Lądowisko przy Podleśnej na finiszu

  • 05.12.2020, 22:24
  • redakcja
Lądowisko przy Podleśnej na finiszu
Trwająca od marca pandemia nie zakłóciła znacząco prac nad pierwszym na terenie miasta lądowiskiem dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Warto wybrać się na spacer do lasu w okolicę Grot by przyjrzeć się efektowi prac. Nasz czytelnik nadesłał nam właśnie kilka zdjęć. Przy okazji warto podkreślić, że do realizacji inwestycji nie doszłoby, gdyby nie zaangażowanie i fachowe "oko" Klaudiusza Wilmańskiego, który całe przedsięwzięcie pilotował od początku do końca.

.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

***** ***
***** *** 08.12.2020, 12:06
- 1400 metrów pomiędzy szpitalem a lądowiskiem
Tomaszowski
Tomaszowski 09.12.2020, 15:41
Jesli ma to uratiwac komus zycie to niechaj zbuduja jeszcze kolejne!!!A pozatym to jeslim mamy sie czepiac to prosze mi wytlumaczyc jedno a mianowicie,jest taka gmina w powiecoe ktora nazywa sie Ujazd i tam na odcinku ok 3km sa 4 swietlice wiejskie:) nie ma zadnego placu zabaw dla 4 miejscowosci przy yej drodze zadnego boiska :(Jak to nazwac.Wojtem tej gminy jest nijaki Pawlak!to jest dopiero absurd!
***** ***
***** *** 10.12.2020, 10:29
i wydajmy 10 mld na szczepionki na covid a na podstawową opieke medyczną nawet 2 mld maliniak z rządem nie miał !!!
do Miś
do Miś 07.12.2020, 15:16
A porównałeś hałas Eurocoptera z Mi -2 ?. Jest jeszcze w przepisach tzw. krótko trwałe przekroczenie hałasu do 15% normy dziennej lub nocnej. Hałas wirnika w odległości 5m, jest zupełnie czymś innym niż hałas maszyny na ścieżce podejścia i odejścia z lądowiska na którą do pozwolenia na budowę dołącza się izofony dające obraz oddziaływania na otoczenie.
Miś
Miś 07.12.2020, 13:17
Bez podniecania vide:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego:

8. W przypadku braku możliwości spełnienia wymagań, o których mowa w ust. 7, oddział posiada całodobowe lądowisko, zlokalizowane w takiej odległości, aby było możliwe przyjęcie osób, które znajdują się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, bez pośrednictwa specjalistycznych środków transportu sanitarnego.

Hałas emitowany - 130 dB – wirnik helikoptera w odległości 5 metrów jak to się ma do tego że teren wokół to zabudowa mieszkaniowa ???
69
69 07.12.2020, 13:04
Pacjenta później na bary i długa kilkaset metrów do szpitala w którym odział po oddziale są zamykane z braku funduszy, z braku pielęgniarek, z braku lekarzy , z uwagi na wysoki koszt najmu placu pod szpital np. w stosunku do katolickiej szkoły przy Głowackiego, z głupoty ....
$$$$
$$$$ 06.12.2020, 19:04
Brawo!!! Nareszcie
Ciekawy
Ciekawy 06.12.2020, 15:29
Raczej należy zapytać ile kosztowały projekty lądowiska i zaniechana inwestycja na jednostce wojskowej. Przypomnę, projekt i zerwany po przetargu kontrakt z wykonawcą, dwa zapłacone projekty przez TCZ, trzeci projekt po poprawach i dostosowaniu do obecnych wymogów LPR w końcu kończy się realizacją.
Cudze chwalicie, swego nie znacie
Cudze chwalicie, swego nie znacie 06.12.2020, 12:40
Szczerze powiedziawszy to na żywo kozy widzialem chyba pierwszy raz w życiu.

Ludzie z dużych miast jezdza setki kilometrow by dzieciom pokazac cos z rogami w jakichs przereklamowanych, skomercjalizowanych osrodkach agroturystycznych, a tutaj prosze. Groty - czyli ciekawa kopalnia udostepniona dla turystow, sciezka pieszo-rowerowa, oswietlona i zadbana i takie zwierzęta...

Podeszła, popatrzyla. Piękne miała już rogi, mimo, że młodziutka. Futerko bardzo czysciutkie.

Polecam ten teren bo jak z dziecmi no to jednal stado oswojonych kóz to jest atrakcja. Taaaka długa łodyga jeszcze nie zjedzona jej z buzi wystawała hahaha :))

Polecam! Idzcie sobie do lasu obok lądowiska dzisaj.
Panel za 70 zł
Panel za 70 zł 06.12.2020, 07:28
Poproszę jeszcze o informację, ile ta "skomplikowana infrastruktura" kosztuje???
aaa
aaa 06.12.2020, 17:21
Poza tym na terenie miasta nie ma lotniska, więc jest to też wizytówka. Że to nie jest właśnie Rawa czy Opoczno, a jednak 60-tysięczne miasto. Łódź nie potrzebowała takiej Fabrycznej. Stodoły właściwie po której hula wiatr. Jednak ludzie mają prawo do jakiejś dumy z miejsca w którym żyją.
to bowiem b
to bowiem b 06.12.2020, 21:58
Nasze lądowisko nie jest jakieś szczególne - w Opocznie otworzono takie w poprzednim roku, w Pabianicach też - umisz szukać w Google to sobie zobacz. Teraz przy każdym szpitalu w którym jest SOR musi być lądowisko i przepisy określają jak ma ono wyglądać. Wszystkie szpitale z SOR muszą mieć lądowiska chyba do końca 2021 roku bo inaczej NFZ nie będzie finansował SORu
ww
ww 07.12.2020, 01:22
Okreslaja nie okreslaja, w Rawie jest klepisko-lądowisko.

O Opocznie juz podjudzales ludzi, wprowadzajac w bład jaki to maja peron nowoczesny. No maja tylko malo kto z niego korzysta. są dwie stacje w Opocznie, odnowiono Opoczno-Poludnie przy Centralnej Magistrali Kolejowej, natomiast główny dworzec w miescie z ktorego ludzie korzystaja najczesciej bo dojezdza sie z niego do Tomaszowa i Łodzi jest zasyfiony i pełen wertepów. Podprowadzic rower jest sztuką bo krawęrznik ma bagatela pół metra siegajc do kolan.

Takze piszta co chceta ludzie swoje widzą.
Dżony
Dżony 07.12.2020, 11:21
W Rawie jest klepisko bo jest zbudowane dawno temu kiedy nie było takich przepisów. Jak nie wybudują nowego nie będą mogli mieć SORu.
Czekamy na odbiór, oby jak najszybciej
Czekamy na odbiór, oby jak najszybciej 07.12.2020, 23:47
No więc właśnie. W Rawie jest klepisko na które moze wjechac kazdy, w Tomaszowie przy Podlesnej jest porzadne ladowisko.

Pozostałe