Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 01:28
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Co drugi Polak przeciwny przyjmowaniu uchodźców. Decyduje nastawienie polityczne

55 proc. Polaków deklaruje, że Polska nie powinna w ogóle przyjmować uchodźców, natomiast 39 proc. jest zdania, że co najmniej czasowo powinna przyjmować uchodźców z krajów objętych konfliktami. Zdaniem CBOS widać spadek niechęci względem uchodźców.

Analizy CBOS wskazują, iż stosunek do przyjmowania uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi różnicują przede wszystkim preferencje partyjne. Przeciwni przyjmowaniu uchodźców są obecnie w większości badani, którzy w hipotetycznych wyborach do Sejmu zagłosowaliby na ugrupowanie KORWiN (85 proc.), Prawo i Sprawiedliwość (65 proc.), ruch Kukiz'15 (60 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (59 proc.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (54 proc.). 

Największe poparcie dla przyjmowania przez Polskę uchodźców notujemy natomiast w potencjalnych elektoratach Nowoczesnej (77 proc.) i Partii Razem (70 proc.). Zwolennicy przyjmowania uchodźców przeważają też wśród popierających Platformę Obywatelską (55 proc.). 

Według CBOS we wszystkich potencjalnych elektoratach wśród badanych popierających przyjmowanie uchodźców dominują obecnie osoby opowiadające się za przyznawaniem im prawa pobytu jedynie do czasu, kiedy będą mogli wrócić do krajów, z których pochodzą. 

Tak jak w kwietniu, opinie na temat przyjmowania w Polsce uchodźców różnicują także deklarowane poglądy polityczne. 

CBOS podkreśla, że niechęć do przyjmowania uchodźców częściej wyrażają osoby identyfikujące się z prawicą (59 proc.) niż z politycznym centrum lub lewicą (odpowiednio 53 i 37 proc.). Największy sprzeciw wyrażają badani niepotrafiący określić swoich poglądów politycznych na osi lewica-centrum-prawica (65 proc.). 

Podobna zależność została zaobserwowana w kwietniowym badaniu, jednak w maju można zauważyć znaczący spadek niechęci do przyjmowania w Polsce uchodźców odnotowany wśród osób o poglądach lewicowych i niepotrafiących określić swoich poglądów politycznych na osi lewica-centrum-prawica (spadek o 12 i 8 punktów proc.). Częstość praktyk religijnych nie ma wpływu na stosunek do przyjmowania przez Polskę uchodźców. 

Opinie dot. przyjmowania uchodźców różnicuje także wiek badanych przez CBOS, a najistotniejsze różnice opinii występują między badanymi poniżej 45 roku życia, a starszymi. Osoby młodsze (od 18 do 44 roku życia) częściej niż starsze mają negatywny stosunek do przyjmowania uchodźców. W tej grupie sprzeciw jest tym częstszy, im młodszy respondent. Sprzeciw wobec udzielania uchodźcom schronienia w Polsce dominuje także w grupie wiekowej 45-54 lata. 

Jak wynika z badania CBOS na akceptację przyjmowania uchodźców ma wpływ wielkość miejsca zamieszkania. Istotna różnica występuje pomiędzy mieszkańcami wsi oraz miast poniżej 20 tysięcy mieszkańców a badanymi żyjącymi w miastach średnich i dużych. 

 

Najbardziej przychylni udzielaniu uchodźcom schronienia do momentu, kiedy będą mogli wrócić do kraju, z którego pochodzą, oraz zezwalaniu im na stałe osiedlanie się w Polsce są mieszkańcy miast powyżej 500 tys. ludności (odpowiednio 44 i 8 proc.), najmniej - mieszkańcy wsi, z których 67 proc. jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców. 


W maju ponownie można zauważyć, że większą otwartość w stosunku do uchodźców deklarują badani o wyższych miesięcznych dochodach w gospodarstwie domowym (szczególnie dysponujący miesięcznie kwotą 1 tys. 400 zł na osobę), z których większość opowiada się za ich przyjmowaniem. Wśród badanych deklarujących dochody poniżej 1400 zł na osobę miesięcznie niechęć jest tym częstsza, im niższe są dochody. 

Z badania CBOS wynika także, że w maju zmalała dezaprobata przyjmowania w Polsce przybyłych w ostatnich miesiącach do państw Unii Europejskiej uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki, choć nadal większość badanych sprzeciwia się ich relokacji (63 proc., od kwietnia spadek o 8 punktów procentowych). W maju w większym stopniu zmalała grupa osób, które są raczej przeciwne przyjmowaniu tych uchodźców (spadek o 5 punktów, do 23 proc.) niż zdecydowanych przeciwników relokacji (40 proc., spadek o 3 punkty). 

Przyjęcie przez Polskę części bliskowschodnich i afrykańskich uchodźców przybyłych do innych krajów UE akceptuje obecnie 30 proc. badanych (od kwietnia wzrost o 5 punktów procentowych), przy czym - tak jak w poprzednich badaniach - zdecydowanie za takim rozwiązaniem opowiadają się nieliczni (3 proc., wzrost o 1 punkt). Dominują tu umiarkowanie popierający (27 proc., wzrost o 4 punkty). 
 

Źródło: www.kurier.pap.pl 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

30.05.2016 13:45
Te, ksysiu, przecież napisałem, że trzeba być mocno upośledzoną amebą by nie odnaleźć tu mojego nazwiska. Starczy kliknąć na profil. No, ale - trzeba być czymś więcej niż intelektualnym pierwotniakiem.

asto 30.05.2016 12:00
obrzucacie się błotem i nikt się nie zastanawia jak doszło do tego że konflikt Izraelsko Arabski stał się konfliktem chrześcijańsko - muzułmańskim, mało osób wie że na skutek sankcji ONZ w Iraku zmarło ponad 700 000 dzieci (brak szczepień i leków) mało kto wie że dywaniki ze skandynawskich sklepów meblowych są produkowane przez m.in. muzułmańskie dzieci w Pakistanie ( z taką chemią że Wistom to było sanatorium) no i mało kto pamięta żurawiejkę z wojny 1920 roku "W polu księżyc w du.... gwiazda, to nasza tatarska jazda" , ostatnio zastanawiam się też nad tym czy ta fala imigrantów to nie przejaw pewnej biotechnologii - poprawa puli genowej populacji w Europie (bo służba zdrowia już na wysokim poziomie i selekcji naturalnej nie na a wśród imigrantów tylko najsilniejsze jednostki)

org 28.05.2016 22:26
Strzępek o co ci chodzi dlaczego nie puszczasz moich wpisów?

28.05.2016 22:30
Pora skończyć ze wzajemnymi obelgami

AK-47 28.05.2016 21:41
"Wyznanie handlowe"....Dobre! I prawdziwe!

Ajdejano 28.05.2016 21:21
Do wpisu nr 20: na takich prymitywów szkoda zdrowia. Do takiego prymitywa nic nie dotrze. On ma satysfakcję, że jedynie kogoś wkurzył i to jest cały świat takiego prymitywa. Szkoda czasu na takich przygłupów.

28.05.2016 20:46
Po pierwsze per "frajer" możesz się zwracać do swoich kolegów, ale nie do mnie. Po drugie - sugerowanie, że ktokolwiek z prawicy podpali komuś drzwi albo spuści łomot tylko dlatego bo ma inny pogląd na kwestię islamskiej dziczy jest zwyczajnie w świecie żałosne i prymitywne oraz charakterystyczne dla lewackiej hołoty. Po trzecie "bul dupy" masz ty i to srogi - takie faszystowskie gnoje jak ty nie mogą przeboleć, że ktoś może mieć własne zdanie i to jeszcze odrębne od ich własnego! Skoro boisz się podpisać tutaj z imienia i nazwiska to znaczy, że jesteś zasranym tchórzem bez krzty honoru - takiemu jak ty nawet w mordę nie opłaca się dać.

.nie ma takich wrót 28.05.2016 19:40
co by się nie otwarły przed osłem obłożonym złotem..nawet naczelny pirat z karaibów zaczarował się nową miłością porzucając vanessę..no cóż nie ma co się smucić przed nami też była jazda i to z najwyższej półki https://www.youtube.com/watch?...fxNE6evC1w a dla bardziej wytrawnych https://www.youtube.com/watch?...WKc9v2l_sQ coś z historii ,a i gadowski witold gada na you tube i możemy z elementarną wiedzą sobie balansować...,ale jak ktoś nie doświadczy to i nie uwierzy..dziecko wie ,że wrzątek parzy,a i tak włoży weń rękę..

Ajdejano 28.05.2016 19:36
Doi wpisów 16 i 17: tymi dwoma wpisami pokazałeś, że jesteś zwykłym małym wioskowym człowieczkiem bez wychowania i najprostszej kultury. Ja jestem znany na tym forum z często chamskiego języka i nawet wiele razy moje wpisy były przez admina wyrzucane. I mógłbym i ciebie obrzucić tutaj błotem, ale ty - frajerze - nawet na takie obrzucenie błotem nie zasługujesz. Uwaga ogólna: z menelami nie wolno się zadawać - w każdym wypadku.

org 28.05.2016 15:30
Spadaj multi!!!!!! piszesz BZDURY!!!!!!!!!

multi99 28.05.2016 10:53
Brawo Robert !!!!!!! masz rację skoro im się dzieje krzywda w SYRII to czemu nie walczą o swój kraj tylko uciekają za dużą kasę do NIEMIEC , FRACJI , ANGLII, ?? A czemu nie chcą do Polski , CZECH , Słowacji ?? bo mało kasiorki z socjalu ??? Nam POLAKOM w latach 70 czy 80 jak sie żle działo pod rządami RUSKICH nie uciekaliśmy całym narodem na ZACHÓW nie zostawiliśmy MATKI POLSKI tylko stworzyliśmy SOLIDARNOŚĆ i sami walczylismy o nasza wolność b DEMOKRACJĘ !!!!

. 27.05.2016 22:11
jeszcze raz zaglądnąłem tutaj..jak domniemywam można co poniektórych kupić lub sprzedać za watę cukrową.Takie czasy nastały gdzie mózg człowieka zastąpiła kaloryczna galareta.Prostolinijne wskazywanie palcem nie jest zawsze skutecznym,,rad sposobie,,wręcz epokowych decyzji.Aby to tak trochę wchłonąć to do galarety polecam ocet w postaci zapoznania się z odczynnikami tego zjawiska i skutkami w samej złożonej genezie.Wiem powinienem mówić językiem to czarne ,a to białe ,bo wówczas jest możliwość biczowania lub potakiwania.Ja jednak wykazuję pewną facylitację w życiu ,ale w tym przypadku podkreślam -tak powinno być,a nie jest!Co znaczy,że nie wszystko jest na swoim miejscu i mam tego pełną świadomość.Nie będę jednak się pławił z chrząkaniem,czy odkrztuszaniem w tym jakże brejowatym temacie.Temacie o którym następne pokolenia wspomną lub nie będzie im to dane...

. 27.05.2016 19:40
grzechem może być milczenie- tak jak grzechem może być mowa.Jednak największym grzechem jest brak wiedzy historycznej ,wiedzy dzisjejszych czasów jak i wiedzy gdzie początek mniemania o naszej inteligencji jako człowieka może zasklepiać się w róznych teoriach jeśli ta wiedza może być prawdą ,bo nie wiemy?. Co z tego wynika;można uważać się za mądruśkiego lub głupiego bo jednak zawsze są mądrzejsi i głupsi od nas ,ale wszyscy ślizgamy się po jednej powierzchni rodzimy i umieramy tam gdzie nasze korzenie- tak powinno być,a nie jest!.Dziwnym jest jednak fakt że rośliny,zwierzęta jakoś to wiedzą i dają radę ,a człowiek to wciąż coś tam kombinuje wbrew naturze.Powodzenia ..jakoś spojrzałem na czekoladki o nazwie black magic ..czy mogą zaszkodzić,a tak ładnie opakowane..

27.05.2016 18:41
Mam pytanie do osób wspierających przyjmowanie przez Polskę uchodźców: przyjmiecie na własny koszt i odpowiedzialność po rodzince islamskich biedactw? Naturalnie w sytuacji gdy popełnią jakiekolwiek przestępstwo wy będziecie odpowiadać za współudział. Na waszych barkach spoczywać winien obowiązek nauczenia dzikich naszego języka, poszanowania dla kultury oraz przede wszystkim mieszkańców. Oczywiście kolejnym zadaniem byłoby znalezienie tym biedactwom pracy - nie otrzymywalibyście bowiem absolutnie żadnych pieniędzy od państwa w formie jakiejkolwiek zapomogi bo pieniądze podatników można lepiej spożytkować. To jak, są jacyś chętni? Jeśli tak to pakujcie się i jeźdźcie do Grecji albo Włoch tudzież w inne miejsce gdzie te biedne misie "lądują" i na własny koszt (a jakże) przytargajcie ich tutaj (wcześniej załatwiając wszelkie formalności z weryfikacja włącznie - nie chcemy bowiem żadnych terrorystów czy radykalistów). Każdy, kto jest "za" przyjmowaniem uchodźców, ale sam ich nie przyjmie pod własny dach ten jest obrzydliwym hipokrytą i w mojej subiektywnej opinii zwykłym idiotą, który nie ma zielonego pojęcia o tym kim ci podludzie są.

27.05.2016 19:08
Osoby dające "minusa" proszę o dodanie komentarza - podpiszcie się, cwaniaczki, z imienia i nazwiska - niech ludzie wiedzą kto jest kto, ok? Macie tyle odwagi czy jesteście bandą tchórzy i frajerów, co?

belebt 28.05.2016 10:30
Za dużo pan wymaga od lewactwa. Oni są silni anonimowo, żaden się oficjalnie nie przypucuje do wspierania islamskiej fali biednych misiów z ajfonami, dolczegabanami i portfelami wypchanymi jurkami. Tomek jest pewnie czytelnikiem krytykipolitycznej i fanem gazety, której naczelny jest wyznania handlowego a po takich rewelacji intelektualnych nie ma się co spodziewać. Bełkot to jedyne co z ich ust wychodzi.

org 28.05.2016 15:56
Po co ci niecwaniaczku (czyli, chyba - frajerku) dane personalne twych adwersarzy? Może po to, by prawicowe i oczywiście patriotyczne bojówki (można mylić z gaciami), czyli w tomaszowskim przypadku - kibole, obili takim cwaniaczkom ryje, lub podpalili im drzwi? Życzę ci, frajerku, bólu dupy.

Krzysztof Chmielewski 30.05.2016 10:05
Zastanawiam się czy "mracidburn" to imię czy nazwisko?? :P

Tomek 27.05.2016 20:36
Ty jesteś takim właśnie cwaniaczkiem, dużo gadasz ale dla innych nie zrobiłeś w życiu nic, tak wynika z twojego opisu, mówiąc o ludziach w większości poszkodowanych jako pod ludziach, sam sobie wystawiłeś opinię kim jesteś a jeśli wymagasz by ktoś podpisał się imieniem i nazwiskiem to zrób to sam a potem wymagaj od innych. Jestem ciekawy czy byłbyś tak odważny i podał swoje dane by mogli cię znaleźć za to co napisałeś

