Funkcjonariusze dotarli do mężczyzn (w wieku 31 i 47 lat), z którymi denat spożywał wcześniej alkohol. Kompani denata w chwili zatrzymania byli kompletnie pijani. Mieli po 3 promile alkoholu w swoich organizmach. Kontakt z nimi był bardzo utrudniony. Obajnoc spędzili w policyjnym areszcie.
- Zatrzymani niewiele pamiętali z wcześniejszej libacji a wersje przebiegu zdarzeń prezentowane przez nich były bardzo rozbieżne - informuje komisarz katarzyna Dutkiewicz Pawlikowska. - Policjanci przesłuchiwali świadków, zabezpieczali ślady pozostawione na miejscu. Z przeprowadzonych ustaleń wynika że trójka mężczyzn spożywała wspólnie alkohol, doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, w czasei której zatrzymani zaczęli bić swojego 37-letniego znajomego.
Jak twierdzą napastnicy, po pobiciu już we dwójkę wrócili do dalszego spożywania alkoholu, a o tym że ich kolega nie żyje dowiedzieli się od policjantów.
Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 21 października podejrzanym zarzutów pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi im do 10 lat pozbawienia
wolności.
22 października tomaszowski sąd na wniosek miejscowej prokuratury wobec w/w zastosował tymczasowe aresztowanie.

























































Napisz komentarz
Komentarze