Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 18:33
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Policja nasili kontrolę. Czy wszystkich traktuje równo?

Tomaszowscy policjanci informują o wzmożonych kontrolach sanitarnych w obiektach na terenie powiatu tomaszowskiego. Funkcjonariusze kontrolują sklepy osiedlowe, supermarkety oraz galerię handlową. Jak zapewnia komendant Szymon Herman jego podwładni odwiedzają lokale gastronomiczne, hotele i siłownie. Pouczają i wręczają mandaty. Brakuje ich niestety w innych obiektach użyteczności publicznej, takich jak chociażby urzędy. Trudno się dziwić, ponieważ chodzą, tam, gdzie są kierowani. Często narażeni są nie tylko na nieprzyjemne ale wręcz agresywne komentarze. Przyczyniają się do tego oczywiście politycy, którzy publicznie okazują lekceważenie dla prawa, które sami uchwalają. W Starostwie powiatowym odbyło się wczoraj posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa przy Staroście Tomaszowskim. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich służb.

Jeśli chodzi o pandemię, to  całą pewnością mamy w Tomaszowie czwartą falę. O ile w drugim kwartale tego roku, przez trzy miesiące mieliśmy ponad tysiąc zachorowań, to w samym tylko listopadzie było ich około 1200. Mało przypadków było rzeczywiście w okresie letnim. Obecnie, minimum dzienne to ponad 40 osób pozytywnych. Osoby z kontaktu kierujemy oczywiście na kwarantannę - wyjaśniała dyrektor tomaszowskiego SANEPiD-u, Iwona Sarwa. W czasie trwania spotkania oficjalne dane podało Ministerstwo Zdrowia. W naszym powiecie liczby to 44 chorych i 3 osoby zmarłe. Ofiar pandemii zresztą przybywa i to nie tylko wśród osób zarażonych.  Iwona Sarwa podkreślała, że chorują całe instytucje, zakłady pracy, szkoły. Na covid-19 zapadają uczniowie i nauczyciele - Inspekcja Sanitarna do środy wydała aż 26 opinii dotyczących nauczania hybrydowego, co pokazuje skalę zachorowań i zagrożeń. 

Najwięcej ognisk zakaźnych jest oczywiście w szkołach. O wysypie dodatnich wyników testów na SARS-Cov-2 po imprezie sportowej w Samochodówce pisaliśmy kilkanaście dni temu. Do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia trafiają coraz częściej zarażone dzieci i młodzież. Najmłodsze dziecko miało 5 miesięcy. W tym tygodniu 16 latek w bardzo ciężkim stanie został zabrany do szpitala specjalistycznego w Warszawie, ponieważ tomaszowscy lekarze nie byli mu w stanie pomóc. Sytuacja, jak podkreślaj wszystkie służby jest bardzo poważna. W TCZ na oddziale dziecięcym natychmiast potrzebna jest izolatka. Czy władze powiatu mają świadomość rzeczywistych potrzeb i potrafią zachowywać się w sposób odpowiedzialny? 

W ubiegłym tygodniu Starostwo Powiatowe postanowiło zorganizować spartakiadę lekkoatletyczną dla dzieci i młodzieży. Z góry wiadomym było, że reżim sanitarny to fikcja. Na szczęście poza starostą Mariuszem Węgrzynowskim i Tomaszem Zdonkiem którzy wręczali dyplomy bez maseczek ochronnych (zresztą Starosta całą imprezę chodził bez tego atrybutu odpowiedzialności) wszyscy pozostali ich jednak używali. Dużo gorzej było z dziećmi. Ktoś zapomniał młodych ludzi pouczyć i nakreślić obowiązujące pandemiczne zasady. Maseczki nosimy nie po to, by nie zarazić siebie, ale przede wszystkim dlatego, byśmy to my nie zarażali innych. 

Jeszcze przed imprezą zwróciłem się do Zarządu Powiatu Tomaszowskiego z zapytaniem, czy członkowie uważają, że organizowanie imprezy dla kilkuset uczestników w czasie gwałtownych wzrostów zachorowań na covid-19 jest dobrym pomysłem? Zwracałem uwagę, że ostatnia impreza sportowa organizowana w Zespole Szkół Ponadpodstawowych numer 3 skończyła się zachorowaniem grupy uczniów oraz skierowaniem dużej ich liczby na kwarantannę.  Podkreślałem też, że utrzymanie reżimu sanitarnego przy tak dużej liczbie młodych osób jest fikcją. W takich przypadkach warto zawsze pamiętać, że  jako organ prowadzący szkoły i organizator imprezy pełną odpowiedzialność za zdrowie uczestniczącej w niej młodzieży ponosi Powiat. Należy też mieć na uwadze niski poziom wyszczepienia wśród nastolatków oraz coraz liczniejsze przypadki hospitalizacji -  mówi Mariusz Strzępek, przewodniczący komisji zdrowia rodziny i spraw społecznych. 

Odpowiedź, jaką otrzymał radny, a którą podpisała naczelnik Beata Stańczyk świadczy o niezwykłym poziomie arogancji i cynicznym lekceważeniu ludzkiego zdrowia i życia. Infantylizm pomieszany z głupotą. Zamieszczamy ją poniżej. I pytamy, czy solidy urzędnik pod czymś takim przystawiłby swoją pieczątkę i się podpisał. Pomijamy nawet fakt, że zapytanie skierowane było do całkiem innej osoby, i to ona powinna była na nie odpowiedzieć. Widać zajęty licznymi konferencjami prasowymi Starosta, powierzył to zadanie urzędniczce równie zajętej jak on podobnymi sprawami. 

 

 

W tym samym czasie skargi do nas piszą pracownicy zatrudnieni w Starostwie oraz PUP. - Ściągamy ludzi na podpisanie tzw. gotowości. W sumie nie wiadomo po co. Często tworzy się tłok, ludzie przychodzą bez masek. Bywa, że pokasłują i są chorzy. Nierzadkie są przypadki,, że się z nami kłócą. Narażone jesteśmy na zakażenie przez brak masek i płynu do dezynfekcji. WC mamy razem z klientami. Ja również zaraziłam się wirusem w pracy. Przykre to wszystko.  Siedzimy w pokoju w 4 osoby. Do tego 4 klientów. Okna zamurowane. Brak tlenu. Koszmar. 

Skargi nie są odosobnione. Praca w Starostwie odbywa się w dużym zagęszczeniu. Jeden chory zaraża cały pokój a nawet wydział. Obecnie tomaszowski SANEPID kontroluje na wniosek szefa komisji zdrowia Rady Powiatu,  wszystkie pokoje pod kątem wymogów sanitarnych. Co z kontroli wyniknie? To się okaże, ale już dzisiaj ze strony kontrolujących słyszymy, że warunkami pracy powinien zająć się raczej PIP. 

Tomaszowska Policja najprawdopodobniej prowadzi też postępowanie w sprawie polityków (Mariusz Węgrzynowski, Robert Telus, Antoni Macierewicz) , którzy występowali bez maseczek na otwarciu Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. Zawiadomienie złożono za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń

Policjanci przeprowadzają kontrole często wspólnie ze Strażą Miejską. W ciągu dnia jest ich zazwyczaj kilkadziesiąt. - W praktyce jest tak, że Strażnicy są odprawianie w naszej jednostce wspólnie z policjantami. W czasie służby pozostają w dyspozycji swojego jak i naszego dyżurnego. Tego rodzaju wspólne działanie jest potrzebne -  wyjaśnia komendant Herman, dodając, że zgodnie z zaleceniami z Ministerstwa kontrole do końca roku się nasilą, więc wybierając się na świąteczne zakupy nie zapominajcie o osłonach twarzy.

W Tomaszowskim Centrum Zdrowia przebywa codziennie około 140 pacjentów zarażonych SARS-Cov-2. Liczba ta stale się zwiększa. - Wirus się zmienia i musimy stale dostosowywać się do bieżących potrzeb. Zarówno pod względem leczniczym jak i organizacyjnym Niestety widzimy dużo zachorowań u osób młodych i zgonów tych osób. Szykujemy się na luty, bo szacujemy, że wówczas nastąpi nasilenie związane ze zmianą wariantu wirusa -  mówi doktor Robert Szlachciński.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dorota 13.12.2021 20:06
Koszmar w busach do Łodzi!!! Tu maseczek nie zobaczysz! 3 koszmar w Bkedronce na Wandy Panfil! Ani razu nie widziałam żadnej kontroli! Fikcja, fikcja

Poco 13.12.2021 22:11
Skoro nie widać różnicy to po co zakładać ?

Tadek 13.12.2021 19:56
Nikt nie kontroluje busów kursujacych do Łodzi firmy kasz_bud, tam jest wylegarnia wirusa!!! Kierowcy nie upominaja pasażerów o założenia maseczek, bus przepełniony na maxa ! Niech ktoś tym się w końcu zajmie!!!!!

Nie KASZ_bud, 13.12.2021 23:22
bo ta firma nic nie buduje, tylko KASZ-bus. Jeżdzisz i nie wiesz z jaką firmą? Czy KASZ-bus wozi ludzi niepełnosprawnych intelektualnie i osobiście musi swoich klientów ostrzegać o mandatach nakładanych na osoby bezmaseczkowe? A może jeszcze kierowcy pracujący w tej firmie mają osobiście zakładać namordniki pasażerom? W interesie każdego obywatela jest zabezpieczenie ust i nosa maseczką i w przypadku kontroli to obywatel płaci mandat, a nie kierowca.

Tadek 14.12.2021 10:08
Czepiasz się literówki! Jednak zrozumiałeś o co chodzi ! Faktem jest że kierowcy busów często nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo pasażerów,nie raz byłem świadkiem przepełnionego busa,ludzie tłoczą się w nim jak śledzie ,nie mówiąc o braku maseczki na twarzy i czujesz ludzki blisko ciebie, często jestem świadkiem nieprzestrzegania przez kierowców przepisów ruchu drogowego ! Strach się bać !

Gość 11.12.2021 17:31
Najwięcej mandatów za nie przestrzeganie reżimu sanitarnego posypało by się w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Pod latarnia najciemniej.

Zajechać 10.12.2021 21:42
Zarząd powiatu to by złapał z kilkadziesiąt razy mandat 30 tys. zł za brak maseczki. Sobie podwyżki x2 a ludowi pałą i mandatami. Podczas potopu szwedzkiego swoi też wystąpili przeciw ludowi !

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama