Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 19:46
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Publicystyka

Ludzie ludziom zgotowali ten los

Ludzie ludziom zgotowali ten los

Do napisania paru słów na temat jednego z kontrowersyjnych zapisów ustawy IPN skłonił mnie wpis tzw. komentarz pod newsem na WP „Mój przyjacielu Izraelczyku, kocham Cię i szanuję, ale nie próbuj urządzać mi życia w moim kraju”. 31.01.2018 20:36    51
Uciekając od zgiełku igrzysk i pijanych turystów

Uciekając od zgiełku igrzysk i pijanych turystów

W Zakopanem zawsze będę ceperką, ale nigdy już nie będę turystką, tu czuję się zawsze jak w domu i o nim właśnie słów kilka, bo przecież wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. 30.01.2018 10:03    1    1
Naziści? Jacy Naziści? To rekonstruktorzy

Naziści? Jacy Naziści? To rekonstruktorzy

Trochę pół żartem, pół serio ten tytuł wymyśliłem, ale wydaje mi się, że jest on dosyć adekwatny do tego, co nas otacza. Kolejny dzień spektaklu pt."Naziści w lesie" trwa. Zajmujemy się więc szokującym zachowaniem bandy czubków, którzy przecież znikąd się nie wzięli.... 23.01.2018 16:19    32
M. Witko: żyję tym, co się dzieje w mieście

M. Witko: żyję tym, co się dzieje w mieście

Minął kolejny rok prezydentury Marcina Witko. Porozmawialiśmy o tym co się udało zrobić w ostatnich 12 miesiącach a także o planach na przyszłość 22.01.2018 23:59    21
Prawym okiem: popularność z sms-a

Prawym okiem: popularność z sms-a

Zapewne niejednokrotnie spotykacie się z różnego rodzaju plebiscytami, mającymi wyłonić różnych ludzi roku, lekarzy wszechczasów, najładniejszych bobasów, najpopularniejszych radnych, polityków itd. itp. Zazwyczaj aby stać się super popularnym bohaterem i wziąć udział w gali wręczenia statuetki należy zebrać odpowiednią ilość głosów. 19.01.2018 23:25
Słowo o ofiarności

Słowo o ofiarności

Dziś postanowiłam po przerwie wrócić do pisania bloga na nasztomaszow.pl, w tym roku skłonił mnie do tego blog mojej imienniczki, skądinąd autorki wielu skrajnie złośliwych felietonów, oczywiście wyrażających osobisty punkt widzenia autorki. Pisanych lekko w ramach tak zwanej pogawędki z czytelnikiem. Co do warsztatu, przyznam szczerze zawsze podziwiałam, co do złośliwości autorki, no cóż nie skomentuję bo osiągnęłabym znacznie wyższy level, ale nie o tym dzisiaj mój wpis. 15.01.2018 11:04
Prawym okiem: w labiryncie srołków

Prawym okiem: w labiryncie srołków

Kilka dni temu, na moim facebookowym profilu napisałem, że zbieram się do napisania felietonu na temat srołków. Tak, tak... nie ma tu żadnej literówki ani przejęzyczenia. Srołki, to srołki i mało kto uświadamia sobie fakt ich istnienia. Wiele osób wpis zainteresował, więc pojawiły się pytania. O co chodzi? Zaraz wyjaśnię. Generalnie o politykę, a właściwie jej brak. Przynajmniej takiej, jaką ja jestem w stanie jakoś zaakceptować. Szukałem jakiegoś pretekstu, chociaż wystarczającym byłyby nadchodzące wybory samorządowe. Jednak wczoraj dostałem prezent od parlamentarnych partii opozycyjnych. Tak więc.... do biegu... gotowi.... start... 13.01.2018 18:41    24
Prawym okiem: w lewą stronę

Prawym okiem: w lewą stronę

Podobno ochrona praw zwierząt to w Polsce i na świecie domena "lewackich" środowisk. Typków z dredami i z Che na koszulkach. Czy to prawda? Tego nie wiem, bo jest mi do nich stosunkowo daleko... Może właściwszym byłoby powiedzenie, że jest to raczej ludzi przyzwoitych, ponieważ znam wielu prawicowców, którzy opinie na temat myśliwych i polowań mają podobne do moich. 03.01.2018 18:50    49
"Niebrowskie" drogi miejskie 2018

"Niebrowskie" drogi miejskie 2018

Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej uchwalimy budżet Tomaszowa Maz. na 2018 rok. Toteż jesteśmy w trakcie dyskusji o planowanych inwestycjach. W ostatnim czasie najwięcej uwagi poświęcamy Arenie Lodowej. Niemniej dla mieszkańców wybranych części miasta, z pozoru drobne inwestycje mają często nawet większe znaczenie, gdyż stanowią panaceum na problemy związane z codziennym funkcjonowaniem. Chyba najlepiej wpisuje się w to problematyka infrastruktury drogowej w zakresie "osiedlowych" uliczek. 18.12.2017 15:19    9
Gadżet, czy narzędzie? O sensorach czystości powietrza i nie tylko

Gadżet, czy narzędzie? O sensorach czystości powietrza i nie tylko

Miasto zainstalowało czujniki czystości powietrza. Dzięki nim wiemy to co już wcześniej wiedzieliśmy doskonale. Czy jednak na pewno zdawaliśmy sobie sprawę ze skali zanieczyszczeń, jakie mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego sami wytwarzają? Na ten m.in. temat rozmawialiśmy z prezesem Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej, Błażejem Spychalskim. 17.12.2017 10:17    12
Kto właściwie mieszka w Kambodży?

Kto właściwie mieszka w Kambodży?

Wszystkim, którzy zaliczyli chociaż jeden rok nauczania przedszkolnego, obiła się kiedyś o uszy nazwa Kambodża. Zdecydowanej większości osób, nie kojarzy się ona z egzotyczną potrawą, serialem telewizyjnym czy dyskoteką, tylko, prawidłowo, z jakimś państwem. Drobne problemy występują czasem podczas próby umiejscowienia go w kontekście mapy. Niektórzy, zajmujący się na co dzień czytaniem Bravo, Hanna Montana Daily, czy innych tam, Pań Domu, lokują go w Afrycę. Inni, w bliżej nieokreślonej części Azji. Ale nawet większości tych, którzy wiedzą, gdzie Królestwo Kambodży się znajduje, problemów nastrasza... nazwanie jego obywateli. 09.12.2017 14:50
Nuda z małymi urozmaiceniami

Nuda z małymi urozmaiceniami

Kilku znajomych, ostatnio pytało się mnie, kiedy wracam do Europy. Po pierwsze, jestem zbyt leniwy - Europa jest za daleko by wyznaczać sobie aż tak odległy cel. Po drugie, nie lubię powrotów. Zawsze wydaje mi się, że jazda drugi i raz tą samą drogą nieodzownie wiąże się z nudą. 02.12.2017 18:12    1
Kambodża - Zwycięski Siem Reap i mistyczny Angkor

Kambodża - Zwycięski Siem Reap i mistyczny Angkor

Po kilku kolejnych godzinach snu, słyszałem kroki i rozmowy obudzonych już domowników. Było zbyt głośno by dalej spać a ja nie potrafię już zasnąć kiedy raz się w dzień otworzę oczy. Do tego, grafik na dzień był taki, że grzechem byłoby zostać w łóżku do południa. 25.11.2017 19:01
Powiało świeżością w świecie Marvela

Powiało świeżością w świecie Marvela

Co by nie mówić o uniwersalności i przystępności filmów ze stajni Disney-Marvel, to jednak trzeba przyznać, że ich formuła powoli zaczyna się wypalać. W tym zalewie bardzo podobnych do siebie produkcji reżyser Taika Waititi postanowił tchnąć nowe życie w swój projekt. Tak powstał "Thor Ragnarok" – miks kiczowatego sci-fi lat 80-tych, fantasy, nordyckich wierzeń i elektronicznej muzyki. Czy eksperyment się powiódł? Cóż, mogę od razu powiedzieć, że jeśli jest to koniec świata, to na taki wręcz czekałem 12.11.2017 17:37
Prawym okiem: chętnych nie ma i nie będzie

Prawym okiem: chętnych nie ma i nie będzie

Rzadko komentuję artykuły ukazujące się w innych mediach. Jeśli już ma to miejsce to raczej w formie polemicznej. Tym razem tekst pt. "Nie ma chętnych na lokale TTBS-u" stał się dla mnie przyczynkiem do rozważań o charakterze historycznym. Artykuł polecam też jako specjalista od rynku nieruchomości i zarządzania nimi, pokazuje on bowiem pewien trend przed którym ostrzegam od kilkunastu lat, czyli odkąd zająłem się aktywnie działalnością publiczną. Teza artykułu zawarta jest w zasadzie w jego tytule. Nie da się niestety zaprzeczyć, że chętnych na lokale użytkowe TTBS zaczyna brakować. Prawdą jest również, że stawki czynszu są wygórowana a lokale same w sobie wymagają sporych nakładów pieniężnych. Nie warto zaklinać rzeczywistości. taka jest prawda. 06.11.2017 19:40    24
Orwell by tego nie wymyślił

Orwell by tego nie wymyślił

W ubiegłym tygodniu minister Zbigniew Ziobro przedstawił założenia nowej ustawy o "jawności życia publicznego". Od pomysłów, jakie w projekcie się pojawiają jeży się po prostu włos na głowie. Ustawa prowadzić ma m.in. instytucję konfidenta. Z drugiej strony zamiast jawność życia publicznego rozszerzać będzie ją ograniczać. 03.11.2017 19:01
Żyć w cieniu choroby

Żyć w cieniu choroby

Siedzę i patrzę na chorego człowieka, znam go od wielu lat. Pracował ciężko całe życie, płacił podatki, ZUS, zatrudniał ludzi, szkolił uczniów. Taki rzemieślnik z krwi i kości. Dziś została w nim obca krew, a kości pokryte skórą wyglądają anorektycznie. Tak siedzę obok i myśli płyną we mnie nieśpiesznie i powoli. Czasem zasypiam czujnie, ale słyszę jego ciężki oddech i każde westchnięcie. 03.11.2017 13:54
Wietnam - kawowy Dak Lak

Wietnam - kawowy Dak Lak

Dzięki idealnemu towarzystwu, czas spędzony w Da Nang minął mi bardzo szybko. W dniu wyjazdu, wczesnym popołudniem, Wong, odstawił mnie na właściwą drogę. Moim celem było dostanie się najdalej na południe jak tylko było to możliwe. Miałem zamiar od jednej skrajności uciec w drugą. Słoneczne i w miarę suche niziny, chciałem zamienić na wilgotny przez większą część roku płaskowyż. Zamiast morza, chciałem pooglądać sobie zbocza gór i lasy. Choć ruch był spory, zatrzymanie pierwszego bezpłatnego transportu zajęło mi ponad pół godziny. Kierowca małego autka dostawczego, podrzucił mnie do znajdującej się ok. 50 kilometrów od mojego punktu startowego miejscowości Tam Ky. 20.10.2017 10:20
J. Batorski: Czy "ratujmy kobiety" ratuje kobiety?

J. Batorski: Czy "ratujmy kobiety" ratuje kobiety?

We wtorek, 3 października, odbyły się w wielu miastach całej Polski demonstracje i marsze w ramach tzw. "czarnego protestu". Stanowiły one swoisty punkt kulminacyjny akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawodawczym, obejmującym m.in. liberalizację przepisów prawa dotyczącego aborcji, dość przewrotnie nazwanego, "ratujmy kobiety". Miały również nawiązywać do zeszłorocznych protestów spod znaku czarnej parasolki. Tym razem jednak już frekwencja tak nie dopisała... 04.10.2017 01:49    77
Bodyguard Zawodowiec – zabawa w stylu lat 90tych

Bodyguard Zawodowiec – zabawa w stylu lat 90tych

Lata 90te były dekadą wielkich duetów. Filmy takie jak "Na Fali", "Godziny Szczytu", czy chociażby powstały jeszcze w 1989 roku "Tango i Cash" święciły triumfy w polskiej telewizji. Był to czas, gdy kuloodporni twardziele stali się nieco bardziej podatni na ciosy, i byli zmuszeni ze sobą współpracować, by osiągnąć cel. W takim też duchu utrzymany jest film Patricka Hughesa. Jest to idealny przykład dawno nie widzianego 28.09.2017 21:43
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama
Reklama