Erasmus + w Smardzewicach

  • 11.11.2017, 12:30
Erasmus + w Smardzewicach
Szkoła w Smardzewicach od początku roku szkolnego 2017/2018 realizuje po raz kolejny międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus+ pod tytułem „Ecobusiness.eu”.

Jest to dwuletni projekt europejskiej współpracy szkół, wspierany finansowo przez Unię Europejską, która przyznała  na ten cel grant w wysokości  23410 euro.  Wspólnie ze szkołami z czterech innych krajów europejskich â  Hiszpanii, Grecji, Irlandii i Finlandii uczniowie zdobywają wiedzę na temat podstawowych pojęć ekonomicznych, inwestycji i przedsiębiorczości, by razem stworzyć wirtualną firmę, która zajmować się będzie reklamą istniejących przedsiębiorstw wytwarzających ekologiczne produkty.

 

Dzięki współpracy w międzynarodowych grupach uczestnicy rozwiną swoje kompetencje cyfrowe i językowe, a co najważniejsze- zintegrują się. Działania projektowe będą organizowane zarówno na terenie lokalnym, jak i podczas odbywanych mobilności zagranicznych.

 

Pierwsze robocze spotkanie partnerów miało już miejsce w dniach 23-27 października 2017 r. w fińskiej szkole w Siuntio położonej niedaleko Helsinek. Wzięły w nim udział Marzena Zrobek - koordynator projektu oraz Dorota Kaczmarek- anglistka.

 

Celem spotkania było ustalenie szczegółów dotyczących realizacji projektu, finasowania i terminów mobilności. Nie mogło zabraknąć wizyty w firmie Metsä, która przetwarza drewno przy wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy, technologii i unikalnych na świecie rozwiązań. Ma również swoją filię w Polsce.  Nieoczekiwanie spadł pierwszy śnieg, więc spacer po Helsinkach był krótszy, niż zaplanowano. Udało się jednak zobaczyć pomnik Sibeliusa, katedrę luterańską i słynny plac Senacki.

 

Poprzednie projekty realizowane w Smardzewicach pokazały, że udział w programie to niezwykle cenne doświadczenie, które daje szansę nie tylko wzbogacić swoją wiedzę, ale także zwiedzić Europę bez ponoszenia kosztów finansowych. Kolejna mobilność z uczniami w kwietniu  przyszłego roku w Grecji.

 

 

 

Zdjęcia (30)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Biuro Turystyczne Unia Europejska
Biuro Turystyczne Unia Europejska 11.11.2017, 16:13
.

Pozostałe