Zatrzymali pedofila? Mówimy „sprawdzam” - łowcy na celowniku

  • 24.08.2021, 20:16 (aktualizacja 24.08.2021, 22:00)
  • redakcja
Zatrzymali pedofila? Mówimy „sprawdzam” - łowcy na celowniku
Przez ostatnie kilka dni byłem obrzucany przeróżnymi epitetami. Nazywano mnie ciepło: wieśniakiem. Nieco mniej sympatycznie "pseududziennikarzyną". W sposób agresywny określano mnie mianem obrońcy pedofilów. Wygrażano mi na różne sposoby. Straszono pozwami sądowymi itd. Być może właśnie to sprowokowało mnie, by zagłębiać się w temat tzw. łowców pedofili.

I słowo zagłębiać ma tu wymiar niemalże dosłowny. Natrafiłem bowiem na cuchnące bagno, w którym można nie tylko ugrzęznąć ale i utonąć. Temat pedofilii wywołuje dużo negatywnych emocji. I chcę to wyraźnie podkreślić, że słusznie. Krzywda dzieci zasługuje nie tylko na potępienie ale i najbardziej surową karę. Nie spodziewałem się jednak, że zwrócenie uwagi na bezprawne działania nieformalnej grupy samozwańczych szeryfów wywoła aż tak ogromną falę nieuzasadnionego i bezpardonowego hejtu. Nie ma on większego znaczenia, bo trudno poważnie traktować wynurzenia kogoś, kto ma na ramieniu wytatuowanego "majora".  

Po moim piątkowym artykule zaczęły pisać do mnie dziesiątki osób. Odbyłem setki rozmów telefonicznych, internetowych, wysłałem masę zapytań. Rozmawiałem z wabikami używanymi przez grupy łowców pedofili, prokuratorami, psychologami i psychiatrami oaz policjantami w różnych miastach. Ludzie zaczęli przysyłać mi filmy, screeny i przeróżne dokumenty. Temat jest tak bardzo złożony, że trudno będzie opisać go w jednym artykule. Dlatego postanowiłem, że artykułów będzie kilka.

Opiszę Wam, w jaki sposób potencjalni pedofile wyszukiwani są w sieci, pokażę kulisy działania grup "łowieckich", kim są ich liderzy i jakie mają motywacje. Ludzie po wyrokach, mający problemy z prawem (a być może też z własną psychiką), ścigani przez komorników. Prymitywni a zarazem zadufani w sobie, To oni właśnie są postaciami, o których mówi się, że "wykonują dobrą robotę". Tylko czy aby na pewno? 

Chciałbym jednak zacząć bardzo krótko od tomaszowskiego przypadku.

Polowanie w Tomaszowie 

Film, jaki dotarł do niemal wszystkich tomaszowian spowodował eksplozje skrajnych emocji. Przyznam, że i we mnie w pierwszej chwili obudził zwierzęce instynkty. Nie obejrzałem do końca, ale po którymś mailu z linkiem do niego wróciłem. Obejrzałem już bez emocji i co zobaczyłem? Starego, schorowanego mężczyznę, który miał problemy z komunikowaniem się. Już samo to wydawało mi się dziwne. 

Zwolennicy (chociaż właściwiej byłoby powiedzieć: wyznawcy) łowców bardzo często używają argumentacji, w której mówią o gwałtach, o tym, że pedofile zwabiają dzieci, by je krzywdzić i wykorzystywać. Sami "myśliwi" podkreślają za każdym razem, że nie ma mowy o prowokacjach, bo one są nielegalne, a prokuratorzy nie mogli by stawiać zarzutów. Z ich wypowiedzi, poza wyzwalaniem emocji tak naprawdę nic nie wynika. Za to słowa: gwałt, krzywda, dziecko odmieniane są przez wszystkie przypadki. 

Kiedy obserwujemy komentarze na temat tomaszowskiego "ujęcia" wydawać by się mogło, że zatrzymany mężczyzna umawiał się na spotkanie z dzieckiem, a jego celem było wyrządzenie mu krzywdy. Tymczasem tej wersji wydarzeń zaprzeczają policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego. 

Niepełnosprawny mężczyzna prowadził rozmowy internetowe. Ich wiarygodność będzie badać prokuratura i inne powołane do tego organa. Jednak na żadne spotkania się z nikim nie umawiał. Został zatrzymany przez grupę przed swoim miejscem zamieszkania a następnie stal się mimowolnym "aktorem" internetowego przekazu. I tak miał dużo szczęścia, bo w innych przypadkach grupa potrafiła wtargnąć do mieszkań tropionych osób i wyciągać je mimo płaczu dzieci i protestów członków rodzin. 

Co gorsza, sądząc z internetowych wpisów ludzie czerpią z tego tytułu perwersyjną satysfakcję. Co na ten temat mówią prawnicy? Komentując, twierdzą, że działania mają charakter bezprawny, że wtargnięcie do czyjegoś domu jest czynem podlegającym penalizacji. Ich zdaniem jest niczym innym  jak rozbojem. 

Łowcy pedofilów (niezależnie o której grupie mówimy) w swojej działalności powołują się na prawo do obywatelskiego zatrzymania. Czym ono jest? Uprawnieniem każdego z nas to tego by najkrócej mówiąc ująć przestępcę na gorącym uczynku. Co ciekawe potwierdzają to policjanci ale nie dostrzegają, że w przypadku działań "łowców pedofili" taka przesłanka nie zachodzi, bo postepowania powadzone są na podstawie materiałów zbieranych przez nich wcześniej. 

Zaskakujące jest też, że nikt dotąd nie zwrócił uwagi na to skąd ludzie ci mają dane personalne i adresy zatrzymywanych osób. Wabiki, które pracują dla grupy twierdzą, że ich lider uzyskuje te informacje od policjanta z jego rodzinnego miasta. Na dowód przesyłają mi screeny rozmów, w których Alex Hunter przechwala się swoimi możliwościami. Mówiąc, że ofiarę wrzuci znajomy oficer dyżurny "na bęben". Sprawą wycieku informacji zajmować się będzie z pewnością Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji (ale do tego tematu wrócę w innym artykule - pokaże wam też screeny ze szkoleń wabików) . Mimo tego, powinien to też być wątek, który powinni zbadać lokalni śledczy. 

Łowcy (a  może stalkerzy) powiadomili tomaszowską policję o planowanej akcji. Z tego jednak, czego zdążyłem się dowiedzieć, nie spisano personaliów wszystkich zamaskowanych osób a jedynie osobę składającą zawiadomienie o potencjalnym przestępstwie. 64 letniemu mężczyźnie postawiono zarzuty i wypuszczono na wolność. Co ciekawe nie dotyczą one stricte czynów pedofilskich a jedynie usiłowania udostępniania materiałów zabronionych osobom niepełnoletnim. Najprawdopodobniej nawet ten zarzut w sądzie się nie utrzyma. 

Ci tak zwani bohaterowie chwalą się ponad 60 przypadkami zatrzymanych pedofili. W żadnym z nich nie zapadł wyrok skazujący. Dwie osoby natomiast popełniły samobójstwa a całe rodziny są prześladowane przez lokalne społeczności. Prokuratury prowadzą śledztwa dotyczące śmierci rzekomych pedofilów. Więcej na ten temat wkrótce 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wojownik
Wojownik 20.09.2021, 08:16
Tacy z nich łowcy jak z koziej *** trąbka.
Normalny
Normalny 03.09.2021, 10:14
Wiadomo, że te grupy składają się z ludzi znudzonych albo tych, którzy sami mają skłonności pedofilskie. A jak jeszcze szefuje im notoryczny kryminalista...
Kog
Kog 27.08.2021, 18:24
Usuwanie komentarzy ,super rzetelność hahha,jak ktoś nie przyznaje racji,komentarz zostaje usunięty
Matka boska częstochowska
Matka boska częstochowska 27.08.2021, 17:46
No proszę jaki wysyp pedofili w komentarzach....ciekawe czy byście chcieli aby wasze dziecko spotkało na drodze takiego upośledzonego ,, niewinnego" gościa ,który by wkładał po kolei paluszki w muszelkę jak to jeden pisał ... nikt normalny nie pisze z dzieckiem takich rzeczy.Ze wabik nalegał... I co z tego przestaje się odpisywać i blokuje taką osobę .Jak ktoś jednego czy drugiego z was będzie namawiał na danie d...y to dacie bo głupio odmówić ?Jesteście chorzy bronicie zboczencow.Jest takie przysłowie ,swoje broni swój swojego widać to prawda
mmm
mmm 30.08.2021, 13:23
Chyba czytasz inne artykuły niż my. Te tutaj są o nielegalnych łapankach osób, którym nie sposób potem udowodnić żadnej winy. Poza innymi aspektami to oczywiście również krzywdzenie rodzin, w tym dzieci, osób oczernionych.
Bo chodzi o to, że twoim głupim zdaniem trzeba złapać byle kogo, a zdaniem ludzi myślących trzeba łapać pedofilów, a nie byle kogo.
MMTT
MMTT 26.08.2021, 06:37
Bardzo dobra robota, czekam na wiecej. Ten jeden prymityw Sebix z wygladu co czesto mowi *idziemy na iiioooiiiooo* to jakis socjopata mi sie wydaje.
Stan
Stan 26.08.2021, 22:03
To nie o tą grupę chodzi a o przekrętasów z fundacji ECPU która nie jest fundacją. Łapią sprowokowanych niedorozwojów i wyciągają za to show kasę od naiwnej gawiedzi
klops
klops 25.08.2021, 11:12
Wtargnięcie do mojego domu kogokolwiek skończyłoby się rozlewem krwi. Silni wobec słabych.
Dar
Dar 25.08.2021, 10:11
Brawo! Ci "łowcy" to mi się wydaje sami czerpią satysfakcję i podniecenie gdy podają się za małe dziewczynki. Powinni zostać natychmiast przeswietleni przez policję.
Lolo
Lolo 03.09.2021, 10:18
No jak bywają, to wtedy wychodzi na jaw, że posiadają kolekcje treści pedofilskich, więc oni tego nie lubią. Nawet organizacje o tych samyxh nazwach za granica się od nich odcinają, vo polskie służą tylko do ciągnięcia forsy i sponsorowania kryminalistow.
amb
amb 25.08.2021, 10:10
Samobójstwo jednego z zatrzymanych przez łowców: https://nadmorski24.pl/aktualn…
B
B 26.08.2021, 09:17
Drugiego https://korso24.pl/podkarpacie…
munur
munur 31.08.2021, 15:29
i co jeszcze śmieci wam żal? macie chyba coś z głowami kurfa... Podjęli słuszną decyzje o samobójstwie
nm
nm 25.08.2021, 10:06
jak by zaatakowali mnie w moim domu to odstrzele paru glupcow natychmiast -- ja maja jakies dowody to maja to zglosic odpowiednim wladzom a nie bawic sie w szeryfa i gnoic czesto niewinnych
i
i 25.08.2021, 09:56
Bardzo dobry artykuł. Kiedyś widziałam na wykopie screenshoty z rozmów prowadzonych z takim szeryfem, polecam poszukać
Blablabla
Blablabla 25.08.2021, 09:47
Łowcy to zwykle sami pedofile, którzy nie radzą sobie ze swoją chorobą i nienawiścią do siebie, przez co kierunkują ją na innych,
Strong
Strong 25.08.2021, 09:45
To są goście z przerośniętym "ego', chcieliby być jak Tango i Cash, a niestety, jest przerost formy nad treścią. Pewnie to niedoszli policjanci lub inna mundurówka, których z jakiś powodów nie przyjęli w swoje szeregi, a marzą im się medialne, spektakularne akcje i sukcesy. Ktoś ich finansuje, za free nie bujają się po całym kraju. Na filmiku ewidentnie przez nich bezpodstawne przekroczenie uprawnień i minimum naruszenie nietykalności wobec tego mężczyzny (z KK), ew. uszkodzenie ciała jak miał obrażenia. Tacy "goście" są do odstrzału w czyimś prywatnym domu, nic więcej.
Nie zdziwiłbym się jak kiedyś któremuś z nich odstrzelą główkę np. czynny myśliwy, wojskowy lub ochroniarz z pozwoleniem na broń. Wtedy nastąpi zonk i wielkie zdziwienie, że zastrzelono klienta w obronie własnej, w czasie najścia lub napadu na jego dom i rodzinę.
Grupa ewidentnie do całkowitego skasowania przez organy ścigania i Prokuraturę.
gość
gość 25.08.2021, 09:33
Znaleźli sobie sposób na zdobycie popularności i pieniędzy (zrzutki "na benzynę"). Grają na uczuciach swoich widzów. Najgorsze że transmitują swoje "zatrzymania" na żywo. Człowiek się może w sądzie wybronić bo żadnej 14-latki nie było, ale reputację szlag trafił.
A tak w ogóle to seryjni mordercy i zbrodniarze wojenni są gorsi od pedofili. Ale ostatnio jest taka nagonka na tych ostatnich że jeśli ktoś tak powie to brzmi jakby ich bronił.
Gosc
Gosc 26.08.2021, 04:58
Nastepna bedzie 14 latka broncie dalej zwyroli.
Natalia Kozakiewicz
Natalia Kozakiewicz 25.08.2021, 07:46
Cieszę się, że pan łowca tak pięknie "sam się podłożył" 😁. Moja radość jest tym większa, że stało się to akurat w Tomaszowie i nie pozostało niezauważone 😁
Prawda w oczy kole
Prawda w oczy kole 25.08.2021, 10:06
Nie ciesz się tak bo za chwilę twój braciszek z "jukej" będzie jeździł na przesłuchania wraz z tą jak jej tam Dorothy Roksana która to tak skrzętnie udaje biedna poszkodowana a i ty będziesz też się tłumaczyła za zrzutkę która założyłaś. O ile wiadomo to brakowało tam sporo paragonów. Szczęśliwie je odnalazłas u łowców w śmietnikach? Gdzie te wasze rozliczenia rzetelne? Nie widać ich i sprytnie umywacie ręce. Wielcy poszkodowani a tacy sami oszuści i manipulanci. Czyści nie jesteście i teraz dalej kombinujecie powrócić do łapanek jak za dawnych czasów. Myślicie że gdy Alex i łowcy poleca na dno wy się odrodzicie? Jakże głupie myślenie. Może przypomnę 1. Matyski 2. Antoni 3. Jastrzębie Zdrój to Wy jesteście współwinni tego wszystkiego co się tam wydarzyło. To wam powinni zarekwirować wszystkie komputery i telefony. Tacy sami jak Alex!!!!
Natalia
Natalia 27.08.2021, 07:18
Co ty wiesz
Maniek
Maniek 25.08.2021, 05:40
Gratulacje za rzetelność !
xxx
xxx 25.08.2021, 01:35
I tak jak bardzo rzadko zgadzam się z treściami mitycznej "redakcji" tej strony, tak tutaj szanuje dzialanie.
Klass
Klass 24.08.2021, 23:58
Gratulacje! W końcu ktoś rzetelnie podszedł do tematu. Czekam na dalsze części.
Anna Komorowska
Anna Komorowska 24.08.2021, 23:13
Zdecydowana wiekszosc tych zatrzymanych, często osóby upośledzone sama sie podała na "tacy" podając swoje dane , zdjęcia i numery telefonów więc niech sie ta banda przebierańców nie chwali działaniami "operacyjnymi"
Kazdy ich live pokazuje gościa juz "urobionego" do transmisji na żywo.
Nigdy nie pokazują momentu samego zatrzymania.
Lider tej grupy Jarosław R. z Gorlic był juz karany prawomocnym wyrokiem za kradzieże znacznej sumy pieniędzy na szkode kilkuset osób.
Myślę ze kwestią krótkiego czasu jest reakcja prokuratury na ich bezprawne działania.
Mając wiedze o przestępstwie zobligowani są do powiadomienia organów ściagania a nie do takiej samowolki i robienia show kosztem rodzin zatrzymanych osób


Ed
Ed 24.08.2021, 22:21
Niestety prymitywne ludzkie zwierze łatwo wybudzić grajac na emocjach.
Sprawdzić łowców
Sprawdzić łowców 24.08.2021, 22:12
Trzeba by sprawdzić każde takie zatrzymanie od początku. Zabezpieczyć im komputery laptopy telefony czyli nośniki. Dlaczego tego nie zrobiono? Dlaczego wierzyć mamy na słowo Wabika który może okazać się kłamcą? Ja nie wierzę w ich uczciwość.
To ludzie którzy sami mają przeszłość dosadnie pisząc zagmatwaną.

Pozostałe