Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 18:23
Reklama
Reklama

Publicystyka

Prawym okiem: niskie loty na politycznej miotle

Prawym okiem: niskie loty na politycznej miotle

Kampania samorządowa ruszyła już całkiem oficjalnie. Nie znaczy to oczywiście, że wcześniej jej nie było. Toczyła się ona już od kilku miesięcy, a kandydaci, ordynarnie łamiąc prawo, prowadzili agitację. Najbardziej widoczni to oczywiście Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski, ale i w Tomaszowie do naruszeń dochodziło, chociaż udawaliśmy, że tego nie dostrzegamy. Zamiast ulotek rozdawano na ulicach "wizytówki", które nie były niczym innym niż wyborczą "bibułą". Pojawia się więc pytanie: czy należy ufać ludziom, którzy w tak jawny sposób z prawa kpią i kantują jak tylko mogą? Co będą robić, kiedy zostaną wybrani na stanowiska, funkcje, urzędy o które się starają? Staną się nagle wzorem cnót wszelakich (w tym tych obywatelskich)? Może i tak, wszak historia zna przypadki ladacznic, zamieniających się w pełne sztywnych zasad matrony. 25.08.2018 23:12    13
21 października ogłoszono wybory

21 października ogłoszono wybory

Premier Morawiecki ogłosił dzisiaj rano wybory, a stosowny komunikat ma być dziś opublikowany w dzienniku urzędowym. 14.08.2018 15:06    6
Prawym okiem: nim pierwsza seta zaszumi w głowie

Prawym okiem: nim pierwsza seta zaszumi w głowie

Często narzekam, że w naszych samorządach brakuje tzw. pracy koncepcyjnej. Urzędnicy wspólnie z prezydentem (tudzież ze Starostą i Zarządem Powiatu) przygotowują projekty uchwał, programów i apeli a radni radośnie podnoszą ręce ku górze, będąc za lub przeciw. Czy tak być musi? Wcale nie. Dobra, merytorycznie przygotowana Rada, może być doskonałym partnerem dla władzy wykonawczej. Może przygotowywać własne projekty, brać udział w opracowywaniu projektów prezydenckich, wnosić uwagi i zgłaszać wnioski. Niestety takie przypadki należą do rzadkości. Łatwiej tłumnie przybywać na ciasteczkowe poczęstunki z okazji przecięcia takiej, czy innej wstęgi, wypinać dumnie piersi i mądrze potrząsać głowami. Brzuchy i d... rosną i tyle z tego wynika. 10.08.2018 22:10    4
Przez auta szybę: Tomaszów tęskni, Tomaszów czeka

Przez auta szybę: Tomaszów tęskni, Tomaszów czeka

Portal samorządowy, będący (przynajmniej w teorii) jednym z najbardziej opiniotwórczych branżowych mediów internetowych przyniósł w ubiegłym tygodniu sensacyjną wiadomość o tym, że w wyborcze - prezydenckie - szranki stanie również w naszym mieście Agnieszka Łuczak. No cóż, nie da się ukryć, że cały Tomaszów na tę właśnie kandydatkę czeka... 08.08.2018 22:16    28
Prawym okiem: ludzie, co się z nami dzieje?

Prawym okiem: ludzie, co się z nami dzieje?

Spektakl pt. "Obrona Polskich Sądów" trwa kolejny rok. O ile w ubiegłym roku protesty miały nieco szerszy charakter, to w tym biorą w nich udział głównie osoby w taki czy inny sposób zaangażowane politycznie. Zwyczajny obywatel, na co dzień starający się utrzymywać rodziny, jest tzw. wolnością sądów raczej mało zainteresowany. Z kolei ci, którzy mieli z sądami przynajmniej raz do czynienia, swoimi opiniami raczej się nie dzielą. Jeśli kogoś interesują tematy prawnicze i śledzi na bieżąco (emitowany od kilku lat na Polsacie) program "Państwo w Państwie", wie że sądownictwo u nas kuleje. I nie jest to tylko (chociaż również) winą, jak wielu twierdzi rozwiązań systemowych, tylko tzw. czynnika ludzkiego. Cóż... ten właśnie element rządzący (niestety nieudolnie) starają się wymienić. Pięć nowelizacji ustawy w niespełna rok to kompletna kompromitacja. Nie o tym ma jednak być ten felieton. Rzecz się tyczy protestów, ochraniających je policjantów, oraz fali agresji, którą niezbyt mądrzy ludzie starają się ukierunkowywać na służby mundurowe. Niedawno zamieściłem na ten temat wpis na mojej fejsbukowej tablicy i to, co wypisywała część moich znajomych budzić może jedynie przerażenie. Ludzie, co się z nami dzieje? 06.08.2018 13:07    43
Mamma mia nadchodzi noc oczyszczenia

Mamma mia nadchodzi noc oczyszczenia

Przerażają, czy poruszają ważne społeczne zagadnienia i pokazują wakacyjną porą drugą stronę ludzkiej natury. God bless America. God bless Tomaszów. 02.08.2018 18:39    1
Prawym okiem: gdy rozum śpi... cwaniactwo kwitnie

Prawym okiem: gdy rozum śpi... cwaniactwo kwitnie

AntyPiS w każdej gminie, AntyPiS w każdej rodzinie. Brzmi żartobliwie? Tyle, że śmieszne to wcale nie jest. Partia rządząca jaka jest, każdy widzi i... ocenia. Spektrum ocen jest szerokie. Od bałwochwalczego zachwytu, po graniczącą z obłędem nienawiść. Emocje rosną, a kiedy się pojawiają znika zdrowy rozsądek, w jego miejsce wstępują demony. 24.07.2018 17:55    99
Prawym okiem: Nie-dobra zmiana

Prawym okiem: Nie-dobra zmiana

Rażą Was zaniedbane miasta? Denerwują niezagospodarowane przestrzenie, lub sposób zagospodarowania niezgodny z jakimkolwiek ładem? Komentujecie sprzedaż miejskich działek a następnie przeznaczanie ich na cele, które nie są niezgodne z prawem ale też nie mają nic wspólnego z długookresową polityką przestrzenną miasta? Rząd właśnie postanowił zlikwidować narzędzie służące do regulacji tych wszystkich tematów. Od 1 stycznia przyszłego roku zniknąć ma instytucja użytkowania wieczystego. 19.07.2018 12:35    24
Komu bije dzwon

Komu bije dzwon

Kapliczkę przydrożną Jezusa Frasobliwego na OLX można kupić już za 300 zł, ale są i droższe za 3000 czy 6000 zł. Można ją sobie postawić w ogrodzie jako ozdobę. Czy coś jest mnie w stanie jeszcze zaskoczyć? 16.07.2018 12:28    28
Trzeba działać teraz – ważne drogi dla Tomaszowa

Trzeba działać teraz – ważne drogi dla Tomaszowa

Temat sieci dróg w Tomaszowie jest niezwykle ważny. Od lat borykamy się bowiem z problemem ciężkiego transportu. Działać trzeba teraz. 12.07.2018 10:33    51
Gwałt to gwałt jest, nawet jeśli ktoś chce go nazwać smeraniem

Gwałt to gwałt jest, nawet jeśli ktoś chce go nazwać smeraniem

Znacie tę babeczkę, z przewiązanymi oczyma i mieczem w jednej i wagą w drugiej ręce? Tak, tak... to właśnie ta pani ponoć stać ma na straży sprawiedliwości. Oczy zasłonięte ma po to, by oceny i wyroki były obiektywne. Tymczasem jest w Polsce grupa ludzi, która uważa, że te zasłonięte oczy to pozwolenie na to, by kobietę tę bezkarnie i swawolnie gwałcić, kiedy przyjdzie na to ochota. 10.07.2018 21:39    14
Prawym okiem: sportowe bariery tożsamościowe

Prawym okiem: sportowe bariery tożsamościowe

Od razu napiszę, że na sporcie specjalnie się nie znam. Trenowałem, co prawda, trochę boks i coś tam jeszcze, ale wybitnym specjalistą bym się nie nazwał. Patrzę na zmagania sportowe oczyma widza, a także podatnika, z którego pieniędzy są one często finansowane. Nie działacza, czy trenera. Może to i dobrze, bo kiedy oni o sporcie dyskutują, okazuje się, że mają percepcję zawężoną do własnego podwórka (czy inaczej boiska, a horyzont myślowy kończy się na końcówce własnego nosa. I to chyba jest główny powód tego, że nie ma u nas jakichś wielkich i spektakularnych sukcesów sportowych. Taki też będzie ten felieton. Prawym okiem o lokalnym sporcie. 08.07.2018 19:12    16
Prawym okiem: pisolszewizm w natarciu

