Czym jest i co oferuje nowy model relacji damsko- męskich ?

  • 20.09.2019, 21:42 (aktualizacja 22.09.2019, 08:12)
  • Artykuł partnera
Czym jest i co oferuje nowy model relacji damsko- męskich ?
​​​​​​​FWB, czyli friends with benefits, to relacja dwojga ludzi, którzy nie są ze sobą w stałym związku. Świetnie się ze sobą dogadują, a bonusem tej znajomości jest dzielenie fizycznej przyjemności. Romantycznie spędzane weekendy, wspólne kolacje- to coś, o czym marzy każdy z nas! Nie ma nic lepszego niż przyjaźń połączona z seksem (friends with benefits). Największymi korzyściami tej relacji jest brak zbędnych komplikacji, które zazwyczaj pojawiają się w prawdziwym związku. Friends with benefits mimo jasnego układu, może stwarzać trudności w budowaniu trwałego związku w przyszłości. Dlaczego? Dowiesz się w dalszej części artykułu.

FWB–zasady, które warto znać.

Warunki powinny zostać ustalone wcześniej i być zrozumiałe dla dwóch stron. Jest to związek oparty na seksie, ale bez zobowiązań i obietnic. Wieczorne spacery i budzenie się obok drugiej osoby- brzmi idealnie! Mimo że taki układ nie jest oparty na przywiązaniu i oddaniu, taka relacja może wkrótce przerodzić się w namiętny związek a później w miłość. FWB tzw. przyjaźń z korzyściami może być również tymczasowym rozwiązaniem w danym okresie życia. Szczególnie wtedy, gdy nie szukamy poważnego związku, a pragniemy bliskości.

Zalety układu friends with benefits

W szczególności młodzi ludzie korzystają z tej relacji, ponieważ nie pragną w swoim życiu długotrwałych relacji. Nic dziwnego, często związek ogranicza, a przecież pragniemy wolności i swobody. Każdy jest młody tylko raz, więc warto jak najlepiej wykorzystać ten okres! Odkryć czego naprawdę pragniemy oraz znaleźć osobę, która potrafi nasze oczekiwania spełnić. Natomiast, dla wszystkich osób największymi korzyściami układu jest przyjemność z seksu i realizacja swoich ukrytych pragnień. W końcu każdy z nas ma potrzebę spełnienia, a niekoniecznie szuka długiej relacji na całe życie. To bardzo duża odpowiedzialność, a nie każdy jest gotowy na związek i miłość. Nie ma sensu udawać i oszukiwać samych siebie, tylko szukać rozwiązania takiej sytuacji.

Z tego powodu układ typu friends with benefits jest przykładem relacji, gdzie obie strony są zadowolone. Osoba będąca w relacji friends with benefits, często zyskuje pewność siebie- dzięki spełnieniu swoich pragnień seksualnych. Ludzie zmniejszą również towarzyszące im samotności i izolacji. Dzięki tej relacji możemy zrealizować swoje potrzeby i dodatkowo sprawić, że druga osoba czuje się ważna. Wiele związków zaczyna się od przyjaźni, tutaj możemy dodatkowo wzbogacić ją o przyjemny seks.

Czy ten układ ma jakieś wady?

Niestety tak! Choć rodzaj związku jest bardzo wygodny ma też swoje minusy. Jeżeli długo jesteśmy w układzie friends with benefits, ciężko zbudować związek na stabilnych fundamentach. Możesz mieć problem z okazania partnerowi bliskości i czułości- inaczej niż w fizycznej strefie relacji. Musimy nauczyć się okazywać miłość wobec ludzi w inny sposób. Dodatkowo, jeżeli nasz partner jest atrakcyjny, a relacja opiera się na opartych na pożądaniu często odczuwamy zazdrość. Niestety, nie możemy oczekiwać od naszego tymczasowego partnera, aby był wierny tylko nam. Jeżeli warunki były ustalane wcześniej, musimy się ich trzymać. Zwłaszcza gdy zarówno Ty, jak i Twój partner wyraziliście zgodę na "poboczne" związki i brak zobowiązań.

W innym wypadku lepiej się wycofać- póki się nie przywiążemy do drugiej osoby. Bardzo często spotykaną sytuacją tego układu, jest związek, w którym jedna ze stron zaczyna się bardziej angażować. Mimo to jej uczucia nie zostają w żaden sposób odwzajemnione. Pojawia się jednostronne uczucie. Konsekwencją tego zachowania jest rozpad relacji i złamane serce. Zastanówmy się, czy jesteśmy chętni i gotowi na taki model relacji damsko-męskiej. Układy friends with benefits często bywają krótkie, i nie jesteśmy w stanie kontrolować tego, jak rozwinie się akurat nasza relacja. Mimo to w przypadku połączenia się odpowiednich partnerów w taki układ, gdzie priorytetem jest sex- z pewnością odczujemy zalety układu friends with benefits.

Brak partnera, a potrzeby seksualne.

FWB (Friends with benefits), jak widać jest ciekawym rozwiązaniem, ale nie jedynym! Często poszukujemy odpowiedzi, w jakich miejscach możemy znaleźć osoby, wobec których ten układ związku (relationships) jest odpowiedni. Szukamy swojego partnera w internecie na różnego rodzaju serwisach społecznościowych (instagram, facebook, twitter). Niestety, nie mamy żadnych danych sugerujących kto byłby zainteresowany wspomnianym wcześniej układem. Zaczynamy testować różne profile od wiadomości czy propozycji spotkania. Rzadko uzyskujemy rezultaty, a częściej kolejne rozczarowanie Twoich oczekiwań. Jeśli pragniemy aktywnego życia seksualnego a brakuje nam drugiej osoby warto spróbować jeszcze lepszego układu np. relacji typu sponsoring. Najlepsze ogłoszenia chętnych osób na tego typu układ odnajdziemy w takim miejscu jak portal sponsoringowy goldbikiniclub.com. Z badań i informacji podawanych w internecie wiemy, że tego typu serwisy, wyróżniają się ogromnym powodzeniem wśród ludzi. Jest to miejsce, gdzie można poznać kobiety, jak i mężczyzn. Ważnymi korzyściami tego typu portali sponsoringowych jest to, że ludzie są zweryfikowani i otwarci na nowe propozycje. Serwisy wymagają podania prawdziwych informacji o swoim życiu oraz sprawdzają dodawane oferty.

Każdy z użytkowników ma świadomość swoich oczekiwań, co z całą pewnością ułatwia sprawę i oszczędza czas. Partnerzy, również z uwagi na swoje dobro, są dyskretni i odnoszą się z szacunkiem do drugiej osoby. Warto się zastanowić nad relacją friends with benefits, dodatkowo opartej na sponsoringu. Może zależy nam na właśnie takiej miłości? Takiej gdzie nie obawiamy się o drugiego partnera ani zobowiązania. Jesteśmy wolni i podekscytowani na samą myśl o możliwościach, jakie otrzymujemy. Nie zastanawiaj się już dłużej, nie trać czasu na nudne relacje. Załóż konto na Goldbikiniclub.com

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe