Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 18:18
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Prawym okiem: czasem brak po prostu słów

Zastanawiacie się czasem dlaczego jakiś kawałek drogi został wyremontowany, a inny nie? Czemu jest tak, że buduje się coś co jest "średnio" potrzebne a nie myśli o tym, by zbudować to, co jest ważne i poprawia bezpieczeństwo i komfort dużej grupy mieszkańców? Dlaczego planując różnego rodzaju inwestycje nie ma się na względzie ich racjonalności, efektywności i nikt nie zastanawia się nad ich ekonomicznym uzasadnieniem? Odpowiedź jest prosta, chociaż wydać się może... brutalna. Rządzą nami idioci. Tak, tak... należy nazywać rzeczy po imieniu. Bezmózgie stwory - potwory. I nie jest to jakiś precedens obecnej kadencji, bo przykłady można mnożyć i pokazywać na przestrzeni minionych kilkudziesięciu lat. Przejdźmy zatem do rzeczy

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego głosowaliśmy nad zmianami w budżecie powiatu na bieżący rok. Wprowadzono m.in. zadanie dotyczące przebudowy ulicy Dąbrowskiej. Przyznam, że na początku się ucieszyłem, bo 4 minione lata zabiegałem o taką inwestycję oraz budowę parkingu przy cmentarzu komunalnym. Tak się składa, że jeżdżę tędy kilkanaście razy dziennie i podobnie jak inni mieszkańcy tej części miasta wiem, jak bardzo potrzebny jest kompleksowy remont. Cieszyłem się do momentu, w którym zadałem pytanie wicestaroście Ogórkowi, jaki jest zakres przedmiotowy planowanego zadania.

Zdrowy rozsądek i troska o finanse powiatu nakazywałyby przygotować projekt obejmujący odcinek ulicy od skrzyżowania z ulicą Bema aż do Wiaderna, gdzie de facto kończy się nasz powiat. Oczywiście z góry należałoby założyć realizację przedsięwzięcia w cyklu wieloletnim. Droga ma 4 km, potrzebne są wywłaszczenia, uzgodnienia z Lasami Państwowymi itd. Rzecz w tym, że z takim podejściem pracę wykonujemy raz. To jeden przetarg na opracowanie dokumentacji, jeden proces uzgodnień itd. Jedno pozwolenie na budowę. Oczywiście dzięki temu koszty będą znacząco niższe. W pierwszym etapie można byłoby zrobić drogę do zakrętu w kierunku Dąbrowy i wspomniany przeze mnie parking lub "pociągnąć nieco dalej w kierunku Dąbrowy (ok. 500 m). 

Odpowiadając na moje pytanie powiatowy "geniusz" tak kluczył, by nie odpowiedź mi wprost. Zapytałem więc raz jeszcze o jaki odcinek chodzi. No i co się okazuje? Że wicestarosta wymyślił, że raz jeszcze zbuduje drogę, która jest już zbudowana i co najwyżej wymaga zrobienia tzw. "nakładki". Po obu jej stronach ciągną się chodniki (którymi zresztą mało kto spaceruje). Mowa o odcinku od ulicy Legionów. Planowana inwestycja ma się zakończyć w miejscu, gdzie zaczyna się parking cmentarza (ta część przed jego bramą). Jeśli ktoś jest w stanie wykazać "mądrość" tego typu działania, to zachęcam do aktywnej dyskusji. Jak dla mnie jest przejaw bezgranicznej wprost głupoty. Podkreślę to jeszcze raz: BEZGRANICZNEJ!

Dlaczego? Powodów jest kilka. Zacznę od tego najważniejszego. By móc skutecznie zarządzać samorządem przy zasobach finansowych, niewystarczających do pokrycia wszystkich potrzeb, należy każdą złotówkę obracać w palcach kilka razy, zanim się ją wyda. A więc zaspokajać w pierwszej kolejności te potrzeby, które są najbardziej palące, a nie na zasadzie "wydajemisię". Tutaj najwyraźniej wicestarosta doszedł do wniosku, że kilka domów przy ulicy może stanowić jego elektorat, a pensjonariusze przybytku położonego nieco dalej już zagłosować na niego nie dadzą rady. To jedyny argument, jaki tu mogę znaleźć. Innego jakoś wymyślić nie mogę. Ale, aby zbić i ten, napiszę, że przecież, odwiedzający cmentarz, krzyżyki zwyczajowo stawiają (i to nie tylko te będące częścią nagrobków). 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

x 13.08.2019 22:57
Lokalne piekiełko...

Ajdejano 15.07.2019 11:14
Do Admina: Pan z pewnością wie (na podstawie IP), kto to jest ten zawistny facet spod ksywki "Garbaty". Ile trzeba mieć w sobie żółci, aby tak pierdaczyć, jak ten "Garbaty". Typowy polaczek: jak pies - sam nie zeżre i drugiemu nie da.

ABW, CIA, FSB 16.07.2019 14:37
ABW wysłać od razu na Garbatego. Po IP i o 6 na chatę jak to bywało na przykład z AntyKmorem czy redakcją Wprost. Ta ostatnia akacja mała kryptonim Rwać laptopa Latkowskoego (RLL) Wejdzcie na stronę która wyświetli się po wygooglowaniu: grzechy platformy. Punktuja, chociaż nie wszystko i tak jest tam ujęte.

Garbaty 15.07.2019 10:19
Hahahaha zabiegał 4 lata i nic nie zrobił i na pewno to JEMU ( czytaj radnemu Strzępkowi) udało się przekonać przeciwnika politycznego żeby zrobił drogę do niego do domu. HAHAHAA albo ktoś tu nie ma za grosz rozumu albo myśli iż czytający te polityczne propagandy mające na celu wybielić radnego Strzępka i jego świtę są głupsi niż autorzy tych bzdur. Parking obok cmentarza Haha na pewno Twój Panie Strzępek pomysł. Szkoda czasu na te niedorzeczności. Panie Strzępek wiadomo żeś pan do tego czasu ukończył szkoły i masz Pan nieograniczoną wiedzę w dziedzinie medycyny, budownictwa, bankowości, administracji itp. szkoda że osiem lat temu na stadionie dziesięciolecia hahah. Zejdź Pan na ziemie i przestań pierdaczyć. Idź Pan panie Strzępek znaki przestawiać. hahaha Pozorant taki sam jak ten wicestarosta z polityczną nalepką na czole. ABS Absolutny Brak Samokrytyki

Ajdejano 15.07.2019 07:37
Do "t": próbujesz zrobić z p. Strzępka jakiegoś lokalnego cwaniaczka, ale jakoś ci to nie wyszło, jak się przeczyta wyjaśnienia p. Strzępka. Jeżeli dla ciebie, czymś podejrzanym jest to, że swoja fundację założył tylko ten gość i On sam tę fundację finansuje i prowadzi, to albo jesteś z innej epoki, albo w twojej główce zbyt dużo pustego miejsca i zbyt duże wiatry tam wieją. A poza tym: w rejonie Dąbrowy i Woli Wiadernej oraz Kolonii Zawada mieszka nie tylko p. Strzępek. PS. Jesteś takim typowym Polakiem: serce i oko boli, jak drugi wykazuje jakąś działalność i jeszcze coś z tego ma. Rób to samo i tez będziesz miał. Co? Dwie lewe rączki nie pozwalają ?!

Szary 14.07.2019 15:59
Chyba zapomnieliście kto osobiście przyjechał w dniu wyborów starosty, zastępcy i członków zarządu powiatu. Tak sam Antoni M. To on wybrał swoich pomazańców. Wstydzicie się? Nie przesadzajcie. Antoni sam zbiera tyle głosów co cała "opozycja". Myślicie, że teraz będzie innaczej? A widzieliście kto otwierał kampanię Radziszewskiej nad zalewem? Tak to "cała lokalna opozycja"...

t 14.07.2019 12:37
Mam nadzieję, że ten komentarz będzie przy tym artykule. Generalnie to nie jestem zdziwiony, że radny Strzępek tak bardzo zabiega o remont drogi ul. Dąbrowskiej. Droga ta jest połączeniem Tomaszowa Maz. (redakcja Nasztomaszow.pl oraz sklep medyczny) z Dąbrową ul. Spacerowa 30, gdzie Pan Strzępek posiada Fundację im. dr Jana Serafina Rode. Prezesem Zarządu jest tylko i wyłącznie Strzępek Mariusz Edward - wg KRS.

Ja szczur 14.07.2019 13:30
Każdy musi gdzieś mieszkać. Ale to nie powód, żeby wylewć nowy asfalt na stary asfalt, gdy za pół roku będą go zrywać, aby pociągnąć kanalizację albo gaz.

