Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 10:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Tomaszowianie częściej rezygnują z mięsa...

Z roku na rok ukazują się badania, z których wynika, że Polacy coraz chętniej ograniczają mięso lub z niego rezygnują. Podobnie jest też w Tomaszowie Mazowieckim. Co jeść w zamian? Rynek zamienników cały czas rośnie. Od września 2021 do maja 2022 wartość tego rynku wyniosła prawie 100 mln zł. Nielsen, który prowadził na ten temat badania informował, że klienci kupują ich więcej i wartość sprzedaży rośnie.
Tomaszowianie częściej rezygnują z mięsa...

Diety bezmięsne dla każdego?

- Nie jem mięsa już od wielu lat – opowiada nam Joanna, od 10 lat na diecie wege. - Na początku byłam wśród znajomych traktowana jak kosmitka – śmieje się. - Teraz wielu z nich, w tym mój mąż, również nie jedzą mięsa. Ja robię to z przyczyn ideologicznych, nie zgadzam się na to, w jaki sposób wygląda obecnie hodowla zwierząt (przemysłowa), znajomi, w większości dokonali takiego wyboru ze względu na korzyści zdrowotne – dodaje.

- Stanowisko ADA – American Dietetic Association mówi jednoznacznie, że odpowiednio zaplanowane diety wegetariańskie, w tym dieta ściśle wegetariańska, czyli wegańska, są odpowiednie dla osób na każdym etapie życia oraz mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia. Na każdym etapie życia oznacza, że stanowisko dotyczy także dzieci, seniorów, kobiet w ciąży i w czasie laktacji – tłumaczy mgr Natalia Gołyska dietetyczka koordynująca kampanię Viva Zdrowie.

Jej zdaniem nie tylko mięso nie jest nam potrzebne, ale również wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego możemy wykluczyć z naszej diety, niezależnie od etapu życia, na jakim się znajdujemy. Stosując dietę wegańską, powinniśmy jednak włączyć suplementację witaminą B12. To jedyny składnik, którego suplementacja obowiązkowa jest u osób stosujących dietę roślinną. Jednak w przypadku wegetarian, osób, które nadal spożywają jaja i nabiał, suplementacja witaminą B12 nie jest obowiązkowa

 - Pamiętam moment, w którym odstawiłam mięso. Ja zrobiłam to akurat z dnia na dzień. To były jeszcze czasy kiedy nie było dostępnych tyle produktów w sklepach, a wiedza na temat tej diety nie była tak powszechna. Musiałam się nagłowić nad tym co jem. Teraz jest to o wiele łatwiejsze. Ale skok jakościowy jaki odczułam w codziennym funkcjonowaniu był nie do opisania. Co ciekawe, moi znajomi też zwrócili na podobne zjawisko uwagę u siebie – opowiada Joanna.  

Zbilansowana dieta oznacza, że jemy różnorodnie, spożywając codziennie kilka porcji warzyw i owoców, produktów zbożowych, nasion roślin strączkowych oraz olei roślinnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszemu organizmowi dostarczenie wszystkich składników mineralnych i witamin. Wiele zarzutów dotyczy także niedoborów białka, żelaza czy wapnia w diecie wegańskiej. Dieta opierająca się o produkty roślinne jest w stanie dostarczyć wszystkie te składniki odżywcze, jeśli jest zbilansowana.

Tak naprawdę każda dieta, nawet ta zawierająca w swoim jadłospisie mięso, może być niedoborowa. Porównajmy 2 scenariusze. Pierwszy przypadek to osoba na diecie wegańskiej, która codziennie dba o różnorodność swojej diety, spożywając owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, potrawy na bazie nasion roślin strączkowych. Drugi przypadek to osoba na diecie tradycyjnej. Nie wyklucza ze swojej diety żadnej grupy produktów. Na śniadanie spożywa miskę przetworzonych płatków śniadaniowych, na obiad wybiera się do restauracji fast food, spożywając żywność ubogą w wartości odżywcze, na kolację odgrzewa makaron zasmażany z serem.

- Myślę, że nie ulega wątpliwości, że osoba na diecie tradycyjnej, o której niedobory nie powinniśmy się obawiać, nie dość, że na te niedobory jest narażona, ponieważ poza energią dostarcza bardzo małe ilości składników odżywczych, dodatkowo obciąża się chorobami dietozależnymi, takimi jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu II czy miażdżyca – tłumaczy Natalia Gołyska.

Nasi dziadkowie wiedzieli co dobre

- Często spotykam się z zarzutem, że kiedyś to mięso się jadło i wszystko było ok, a teraz to się wydziwia i wymyśla. Ale chyba autorzy tych argumentów kiepsko znają historię. Nasi dziadkowie, pradziadkowie, mięso jedli od święta, za to w swojej diecie mieli bardzo dużo sezonowych owoców i warzyw – twierdzi Joanna. - Dopiero w XXI wieku nauczyliśmy się, że mięso jest w praktycznie każdym posiłku – szynka do kanapek na śniadanie, kotlet do obiadu, sałatka z kurczakiem na kolację. Nie dość, że spożywamy je codziennie, to nawet kilka razy dziennie. I wspominając znów wcześniejsze lata, jeszcze przed rokiem 2000, ludzie zdecydowanie rzadziej umierali na choroby układu krążenia, które aktualnie są najczęstszym powodem zgonów w krajach wysoko rozwiniętych – mówi dietetyczka z kampanii Viva Zdrowie.

Wiem co jem?

Jak wygląda hodowla przemysłowa? Gdyby w reklamach pokazywali prawdę, pewnie sprzedaż mięsa spadłaby drastycznie. Głównym celem hodowli przemysłowej jest optymalizacja kosztów i zarobek. Co za tymi słowami się kryje, od lat pokazują aktywiści działający na rzecz dobrostanu zwierząt. Ostatnio chociażby nieprawidłowości odnotowano pod Piotrkowem Trybunalskim.

 

 

Tego typu relacji znajdziemy mnóstwo. Właściciele hodowli często twierdzą, że to wymysły fundacji, jednak wyroki sądowe, które zapadają w tych sprawach zdają się tego nie potwierdzać. Ale również w świetle prawa, dzieją się rzeczy, o których nie wszyscy wiedzą lub wiedzieć nie chcą. Odwrócenie wzroku nie sprawi jednak, że problemu nie ma... zwierzęta stłoczone w klatkach, bez dostępu do świeżego powietrza, trawy... nie wszystkie hodowle tak wyglądają. Ale te niestety również istnieją. W końcu tanie mięso w markecie nie bierze się z powietrza. Nawet ubój odbywa się maszynowo... Tu firma Szlachet – Stal, sama się chwali jak taki ubój wygląda...

 

 

 

Ale wróćmy jeszcze do kwestii zdrowotnych. - Kiepski skład żywności dotyczy nie tylko produktów mięsnych. Także niektóre produkty oznaczone jako „wegańskie”, mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, jeśli będą spożywane zbyt często. Wegańskie słodycze czy zamienniki żółtego sera w swoim składzie mogą zawierać bardzo duże ilości oleju kokosowego czy palmowego, słodycze często oprócz cukru zawierają także syrop glukozowy, ich wartość odżywcza jest bardzo niska. Cena zwykle ma dość mało wspólnego z jakością, przykładowo – porównajmy cenę zwykłych płatków owsianych górskich z gotową mieszanką płatków, suszonych owoców, pod nazwą „musli”, które składać się może z dosładzanych owoców suszonych, dodatku płatków pszennych i kosztować będzie o wiele więcej niż zwykłe płatki owsiane. Czytajmy więc składy, sprawdzajmy co jemy, a co najważniejsze – kupujmy składniki, nie produkty – tłumaczy Natalia Gołyska. - Nie popadnijmy także w obłęd, że owoce i warzywa teraz „są pryskane”, „GMO” i nie zawierają żadnych wartości odżywczych. Wystarczy, że dobrze umyjemy owoce i warzywa, a pozbędziemy się niekorzystnych substancji, które mogły pozostać na produktach. Żywność roślinna nadal pozostaje niezastąpionym źródłem substancji odżywczych i w żadnym wypadku, niezależnie od tego czy spożywamy mięso czy też nie, powinniśmy gościć warzywa i owoce w swoim codziennym jadłospisie. Pamiętajmy, że żywność bezpośrednio niebezpieczna dla zdrowia, nie zostałaby dopuszczona do sprzedaży – dodaje.

Jak przestać jeść mięso

- Chyba każdy musi znaleźć swoją drogę. Ja obejrzałam o jeden film za dużo – mówi nam Joanna. - Ja zawsze powtarzam, że lepsze 10 osób, które o połowę ograniczy spożycie mięsa, niż 1 osoba będąca na diecie wegańskiej przez miesiąc, rezygnująca z powodu nadmiernych restrykcji – twierdzi z kolei dietetyk. - Mam także wrażenie, że wiele osób postrzega dietę roślinną jako coś ekstremalnego. Moja rada – mleko tradycyjne zamieńmy na sojowe, którego cena jest aktualnie już nieznacznie wyższa niż mleka tradycyjnego, kilka razy w tygodniu zamiast schabowego wybierzmy wege sznycla, którego z dobrym składem znajdziemy w prawie każdym markecie, czy burgera buraczanego. Zamiast szynki czy sera sprawdźmy pasztet z fasoli do kanapek, bądź pastę warzywną. Potraktujmy to jako odkrywanie nowych smaków, podjęcie kroków w kierunku dobrych zmian dla naszego zdrowia, nie jako ograniczające wykluczenia. Stopniowe zmiany sprawią, że nasze nawyki pozostaną na dłużej – kończy nasza rozmówczyni.

 

Zastanawiacie się nad rezygnacją z mięsa? Ograniczeniem? A może to nie dla Was? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ajdejano 23.07.2022 21:26
Co za idiotyczny artykuł!!! Z tym (na razie) namawianiem do nie jedzenia mięsa, jest tak jak z debilowatą polityką Brukseli w sprawie eliminacji węgla w wytwarzaniu energii. Wymyślili w tej porąb... Brukseli, że jak się w Europie wyeliminuje węgiel, to nie będzie globalnego ocieplenia. Oczywiście, przygłupy z Brukseli doskonale wiedzą, że wcale nie chodzi o to pier.... ocieplenie, tylko o to, aby szwaby mogły wcisnąć całej UE swoje wyroby w zakresie stosowania energii odnawialnej. UE, to jest tylko mały kawałek całego globu. A na tym globie istnieją: USA, Chiny, Rosja, Indie, Brazylia, Kanada, Indonezja, Afryka, itd., które to rejony miały i dalej będą miały głęboko w du... żym placu te europejskie mrzonki pod dyktando szwabów. W kontekście powyższego, już wkrótce UE wymyśli przepisy, zakazujące nieekologicznej hodowli zwierząt, przeznaczonych na ubój. PS. Ja, niezależnie od europejskich idiotów, zawsze lubiłem i dalej lubię zeżreć takiego soczystego schaboszczaka. A ekolodzy niech żrą np.: rzeżuchę, soję, szczaw, szpinak i inne g.ó.w.n.a.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a