Prawym okiem: pisolszewizm w natarciu

Wiem, że kiedyś już pisałęm felieton na ten sam temat. Niezbyt lubię się powtarzać... ale trudno. Skoro trzeba, to trzeba... 29.06.2018 13:12    35
Zawód: miecznik

Zawód: miecznik

Kacper Wojtysiak wraz z ojcem Jackiem od kilku lat parają się wytwarzaniem broni białej. O swojej nietypowej pasji i pracy w kuźni opowiedział w rozmowie. 26.06.2018 23:00
Ponadnormatywnie chronią, leczą i uczą

Ponadnormatywnie chronią, leczą i uczą

Mniej więcej raz do roku czytamy informacje o tym, że kolejne samorządu dokonują zakupu tzw. służb ponadnormatywnych od Policji Rzeczpospolitej Polskiej. Przyznam, że za każdym razem, kiedy to czytam, to po prostu krew mnie zalewa. 24.06.2018 14:49
Prawym okiem: Nowy podatek. Wzrosną czynsze

Prawym okiem: Nowy podatek. Wzrosną czynsze

Przyznam od razu, że ustawy, o której mowa nie czytałem, a swoją wiedzę opieram jedynie na doniesieniach medialnych. Chodzi o nowy podatek, którym już niedługo zostaniemy obciążeni prawdopodobnie wszyscy. Tym razem poczujemy go wyraźnie we własnych portfelach. Chodzi o nowe daniny związane z posiadaniem nieruchomości. Obciążeni nim zostaną wszyscy przedsiębiorcy, których majątek tego rodzaju łącznie przekroczy wartość 10 milionów złotoch. Podatek ten wprowadzony jest w miejsce zapowiadanego w kampanii wyborczej przez PiS podatku od supermarketów. Mówiono, że będzie on wyrównywał szanse małych przedsiębiorców. Tymczasem obliczony był jedynie na generowanie przychodów do coraz bardziej dziurawego budżetu Państwa. 24.06.2018 12:32    1
Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (3)

Marek Karewicz – Złoty Fryderyk w Tomaszowie Maz. (3)

Od muzyka do fotografika. Orzypominamy felieton Antoniego Malewskiego 22.06.2018 18:55
Tajlandia (Chiang Rai, Chiang Mai) - krejzolskie budowle i sposoby na darmowe jedzenie

Tajlandia (Chiang Rai, Chiang Mai) - krejzolskie budowle i sposoby na darmowe jedzenie

Zainteresowanie rzeczami na literę "M" przeszło mi w drodze powrotnej do Chiang Rai. Na turystycznej mapce okolic tego, w miarę nowoczesnego, biorąc pod uwagę jego rozmiary, miasteczka, znalazłem kilka wodospadów, eko-plantacji, wiosek plemiennych i świątyń. Zmiana z "M" na "W" byłaby, jednak, zbyt drastyczna. Tym bardziej, że wodospadów się ostatnimi czasy naoglądałem i, przez najbliższe kilka tygodni, z pewnością żaden nie zrobi na mnie większego wrażenia niż woda płynąca z odkręconego kranu. Kontaktów z rolnictwem, po uganianiu się za głupimi kwiatkami przez bezkresne pola ryżowe i rzęsisty deszcz również miałem dosyć. Zdecydowałem się więc na odwiedzenie wioski plemienia Karen - jednej z rzekomych perełek niegdysiejszego Królestwa Lanna. 18.06.2018 07:06
Prawym okiem: jaka piękna katastrofa...

Prawym okiem: jaka piękna katastrofa...

Wczoraj w sieci ukazał się artykuł o tym, że Patryk Jaki dogania w sondażach do niedawna dominującego w Warszawie Rafała Trzaskowskiego. Mój komentarz do artykułu brzmi: casus Dudy. Podobnie jak w tamtym przypadku mamy gonienie faworyta (żeby nie powiedzieć dominatora) i być może na koniec zwycięstwo outsidera. Trzeba to przyznać nawet jeśli się PiS-u nie lubi. Szkoda czasu na to, by zaklinać rzeczywistość. 16.06.2018 12:10    25
Oddolne inicjatywy i odgórna kontrola

Oddolne inicjatywy i odgórna kontrola

Rozmawiamy z Piotrem Radziszewskim, działaczem Stowarzyszenia na Rzecz Zmiany Konstytucji Kukiz'15 15.06.2018 15:57    1
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:38 Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama