Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 00:58
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Święto Ciebłowic z Antonim Macierewiczem

W sobotę, 20 lipca 2019 roku, na boisku w Ciebłowicach Dużych odbył się kolejny już festyn zorganizowany z okazji Święta Ciebłowic. Wśród zaproszonych gości znalazł się także poseł Antoni Macierewicz
Święto Ciebłowic z Antonim Macierewiczem

Spotkanie poprowadzili: sołtys wsi Ciebłowice Duże - Stefan Bosiek i radny Czesław Milczarek. Powitali zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Antoni Macierewicz - wiceprezes partii PiS, Anna Milczanowska - poseł na Sejm RP, Zbigniew Ziemba - wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu  Tomaszowskiego, Krzysztof Kuchta - przewodniczący Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, Maria Robak - inspektor Kultury i Sportu Gminy Tomaszów Mazowiecki, Franciszek Szmigiel - wójt gminy Tomaszów Mazowiecki, Marek Kociubiński - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomaszowskiego oraz Adam Iwanicki - radny Rady Powiatu Tomaszowskiego. 

Organizatorzy przygotowali program artystyczny. Jako pierwszy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Ciebłowianie", który pracuje pod kierunkiem Katarzyny Małek. Zaprezentowali na scenie widowisko obrzędowe "Hej Sobótka, Sobótka". W zespole występują artyści w różnym wieku. Są osoby dorosłe, ale też dzieci, które dzięki temu, że należą do zespołu poznają polskie tradycje.  

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Następnie wystąpili uczestnicy zajęć wokalnych z Powiatowego Centrum Animacji Społecznej: Wiktoria Bocianowska, Zuzanna i Konrad Ignasiak.  Po wokalistach zaprezentowała się Senioralna Grupa Kabaretowa "Dzierlatki" działająca przy Powiatowym Centrum Animacji Społecznej.

Święto Ciebłowic po raz pierwszy zorganizowane zostało w 2005 roku i od tego czasu odbywa się ono cyklicznie. W czasie ipmrezy każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie dużo atrakcji jest dla najmłodszych.Było malowanie twarzy, słodycze, lody, zamki do skakania i wiele innych. 

Po występach przyszedł czas na poczęstunek, który przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich i tańce pod gołym niebem do późnych godzin wieczornych. 
 



Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
oko 18.08.2019 18:32
O i marszałek Ziemba ze starostą wzięli się pod boki.

Karygodne 27.07.2019 17:35
Piekne slowa.Wszystko to RUDE LISY.Ale to jest poj.......e.Szkoda nerwow normalni ludzie.Tomaszow po prostu umiera.Juz tego miasteczka nie ma.

Socjotechnika PiS 25.07.2019 10:28
https://energia.rp.pl/surowce-i-paliwa/wegiel/15752-imponujaca-wielkosc-importu-wegla-do-polski Tu poważny portal podaje szacunki Eurostatu. To prawda PiS zamiast inwestować w polski węgiel po cichu kupuję go u Putina. Ciężko wam w to uwierzyć? Wstańcie z kolan! Ratujcie Rzeczpospolitą przez ruską agenturą! Niech Bóg Ojciec nas uratuje przed tą patologią!

K 26.07.2019 01:13
RP nie jest poważnym portalem. Proszę rzucić okiem na biografie redaktora naczelnego i właściciel dzennika. Obecnie to jest poziom Wprost. Choć kto nie zagląda regularnie ten nadal myśli o Rzeczpospolitej ja zaczasow Lisickiego. No nie. To jest bulwarowka udajac gazetę opiniotworczą

Katolik myślący 26.07.2019 09:19
Gdyby gazeta tego formatu podała nieprawdziwe dane Eurostatu to miałaby nakaz publikacji sprostowania. Dane o rekordowym imporcie węgla z Rosji były od otowane przez wiele mediów a rząd milczy. Dla mnie to niezrozumiałe dlaczego akurat za rządów PiS Putina ma tu otwarty rynek zbytu. Problem ten dotyczy węgla, ropy, gazu i wielu innych surowców. Warto myśleć. Pozdrawiam

Ajdejano 24.07.2019 10:48
Ta prawdziwa dusza jednak w Panu tkwi. I dlatego usunął Pan mój ostatni wpis. Ten Pański zmysł dobrego ustawiania się funkcjonuje świetnie. Dużo Pan zdziała. Pożałowania godne.

always coca~cola! 24.07.2019 15:04
Ja zgłosiłem, usunął pewnie algorytm, który wyuczył się już Twojego nicka na pamięć, bo kojarzy się z wulgarnością, czasem tępactwem. Kropki już nic nie dają.

Historia Bartłomieja Misiewicz - czyli jak łatwo zdemonizować człowiaka. Właściwie kazdego z nas. 23.07.2019 16:43
Szanowni Państwo, proszę o przesłuchanie dwóch audycji z udziałem Bartłomieja Misiewicza i wyciągnięcie swoich wniosków. Dla mnie to całkiem inteligentny człowiek. 1. Wczoraj był gościem programu Bogdana Rymanowskiego w Polsacie - do obejrzenia na stronach Polsat News po wygooglowaniu frazy: " Po pięciu miesiącach wyszedł z aresztu. Schudł 25 kg, pozywa Vegę " 2. Druga audycja to debata radiowa z Agnieszką Łuczak, którą właściwie w każdej poruszanej kwestii rozjeżdża. Należy wgooglować frazę: " DEBATA WYBORCZA W RADIU STREFA FM. 22-10-2015 Agnieszka Łuczak (.Nowoczesna) Bartłomiej Misiewicz (PiS) "

Piłsudski 23.07.2019 11:54
Znowu szkodnik na łonie Matki Rzeczpospolitej omamia Polaków. Wracaj do Putina.

@Piłsudski 23.07.2019 12:29
Pomówienia, pomówienia, pomówienia. Już narkoman Piątek (on jeszcze z Hanną Gill jest? Publicznie zarzekała się, że postawiła mu ultimatum - powrót do heroiny i koniec. A luter Tomaszek z heroiny nie zrezygnował. Ona o tym mówiłą publicznie, on też - niczego tu nie ujawniam. Pogooglujcie. Są wywiady w postkomunistycznych mediach. On nawet robił z tego zaletę. Że jak ćpa to jest bardziej kreatywny, bardiej niżby porządnie się uczył w szkołach. Ze szkół przeważnie drwi. A ukończył jedno z lepszych liceów w Polsce czyli II LO im Batorego w Warszawie. Kto otarł się o ludzi stamtąd - szczególnie takich dzisiaj 40-50 letnich, dostrzega jak to wszystko ustawiane czasem było. Są mądrzy absolwenci tej szkoły oczywiście, ale są i czerwone bananki, które niczym poza wpływowymi rodzicami pochwalić się nie mogą. Uważajcie podczas wyborów w Łodzi bo ona Gill-Piątek- mimo, że studiów nie skończyła, nawet tych bylejakich jakie rozpoczęła, ona gdzieś tam co wybory próbuje się dostać. Ludzie bez kompetencji z gębami pełnymi aktualnie modnymi frazesami. Zmiany klimatyczne, uchodźcy z Syrii itd). zatem już narkoman Piątek ma tysiące pozwów w sprawie pomówień w tej książce ws Macierewicza. Sprawy są w toku. Co ciekawe większość pozwów nie od Macierewicza czy jego przybocznych, a jakichś pseudobiznemenów, dawniejszych działaczy PO, bo tam im też poprzypisywał rożne rzeczy. Misiak? Masiak? Jak ma ten od tej agencji zatrudnienia. Postkomuniści lubią teraz otwierać agencje zatrudnienia. Zatrudnią Cię w magazynie 100 km od miasta, z busem o 4:30 z Szerokiej. Wszystko oczywiście na umowę o działo, albo samozatrudnienie. Tak! To są „profesjonalne” usługi w Polsce dzisiaj. Także mimo mocnej i długiej promocji w mediach Agory (Gazeta Wyborcza, radio Tok FM), i w Newsweeku Lisa, ani ta książka, ani wydawnictwo w której została wydana, jakoś popularności nie zyskali. To o Macierewiczu i jego domniemanych związkach z Rosją wisi w sieci za darmo. Ja przejrzałem tę książkę - zero poważnych przypisów. Zarzucić osobie tak gorącej jak Pan Antoni można wszystko. Rządy Prawa i Sprawiedliwości podważyły system rywinowski w Polsce, trudno by media nie wywoływały co chwila awantur na temat tych ludzi.

Piłsudski 23.07.2019 14:24
Gdy Polski Górnik nie może sprzedać węgla padają haniebne rekordy importu czarnego złota z Rosji. Za rządów jego kolesi ruscy wciskają nam rekordowe ilości gazu, ropy i węgla. Jeszcze nigdy w historii Rzeczpospolitej ruscy nie dostawali od nas takich pieniędzy! NIGDY! Nawet za rządów tych niemcofilów! Agentura Putina rządzi Polską w tym czasie Polski Rolnik ma problemy ze zbytem plonów a sadownicy wyrzucają jabłka. Nie o taką Polskę walczyliśmy!

:( 23.07.2019 15:23
I żadnych danych. Tylko wodolejstwo podniesionym głosem.

Masz dane 23.07.2019 19:18
https://www.parkiet.com/Surowce-i-paliwa/302209979-Rekordowy-import-wegla-do-Polski-Czarne-paliwo-glownie-z-Rosji.html

To żadne dane 23.07.2019 21:57
To żadne dane. Paszkwilanckie fake newsy, fabryowane przez gazecine wnuka czerwinoarmisty. Każdy może napisać, że GUS coś tam. Google: Bogusław Chrabota, historia mojego dziadka. Jak to mówią? Niedaleko pada jabłko od jabłoni?

Google: Krowa na dachu. Strażacy trzy godziny ściągali ją na ziemię 23.07.2019 22:07
To są fakty! Jest zdjęcie, wszystko czarne na białym! A nie jakiś nudne bzdury.

Animal Liberation Front 23.07.2019 22:12
Rodzisz się jako kopytny i ktoś Ci rozkazuje że do końca życia nie zobaczysz świata z odległości dalszej niż długość zardzewiałego łańcucha. Tylko dlatego, że chodzi na dwóch kopytach a nie jak Ty na czterech.

Jaśnie Państwo Oświeceni wyjeżdżają na wakacje 23.07.2019 22:19
Google: Smutny rekord w krakowskim schronisku. 41 psów oddanych jednego dnia. Ta mentalność zresztą nie dotyczy jedynie zwierząt. Starsi rodzice, dzeci nienarodzne. Wygoda, przygoda, każdej chwili szkoda.

taka prawda 27.07.2019 18:27
A możesz wskazać chociaż jedno postępowanie przeciwko Piątkowi, jakie się toczy? Raz Macierewicz próbował wykorzystać prokuraturę do ścigania Piątka, ale ona odmówiła prowadzenia śledztwa. Najważniejsz ejednak jest to, że nic nie słychać o pozwach cywilnych. Nie ma też wniosku o wycofanie publikacji z dystrybucji.

dzieciak z Wrześni: warum? 23.07.2019 10:20
Mimo, że tekst ma 23 komentarze nie wszedł do boxu „Najczęściej czytane” Są tam za to teksty które mają po 8 komentarzy i parę lajków :( Przez 12 godzin system już z dwanaście razy się odświeżył.

Mam to gdzieś 22.07.2019 21:57
Macierewicz sobie przypomniał o Tomaszowie a kur a gdzie był przez cztery lata ten pajacyk brzoze montował wybuchło mu we łbie trotylowy pisowski trotyl a wy ciemnoty daliście się wkręcić teraz możecie pisać te wasze pisowskie paszkwile mam to w ***

. 23.07.2019 10:13
Przyjeżdża - źle, nie przyjeżdża - źle. Wszystko źle. Samo to, że 3 tysiące tomaszowskich rodzin które do tej pory brało chwilówki, zadłużając się na całe życie, samo to, że dziś mają trochę lżej, powoduje, że jest kandydatem który dla Tomaszowa zrobił bardzo dużo.

tom 22.07.2019 20:56
Wstyd dla Ciebłowic. Taki gość to potwarz...

J.P. 22.07.2019 18:41
Gratuluję zacnego gościa ... największego szkodnika Rzeczypospolitej Polskiej. Brawo.

amator węgrzyna 22.07.2019 18:10
Ach, ile bym dał, aby swą obecnością na meczu piłki nożnej czy siatkowej w wydaniu Lechii zaszczycił miłościwie nam panujący starosta Węgrzynowski! Żeby taki cud się ziścił, Lechia musiałaby grać na obiektach sportowych usytuowanych na terenie którejś z tomaszowskich parafii. I na dodatek mecz musiałby stanowić część liturgii mszalnej. Ech, ci kościółkowi politycy... Troki od kaleson, a nie chłopy.

Witek 22.07.2019 17:51
Hitem imprezy był zespół Ciebłowiczanie a Tomaszów czym może zainteresować tak zacnego Gościa?

Bartuś 22.07.2019 17:21
No to teraz pomnik powinni tam postawić. Dzieci w szkołach uczyć się będą, że ten wielki polityk zaszczycił swoją obecnością mieszkańców. No i może kiełbaskę z grilla zjadł. Można założyć stronę na Wikipedii.

Myszka Miki 22.07.2019 13:21
Pan Wegrzynowski i Maciarewicz razem. Przypadek? Nie. Koligacje? Tak. Uroczystości... Ręce opadają.

LL 22.07.2019 16:46
Co w tym złego, że samorząd tomaszowski ma wreszcie silne oparcie we władzy centralnej?

Gość 25.07.2019 10:02
A co z tego podparcia wynika? Miasto na prawach powiatu?... drogi?...itp

wiesniara 22.07.2019 20:52
KAMPANIA ... MACIAREWICZ PIERWSZY NA LISCIE. POJECHAl NA WIEŚ TAM lATWIEJ LUDZI OMOTAC

Czy ktoś wie? 22.07.2019 13:04
Czy Pan Sołtys - Stefan Bosiek to rodzina najmłodszej polskiej Olmpijki - panczenistki Karolinki Bosiek, której Arena Lodowa umożliwia szkolenie na najwyższym poziomie i rozslawianie ziemi tomaszowskiej na całym świecie (w Wikipedii, ktoś właśnie stworzył haslo na temat naszej Areny... po wietnamsku, sama Karolina ma również w kilku językach, których autorami są ludzie stamtąd)? Tak? To jest rodzina?

Kolo 23.07.2019 00:49
To jej ojciec.

Zabrakło tylko dziarskich chłopców Zabrakło tylko dziarskich chłopców Historia lubi się powtarzać, zataczać koła i często śmieje nam się prosto w twarz. Czasem wesoło a czasem ze złośliwą przekorą. Takie refleksje mam po tym jak wylądowałem ostatnio na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie. Trudno nie odczuć rechotu losu, kiedy po jednej stronie sali siedzę ja, syn działacza Solidarności z lat 80-tych, wciąż pamiętający ubeckie rewizje w swoim domu, a po drugiej typ, który widnieje na liście donosicieli służby bezpieczeństwa PRL oraz wyszkolony w komunistycznym reżimie prokurator. Zabawne jest też to, że to oni znowu oskarżali. Wyrok (prawomocny), jaki zapadł okazał się korzystny dla mnie, a uzasadnienie stanowiło pochwałę profesjonalnie przygotowanego i napisanego artykułu. W dodatku ten w pierwszej instancji zapadł w Dniu Wolności Prasy, co ma dla mnie znaczenie symboliczne. Nie tej sprawie jednak poświęcę swój dzisiejszy felieton, ale temu, że w czasach, kiedy usuwa się ostatnie pomniki sławiące komunistyczną dyktaturę, bolszewicka mentalność nadal znajduje się w głowach wielu ludzi, szkolonych i wychowanych w duchu partyjnej indoktrynacji. Te osoby wciąż zachowują się, jak reprezentanci reżimowej władzy, aroganccy, pewnie siebie i wulgarni niczym witkiewiczowski Prokurator Scurvy, który jak zapewne pamiętacie lubił otaczać się Dziarskimi Chłopcami. Siedząc na sali Sądowej czekałem więc aż krzyknie: "hej dziarscy chłopcy do mnie" i zostanę zamknięty w sali przymusowego bezrobocia.
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022