MS 14.07.2019 13:36
O tak! Jestem też jedynym fundatorem (założycielem) a moja rodzina jedynymi sponsorami tej Fundacji. Prowadzimy m.in. bezpłatne porady dla stomików, konsultacje dla osób z chorobami nowotworowymi, prowadzimy wypożyczalnie sprzetu rehabilitacyjnego, współpracujemy z MOPS, wspieramy kilka organizacji, ale przede wszystkim rodziny osób chorych i samych chorych, często pomagając w ich pielęgnacji. I właśnie do tego dokładnie potrzebna nam jest nowa, dwupasmowa droga z lądowiskiem dla helikopterów, które przecież też będzie w pobliżu przy ulicy Podleśnej, a za którym głosowałem w tegorocznym budżecie, bym mógł na nim lądować swoją motolotnią (której jeszcze nie posiadam, ale kto to wie...). Zachęcam oczywiście do wspierania nie finansowego ale osobistego. Oferujemy szkolenia w zakresie zmiany pieluch osobom dorosłym, pielęgnacji odleżyn, leczenia trudno gojących się ran, pozbywwania się nieprzyjemnych zapachów.

też idiota 13.07.2019 22:05
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" tak powiedział pewien człowiek wieki temu. "powiatowy "geniusz"" - pytanie nr 1 następujące: dlaczego jest wicestarostą, skoro w wyborach zebrał tyle głosów, co "kot napłakał" ???? "Rządzą nami idioci" Pytanie nr 2 : kto ich wybrał?????

rev 14.07.2019 23:24
adekwatnie się przedstawiłeś.

Pytania, pytania 13.07.2019 20:40
Generalnie to nie jestem zdziwiony, że radny strzępek po raz kolejny atakuje kogoś. wcześniej radnych PO na czele z Panią Klatka, teraz robi w swoje gniazdo, a nikt nie napisze o panu strzepku. Ciekawe czy nie ma np. jakichś konfliktow interesu, jakichś ciekawych sprawek? To interesujące dzierżyć w dłoni władze i jednocześnie kontrolować media. Tak luźno pytam, bo warto kontrolować także kontrolujących, prawda panie strzępek? Swoją drogą ciekawe, czemu Pana prezydenta nie atakuje. Nie ta liga? Czy się boi? Np. Tit czy format pisze o wielu sprawach, a tu cicho. Nie to, żebym coś prezydentowi zarzucał, bo to nie o to chodzi, ale o sam fakt. czy radnemu wszystkie ruchy np. prezydenta pasują?

Observer 13.07.2019 19:19
W sprawach różnych tej samej sesji powiatowej są jeszcze "lepsze" wypowiedzi wicestarosty z których sam starosta i inni radni śmieją się w głos /można obejrzeć w relacjach z sesji na stronie powiatu/. Można by rzec: "Kończ Waść..."

luzak 15.07.2019 13:33
odezwała sie platfusowa dusza i zazdrość.Jakie to niskie a poziom /łola Boga/

Ajdejano 13.07.2019 18:50
Do "Fcku". Może weź jakiś dobry prysznic, albo zastosuj inną metodę samouspokojenia - i będzie dobrze. Jesteś na haju - "cy cóś" ?!?! PS. Piszesz jakieś farmazony. Na drodze prawnej - ty też się znajdujesz. Nie ładnie! Bardzo nie ładnie !!!

Fckutoo 13.07.2019 18:53
Stwierdzenie faktów tak cię boli? Widzę, że to istotny dla ciebie temat skoro tak go śledzisz. Bardzo ciekawe patrząc po twojej wcześniej aktywności w tym korytku.

Sebastian 14.07.2019 20:31
A może Ty weźmiesz lekcje języka polskiego?

TK 15.07.2019 13:37
co nie ładnie ? Czas wprowadzić kulturę dla schowanych za nickiem. Obrażać to sobie może w domciu w czterech ścianach kogo chce. Jedynie w końcu może ktoś zgłosi gdzie trzeba i bohaterstwo oraz emocje opadną

Fcku 13.07.2019 18:27
Mmm cóż za profesjonalizm w wykonaniu pana "dziennikarza". Ja bym za taki tekst wyciągnęła konsekwencjęle na drodze prawnej. Bo prywatne wycieczki i obrażanie wprost to chyba za wiele, nawet jak na to pańskie żałosne poletko. Co innego merytoryka (tu jej brak), a co innego osobiste rozgrywki. Nieładnie, bardzo, bardzo, bardzo nieładnie.

Ajdejano 13.07.2019 17:58
Po kolei. Najpierw zapytał Pan wicestarostę Ogórka i napisał Pan: "Cieszyłem się do momentu, w którym zadałem pytanie wicestaroście Ogórkowi, jaki jest zakres przedmiotowy planowanego zadania." I co odpowiedziała Pany ten wicestarosta ? Jakoś nie widzę tej odpowiedzi tego wicestarosty.... . Dlaczego nie widzę odpowiedzi tego wicestarosty ? Bo ten gościu nie ma zielonego pojęcia o tym, co dzieje się w powicie tomaszowskim. To zwykły, partyjny figurant. Co wy chcecie od faceta, który kiedyś w starostwie zamki do drzwi wymieniał ?! Ponadto: tak, rzeczywiście ten wyjazd Dąbrowską z miasta obok cmentarza - to jakiś koszmar. Ruch zawsze jest duży, a droga do du.py: nawierzchnia byle jaka, normalnych chodników brak, parking przy cmentarzu - do niczego nie podobny. A przecież miasto kończy się na Woli Wiadernej - ok. 2 km za cmentarzem. PS. A ty Sebastian: jak już przypadkiem jechałeś tą ulicą i tam nie mieszkasz, to nie wymądrzaj się, bo my - mieszkańcy Dąbrowy i okolic lepiej wiemy, jak tam rzeczywiście jest. PS. Panie Mariuszu - 100% racji.

varan 13.07.2019 19:58
"Ruch zawsze jest duży..." No bez przesady, może 2 razy dziennie gdy mieszkańcy jadą do pracy i z niej wracają, ale poza tym bardzo mały. Jest to bardzo fajna trasa dla rowerzystów łącząca Tomaszów z Piotrkowem, niestety w jakichś 90% w fatalnym stanie. W prasie czytałem że ponoć Piotrków ma tę drogę remontować i to niby już w tym roku. Chyba w ubiegłym albo w 17 r, na odcinku leśnym Koło-Piotrków, powstała nowa nawierzchnia na długości mniej więcej 3 km. Moim zdaniem należy tę drogę nieco poszerzyć (do szerokości przed zwężeniem) i wybudować chodnik do skrzyżowania Wola Wiaderna - Wiaderno. To w zupełności wystarczy aby rowerzyści poczuli się bezpieczniej - obecnie trzeba odcinkami między cmentarzem a Dąbrową jechać niemal środkiem, aby ominąć wyrwy przy krawędzi drogi. Ale chodnik zrobić z kostki "rowerowej" aby dzieci mogły poruszać się jeszcze bezpieczniej, natomiast nie oznaczać go jako ciągu pieszo-rowerowego. No chyba że ktoś w tym mieście-powiecie zdecyduje się na wybudowanie drogi dla rowerów z asfaltu, tak jak się to robi w cywilizowanym świecie.

obojętny 15.07.2019 08:31
no właśnie .Ktoś naprawiał zamki a inny np.ćpał. Innemu zabrano koryto /oj boli/ .Ktoś inny sprzedawał pieluchy. Inny uczył ,inny kradł i tak by wymieniać

Radny i Starosta 17.07.2019 23:27
Nie wierzę, że umiał zamki w drzwiach naprawiać. Co najwyżej to mógł z srubokrętem po korytarzu chodzić. No i udawać, że coś naprawić umie. Tylko udawać. Pewnie sukcesem było jak nic nie popsuł.

Sebastian 13.07.2019 17:26
Ostatnio jechałem, mijałem się z autobusem MZK i przejechałem bez problemów.. Może nie ma pobocza, ale nie nazwałbym tego jako najwyższy priorytet. A może autor lub rodzina tam mieszka i byłoby miło jechać nowym "dywanikiem"? Nie generalizując uważam, że są inne pilniejsze inwestycje drogowe ?

Z Woli W. 13.07.2019 17:48
Zależy w którym miejscu Pan się mijal, są miejsca w których proszę uwierzyć trzeba naprawde zaliczyć pobocze żeby się minąć. Dla Pana są inne ważniejsze,ale dla nas mieszkańców nowopoowstałych tam osiedli ta droga jest właśnie priorytetem, nie ma bezpiecznego pobocza dla pieszych, o chodniku i drodze rowerowej chyba nie mamy co marzyć. Dojeżdża tam MZK,ale nie ma jak dojść do domu bo nie ma ciągu dla pieszych,dla dzieci, które moglyby same wracac ze szkoły, ale nie wracają bo się boimy że wpadną pod przejeżdżające tamtędy ciężarówki (a jest ich tam nie malo)

Mieszkanka 13.07.2019 17:01
Całkowicie się z Panem zgadzam, odcinek od ul.Bema do Wiaderna wymaga pilnego remontu, dużo bardziej niz ten kawalek od Legionow. Miezkancy tamtej strony powiatu tj. ulicy Dąbrowskiej, Dąbrowy, Wiaderna mają bardzo utrudniony dostęp do domu. Droga na wysokości lasu za cmentarzem jest bardzo wąska, pobocze zniszczone, dwa mijające się auta ledwo sie mieszczą, a mijając się z MZK lub ciężarówką trzeba uciekać na pobocze. W tamtej okolicy jest duzo fajnych dzialek budowlanych z potencjałem, ale dojazd zniechęca

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama