Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 18:23
Reklama
Reklama

Publicystyka

„Zostało nam 5 minut”

„Zostało nam 5 minut”

Wiadomość, jaką przekazała mi koleżanka o uderzeniu meteorytu w księżyc, postanowiłam sprawdzić za oknem ostatniej nocy (księżyc w pełni). Gołym okiem zmian nie zauważyłam. 24.11.2018 11:49    6    18
Ukraina teraz. #UkraineNow

Ukraina teraz. #UkraineNow

Jesteś z nami?, czy przeciwko nam zabrzmiało pytanie wypływające z mema znalezionego w mediach społecznościowych. Pojawiła się i odpowiedź. „Przeanalizowałam wszystko i mam swoje zdanie, swoją opinię”. Zwierzątko z mema jednak wykrzyknęło głośno zdenerwowane: „Ty zdrajco!”. 23.11.2018 21:24    3    5
Prawym okiem: lecznica czy płacopój

Prawym okiem: lecznica czy płacopój

Przez lata mojej działalności samorządowej i dziennikarskiej widziałem już różne rzeczy. Niektóre cieszyły inne złościły mniej lub bardziej. To, co zawsze denerwowało mnie najbardziej, to fakt, że samorząd stał się żerowiskiem dla różnego rodzaju cwaniaczków, którzy gdzie indziej nie za bardzo sobie dają radę. Kiedy im się bliżej przyjrzeć, to i w tej samorządowej działalności żadnych sukcesów nie widać. Kreatywni potrafią być jedynie wtedy, kiedy sprawa dotyczy ich osobistych korzyści. Wynajdują sobie miejsca w spółkach, radach nadzorczych albo innych jednostkach budżetowych. Z takich, czy innych względów (najczęściej przez partyjniackie układy) otrzymują etaty... tyle tylko, że w pracy widywani są niezwykle rzadko, a nawet jak się pojawią, to nikt nie wie, czym tak naprawdę w firmie się zajmują. "Mój mąż? Mój mąż jest z zawodu dyrektorem" - to cytat z genialnej komedii "Poszukiwany, poszukiwana" z fantastyczną rolą nieodżałowanego Wojciecha Pokory. Czas płynie, PZPR już nie ma, a mechanizmy wciąż te same... 21.11.2018 10:34    15    15
Prawym okiem: Ptaszek w Klatce, czy skowronek na dachu

Prawym okiem: Ptaszek w Klatce, czy skowronek na dachu

Ostatnie Sesje Rady Miejskiej i Rady Powiatu za nami. W przyszłym tygodniu zaprzysiężeni zostaną nowi radni. Pora więc na (kilka) krótkich pokampanijnych podsumowań. Celowo rozłożę je na kilka felietonów, bo jeden tekst byłby chyba zbyt obszerny. Zacznę od mojej ulubionej kandydatki, reprezentującej zjednoczone siły antypisowskiej koalicji, czyli Barbary Klatki. Główna konkurentka urzędującego prezydenta, jak zapewniali członkowie "mateczki partii", miała wygrać starcie z Marcinem Witko "w cuglach". Zapewnić to miała prowadzona "w amerykańskim stylu" kampania wyborcza. Jaki był tego efekt? Absolutna kompromitacja zarówno pretendentki, jak i całego sztabu wyborczego. Zważywszy na fakt, że szefowa Platformy Obywatelskiej popierana była ponoć także przez .Nowoczesną i inne polityczne podmioty, to druzgocąca klęska w pierwszej turze mówi sama za siebie. Ale od początku... 16.11.2018 11:52    4    51
Przechodziłem, Wstąpiłem, Zobaczyłem

Przechodziłem, Wstąpiłem, Zobaczyłem

Poranek 8 listopada 2018 roku, dochodziła godz. 9.30 jak wyszedłem z wieżowca (ten przy Biedronce, w którym przyszło mi mieszkać) przy ul. Dzieci Polskich, udając się w kierunku mojej, byłej dzielnicy Starzyce, w której się urodziłem, wychowałem, wyedukowałem (róg ulicy Warszawska/Zawadzka). Kiedy znalazłem się na wysokości mojej dawnej szkoły podstawowej nr. „3” na tzw „górce” (dziś Katolicka Szkoła Podstawowa przy ul. Warszawskiej 95/97), zobaczyłem, że na dziedzińcu szkoły znajduje się więcej samochodów niż zazwyczaj bywało. Wówczas przypomniało mi się, że pewnego dnia w rozmowie z Sylwkiem Lublinem (kolegą mojego syna Daniela) – wspomniał mi, że współorganizuje (gra zawodowo na gitarze i śpiewa, pełniąc w tej szkole funkcję instruktora, nauczyciela muzyki) szkolną akademie z okazji rocznicy 100–lecia odzyskania niepodległości przez państwo o nazwie – POLSKA. Spowodowało to, że natychmiast zadecydowałem i … i do budynku byłej, mojej szkoły podstawowej – WSTĄPIŁEM. 14.11.2018 12:05    1
Emigracja, integracja i wielkie pytanie: Jak żyć razem?!

Emigracja, integracja i wielkie pytanie: Jak żyć razem?!

Gościnność, zarządzanie i integracja inicjatyw europejskich i regionalnych w zarządzaniu cudzoziemcami i uchodźcami oraz wypracowanie dobrych przykładów to tematy jakimi na sympozjach zajmowała się Polska, Francja i Włochy. 10.11.2018 10:57
W najnudniejszym mieście Europy

W najnudniejszym mieście Europy

Trzeba mieć wiele luzu w tym ponoć „najnudniejszym mieście Europy”, aby posadowić trzy pomniki siusiających postaci. 10.11.2018 09:44
Dziękuję. Bardzo dziękuję.

Dziękuję. Bardzo dziękuję.

Szanowni Państwo, przyznam, że nie spodziewałem się, takiego wyniku – jeszcze raz bardzo Państwu dziękuję za okazane wsparcie – nie tylko podczas kampanii, ale w trakcie całej kadencji. Dla mnie były to wyjątkowe wybory. To był sprawdzian z tego, co robiliśmy do tej pory. Robiliśmy – bo wszystko to co zostało w Tomaszowie przez ostatnie lata zrealizowane – to zasługa wielu osób, pracowników urzędu, którzy w prowadzone projekty wkładali swoje serca. Bez tego, zmian, które Państwo docenili, nie udałoby się wprowadzić. 23.10.2018 10:40
Krzyżyk na drogę… felieton powyborczy

Krzyżyk na drogę… felieton powyborczy

Jeszcze „wczoraj” graliśmy w kółko i krzyżyk, a „dzisiaj” na wielkiej płachcie papieru rysowaliśmy znak przewróconego krzyża. Wybory jak wybory… te jednak ciut inne od tych, w których przyszło mi kiedykolwiek uczestniczyć. Korzystając z praw wyborczych i przyspieszonych korepetycji z tego kto jest kim, kogo warto popierać, a i komu pomagać, miałam w głowie przeczytaną chwilę temu książkę „Elegia dla bidoków” J.D. Vance’a. Najważniejsza książka o Nas... ostatnich lat. 21.10.2018 21:57    1
Prawym okiem: krótkie podsumowanie kampanii

Prawym okiem: krótkie podsumowanie kampanii

Kampania, kampania i... po kampanii. Przyznam, że w tym roku była tak krótka i szybka, że nawet nie miałem na nią zbyt wiele czasu. To prawda, więcej godzin poświęciłem promocji prezydenckiej niż własnej. Jednak niczego nie żałuję. Powiem, w nieco może osobisty sposób, że faktycznie w wyborach kandydowałem z różnych komitetów. Często zarzuca mi się zmienność... podobno poglądów. Smutne, bo każdy, kto na przestrzeni lat czytuje moje felietony wie, że akurat te właśnie poglądy są u mnie raczej rzeczą najbardziej stabilną. Niestety wiele osób wciąż myli poglądy z logotypami, a przecież nie siedzą one na znaczku w klapie, tylko w ludzkich głowach i są wypadkową wiedzy, doświadczeń, wychowania i wielu innych czynników (akurat u mnie w klapie cały czas tkwi "R-ka"). 19.10.2018 22:20
Brutalna gra z zaglądaniem pod fluid i do łóżka

Brutalna gra z zaglądaniem pod fluid i do łóżka

Agnieszka Drzewoska kandydatka do Rady Miejskiej w Tomaszowie, pisze, że nie będzie robiła z siebie małpy w cyrku, bo taka nie jest. Ale cyrk zrobią jej inni w mediach społecznościowych. 18.10.2018 18:16
Szczęście tańczy Sambę de Janeiro!

Szczęście tańczy Sambę de Janeiro!

Stereotypy mówią, że jesteśmy malkontentkami. Szklanka jest zwykle do połowy pusta. Zwykle chcemy być na czyimś miejscu i w czyjeś skórze. 17.10.2018 08:17
Jako smakuje... aż się zepsuje

Jako smakuje... aż się zepsuje

Termin wyborów coraz bliżej a jedyne czego jesteśmy świadkami to gigantyczna liczba banerów, jakie pojawiają się na tomaszowskich płotach. W tym wyścigu na liczbę pokazanych twarzy nie ma czasu na rzetelną merytoryczną debatę na temat przyszłości miasta. Nikt nie stara się przedstawiać programów. Wyborcy otrzymują "papkę" złożoną z haseł. Trudno nie przyznać racji jednemu z czytelników portalu, który z tych wszystkich górnolotnych sformułowań kpi niemal każdego dnia. Tak zwana opozycja wobec urzędującego Prezydenta skupia się na krytyce, ale czy sama stanowi jakąś alternatywę? Mam co do tego wątpliwości. Obejrzałem konferencję programową i przedstawione na niej propozycje są (delikatnie mówiąc) infantylne. Postaram się więc przybliżyć nieco Program KWW Marcina Witko. W sposób oczywiście subiektywny, bo sam jestem niejako jego współautorem. Na początek kilka zdań na temat ochrony zdrowia. 14.10.2018 13:30
Z Tomaszowa widać (nie tylko) tylko kominy Wistomu

Z Tomaszowa widać (nie tylko) tylko kominy Wistomu

Od Ziemniaków opowieść wiodąca wprost do Hańby 09.10.2018 23:37
Prawym okiem: oświata ważna nie-słychanie

Prawym okiem: oświata ważna nie-słychanie

Cóż, dwa tygodnie pozostało już do wyborów samorządowych. Czasu niezbyt wiele. Płoty, ogrodzenia, elewacje upstrzone są banerami, których utylizacja będzie niemałym problemem. Po raz kolejny mamy więc kampanię wizerunkową. Pokazujemy twarze i cyferki z numerami list, zamiast konkretnych propozycji dla mieszkańców. Skończy się jak zawsze. Wybierzemy ludzi, na których za kilka tygodni zaczniemy narzekać, a nawet zapomnimy jak się nazywają. 07.10.2018 22:50
Prawym okiem: a ja czekam i czekam i czekam...

Prawym okiem: a ja czekam i czekam i czekam...

Jak fragment piosenki Grzegorza Turnaua ma się do lokalnej polityki? Sami możecie poszukać odpowiedzi na to pytanie, czytając (ma się rozumieć) poniższy felieton 29.09.2018 10:20
J. Batorski – o ataku na Ks. Stryczka i Szlachetną Paczkę:

J. Batorski – o ataku na Ks. Stryczka i Szlachetną Paczkę:

Jesteśmy świadkami ataku medialnego na Ks. Jacka Stryczka i założone przez niego stowarzyszenie Wiosna, którego projektami są Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Pragnę zwrócić uwagę na kontekst sytuacyjny, jak również zawartość samej publikacji. 21.09.2018 20:51    1
Prawym okiem: wstydliwe szkolne tematy

Prawym okiem: wstydliwe szkolne tematy

Dzisiaj rano zamieściłem na swoim profilu prośbę, by kontaktowały się ze mną dziewczyny, które w swoich szkołach spotkały się z przypadkami molestowania seksualnego. Podobny wrzuciłem na fanpage NaszTomaszow.pl. Sporo osób ten post udostępniło. Sporo też na niego odpowiedziało. Powtarzało się jedno nazwisko... Jakie? Jeszcze do niego wrócę, ale w zupełnie innym artykule. Tym razem będzie o czymś innym 07.09.2018 21:57    30
Pod wiatr: podróże małe i duże

Pod wiatr: podróże małe i duże

Cudowny, odurzający zapach wakacji, z dopiero co zaparzoną kawą, w wygodnych ciuchach, a może bez, miłość, przyjaciele, radość płynąca z doświadczania w cudownej scenerii, zwiedzanko, może być rowerem, z grupą przyjaciół, znajomych, samotnie, w mieście, na wsi lub all inclusive, z muzyką w tle (bo tam gdzie jest muzyka jest szczęście). 07.09.2018 21:13    2
Wrześniowi obrońcy miasta

Wrześniowi obrońcy miasta

1 września przeciętnemu Polakowi kojarzy się z dwiema rzeczami: rozpoczęciem nowego roku szkolnego oraz kolejną rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Działania wojenne, rozgrywające się w Polsce w pierwszym jej okresie nie ominęły również i Tomaszowa. W nocy z 6 na 7 września na ulicach naszego miasta rozegrała się bitwa pomiędzy oddziałami wojsk hitlerowskich a 45. Pułkiem Piechoty Strzelców Kresowych, który wchodził w skład 13. Dywizji Piechoty. Warto przypominać tę nierówną walkę z hitlerowskim najeźdźcą prowadzoną w imię Ojczyzny i Honoru. 07.09.2018 08:41    11
Reklama
Reklama
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:38 Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama