Pożyczka online – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

  • 14.09.2021, 08:56 (aktualizacja 14.09.2021, 09:16)
  • redakcja
Pożyczka online – wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Proza życia jest nieubłagana. Każdy z nas potrzebuje więc czasem wsparcia finansowego. Wiele osób myśli wówczas o kredycie konsumenckim. W poniższym artykule przybliżymy zatem pożyczki pozabankowe i podpowiemy, jak znaleźć odpowiednią ofertę pożyczki online.

Pożyczki online – co to za usługa?

Jako że większość aktywności w ciągu ostatnich lat przeniosło się do sieci, nie dziwi fakt, że również pożyczkę można obecnie zaciągnąć online, bez wychodzenia z domu. Pożyczka online z reguły nie wymaga przedstawiania żadnych zaświadczeń od pracodawcy czy innych zbędnych formalności. Jej idea polega na szybkim i bezproblemowym uzyskaniu wsparcia finansowego poprzez platformę internetową danej instytucji pożyczkowej. Dostępna jest już pożyczka online od 500 zł.

Ile kosztują pożyczki pozabankowe?

Jest to kwestia, która nurtuje wszystkich potencjalnych pożyczkobiorców. Otóż, aby dowiedzieć się, jakie dokładnie poniesiemy ostateczne koszty, trzeba wziąć pod uwagę, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania danej pożyczki. Określa ona bowiem całkowity koszt pożyczki. Istotnym parametrem jest oprocentowanie pożyczki.

Warto także wiedzieć, że istnieje możliwość, by uzyskać pożyczki krótkoterminowe zupełnie za darmo – jeżeli po raz pierwszy zaciągamy pożyczkę w instytucji pożyczkowej. Wiele firm oferuje tego typu promocje. Warto więc się nad tym zastanowić.

Całkowity koszt pożyczki, rzeczywista roczna stopa oprocentowania – co jeszcze jest ważne?

Istotna jest roczna stopa oprocentowania rrso, czyli całkowita kwota pożyczki. Niemniej trzeba wziąć pod uwagę także możliwą maksymalną liczbę rat. Czasem lepiej rozłożyć spłatę w czasie, aby móc bezproblemowo ją spłacić. Kolejną kwestią jest sama kwota pożyczki.

Lepiej wziąć mniej, ale mieć pewność, że będziemy w stanie w terminie spłacić pożyczkę i nie poniesiemy dodatkowych kosztów.

 

 

Pożyczki online – gdzie ich szukać?

W sieci dostępne są narzędzia, dzięki którym można wybrać optymalną ofertę. Są to rankingi kredytów i pożyczek, a także kalkulatory kredytowe. Najlepiej porównać i przeanalizować takie zestawienia, a potem wybrać tę ofertę, która najbardziej nam odpowiada.

Decyzja o kredycie konsumenckim – czy zawsze jest pozytywna?

Każdy bank, jak i instytucja pożyczkowa, muszą choćby pobieżnie sprawdzić potencjalnego klienta. Udzielenie pożyczki następuje w wyniku oceny zdolności kredytowej. Szybkie pożyczki online mają jednak to do siebie, że wszelkie formalności zredukowane są do minimum. Cały proces zajmuje zazwyczaj nawet piętnaście minut. Wystarczy wnioskować o pożyczkę online za pośrednictwem platformy internetowej wybranej instytucji, a po uzyskaniu pozytywnej decyzji oczekiwać na wpłatę na konto bankowe. Przyznanie pożyczki zależy od zdolności kredytowej, a więc także od sytuacji finansowej. Jeżeli mamy stały dochód i nie jesteśmy zadłużeni, to przyznanie pożyczki będzie formalnością. Niemniej nawet dla osób figurujących w BIK znajdą się oferty bez sprawdzania baz.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe