Sukcesy podopiecznych PCAS-u

  • 17.01.2022, 18:32 (aktualizacja 21.01.2022, 15:26)
  • Źródło: Powiatowe Centrum Animacji Społecznej
Sukcesy podopiecznych PCAS-u
To był bardzo pracowity weekend dla podopiecznych sekcji wokalnej i gitarowej Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. W piątek zaprezentowali się oni na scenie PCAS-u w koncercie kolęd i pastorałek pt. „Radosna nowina”. Widowisko zaprezentowano w 3 odsłonach, a występujący bożonarodzeniowym repertuarem przywołali iście świąteczną atmosferę. W sobotę, 15 stycznia,  uczestnicy sekcji wokalnej prowadzonej przez p. Katarzynę Rychlik wzięli udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek pt. „Śpiewajcie Anioły” organizowanym przez Miejski Dom Kultury im. Danuty Siedzikówny INKI w Rawie Mazowieckiej, skąd przywieźli wspaniałe nagrody.

W kategorii wiekowej 11-13 lat, Dominika Kwiatkowska zdobyła II miejsce, a Maja Ludwiczak miejsce I. Lidia Kurzyk została wyróżniona w kategorii wiekowej 14 -16 lat, a Julia Śmiechowicz w tej samej kategorii zdobyła II miejsce. Wśród najstarszych uczestników, 17+, duet Weronika Bąk (wokal) i Konrad Ignasiak (gitara) zajęli II miejsce, a Julia Stępień miejsce I. W tym konkursie PCAS reprezentowali również Antonina Kurzyk, Oliwia Bożyk oraz Adrian Wymysło. (foto 1-6)

W niedzielę, 16 stycznia, reprezentanci placówki wystąpili w koncercie laureatów XI Tomaszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek organizowanego przez II LO.

Najmłodsza reprezentantka PCAS-u, Natalka Sadowska, otrzymała wyróżnienie w kategorii: przedszkola, a w kategorii klas I-III, I miejsce zdobyła Pola Jaworska. W kategorii klas IV-VI, III miejsce zajęła Antonina Kurzyk , a Maja Ludwiczak otrzymała wyróżnienie. Natomiast w kategorii klas VII-VIII, III miejsce zdobyła Julia Śmiechowicz. Wyróżnienie w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych otrzymała też Oliwia Książczak. W przesłuchaniach do festiwalu, które odbyły się 15 grudnia 2021r., wzięło udział aż 50 podmiotów śpiewających. (foto 7-11)

W tę sobotę, 22 stycznia, Powiatowe Centrum Animacji Społecznej będzie miało swoją reprezentantkę na finałowej części XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Miłkowice 2022 organizowanym przez tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury i Sportu (woj. dolnośląskie).  Pola Jaworska oczarowała swym głosem komisję, która zapewne miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ do konkursu wpłynęło mnóstwo zgłoszeń z całego kraju. Trzymamy kciuki za naszą wokalistkę i życzymy powodzenia.

 

Źródło: Powiatowe Centrum Animacji Społecznej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe