Będzie ścieżka rowerowa z Tomaszowa do Smardzewic

  • 16.06.2020, 19:04
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Będzie ścieżka rowerowa z Tomaszowa do Smardzewic
Trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego i ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 4328E Tomaszów Mazowiecki – Smardzewice.

Odcinek drogi objęty robotami wynosi 1214 m (od granic miasta do ul. Robotniczej w Tomaszowie Mazowieckim) i na całym odcinku planowana jest budowa ciągu pieszo - rowerowego i ścieżki rowerowej wraz z elementami odwodnienia. 

Droga łączy miejscowości Tomaszów Mazowiecki i Smardzewice. Inwestycja zlokalizowana jest częściowo w terenie zabudowanym, a częściowo poza terenem zabudowanym. 

Zakres robót obejmuje: budowę ciągu pieszo-rowerowego, chodniki, zjazdy na terenie zabudowanym oraz oznakowanie – pionowe i poziome.
Wykonawcą robót jest P.P.H.U. Śliwiński Sebastian, Małecz 44, 97-217 Lubochnia
 

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

trz
trz 17.06.2020, 21:34
...będę czekał by przejechać się....choć będzie lawina komentarzy... co mają dużo czasu...
może w między czasie prześledzą wskaźniki bezrobocia na przełomie ostatnich 15 lat...i minimalną pensję...tylko konkrety...a nie jak Spinoza...
varan
varan 17.06.2020, 20:49
Kolejny bubel, a nie droga dla rowerów. Do Nagórzyc położono nowy dywanik asfaltowy i jedzie się naprawdę świetnie, a tu znowu kładą tę nieszczęsną kostkę. Ale to jest jeszcze mały pikuś. Jadąc od mostu po prawej stronie do samych Smardzewic nie ma właściwie żadnych zabudowań (w sumie chyba 3 posesje) i ledwie 2 skrzyżowania z Utratą i z drogą do Białej Góry a i w samych Smardzewicach po prawej stronie też zabudowań niewiele. Co robią władze powiatu ? Lokalizują drogę dla rowerów po lewej, zabudowanej stronie gdzie co 10 metrów mamy wyjazdy z posesji a także skrzyżowania, oczywiście obowiązkowo podwyższają chodnik do kilkunastu centymetrów (po jaką cholerę, za przeproszeniem) tworząc jednocześnie przy wyjazdach z posesji obniżenie, a tym samym dla rowerzystów rollercoaster, tak jest już w Smardzewicach - jest to najgorsza droga dla rowerów w regionie, mimo iż najnowsza. To tak jakby dla samochodów od Starzyc do Brzustówki co 30 metrów poustawiać progi zwalniające !
Gdzie tu logika ? !!!
Po lewej stronie wzdłuż zabudowań powinien powstać chodnik, a po prawej asfaltowa droga dla rowerów do samej tamy na zalewie, na wysokości zalanego wyrobiska z jakimś punktem widokowym, która faktycznie mogłaby się stać turystyczno-rowerową atrakcją regionu. Natomiast to co powstaje, a w Smardzewicach już jest, dla rowerowego turysty z zewnątrz, mogę się założyć, będzie najgorszą drogą rowerową jaką jechał w XXI wieku !
m&m
m&m 19.06.2020, 12:20
A czemu nie narzekać. Kostka, to porażka. Na ścieżce do Nagórzyc ludzie mogą sobie pojeździć rowerami ale też na rolkach i mogą sobie pobiegać. Na kostce jazda na rolkach-cóż.... , bieganie po betonie- to chyba spisek ortopedów (po asfalcie też raczej nie biegam, ale na pewno dużo lepszy dla stawów niż nawierzchnia betonowa). Jak już wywalać pieniądze, to w sposób przemyślany. Wystarczyło popytać użytkowników takich obiektów jak to powinno wyglądać. Oczywiście, że lepiej, że będzie taka ścieżka, niż ma jej nie być, ale jak już się robi, to powinno być tak, żeby było wykorzystane naprawdę w 100% a nie w 40. Ktoś na pewno myśli, że powinien wypinać pierś do medalu, ale raczej powinien wypiąć tyłek do kopniaka karnego za głupotę. Wielka szkoda z tą kostką. To taki polski folklor.
u
u 18.06.2020, 00:04
Zawsze będziesz narzekał
m&m
m&m 29.06.2020, 14:40
Mylisz się. Rozumiem, że nie bywasz często na ścieżkach rowerowych i nie widzisz jak one są wykorzystywane i jak przez to taka ścieżka powinna wyglądać. Ale taki planista, to już nie rozumiem, że nie przewidział.
Jacek
Jacek 17.06.2020, 20:39
Też się bardzo cieszę z tej inwestycji. Mam nadzieje, że ta ścieżka w najbliższym czasie będzie przedłużona nad zalew Sulejowski. Dobrze było by również aby i w drugą stronę ją przedłużyć. Może jakaś kładka rowerowa nad Pilicą w okolicach przystani aby połączyć z ul Nowy Port ? Taka inwestycja zdecydowanie polepszyła by atrakcyjność ale również komunikację rowerową w naszym mieście. Mieszkańcy Ludwikowa w ciszy i spokoju mogli by pojechać rowerem do miasta a Tomaszowa nad zalew Sulejowski. Proszę rozważcie taką opcje.
tom
tom 17.06.2020, 20:35
Każda ścieżka rowerowa to skarb i wiele radości. Prosimy o więcej, wspaniale!!!
Kier auta
Kier auta 17.06.2020, 12:26
Poproszę o znak zakaz ruchu rowerów od mostu do wąwału tj do końca ścieżki bo i tak ,,jełopy" będą jeździć ulicą!!. W na zakręcie przy źródłach wprowadzić ten zakaz bo jest tam niebezpiecznie, mogą sobie bezpiecznie jechać przez źródła do pętli autobusowej na Ludwikowie
Lilka
Lilka 17.06.2020, 09:07
Tylko ta ścieżka będzie do zakrętu na Wąwał...póki co dalej nie.
kierowca
kierowca 17.06.2020, 08:37
10 lat temu było lepiej, wszędzie.. nawet bezrobocie było inne...
Super! Nawet i kostka.
Super! Nawet i kostka. 17.06.2020, 08:31
Oprocz tego ze walą śliską kostkę bauma to jestem wniebowzięty.

Ale pod wzgledem kostki jestesmy w Polsce nieugieci. Czy to Poznań czy to Warszawa czy to Tomaszów. Cala Europa daje nawierzchnie bitumiczną, ale pewnie są głupi.

Jesli utrzymamy ten trend, to w brukarstwie robota murowana jeszcze przez 20 lat, bo na rowery - czy to sie komu podoba czy nie - bedziemy musieli - w zapchanych miastach - przesiadac sie wszyscy, ktorzy maja sile pchnąć pedałem. A zatem te sciezki ktore są to jest z 5 % tego co bedzie.

Zobaczycie. Wszystko kwestia oplat. W UK koszt 5 letniego mniejszego samochodu osobnowego to jest najmniejszy koszt z jakim w ciagu pierwszego roku musi sie liczyc wlasciciel auta.

OC za seciento bedzie kosztowac dwa koła na poł roku to podejscie sie zmieni. Tzn zatwardziali robole ktorzy beda tyrac tylko na samochod i kodowane walki bokserskie w Cyfrowym Polsacie, nadal beda mieli auta, ale juz ich dzieci niekoniecznie.

Takze jest nadzieja.

Kto by pomyslał... Zawsze brukarza traktowalo sie jako niewdzieczny, slabo oplacany zawod.
jackk
jackk 17.06.2020, 13:31
Co do ścieżek z masy to tu się z Tobą zgadzam w 100%-ach sam takie robiłem rozkładarką 1 m do 2,5 m wystarczy podbudowa z kamienia lub tłucznia i dzida do przodu. Na życzenie klienta masa w kolorze zielonym, żółty, lub czerwonym.
Henio
Henio 17.06.2020, 08:16
To jest powszechnie przyjęta praktyka, jeździmy wszyscy pojazdami i widzimy jak są prowadzone prace przez różne firmy na drogach. Niestety policja ich mija, jadący do pracy prokuratorzy, sędziowie i inne służby państwowe i nic nie robią.

Inwestycja GIT, już pucuje rowery całej rodzinki, trasa na Spałę trochę nam się oklepała.
Blisko?
Blisko? 17.06.2020, 11:00
Policja ich mija beznamiętnie bo oprócz Ciebie nikomu to nie przeszkadza. Znak z przodu znak z tylu, a jesli kogos potracisz rozpedzony, to powinies siedziec i tyle.

Po 2014 roku nie masz juz dostepu do żłoba w takim zakresie jak miales, domkow na przystani musisz pilnowac to nagle wszystko ci przeszkadza. Po 50-tce wreszcie moze nauczysz sie uczciwie zarabiac na chleb.
Henio
Henio 18.06.2020, 10:27
Mam pracę, jestem po 40-tce. Nie chciałem cię zirytować "Blisko?" chciałem odnieść się do postu poniżej, który wspomniał coś o bezpieczeństwie na drodze podczas takich prac. Jestem za inwestycją jak najbardziej ale można by to było zrobić bezpieczniej dla pracowników tej firmy i użytkowników drogi.
Ela
Ela 17.06.2020, 13:35
Tak będzie odpowiadał jak jedna pani, podobno na sygnałach jechała po 2014 i pojechała na chleb dorobić do Uni bo tu jej proponowali miskę ryżu. Ty też poszukaj sobie roboty i nie pouczaj bo przykładów nie masz
Blisko?
Blisko? 18.06.2020, 00:07
w sklepie kulami często przyjmują, może zapytam
Do blisko
Do blisko 17.06.2020, 13:30
Co z tobą nie tak? powinien ci go gościu tak pojechac. Po 50 to jeszcze by mógł nieźle gnaty policzyć. Każda uwaga na tym portalu kończy się jakimiś wpisami że żyjemy w innych czasach jakis ty głupi, o matko. Sam się weź do roboty a nie o tej godzinie siedzisz i piszesz nierobie
Blisko?
Blisko? 18.06.2020, 00:08
ale przynajmniej formalnie gdzieś pracuje. Nie za tysiąc złotych utrzymuje 4 osobową rodzinę...
Obserwator
Obserwator 17.06.2020, 07:37
A wiadomo kiedy następny etap prac czyli odcinek od granic Tomaszowa do ścieżki w Smardzewicach???
kierowca z bombowca
kierowca z bombowca 16.06.2020, 23:14
Wszystko ladnie pieknie a gdzie jest zarządca drogi gdzie jest Policja aby zobaczyć czy jest zastosowane tymczasowe oznakowanie drogi gdzie są ludzie do kierowania ruchem. Takich błędów dawno nie widziałem.
?
? 17.06.2020, 08:19
Dajesz, dajesz! Wiecej tego typu zastrzezen.
Bezpieczenstwo ponad wszystko :))

Zdradzisz na kogo zaglosujesz 28/06?
kierowca z bombowca
kierowca z bombowca 17.06.2020, 13:47
Na Biedronia
?
? 16.06.2020, 21:39
Wie ktoś może kiedy, chociaż mniej więcej , będzie ukończona?
Krok po kroczku w dobrą stronę
Krok po kroczku w dobrą stronę 16.06.2020, 21:35
Dla mnie szok!

Latem zeszłego roku kilka razy mało co nie zabił mnie tam tir z niemieckiej kopalni prawdzony pewnie przez jakiegoś niewyspanego, przemęczonego niewolnika. A zrywałem – się by w miarę bezstresowo przejechać – nad Zalew i z powrotem o 4-5 rano.

Także to jest epokowa inwestycja jeśli myślimy o jakiejś turystyce w Tomaszowie. Największym, a może nawet jedynym naszym atutem jest Zalew (spójrzmy na sprawy bez sentymentów. Mieszkasz w jakiejś Łodzi, w Piotrkowie i chcesz się oderwać na jeden dzień od bieżących stresów – gdzie jedziesz?)

Taaaa! Wiem, odezwie się zaraz masa malkontentów, którzy Węgrzynowskiemu wypomną jakiś za wysoki krawężnik gdzieś tam, czy że ścieżka nie jest a powinna być od razu oświetlona. Dobrze, dobrze postkomunistyczne cwanaiczki, po których zarządzaniu w mieście po 30 latach nic nie zostało.

Spokojnie! Nic w naszym Miasteczku, nie było osiągane od razu. Zresztą we wszystkich mieścinkach z takim potencjałem. Spokojnie.

To jest bardzo dobra wiadomość!
Bardzo się cieszę i dziękuję!

Pozostałe