Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 15:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka

Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietaną
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Po tym miłym skąd inąd wstępie może wyjaśnię dokładnie o co chodzi.  Otóż 10 lipca na częstochowskiej Jasnej Górze odbyła się dwudniowa Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Po raz 31 sympatycy rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka zgromadzili się tłumnie na błoniach pod klasztorem. Dzień wcześniej na szczycie odbyły się koncerty i inauguracyjna msza święta.  Na takiej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć Starosty Mariusza Węgrzynowskiego i szeregu polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy szerokim gestem Tadeusza Rydzyka sponsorują, o czym możemy poczytać we wszystkich mediach, zarówno tych pro- jak i antyrządowych. W tym, że Starosta pojechał sobie na pielgrzymkę nie ma oczywiście nic złego, niezależnie od naszej osobistej oceny samego księdza z miasta Torunia oraz treści przekazywanych przez należące do niego media. Jak kto celebruje własną wiarę to jego sprawa, nawet jeśli czasem ta celebracja wydaje nam się bałwochwalcza 

Znam sporo działaczy partii Jarosława Kaczyńskiego i nie ukrywam, że wielu z nich po prostu lubię. To normalni i bardzo przyzwoici ludzie, którzy niestety wierzą politykom i głoszonym przez nich sloganom. Nie dziwię się nawet, jeśli zdarza im się nerwowo reagować na słowa krytyki, bo reakcja taka jest w pełni uzasadniona. Dlaczego? Z powodów czysto psychologicznych. Ktoś zbudował im idealny obraz  świata, zgodny z ich własnymi poglądami. Podświadomie czują, że są oszukiwani, ale fakt ten wypierają. Stąd agresja, często niewspółmierna do przyczyn, które ją wywołały. W każdym razie zachęcam do tego, by nie oceniać ludzi na podstawie deklarowanych sympatii politycznych, bo zwolennicy każdej z opcji, to cytując Jacka Kurskiego "ciemny lud. który wszystko kupi". Nawet jeśli lud posiada doktorat albo tytuł profesorski. Emocje wyłączają myślenie. 

Jedna z takich właśnie osób zadzwoniła do mnie w niedzielę rano 10 lipca. Rozmowa wykonywana była z Sanktuarium na Jasnej Górze. Tuż po dziesiątej rano. Pytanie, jakie usłyszałem brzmiało: czy wiem, że Starosta Mariusz Węgrzynowski jest na Pielgrzymce Radia Maryja w Częstochowie. Zapewne domyślicie się co sobie pomyślałem w tym momencie. Na Boga co mnie obchodzi, gdzie jest Starosta Węgrzynowski i co robi zamiast jeść śniadanie z rodziną. Mniej więcej w tak delikatny sposób odpowiedziałem mojemu rozmówcy. Wydawało mi się, że temat zamknąłem, ale mój rozmówca nie dawał za wygraną, Zaczął dopytywać, czy wobec tego uczciwym jest i zgodnym z prawem aby na takie wyjazdy zabierać służbowy samochód ze starostwa.  Działacz PiS, kończąc rozmowę stwierdził, że liczy na to, że zainteresuję się tym tematem zarówno jako radny, jak i dziennikarz. Chwilę później zacząłem otrzymywać mms-y ze zdjęciami i filmami z jasnogórskiego parkingu z wyraźnie widocznym tłem i tablicą rejestracyjną, 

Ponad dwa tygodnie temat musiał poczekać, bo zajęty innymi sprawami w tym uruchamianiem nowego CMS-a dla portalu zwyczajnie nie miałem na to czasu. Wczoraj wybrałem się do odpowiedniego wydziału Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim, by informacje mojego rozmówcy zweryfikować. Zgodnie z ustawą "powiatowa" jako radny mam pełne uprawnienia kontrolne. Mogę wchodzić w dowolnej chwili do każdego działu, który jest częścią powiatu, żądać dokumentów, ich kopii oraz informacji. Dokładnie z tego prawa skorzystałem. Warto dodać, że ku zadziwieniu pracujących tam osób, zresztą w dużej mierze również działaczy PiS. Urzędnicy nie mają pojęcia, że mam prawo do tego rodzaju kontroli a oni mają obowiązek mi je umożliwić. Zaczęło się telefonowanie. Dowiedziałem się, że nie mogę prosić o kopię ewidencji przebiegu pojazdu. Na pytanie o podstawę prawną usłyszałem, że Starosta zabronił. Niczym w Antygonie  "Państwo to ja, nie słucham tłuszczy" lub ja ktoś woli inny cytat to "nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi". Cóż, wczoraj miałem mało czasu, ale następnym razem wezwę policję, w związku utrudnianiem wykonywania mandatu radnego. 

Czegoś się jednak dowiedziałem. Właściwie to kilku niezwykle istotnych rzeczy. Przede wszystkim Starostwo Powiatowe posiada 4 samochody służbowe. Trzy z nich są dostępne dla pracowników, którzy muszą wyjechać w sprawach służbowych. Czwarty, a więc Skoda Superb pozostawiony jest do wyłącznej dyspozycji Starosty. Właściwie nikt inny z tego pojazdu nie korzysta. O ile w przypadku trzech samochodów prowadzona jest dosyć solidna ewidencja i karty pojazdu. To samochód, wykorzystywany przez Mariusza Węgrzynowskiego rozpisywany jest tak, jako możecie zobaczyć to na poniższej fotografii. Panuje to chaos i pełna dowolność. Nie ma tu nic solidnie udokumentowanego. Całość prowadzona jest w excelu. Sami urzędnicy potwierdzają, że można te dane dowolnie uzupełniać i zmieniać. Skąd wiedzą co i kiedy wpisywać w przypadku wspomnianej wyżej Skody? 

Teoretycznie powinien dokumentację prowadzić dysponent pojazdu. Na karcie powinien notować początkowy i końcowy stan licznika,  także cel i godziny wyjazdu. Takich informacji nie znajdziemy. Dane wpisywane są na podstawie informacji przekazywanych codziennie przez zatrudnionych w Starostwie kierowców. Czy aby na pewno? I dlaczego kierowcy mieliby podawać stan licznika samochodu, którego nie użytkują. Trudno znaleźć odpowiedzi na te pytania. Ale jeszcze trudniej na pytanie: gdzie w ewidencji wyszczególniono wyjazd na Pielgrzymkę Radia Maryja w dniu 10 lipca br. 

Przebieg z Tomaszowa do Częstochowy do około 250 kilometrów w obie strony. Skoro nie ma tej trasy w wykazie, to znaczy, że ktoś ten wyjazd rozpisał na inne wyjazdy, które w wykazie zostały ujęte? Wszystko na to wskazuje, a jeśli tak było w rzeczywistości, to mamy do czynienie z przestępstwem urzędniczym polegającym na fałszowaniu dokumentacji. Najzabawniejsze jest to, że w mojej ocenie jeśli z przestępstwem mamy do czynienia, to nie dopuścił się go Mariusz Wegrzynowski a.... pracownicy wspomnianego wydziału. Czy mają tego świadomość? Raczej wątpię po wczorajszej rozmowie, W każdym razie ja im to uświadomiłem 

Zdjęcie, które udało mi się zrobić (w związku z omową wykonania wydruku) jest ciekawe jeszcze z innego względu. Uwagę zwraca data tankowania samochodu 10 lipca. Oznacza to, że auto zatankowano, mimo, że nie wyjeżdżało ono z garażu. Podpowiem Staroście na szybko wytłumaczenie. Benzynę zakupiono w kanistry a do baku wlano dopiero w poniedziałek. 

Być może komuś wyda się to błahe, ale wcale takim nie jest, bo co prawda koszt wyjazdu do Częstochowy do zaledwie ok 170 złotych, jednak w skali roku kwoty te sięgają w tysiące. Jeśli nie dziesiątki tysięcy złotych. Czy naprawdę Mariusza Wegrzynowskiego nie stać na to, by jechać na pielgrzymkę prywatnym samochodem. Nie realizował tam żadnego zadanie wynikającego z ustawy o samorządzie powiatowym. Pojechał na zupełnie prywatną imprezę o charakterze liturgicznym. Według złożonego oświadczenia majątkowego jego dochód za ubiegły rok to ponad 181 tysięcy złotych. W tym roku w związku z wysoką podwyżką uposażeń będzie to grubo ponad 200 tysięcy złotych.  Oznacza to ni mniej ni więcej, że ktoś kto uczestniczy w obrzędach religijnych, kompletnie nine pojmuje religii, jaka nosi na sztandarach. 

- By Europa mogła przetrwać musi wyzwolić się z pychy i niszczącego jej jedność egoizmu - mówił bp Wiesław Szlachetka podczas Mszy św. inaugurującej 31. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Trudno się z kapłanem w tym przypadku nie zgodzić, Przy czym ja zacząłbym od lokalnych polityków. Po co pychy i egoizmu szukać od razu na europejskich salonach? Czy ktoś jest może w stanie logicznie wytłumaczyć, po co, w niedzielę, w dniu wolnym od pracy, na wycieczkę do Częstochowy zabiera się zatrudnioną w Starostwie kamerzystkę, która na facebookowym profilu tegoż Starostwa relacjonuje na żywo fakt uczestnictwa Mariusza Węgrzynowskiego w nabożeństwie? Ja tego wytłumaczyć nie potrafię. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
POINFORMOWANY 02.08.2022 20:41
KOWALCZYK OD LAT SŁUZBOWYM JEŹDZI NA ZAKUPY NA RYNKU TOMASZOWSKIM I CO?

Polak 04.08.2022 14:05
Ten nienachalny ?

You 02.08.2022 05:19
Prowadź mnie, co dnia wciąż wyżej i wyżej, prowadź mnie Panie mój wyżej wciąż, prowadź mnie, z dnia na dzień wciąż wyżej i wyżej, chcę kiedyś zobaczyć Twoją twarz.

Z Bartosza 02.08.2022 01:02
Na starostę to trzeba mieć rozum i wygląd. No cóż, wszystkiego brakuje. Zapewne dobrze prowadził ongiś sklepik osiedlowy, bo nic nie odbiło się echem

Knur 01.08.2022 23:27
Skoda, z zarżniętym silnikiem stoi w warsztacie. Koszt naprawy ok 5 tysiaków. Niestety, silnik 1,4 nie dał rady. Następnym razem trzeba kupić dostawczaka z silnikiem co najmniej 2,5 turbo dizel.

Nieumiarkowaniewjedzeniu 02.08.2022 05:16
Za gruba tusza obżartucha

Xperia 01.08.2022 00:14
Więcej kwiatków w jego rządach. Pan Bóg już ma dość na to patrzeć i na wszystkie machlojek nieudaczka. Czy myślicie że wszędzie są ślepi idioci? Wstyd bronić i zabierać głos jak się nie wie. Jak sprawdza to wyjdzie szydło

WuPe 30.07.2022 21:54
Jak szef bierze pracownicę na ,,wyjazd służbowy" w dniu wolnym do pracy, to bardzo łatwo można sobie wytłumaczyć po co czyż nie? A przynajmniej dorośli ludzie są w stanie przewidzieć konsekwencje swoich zachowań.

Zainteresowana 30.07.2022 17:07
Słuszna uwaga... Tak wyglada zarządzenia przez młode i niedoświadczone osoby w tym wydziale. A jedna pani pracująca pani B. mogłaby się zająć w końcu pracą a nie tylko na telefonie siedzi... Jaki Pan taki kram. Za poprzedniej pani naczelnik było zupełnie inaczej i praca była bardziej systematyczna i nie było takiego chaosu… Żałosne…

mk 30.07.2022 09:13
Można być w grupie religijnej Odnowa i pozostać nieodnowionym, jak Basia. Dekalog 7. Nie kradnij. Ewangelia Łk 16,10 "Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie." Ważne są uczynki. Biblia Jk, 2, 14-26 Wiara bez (dobrych) uczynków jest martwa.

Basia z Ruchu Odnowy 29.07.2022 11:30
Dobrze że mamy takiego pobożnego Starostę, oby większość tomaszowian zaczęła go naśladować to już będzie dobrze.

podatnik 29.07.2022 19:20
Proszę nie bronić chytruska bo za swoje nie pojechał.

parafianka 04.08.2022 19:31
Chytrusek? a osobiście widziałam że na tace daje gruby pieniądz.

Ave Maria 29.07.2022 04:54
Odczepcie się od Mariusza sami go sobie wybraliście na swój obraz i podobieństwo !

mieszkaniec 28.07.2022 22:06
dziękuję za artykuł i poświęcony czas. Jak można działać aby doczekać się poniesienia konsekwencji ze strony p. Węgrzynowskiego?

Ajdejano 28.07.2022 18:23
Do "Anna B. -poniżej. Niech ten twój idol nie modli się za miasto, tylko za swoją, pusta główkę. Takich pustaków, na powiatowym firmamencie w całej Polsce mamy zbyt dużo.

km 28.07.2022 17:27
Bez honoru, zasad, moralności, wstyd, jak w tytule. Faryzejskie postępowanie, lubić zaszczytne miejsca, a słoma z butów wychodzi.

Ania B. 28.07.2022 16:43
Modlił się starosta by go nie odwołali ale po tym artykule mieszkańcy powiatu modlą się by Węgrzynowski wyleciał z hukiem ze starostwa.

Anna B. 28.07.2022 14:36
Lepiej modlić się za miasto ja to czyni Pan Starosta aniżeli nic nie robić tylko organizować imprezy i zabawy dla plebsu żeby miło czas zabić!

Jura d 28.07.2022 19:27
Za co????

Jolka 28.07.2022 19:29
Za stołek żeby dotrwać

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartekAutor komentarza: AllekTreść komentarza: brak cukru sie objawia???Data dodania komentarza: 07.08.2022, 23:46Źródło komentarza: Generalskie szlify dla Mariusza Pawluka. Prezydent wręczy nominacje
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a