Nowoczesne odkurzacze, czyli czyste podłogi bez wysiłku

  • 27.03.2019, 19:57
  • Mariusz Strzepek
Nowoczesne odkurzacze, czyli czyste podłogi bez wysiłku
Rynek sprzętów domowych od wielu lat obfituje w co raz to ciekawsze wynalazki mające ułatwić nam zachowanie nieskazitelnego porządku w naszym mieszkaniu. W obecnych czasach, gdy zarówno kobieta jak i mężczyzna spędzają długie godziny w biurach, na siłowniach bądź w podróży - dbanie o czystość w domu spada na dalszy plan. Zwyczajnie nie mamy ochoty poświęcać na to czasu, a każdą wolną chwilę chcemy spędzić w towarzystwie osób nam najbliższych. Nie ma w tym nic dziwnego - sprzątanie to niezbyt przyjemny obowiązek codziennego życia. Każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że w pewnym momencie musimy się za to zabrać. Jeżeli więc nie decydujemy się na skorzystanie z pomocy sprzątaczki - warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat przeróżnych sprzętów, których zakup znacznie skróci czas poświęcony na porządki domowe. Czysta podłoga, która zostanie odkurzona i umyta w czasie, gdy my sami będziemy zajmować się np. gotowaniem obiadu bądź zmywaniem naczyń? Jest to jak najbardziej możliwe. Od kilku lat ogromnym powodzeniem cieszą się nowoczesne odkurzacze, które nie posiadają kabla i nie wymagają nawet naszej obecności - po naładowaniu się i uruchomieniu ich poprzez aplikację w swoim telefonie zaczną one odkurzać podłogę w naszym mieszkaniu o dowolnej porze dnia. Bez problemu możemy więc wyjść na zakupy do sklepu i wrócić do czystych już pomieszczeń. Gwarantuje to przede wszystkim spory komfort psychiczny i przekonanie, że nawet w sytuacji, gdy mamy dużo do zrobienia – nasz dom w dalszym ciągu będzie wyglądać schludnie i świeżo. Wspomniane odkurzacze zawierają nawet opcje mycia podłóg, więc również to przestanie być nieprzyjemną czynnością, która spędza nam sen z powiek w każdy weekend. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat cen i opinii osób, które przetestowały już ten sprzęt w swoim domu.

Robot sprzątający czy odkurzacz bezprzewodowy? Który odkurzacz wybrać?

Prawdopodobnie zadajesz sobie teraz pytanie co to jest robot sprzątający i odkurzacz bezprzewodowy oraz jaka jest między nimi różnica? Pierwszy z nich charakteryzuje się tym, że możesz go włączyć przy pomocy aplikacji i nie jesteś mu potrzebny do dalszej pracy. Robot, po naładowaniu akumulatora zacznie czyścić podłogi i po około 30-35 minut wróci z powrotem do swojej ładowarki.  Bez problemu może więc zrobić to podczas twojego pobytu w pracy.

Co to jest więc odkurzacz bezprzewodowy? W tym wypadku będzie to sprzęt stojący, który nie wymaga również stałego podłączenia do gniazdka. Musisz jednak tutaj samemu zająć się sprzątaniem, choć w odróżnieniu od zwykłego odkurzacza – ten zapewni Ci możliwość sprawniejszego poruszania się po mieszkaniu i dotarcia we wszystkie trudno dostępne miejsca. Bardzo dokładny opis obu tych wynalazków znajdziesz także na stronie https://topowe-agd.pl/odkurzacze/.

Przy wyborze produktu dla siebie kieruj się w szczególności swoimi indywidualnymi potrzebami. Jeżeli zastanawiałaś się nad tym co to jest robot sprzątający, ponieważ zależy Ci głównie na możliwości zaoszczędzenia czasu – ten odkurzacz będzie dla Ciebie prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Nie jest to najtańsza możliwa opcja, ale inwestujesz tutaj nie tylko w czysty dom, ale także w siebie. Kupując lepszy sprzęt zyskujesz dłuższy czas użytkowania robota, dodatkowe funkcje umożliwiające np. wspominane wcześniej jednoczesne umycie podłogi oraz silniejszą siłę ssania odkurzacza.

Jeżeli nie zależy Ci aż tak na czasie i nie chcesz przeznaczać na ten zakup dużych kwot – bezprzewodowy odkurzacz będzie idealnym rozwiązaniem. Uzyskasz w pierwszej kolejności sporą wygodę w porównaniu do zwykłego modelu i zapomnisz o konieczności ciągnięcia za sobą ciężkiego pojemnika, który tylko niepotrzebnie zawadza. Ten sprzęt pozwoli Ci na dokładniejsze sprzątanie i dotarcie do miejsc, które do tej pory wolałeś pominąć.

Robot sprzątający opinie

Opinie osób, które przetestowały robot sprzątający są jednoznaczne – stanowi on ogromne udogodnienie codziennego życia. Jego pomoc doceniają w szczególności zapracowane matki, które mogą dzięki niemu poświęcić więcej czasu na zabawę ze swoimi pociechami – a mniej na ciągłą walkę z kurzem i np. sierścią zwierzaka. Odgłosy jakie wydaje robot nie są denerwujące i zbyt głośne, więc może on kontynuować sprzątanie nawet gdy w mieszkaniu śpi jednocześnie małe dziecko.

Niektóre opinie zwracają uwagę na to, iż roboty sprzątające nie są w stanie ominąć wszystkich przeszkód jakie napotykają na swojej drodze. Jest to niestety prawda – w przypadku np. kabli bądź dużych przedmiotów znajdujących się na ziemi robot może mieć problem z ich okrążeniem. Czasami może on również nie wyłapać niektórych okruszków z dywanu, jeżeli będzie miał do nich ograniczony dostęp lub będą one bardzo niewielkie.

Robot sprzątający mimo tego ma jednak opinie jednego z najskuteczniejszych urządzeń do czyszczenia podłóg. Konieczność uprzedniego przygotowania pomieszczenia do jego pracy to niewielki koszt zaoszczędzonego czasu.

Odkurzacz bezprzewodowy - opinie użytkowników

Odkurzacz bezprzewodowy ma dobre opinie w szczególności jako zamiennik wcześniej stosowanego modelu – odkurzacza z kablem. Nie ma on aż tylu możliwości co robot, ale jest znacznie łatwiejszy w użytkowaniu i pozwala na szybsze sprzątnięcie mieszkania lub domu. Jeżeli nie chcesz wydawać zbyt dużej ilości pieniędzy a zależy Ci na ułatwieniu sobie codziennych porządków - najlepszy będzie odkurzacz bezprzewodowy.

Opinie użytkowników powtarzają przede wszystkim, że odkurzacz bezprzewodowy jest znacznie wygodniejszy od zwykłego odkurzacza. Możesz wybrać sobie wersje ręczną, która umożliwi Ci drobne porządki lub stojącą, dzięki której wyczyścisz więcej w stosunkowo krótkim czasie. Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy to taki, który ma długo działającą baterię i sporą pojemność pojemnika. Dodatkowo możesz również zakupić taki model, który będzie posiadał opcje jednoczesnego mycia podłóg. Zaoszczędzisz dzięki temu również czas, który zwykle poświęciłbyś na mopowanie.

Jak wyczyścić dywan?

Sporym problemem, który zwykle zapoczątkowuje poszukiwania nowego odkurzacza jest to jak i czym wyczyścić dywan? Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie tam osadza się najwięcej kurzu i brudu, który potem ciężko jest wyczyścić. W tym wypadku lepiej może sprawdzić się odkurzacz bezprzewodowy. W momencie, gdy posiadany przez nas dywan ma ciemny kolor – robot może uznać wjechanie na niego za niebezpieczne i zrezygnować z jego czyszczenia. Jest to zabezpieczenie, które ma uchronić go przed upadkiem ze schodów.

Jeżeli więc Ty także zastanawiasz się nad tym jak i czym wyczyścić dywan to zainteresuj się ręcznym odkurzaczem bezprzewodowym. Jest on łatwy w obsłudze i zagwarantuje Ci, że wszystkie okruszki ukryte głęboko w dywanie znikną w przeciągu zaledwie kilku minut. Sprzątanie wreszcie przestanie stanowić problem, a ty zyskasz czas na oddawanie się w pełni swoim pasjom.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe