Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 20:19
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Tesla aż z Norwegii dotarła do Tomaszowa!

Tej marki auta rzadko spotyka się na polskich drogach. Jeszcze rzadziej przyjeżdżają one do Tomaszowa. Nasz czytelnik przesłał nam kilka fotek napotkanej wczoraj przy ul. Warszawskiej rażąco zielonej Tesli – czyli w pełni elektrycznego samochodu osobowego produkowanego przez Elona Muska. Jest to Tesla P85, auto miało norweskie numery co sugeruje, że dojazd do nas na „elektryku” bez możliwości zmiany napędu, aż z północnych kresów Europy jest dziś już możliwe. Czy znacie najbliższe ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych?
Tesla aż z Norwegii dotarła do Tomaszowa!


 .

 


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
byly pracownik 02.01.2021 09:53
mega tech ma stacje ladowania

????? 02.01.2021 12:00
Ogolnodostepna? To byloby cos! Przypadkowo wbilem czerwony kciuk w dol, przepraszam.

Halo, halo 01.01.2021 13:33
Ej, myslałem, że to jest droższa impreza te stacje. Ale od 15 do 30 tysięcy kosztuje większość tych urządzeń wyglądających jak skrzynka od prądu które walają się po naszym mieście, często powyginane, skopane brudne. Szkoda, że nie ma przy S8 McDonald'sa miasto postawiło by taką stacje przy trasie. Na razie to jest inwestycja w promocje. Gdzieś w mieście to raczej nie, bo raz na rok ktoś takim pojazdem do Tomaszowa wjeżdża. Ale przy S8 byłaby bardzo ok. I dla przyszłych tomaszowian z elektrykami i dla korzystającyc tylko z S8.

może tędy jechał 31.12.2021 19:09
Most łączący Szwecję z Danią – Google: Most nad Sundem. Prywatny samochód, żadnych obowiązkowych postojów nie miał. To jest młody chłopak.

Ajdejano 31.12.2021 15:50
Redakcjo: nie buzujcie tak bardzo z tymi elektrycznymi autami. Nie dawno wyczytałem w internecie, że np. na jakimś parkingu w Łodzi stoi ponad tysiąc takich złomów. Rozumiem, że MUSICIE takie badziewiaste teksty publikować, ale musicie wiedzieć, że ludzi, to nie idioci.

@Ajdejano odpocznij, nabierz dystansu do swiata. 31.12.2021 16:30
Nie musi. Jestem wdzieczny, ze publikuje.

O swiat lepszy sie bic 01.01.2021 00:30
Stoi tysiac bo to jest wozek za 100 kola i nawet w Lodzi nie ma tylu ideowych klientow. To jest wyzszy poziom cywilizacji. W Polsce owszem mozna wywalic 100 tysiecy i wiecen na samochod, ale te pieniadze musi byc widac. Wjezdzasz i ludzie musza widziec ze przyjechal Pan. A to wyglada na pierwszy rzut oka jak chevrolet za 30 tysiecy bez radia i klimatyzacji. Tylko dla osob ktore maja otwarte serca dziala slowo Tesla. I dla mnie wlasnie to jest Pan. W krajach gdzie ludzie maja juz warunki by czesc zycia poswiecac na glebsza refleksje ktos to kupuje. A ten z Lodzi? No coz, brak wyczucia lokalnego rynku. Jakies moze dotacje sa troche na to. Przestrzelil.

GZO 30.12.2021 22:03
A gdzie miałbym ładować taką Tesle?Ile jest miejsc parkingowych uzbrojnych w stacje ładujące ?? ?Podejrzewam że w woj. Łódzkim Żadnego.

Najbliże ładownaie w Polichnie 31.12.2021 12:12
Ktoś na FB napisał, że przy hotelu Fox w Studzankach jest stacja ładowania takich pojazdów. Na Booking_com też ta opcja jest odhaczona (sekcja udogodnienia). Przejrżdżając warto się zatrzymać by bez dużych nakładów czasu i żadnych finansowych obejrzeć tę nowinkę.

Studzianki, Hotel FOX 31.12.2021 23:09
Na profilu na Instagramie @hotelfoxpl jest pokazana ta stacja. Także jest, a przynajmniej 43 tygodnie temu tam stała. Kilka lat temu w Tok FM w wieczornym programie motoryzacyjnym, który zwykle mnie bardzo nudził, ale wtedy zaciekawił – była mowa o tym, że przy wykorzystnaniu jakichś złączek to teoretycznie mozna ten samochód naładować też z gniazdka domowego, tyle, że dłużej to trwa. 6-8 godzin. Tak mówili. Całkiem poważna rozmowa i takie rzeczy już wtedy istniały. No w kazdym razie „nasza” stacja pod samochody elektryczne jest w Studziankach przy Hotelu Fox. Polichno jest trochę dalej. Byłem tam ok 25 lat temu, dlatego się pomyliłem.

WuPe 01.01.2021 01:11
Nie zagrażasz zatem Zbyszkowi Niwakowi, czy Jackowskiemu?

Krzychu 30.12.2021 20:52
A po co to zamazywanie tablic rejestracyjnych?

Byla w Tomaszowie 31.12.2021 13:56
Moze sobie nie zyczy by go identyfikowac. Wprawdzie po literach tam srednio mozna, bo to oznaczenie aut elektrycznych, no ale z jakichs powodow na Facebooku tez zamazal tablice. Jestem wdzieczny, ze tu przyjechal i udowodnil, ze jest to mozliwe. Jest to pierwszy udokumentowany przypadek obecnosci sprawnej Tesli, ktora przyjechala o wlasnych silach do Tomaszowa w historii. Za 100 lat gdy dzieci w szkolach beda omawiac dekady rozwoju tych ziem, bedzie wzmianka o tej Tesli. Zobaczycie. Hahaha :) Smieszne, ale pamietam te ryciny w rozdzilalach na temat belle epoqe. Czy sie to komu podoba czy nie, to zaawansowanie prac duzych koncernow nad tym napedem elektrycznym jest tak zaawansowane, gada sie o tym na calym swiecie, ze nawet jesli bardziej powszechna bedzie inna technologia (wodór?), to te elektryki beda wspominane. A Tesla jest prostym i wyrazostym symbolem. W przypadku innych trzeba dodatkowo cos dodawac. Hybrid nie hybrid. To juz sa szyfry. Mowisz Tesla od razu wiadomo o co chodzi. Dlaczego nasze miasto ma nie uczestniczyc w dziejach, chocby na takim symbolicznym poziomie? Co ja moge wiecej zrobic? To jest poki co 100-120 tysiecy zlotych. Mase barier w dostepie. No ale te pierwsze samochody tez nie byly dostepne. Czy nawet taki telefon. A tomaszowskie fabryki mialy juz telefon - czyli szybki kontakt z calym swiatem (w handlu tego typu to sprawy bardzo wazne), tomaszowskie fabryki mialy juz telefon w XIX wieku. Jedna tam z okolic Konstytucji /Barlickiego miala numer telefonu 22. Czy to oznacza ze w XIX w. byly w Tomaszowie przynajmniej az 22 telefony? Nie wiem, ale - dla mnie - to fascynujace. Tak samo tutaj, moze przez masto przejechalo juz tysiac Tesli, ale dlaczego nie ma po tym zadnego sladu? Gdzies tam po prywatnych facebookach? To powsiąka kiedys. Nie fizycznie ale jesli ktos robi sobie zdjecie e garazu czy w lesie nie wiadomo gdzie, ktorego nie mozna osadzic weryfikowalnie w danym miejscu - to zaden slad. Zdjatka z albumu domowego jedynie. Byla tu Tesla. To pewne. I zalapala sie jeszcze na 2021 rok.

WuPe 01.01.2021 01:12
Bo są maniacy którzy wszędzie widzą RODO.

rwd 30.12.2021 19:22
A ile z tych kilometrów odbyło się promem? Jak ktoś mnie zobaczy w RPA na spacerze to znaczy, że przeszedłem tysiące km na pieszo?

nawet jeśli promem 31.12.2021 12:25
Najprawdopodobniej nie korzystąl z promu a jechał przez Danię bo tak jest szybciej. Ale nawet jesli płynał do Gdyni, to i tak większość trasy z Norwegii przejechał tym samochodem. Ale bardziej mostami między cieśninami szwedzko–duńskimi. Z Karlskrony do Gdynii płynie się całą noc. Te promy są różne. Ja kiedyś płynałem takim słabym. Dużym ale slabym. Jeśli nie wynajmujesz kajuty (koszty), to siedzisz i patrzysz się w ścianę. Nie wiem czy był, ale gdy ja płynałem nie było nawet telewizora. By zabić czas możesz pograć sobie na fliperach tracąc pieniądze, napić się płacąc 200% tego co na lądzie, najprzyjemniejszym jest wyjście na zwnątrz i pooglądanie morza. No ale tez ileż można. Godzinę pochodzisz pooglądasz te urządzenia, jesli jest wietrznie to czujesz się średnio bezpiecznie, no i wracarz do sali z fotelami. O własnych siłach dojechał w 12 godzin, jesli nie było jakichś obostrzeń COVIDowych – no ale jeśli by były to bardziej na promie by kontrolowali gdzie się ludzie zbierają, niż w prywatne samochody na drodze. Korzystanie z promu to jest też bilet. Płynąc wiele lat temu bez samochodu a tylko z plecakiem zapłaciłem coś ok 300 złotych. Bez kajuty oczywiście, z nierezerwowanym siedzeniem w tej sali bez telewizora. Nie było jeszcze komórek z internetem i podróż była bardzo nudna. Mnie zastanawia, co innego. To ładowanie trochę trwa. Ciekawe czy naładował jeszcze w Norwegii, czy doładowywał się po drodze. Tak czy inaczej dojechał tu. To jest dla Tomaszowa jak wjazd pociagu na stacje w 1895 uwieczniony przez braci Lumiere. Już teraz wypisując w Google: Tesla Tomaszów ten tekst wyświetla się na pierwszym miejscu,

WuPe 01.01.2021 01:18
Kiedyś była u nas dziewczyna której sanie napędzały psy...

Zabrakło tylko dziarskich chłopców Zabrakło tylko dziarskich chłopców Historia lubi się powtarzać, zataczać koła i często śmieje nam się prosto w twarz. Czasem wesoło a czasem ze złośliwą przekorą. Takie refleksje mam po tym jak wylądowałem ostatnio na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie. Trudno nie odczuć rechotu losu, kiedy po jednej stronie sali siedzę ja, syn działacza Solidarności z lat 80-tych, wciąż pamiętający ubeckie rewizje w swoim domu, a po drugiej typ, który widnieje na liście donosicieli służby bezpieczeństwa PRL oraz wyszkolony w komunistycznym reżimie prokurator. Zabawne jest też to, że to oni znowu oskarżali. Wyrok (prawomocny), jaki zapadł okazał się korzystny dla mnie, a uzasadnienie stanowiło pochwałę profesjonalnie przygotowanego i napisanego artykułu. W dodatku ten w pierwszej instancji zapadł w Dniu Wolności Prasy, co ma dla mnie znaczenie symboliczne. Nie tej sprawie jednak poświęcę swój dzisiejszy felieton, ale temu, że w czasach, kiedy usuwa się ostatnie pomniki sławiące komunistyczną dyktaturę, bolszewicka mentalność nadal znajduje się w głowach wielu ludzi, szkolonych i wychowanych w duchu partyjnej indoktrynacji. Te osoby wciąż zachowują się, jak reprezentanci reżimowej władzy, aroganccy, pewnie siebie i wulgarni niczym witkiewiczowski Prokurator Scurvy, który jak zapewne pamiętacie lubił otaczać się Dziarskimi Chłopcami. Siedząc na sali Sądowej czekałem więc aż krzyknie: "hej dziarscy chłopcy do mnie" i zostanę zamknięty w sali przymusowego bezrobocia.
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022