28.05.2016 10:07
Skąd wiesz, ile zrobiłem dla innych skoro nawet nie wiesz kim jestem? Tak się składa, że zrobiłem sporo - nie widzę jednak potrzeby dzielić się tym z innymi. Jeśli chcesz to mogę Ci e-mailem podesłać kwoty przelewów (wyciągi z banku) jakie dokonałem (na przestrzeni ostatnich 6 lat) albo do których się przyczyniłem - jeśli i ty przekazałeś chociaż 1/10 tego co ja to będzie nieźle. Skoro zatem nie wiesz kim jestem wyjaśnij cel swoich prymitywnych insynuacji - dlaczego z góry założyłeś, że nikomu nie pomagam - jesteś jasnowidzem? Tych "poszkodowanych" uchodźców praktycznie nie ma - zdecydowana większość z tych osób ma sporo pieniędzy bo dostanie się do Europy to nie jest darmowa, szkolna wycieczka! Mało tego! Wystarczy pojechać do Calais (ale nie tylko) aby zobaczyć kim są te biedactwa - w 75% przypadków są to młodzi mężczyźni (informację tę potwierdza nawet ONZ), którzy nie są "uchodźcami" a "imigrantami ekonomicznymi" liczącymi na europejski socjal! Wszyscy w markowych ciuchach z drogimi smartfonami i portfelami wypchanymi pieniędzmi - dowody są w sieci albo na miejscu przebywania tej dziczy! Mało tego! Sytuację jawnie wykorzystują ugrupowania terrorystyczne, które "przesyłają" nam niebezpieczne niespodzianki w postaci swoich wybuchowym kolegów albo islamskich radykałów marzących o szariacie na terenie całej Europy. Dlaczego tacy jak ty nie protestują przeciwko polityce Izraela czy Arabii Saudyjskiej, które to państwa kategorycznie odmawiają przyjmowania uchodźców, hm? Przede wszystkim zapytuję - czemu takie cwaniaki jak ty nie pokażą/udowodnią wszystkim, że ci nachodźcy są bezpieczni i nie przyjmujecie ich masowo do własnych domów na swój własny koszt i naturalnie odpowiedzialność? Boicie się czegoś? Jest taki fajny przykład - miseczka z cukierkami, które w połowie są zatrute - śmiało, częstuj się, wszak nie wszystkie zabijają! Co do mojej odwagi - nazywam się Robert Frycz i lekko zdolna ameba jest w stanie znaleźć moje dane w sieci jeśli tylko potrafi korzystać z wyszukiwarki Google. Nie boję się wyrażać swoich opinii, nie wstydzę się ich - wiem, że mówię to co myśli większość moich rodaków, ale nie tylko - z moimi opiniami zgadzają się ludzie z całego świata. A teraz ty podaj swoje, cwaniaczku - niech każdy wie kto jest kto, ok? Masz tyle odwagi czy jesteś tchórzem, co?

Wincenty 28.05.2016 10:12
a ty taki odwazny i sie nie podpisales nazwiskiem??? napisz swoje dane zeby mogli zie znalezc za popieranie uchodzcow.

kozietulski 28.05.2016 10:43
podpisz się sam Tomek! czekamy!!

ROMAN KOZIETULSKI 28.05.2016 10:31
POPIERAM W CAŁOŚCI PANA WYPOWIEDŹ!

28.05.2016 15:16
Gratulacje Robercie za to, że masz odwagę mówić głośno to, co większość Polaków myśli, ale boją się wychylać.

mila 27.05.2016 16:07
uchodźcy czy islamskie rozdarte roszczeniowe cwaniaczki ? banda

asto 27.05.2016 15:43
to jest bardzo ciekawe, przez lata negatywny obraz muzułmanów lub ogólniej Arabów budowały u nas właśnie środowiska liberalne na zasadzie Arabowie - Palestyńczycy agresywni niechętni do kompromisów terroryści, dzisiaj te same środowiska wspierają ich migrację do Europy

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama