Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:25
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Krajowa Sieć Onkologiczna

Szpital oraz Nu-Med w Krajowej Sieci Onkologicznej

Szpital oraz Nu-Med w Krajowej Sieci Onkologicznej

Od piątku obowiązuje wykaz placówek, które zakwalifikowały się do Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO) w latach 2024-2026. Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował listę szpitali i ośrodków w podziale na województwa. W Tomaszowie Mazowieckim na liście SOLO II znalazły się zarówno Tomaszowskie Centrum Zdrowia jak i Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Nu-Med. To, duży sukces, okupiony długotrwałymi staraniami obu podmiotów. Warto zauważyć, że jako jeden z pierwszych na możliwość wykluczenie naszych lecznic z sieci zwrócił kilkanaście miesięcy temu, Prezydent Marcin Witko. Istniało ryzyko zmonopolizowania onkologii przez łódzkie placówki kliniczne.

26.07.2024 17:34    7
Problemy tomaszowskich pacjentów onkologicznych dostrzegła prasa branżowa. Czas na polityków

Problemy tomaszowskich pacjentów onkologicznych dostrzegła prasa branżowa. Czas na polityków

Prezydent Marcin Witko od kilku miesięcy zabiega o zmianę w ustawie o Krajowej Sieci Onkologicznej. Nowe rozwiązania uderzają w tomaszowskich pacjentów, a służą jedynie lekarskiemu lobby z łódzkiej kliniki wyspecjalizowanej w chorobach nowotworowych. Do wsparcia działań zaprosił liczną grupę samorządowców. Tylko starosta Węgrzynowski odmówił podpisania apelu do Rządu i polityków w tej sprawie. Teraz problem dostrzegła prasa branżowa. Obszerny artykuł na ten temat opublikował "Rynek Zdrowia. Prezydent Tomaszowa nie składa broni. Spotyka się z wojewodą i ministrami. Pozostaje mieć nadzieję, że efekt działań okaże się wymierny. Tomaszów potrzebuje konsorcjum.

22.03.2023 09:53    1
Czy tomaszowska onkologia przetrwa rządowe reformy? Marcin Witko protestuje

Czy tomaszowska onkologia przetrwa rządowe reformy? Marcin Witko protestuje

Dlaczego dostępność do szybkiego i skutecznego leczenia onkologicznego w naszym regionie może być ograniczona? Chodzi o projekt Krajowej Sieci Onkologicznej. Prezydent Marcin Witko, mimo że służba zdrowia w mieście mu nie podlega, od kilku tygodni walczy o zatrzymanie szkodliwych dla nas przepisów. Znalazł wsparcie w wielu samorządowcach… ale byli i tacy, dla których chyba ważniejsi okazali się partyjni koledzy. Co ciekawe działanie Prezydenta w tej sprawie, choc nie dotarł do niego dokument do podpisu, popiera też radny wojewódzki Koalicji Obywatelskiej Arkadiusz Gajewski

13.03.2023 12:45    3    6
Minister zdrowia: rozwiązania Krajowej Sieci Onkologicznej wejdą w życie w całym kraju 1 stycznia 2023 r.

Minister zdrowia: rozwiązania Krajowej Sieci Onkologicznej wejdą w życie w całym kraju 1 stycznia 2023 r.

Rozwiązania przygotowane w projekcie ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej będą obowiązywały od 1 stycznia 2023 r. - poinformował w czwartek w Poznaniu minister zdrowia Adam Niedzielski. W jego ocenie nowe przepisy uporządkują system leczenia nowotworów w Polsce.

04.08.2022 20:34
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama