Współpraca ZSP nr 2 z ZUSem

  • 06.09.2019, 17:18
  • Joanna Sztymelska
Współpraca ZSP nr 2 z ZUSem
W czasie rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się podpisanie umowy o wzajemnej współpracy, w związku z objęciem przez ZUS honorowym patronatem klas kształcących w zawodach: technik rachunkowości i technik ekonomista.

Umowę w imieniu ZUS-u podpisała Jolanta Malińska - dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Mazowieckim, a w imieniu ZSP nr 2 - Jacek Bartosik - dyrektor szkoły.

ZUS obejmie patronatem w nadchodzącym roku szkolnym 4 klasy. Zakład przeprowadzi w związku z tym m.in. warsztaty z prowadzenia działalności gospodarczej, uczniowie będą tez mieli możliwość zdobywania praktyk zawodowych.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim jest drugą w Polsce szkołą, której klasy objął patronatem Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

- Podpisana umowa niesie za sobą bardzo wymierne korzyści. Po stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zobowiązaliśmy się od dnia dzisiejszego organizowania warsztatów, szkoleń, lekcji, zarówno dla klas patronackich jak i dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. W czasie tych warsztatów i lekcji uczniowie będą mogli zdobywać praktyczną wiedzę z obsługi przedsiębiorców i wszystkie informacje praktyczne i teoretyczne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej - powiedziała Marta Markun - koordynator ds. komunikacji społecznej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Mazowieckim. 

Zadowoleni z współpracy są: Jolanta Malińska i Jacek Bartosik. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


- Współpraca z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych trwa już od wielu lat. Uznaliśmy, że należało by to sformalizować, stąd fakt podpisania umowy w dniu wczorajszym. Współpraca ta obejmuje szereg działań związanych z warsztatami, dodatkowymi zajęciami, uczestnictwem w różnego rodzaju konkursach, które patronuje, organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W tym roku będziemy mieli też okazję być współorganizatorem olimpiady "Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych, której patronuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych." - powiedział Jacek Bartosik - dyrektor ZSP nr 2. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe