Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 grudnia 2025 00:55
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Lechia walczyła na Podhalu

Drużyna Akademii Piłkarskiej Lechii Tomaszów Mazowiecki z rocznika 2008 uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju „PODHALE CUP 2021” rozgrywanym na boiskach w Nowym Targu oraz w Czarnym Dunajcu. W turnieju uczestniczyło dwadzieścia drużyn, w tym jedna drużyna z Ukrainy.

W rundzie wstępnej zespoły zostały podzielone na 4 grupy po 5 drużyn. Lechia została przydzielona do grupy C z zespołami: Stal Stalowa Wola, Radomiak Radom, JTS Jawor i Górnik Łęczna.

Młodzi Lechici znakomicie spisali się w pierwszej fazie turnieju wygrywając kolejno z JTS Jawor 9:0, z Stalą Stalowa Wola 12:0, z Radomiakiem Radom 2:0 oraz remisując z Górnikiem Łęczna 1:1. Uzyskanie wyniki umożliwiły Lechii zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie i zagwarantowały awans do grupy mistrzowskiej, którą tworzyli zwycięzcy poszczególnych grup i jeden zespół z miejsc drugich z najlepszym dorobkiem punktowym.

W meczach o miejsca 1-5 Lechia musiała się zmierzyć z drużynami MSMS Ukraina, Ursus Warszawa, Real Varsovia i ROW Rybnik. W pierwszym meczu z drużyną MSMS Ukraina padł bezbramkowy remis, w drugim meczu z Ursusem Warszawa Lechia musiała niestety uznać wyższość przeciwnika. Drużyna Ursusa wygrała ten mecz 1:0.

W kolejnym meczu z Realem Varsovia to Lechia wyszła zwycięsko z tego pojedynku wygrywając 1:0. Przed ostatnim meczem Lechia miała już zagwarantowane przynajmniej 4 miejsce w turnieju, natomiast w przypadku zwycięstwa z drużyną ROW Rybnik Lechia zapewniała sobie drugie miejsce w turnieju.

Mecz był bardzo zacięty, ale to Lechia już w drugiej minucie wyszła na prowadzenie, niestety drużyna ROW Rybnik zdołała wyrównać. Pomimo kilku znakomitych sytuacji do zdobycia bramki Lechii nie udało się strzelić kolejnego gola. Wynik 1:1 spowodował, iż to przeciwnik zajął ostatecznie 2 miejsce w turnieju, a Lechia musiała się zadowolić 4 miejscem. Zwycięzcą całego turnieju został Ursus Warszawa, drugie miejsce zajął ROW Rybnik, do którego Lechia straciła zaledwie jeden punkt.

Trzecie miejsce zajęła drużyna MSMS Ukraina, z którą Lechia przegrała końcową rywalizację zaledwie o jedną straconą bramkę więcej. Za drużyną Lechii uplasowały się między innymi tak uznane marki piłkarskie jak: Zagłębie Sosnowiec, Stal Stalowa Wola, APPN Stal Mielec, Radomiak Radom, Górnik Łęczna, Sandecja Nowy Sącz czy Polonia Warszawa.

Młodej drużynie Lechii należą się pochwały, gdyż znakomicie zaprezentowała się w tej piłkarskiej imprezie. Zespół w całym turnieju przegrał tylko jeden mecz i zdobył łącznie 26 bramek, a stracił zaledwie 3. Pod tym względem Lechia była bezkonkurencyjna w turnieju, gdyż żadna z drużyn nawet nie zbliżyła się do tego wyniku. Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Patryk Kała, który zdobył jedną bramkę i zanotował aż 7 asyst w turnieju. Na wyróżnienie zasłużył również bramkarz Lechii – Mikołaj Mieszczankowski, który zachował czyste konto w 5 meczach i wielokrotnie wybronił drużynę przed utratą bramki w bardzo trudnych sytuacjach.

Drużynę Lechii w turnieju reprezentowali: Mikołaj Mieszczankowski, Michał Pustelnik, Bartłomiej Krawczyk, Leon Krakowiak (1 asysta), Maciej Bielejewski (3 gole, 2 asysty), Karol Świątek (1 gol, 1 asysta), Patryk Kałwa (1 gol, 7 asyst), Jakub Rzymkowski (4 gole, 3 asysty), Mateusz Sarlej (1 gol), Kacper Król (2 gole, 1 asysta), Dawid Słoń (1 asysta), Maciej Biegun, Mikołaj Kania (3 gole), Jakub Zając (1 gol), Jakub Szewczyk (3 gole, 1 asysta), Jakub Mączyński (1 gol), Oliwier Sobczyk (5 goli, 4 asysty). Drużynę Lechii z rocznika 2008 prowadzi Trener Wiesław Żmuda, a funkcję kierownika drużyny pełni Mariusz Sobczyk. Wielkie gratulacje dla całego zespołu.

Zawodnicy oraz Trener dziękują wszystkim kibicom, którzy wybrali się do Nowego Targu, aby na miejscu wspierać swoją drużynę oraz składają serdeczne podziękowania na ręce Prezesa Tomaszowskiego Centrum Sportu – Pana Romana Derksa – za wspieranie młodych zawodników Akademii Piłkarskiej Lechii rocznik 2008 w rozwijaniu ich sportowych pasji i pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na turniej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Reklama

Kopanie DL jest korzystne dla posiadaczy BTC/ETH/XRP: Buduj trwały majątek dzięki inteligentnym inwestycjom cyfrowym

Kryptowaluty ewoluowały z niszowej koncepcji w rynek wart blisko bilion dolarów. Jednak kopanie – jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na zysk w branży kryptowalut – od dawna pozostaje poza zasięgiem zwykłych inwestorów. Zakup sprzętu do kopania, opłacanie rachunków za prąd i samo zarządzanie aspektami technicznymi często wymaga znacznego kapitału i zaawansowanych umiejętności, których większość ludzi nie posiada.Data dodania artykułu: 19.12.2025 17:27
Kopanie DL jest korzystne dla posiadaczy BTC/ETH/XRP: Buduj trwały majątek dzięki inteligentnym inwestycjom cyfrowym

Dziś w kraju i na świecie (czwartek, 18 grudnia)

Dziś jest czwartek, trzysta pięćdziesiąty drugi dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.40, zachód o 15.23. Imieniny obchodzą: Bogusław, Miłosław, Nemezja, Rufus, Zofia i Zozym.Data dodania artykułu: 18.12.2025 11:09
Dziś w kraju i na świecie (czwartek, 18 grudnia)

PK: akt oskarżenia wobec Antoniego Macierewicza ws. ujawnienia informacji niejawnych (krótka)

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia wobec b. szefa MON, posła PiS Antoniego Macierewicza – przekazał rzecznik PK prok. Przemysław Nowak. Jak przekazał, Macierewicz został oskarżony o to, że ujawnił informacje niejawne dot. okoliczności katastrofy smoleńskiej.Data dodania artykułu: 17.12.2025 17:10
PK: akt oskarżenia wobec Antoniego Macierewicza ws. ujawnienia informacji niejawnych (krótka)

W PRL nikogo nie pociągnięto do odpowiedzialności karnej za masakrę z grudnia '70

Do upadku PRL nikogo nie pociągnięto do odpowiedzialności karnej za masakrę z grudnia '70 na Wybrzeżu. W toczącym się później przez wiele lat procesie ukarani zostali jedynie wojskowi, ale nie polityczni zleceniodawcy.Data dodania artykułu: 17.12.2025 16:41
W PRL nikogo nie pociągnięto do odpowiedzialności karnej za masakrę z grudnia '70
Reklama
Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim

Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim

Gwiazdy europejskiego łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim powalczą o medale mistrzostw EuropyTo będzie jeden z najważniejszych sprawdzianów przed igrzyskami olimpijskimi w Mediolanie! Na początku stycznia, niespełna miesiąc przed rozpoczęciem najważniejszej imprezy sportowej czterolecia, w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim.Tomaszów Mazowiecki kolejny raz będzie gościł czołowych panczenistów Europy a Polacy będą startować w najmocniejszym składzie, z wszystkimi gwiazdami polskich panczenów, m.in. Kają Ziomek-Nogal, Andżeliką Wójcik, Damianem Żurkiem, Markiem Kanią, Piotrem Michalskim, czy Władymirem Semirunnijem na czele.Mistrzostwa Europy w tomaszowskiej Arenie Lodowej rozpoczną się w piątek, 9 stycznia, wieczorem. Już pierwszego dnia o medale zawodnicy powalczą w czterech konkurencjach – sprincie drużynowym kobiet, drużynie mężczyzn oraz na 3000 metrów kobiet i 1000 metrów mężczyzn. Dzień później zmagania rozpoczną się o godz. 14, a w programie są sprint drużynowy mężczyzn, 500 metrów kobiet, 5000 metrów mężczyzn i 1500 metrów kobiet. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę, 11 stycznia, a tego dnia w Arenie Lodowej zostaną rozdane medale na dystansach 1000 metrów kobiet, 500 i 1500 metrów mężczyzn oraz w rywalizacji drużynowej mężczyzn i w biegach ze startu masowego.Organizatorzy jak zawsze przygotowali dla kibiców jak zawsze dużo dobrej zabawy, emocji a całość uświetni piątkowy pokaz świateł.09-11 stycznia 2026 r.Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.01.2026
Koncert Czesława Mozila „Solo” w Niebowie

Koncert Czesława Mozila „Solo” w Niebowie

Koncert Czesława Mozila „Solo” w Niebowie (Wincentynów) – wyjątkowy wieczór w domowym salonieJuż 18 stycznia 2026 roku (niedziela) o godz. 17:00 Czesław Mozil zaprasza na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie muzyczne — koncert "Czesław Mozil Solo – w mieszkaniu". Miejsce: niewielka wieś Wincentynów (gmina Sławno, powiat opoczyński), blisko Opoczna, w malowniczym zakątku województwa łódzkiego. Prywatna przestrzeń – salon domu – stanie się areną bliskiego spotkania artysty z publicznością.Miejsce pełne folklorystycznego klimatuWincentynów to kameralna miejscowość — według danych z 2021 r. liczy zaledwie 179 mieszkańców W sąsiedztwie znajduje się prywatny miniskansen "Niebowo", prezentujący tradycyjną wiejską architekturę regionu opoczyńskiego: chatę ze strzechą, ziemiankę, stodółkę i autentyczne wnętrza izby białej, kuchni i sieni.  Ta nieoczywista, serdeczna sceneria doskonale komponuje się z domowym klimatem koncertów Mozila.Co czyni ten wieczór wyjątkowymBliskość artysty: Czesław zagra niemal jak "u sąsiada" — w salonie, na kanapie, czasem na podłodze, a może ktoś usłyszy go z kuchni. Ta forma koncertu wyczarowuje atmosferę kameralności i autentycznego kontaktu.Unikalna formuła: To połączenie solowego show muzycznego i błyskotliwego stand-upu — pełne inteligentnych obserwacji, humoru i muzycznych emocji.Repertuar: Poza znanymi piosenkami, usłyszymy utwory z ostatnich albumów oraz premiery nowych nagrań, które trafią na kolejną płytę.Aktualny czas twórczy: Mozil zdobył tegoroczną Festiwalową Nagrodę Opola za piosenkę „Ławeczka”, singiel „Leń” z „Akademii Pana Kleksa 2” stał się hitem, a jego album „Inwazja Nerdów vol. 1” zdobył Fryderyka w 2025 roku.Kilka faktów o artyścieUrodzony w 1979 r. w Zabrzu, wykształcony akordeonista (Król. Duńska Akademia Muzyczna w Kopenhadze) Twórca złożonych dzieł: muzyka, teksty, aktorstwo dubbingowe (np. Olaf z "Krainy Lodu"), osobowość TVLaureat licznych nagród: Fryderyków, nagrody opolskiego festiwalu, platynowych płytStyl znany z połączenia kabaretu, folku, punka i inteligentnego humoru — trudno zamknąć go w jednym słowie Szczegóły wydarzeniaData: 18 stycznia 2026 (niedziela), godz. 17:00Miejsce: dom mieszkalny w Wincentynowie k. Opoczna („Niebowo”)Bilety: tylko 40 sztuk, cena 130 zł — dostępne na stronie: [biletomat.pl]Więcej informacji na: wydarzenie na FacebookuTaki koncert to znakomita okazja, by przeżyć muzykę i humor Mozila w najbardziej osobistej formie. To więcej niż performance — to spotkanie, które zostaje w pamięci na długo.Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.01.2026

Polecane

Budżet Tomaszowa Mazowieckiego na 2026 rok został przyjęty

Budżet Tomaszowa Mazowieckiego na 2026 rok został przyjęty

Przebudowa, remonty i utwardzanie kolejnych kilometrów ulic, budowa parkingów i placów zabaw, prace poprawiające stan środowiska na terenach poprzemysłowych dawnego „Wistomu”, wymiana kopciuchów, nowe nasadzenia zieleni, budowa kortów tenisowych, rewitalizacja kinoteatru „Włókniarz”, drugi etap przebudowy Przystani Miejskiej, budowa toru do jazdy na rolkach i deskorolce, kontynuacja rozpoczętych inwestycji (rewitalizacja kamienic przy pl. Kościuszki, budowa schroniska dla zwierząt, rewitalizacja „Hrabskiego Ogrodu” przy Muzeum, hali sportowej, krytej trybuny przy stadionie im. Braci Gadajów, systemu informacji miejskiej) – między innymi takie wydatki inwestycyjne zaplanowano na 2026 rok w Tomaszowie Mazowieckim.Data dodania artykułu: 18.12.2025 21:14 Liczba komentarzy: 1
Alicja w krainie czarów, czyli jak wpaść z deszczu pod rynnę

Alicja w krainie czarów, czyli jak wpaść z deszczu pod rynnę

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego po raz kolejny nie udało powołać się nowego Zarządu Powiatu. Co prawda w programie obrad, jaki przesłano radnym takiego punktu nie było, ale w kuluarach mówiono o wniosku o rozszerzenie porządku. Postaram się nieco odsłonić kulisy tego, co dzieje się w powiecie a więc i w mieście, bo samorządy, to jednak system naczyń połączonych, których zadania powinny mieć charakter komplementarny. Taki przynajmniej był zamysł twórców tzw. reformy samorządowej. Nie przewidzieli oni jednak jednego. Otóż tego, że te nasze najmniejsze ojczyzny, zawłaszczą partyjniackie grupy interesów.Data dodania artykułu: 17.12.2025 07:05 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Minimum 10 lat za napaść przy ulicy CzołgistówMost na Pilicy w ciągu ul. Modrzewskiego znów przejezdny. Otwarcie dziś o 16.00Rodzinne kolędowanie z MCK-iemW niedzielę sklepy będą czynneBądź bezpieczny w świętaZapraszamy na Miejskiego Sylwestra!Budżet Tomaszowa Mazowieckiego na 2026 rok został przyjętyEFEKT CHOPINA w PCASDo 25. Brygady Kawalerii Powietrznej trafią dwa kolejne śmigłowce AW149Alibaba i 40 rozbójników, czyli samorządowy Sezamie otwieraj sięAlicja w krainie czarów, czyli jak wpaść z deszczu pod rynnęSzukali satanistów... znaleźli całkiem coś innego
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 3°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: xxxTreść komentarza: I chyba jedynym powiatem, w którym pisowscy radni razem z radnymi KO wstrzymują się przy glosowaniu budżetu u pisowskiego prezydentaŹródło komentarza: Alibaba i 40 rozbójników, czyli samorządowy Sezamie otwieraj sięAutor komentarza: Obywatel TomaszowaTreść komentarza: Pewnie na spotkaniu powiedział premierowi część jestem Witko razem z PSL i PO odwołujemy pisiorskiego starostę!;)Źródło komentarza: Morawiecki w Tomaszowie Mazowieckim. Najpierw hospicjum, potem rozmowa z mieszkańcamiAutor komentarza: JędrekTreść komentarza: We wszystkich spółkach jest podobnie, nawet niektóre nazwiska się powtarzają :)Źródło komentarza: Alibaba i 40 rozbójników, czyli samorządowy Sezamie otwieraj sięAutor komentarza: Obywatel TomaszowaTreść komentarza: Skoro to wszytko wiesz,masz pewnie dowody to czy zgłosiłeś/as to na policję ,bo tym powinna zająć się prokuratura!takie pisanie to zwykły hejt i ty tego nie zrobiłeś/as to myślę ,że policja powinna się zająć tobą!bo pisząc takie rzeczy uderzasz nie tylko w dyrektorkę ale w cała jej rodzinę!Źródło komentarza: Hejt czy nadzór? Kulisy odejścia dyrektorki i nowy start domu dziecka „Słoneczko”Autor komentarza: enterTreść komentarza: o ola ona dobra dziewczyna ;)Źródło komentarza: Koniec poszukiwańAutor komentarza: JasiaTreść komentarza: Facet za takie słowa od nas twardziaków dostałbyś sztachetą po karku, my twardziacy przywiązani jesteśmy od pokoleń do naszej Twardej.Źródło komentarza: Twarda kontra dla kurczaków. Mieszkańcy: „To już nie wieś rolnicza, tylko domy ludzi”
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama