniem Zalewu Sulejowskiego. Część z nich nigdy nie została odrolniona.  Powiat powinien podjąć procedury związane z odrolnieniem gruntów i dopiero przystąpić do sprzedaży. 

"Borki" nadal są we władaniu powiatu i co ciekawe nadal generują koszty. Firma ochroniarska to wydatek blisko 15.000 zł miesięcznie.  

Grupa radnych od kilku lat przekonuje, że tereny są trakcyjne pod budownictwo mieszkaniowe, że należy je podzielić na działki budowlane i po prostu sprzedać. Kilka lat temu, kiedy domki były jeszcze w dobrym stanie również można je było zbyć i wygenerować dodatkowy przychód. Do sprzedaży nadawał się też budynek byłej stołówki obok kortu tenisowego. Dzisiaj można je jedynie zrównać z ziemią (chociaż Zarząd Powiatu chce kilkadziesiąt tysięcy włożyć w remont dachu). 

Napisać, że z Borkami nic się nie dzieje byłoby nieprawdą. Półtora roku temu Starosta powołał 14-osobowy zespół, który opracować miał koncepcję zagospodarowania Borek. Efektem tej półtorarocznej "pracy" jest wniosek o zlecenie opracowania koncepcji zewnętrznej firmie. Nie znaczy to oczywiście, że wspomniany zespół nie stworzył założenie koncepcji, na bazie której ma powstać sama koncepcja (mam nadzieję, że jest to dla czytelników zrozumiałe). Na czym polega? Otóż ma tu powstać ścieżka edukacyjna oraz... mini ZOO.  

W czasie posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu Tomaszowskiego, radni dowiedzieli się, że pomysł jest autorski i został wymyślony przez Elżbietę Łojszczyk. W ten sposób coś, co wydawało się żartem, nabrało dosyć realnych kształtów. 

O tym, jak spójne ze sobą są pomysły polityków PiS zarządzających naszym powiatem najlepiej świadczy fakt, że z w tym samym miejscu, w tym samym czasie, planują dwie możliwe inwestycje. Z jednej strony chcą zbudować ZOO, jako atrakcję turystyczną, z drugiej stworzyć bazę dla Zarządu Dróg Powiatowych z wagą dla TIR-ów. Jeden z radnych skomentował to w ten sposób, że słonie przecież trzeba będzie dowozić ciężarówkami. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jarek 13.12.2021 11:22
ten pomysł pasuje tylko i wyłącznie do pana starosty, jestem święcie przekonany że żaden z członków zarządu /no może za wyjątkiem członkini/ nie wpadłby na tak idiotyczny pomysł

m&m 12.12.2021 18:02
To jest Miś na miarę naszych czasów. Jakimż trzeba być tęgim umysłem, żeby takie coś wymyśleć. Biznes plan na pewno dopięty na ostatni guzik...

Tłósty Kot 10.12.2021 22:53
Proponuję Park Disneyland. Taki miał powstać w Białej Podlaskiej, ale jakiś milioner zbankrutował. Dzisiaj mamy milionerów na srołkach, to może u nas się uda :-D

SIN 10.12.2021 16:31
Luna park ! Kościół ! Lądowisko dla kuchcińskiego ! Zatokę sportu ! Agencje z malolatami dla polityków pzpr ! Szpital klinke mejzy ! Bank glapy ! Parking na milion elektrykow ! Milion mieszkan ! Sąd najwyzszy, file trybunalu kuchennego ! . . . . . . . .

Koga 10.12.2021 14:53
Lepiejpark jurajski....

"Otwarte klatki" 10.12.2021 14:02
Ale piękna ta żyrafa :) ZOO dla zwierząt to więzienie stworzone dla ludzkiej rozrywki. Proponuję ZOO, w którym można oglądać ludzi. To gatunek na wymarciu. Homo sapiens (człowiek rozumny). Od zwierzęcia człowieka odróżnia fakt, że ma większy mózg i wysoko rozwinięty instynkt społeczny. W tym przypadku mam wątpliwości. Obecnie odchodzi się od tworzenia ogrodów zoologicznych z wielu powodów, warto się z nimi zapoznać. Jeśli chcemy zapewnić ochronę dla zwierząt i godne warunki to zbudujmy najlepsze schronisko dla zwierząt w Polsce. Będzie więcej zwiedzających niż w kiepskim ZOO.Taki autorski projekt nie jest trudny do wykonania i mniej kosztowny. Proszę pana redaktora o przekazanie tego pomysłodawczyni podczas sesji. Jeśli do niej to nie dotrze rozważymy bojkot tej głupoty.

t 10.12.2021 16:46
Może w takim ZOO jako atrakcję turystyczną unikalną na skalę światową. Umieścić pracowników Powiatu z zarządem i radnymi przy samym wejściu tylko nie można zapomnieć o postawieniu ogromnego sanktuarium.

walery 10.12.2021 09:32
Idąc tropem parku wodnego. Zróbmy termy. Już jeden snuł wizję term, to teraz powiat może :)

Alecyrkkur 09.12.2021 20:09
Propozycje dla tych bezmózgów: Atlantis, The Palm. Crescent Road, Palm Jumeirah, Burj Al Arab. Jureimah Beach Road, Dubaj, Burj Khalifa. ... Dubai Frame. ... Ferrari World.

Jabadabaduuu 09.12.2021 20:06
Tara zoo a za kilka lat cyrk dla emerytowanego antoniego z mariuszem

jola 10.12.2021 14:05
ZOO co do zasady jest dla zwierząt. Człowiek rozumny nie jest zwierzęciem, ale nie wiem czy wiara tym panom pozwala tak myśleć, bo przecież człowieka stworzył Najwyższy i niepokalanie się go poczyna.

rwd 09.12.2021 19:32
Jeden cyrk wystarczy. Po co drugi?

Komedia 09.12.2021 19:08
Bareja lepiej by tego już nie wymyślił......

Jaki 18.12.2021 23:39
Bareja to widać staroście do pięt nie sięga..

Gigabajtek z CPNu 09.12.2021 18:40
A może tor wyścigowy dla bolidów Formuły 1.

Hah 09.12.2021 17:19
To jakaś kpina… odwołać tych ludzi!

Prywatyzacja nic by nie dała 09.12.2021 17:04
Czym skutkuje sprzedaż w prywatne ręce na łapu capu widać za to po najpiękniejszym niegdyś tomaszowskim pałacu czyli pałacu Piescha przy Barlickiego. Prywatny właściciel też zjechał już z ceny kilkukrotnie. Zero chętnych, zero remontów, podczas deszczy poźniej mrozów pootwierane okna... Także prywatyzacja nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Na Borkach prywatny właściciel oinwestowałby w obiekt turystyczny którym mogolibyśmy się dzisiaj chwalić? Przy śmierdzącym bajorze w którym nie można się kąpać? Efekt byłby taki sam jak jest.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama