Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 17:11
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wysokie stawki a klientów brak. Coraz trudniej handlować na tomaszowskim bazarze

Niegdyś tętniące życiem, dzisiaj w stanie agonalnym. Miejskie targowisko umiera i tego procesu nie da się już zatrzymać. Czas, kiedy można było zastosować strategię "ucieczki do przodu" minął bezpowrotnie. Galerie, centra handlowe i wszechobecne dyskonty zamordowały lokalny handel. Na przestrzeni minionych kilkunastu lat nastąpiła rewolucyjna zmiana przyzwyczajeń nabywczych. Kiedyś bazarek był nie tylko miejscem zakupów ale i spotkań ze znajomymi. Na plac Narutowicza chodziliśmy kupować nie tylko odzież, ale przede wszystkim warzywa i owoce od rolników, którzy zjeżdżali na "rynek" trzy razy w tygodniu. Obecnie prawdziwych rolników można policzyć na palcach jednej ręki. Mimo, że targowisko się kurczy, a część pozamykanych kramów przypomina obraz nędzy i rozpaczy, wciąż znajdują się osoby, który przychodzą tu kupić prawdziwy chleb, zamiast mrożonego pieczywa z supermarketu, lub świeże mięso i wyroby wędliniarskie. Na straganach od lat te same twarze sprzedawców. Średnia wieku przekracza zdecydowanie lat 50. Młodzi na targowisko się nie garną, chyba, że okazjonalnie pomagają rodzicom, lub częściej dziadkom.

Chętnych do kupna czy przyjęcia istniejących budek na horyzoncie nie widać. Kolejne znikają, pozostawiając po sobie smutne, puste miejsce Kiedyś za miejsce trzeba było zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dzisiaj do usunięcia naniesień najczęściej trzeba dopłacić kilka tysięcy złotych. Najpopularniejsze niegdyś stoisko z owocami i warzywami, wygląda obecnie tak, jak może zobaczyć to na poniższym zdjęciu. 

 

 

Dzisiaj na Targowisku Miejskim konferencję prasową zorganizowała posłanka Anita Sowińska. Przedstawiła pismo z zapytaniami, jakie skierowała do Prezydenta Miast, w wyniku próśb, jakie kierowali do niej właściciele handlowych pawilonów orz budek. Cztery podstawowe kwestie poruszane to:

? Zbyt wysokie opłaty z tytułu dzierżawy gruntu, które są dużo wyższe niż w ościennych miastach. Ceny za dzierżawę gruntu rzędu od 700 do 2600 zł (niektórzy płacą nawet 3600 zł) są bardzo wygórowane i odpowiadają rynkowym cenom za wynajem pomieszczeń, a nie tylko fragmentu gruntu.

? Brak transparentności w ustalaniu czynszu za dzierżawę. Opłata za dzierżawę gruntu nie powinna zależeć wyłącznie od decyzji pracownika Urzędu Miasta. Miasto powinno wypracować jasną metodologię naliczania opłat, gdyż uznaniowość może powodować konflikt interesów i prowadzić do nadużyć.

? Bardzo zły stan toalety na targowisku. Przedsiębiorcy zwracają również uwagę, że przez rok toaleta była nieczynna. 

? Brak systemu monitoringu, co utrudnia ściganie wandali niszczących kioski. Według informacji uzyskanych od handlowców, Urząd Miasta miał zakupić kamery już kilka lat temu, ale do tej pory nie zostały one zainstalowane.

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

- Rynek w Tomaszowie Mazowieckim cieszy się wieloletnią tradycją i charakterystycznym, społecznym klimatem. To tutaj mieszkańcy i mieszkanki miasta zaopatrują się w świeże produkty spożywcze o najwyższej jakości oraz artykuły przemysłowe w przystępnych cenach.  Oprócz niewątpliwych korzyści dla mieszkanek i mieszkańców miasta, bazar ma też znaczenie dla lokalnej gospodarki i rolnictwa. To właśnie dzięki takim miejscom, jak rynek w Tomaszowie Mazowieckim, realizowana jest ogólnopolska i europejska strategia „Od pola do stołu”, która powoduje skracanie łańcuchów dostaw - mówiła Anita Sowińska

Wysokie stawki dzierżawy gruntu pod kioski potwierdzają pracownicy ZDIUM, który zarządza targowiskiem oraz handlujący tu kupcy. - Stawki jakie płacimy w niektórych przypadkach przekraczają 30 zł za metr kwadratowy. To bardzo dużo. W czasie pandemii Pan Prezydent zrobił ukłon w naszą stronę i zwolnił nas z dodatkowej opłaty targowiskowej - mówi właścicielka jednego z pawilonów. 

Rozpiętość cenowa jest dosyć duża. Cena dzierżawy w przypadku niektórych pawilonów może wynosić 15 zł, w innym przypadku może to być nawet 39 zł. Średnia stawka to 29 zł. - wyjaśniał Jakub Zięba z tomaszowskiego ZDiUM, podkreślając, że opłaty zależne są także od atrakcyjności zajmowanego miejsca. Przedstawiciele miasta przypominają też, że kupcy sami licytowali stawki dzierżawy w czasie przetargów, a w umowach mieli zawarte klauzule o indeksacji opłat według corocznego wskaźnika inflacyjnego.  

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Problem jednak w tym, że część umów zawierana była w czasach, kiedy atrakcyjność całego targowiska, jako miejsca prowadzenia działalności, była o niebo wyższa. Być może jest najwyższa pora, by umowy jednak powtórnie negocjować. Przykład lokali komunalnych o charakterze użytkowym, pokazuje, że po wyprowadzeniu się z nich najemców, bardzo trudnym zadaniem jest pozyskanie nowych. Targowisko mimo wszystko wciąż generuje dla miasta spore przychody. 

Jakub Zięba w czasie spotkania mówił także o wysokim koszcie montażu monitoringu oraz instalowanych na targowisku fotopułapkach, mających eliminować przypadki wandalizmu. 

Kilka lat temu istniała koncepcja utworzenia spółki z udziałem targowiskowych kupców, która zbudowałaby nowoczesną halę targowiskową. była szansa na stworzenie miejsca na miarę XXI wieku. Koncepcja upadła, ponieważ sami kupcy nie mogli się ze sobą dogadać. Wtedy właśnie powstały pawilony z tzw. płyty obornickiej. 

Lokalny handel i to nie tylko ten targowiskowy niszczony jest od lat. Przez brak wyobraźni rządzących przychodzi płacić nam cenę. Całkiem bliski jest czas, kiedy będziemy ustawiać się w kolejkach, by kupić bochenek prawdziwego chleba.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

m&m 05.01.2022 08:57
Temat podobny do wynajmu lokali dla firm przez ttbs... Ceny nie wiadomo skąd zarzynające wszelkie możliwości skorzystania z oferty. Głupota. Do tego złe warunki, panujące w Polsce, do prowadzenia każdej działalności. Lepiej iść na zasiłek i odbierać wszystkie profity. Ale wreszcie drukarka do kasy padnie...Tylko czekać, jak nasz socjalizm rozrośnie się bohatersko tak, że zostanie tylko zakup w kontrolowanych przez rząd państwowych sklepach. Jakieś Społem albo Pewex może? Ja prdl...

Le Monsieur Grenoul 04.01.2022 13:30
Do komunistki z lewicy: ty nie masz ani rozumu ani godności człowieka, ale po czerwonej małpie chcącej stosować nazistowski terror w postaci segregacji sanitarnej niczego więcej spodziewać się nie można.

handlowiec 04.01.2022 11:19
Moim zdaniem rynek powinien być czynny w piątki i w soboty, ponieważ wtedy jest naprawdę dużo chętnych do robienia zakupów właśnie w tym miejscu. Oczywiście trzeba to zgrać z ceną wynajmu/dzierżawy tak, aby ktoś wynajmując ,,bude" powiedzmy 8 razy w miesiącu płacił za czas rzeczywisty, a nie za cały miesiąc. Tylko czy będą zwolennicy takiego rozwiązania i ktoś gotowy do przedstawienia planu sprzedawcą na podstawie analiz itp..? Szczerze to wątpię- pewnie zostanie po staremu i każdy będzie dalej narzekał ;-) a rynek będzie trwał!

Przyjdzcie 04.01.2022 00:35
w dni targowe. Tłumy ludzi. W sylwestra (bo chyba wtedy ta wizyta miała miejsce?) faktycznie wiało puchą, mało sprzedających i kupujących. Pogoda też słaba.

Wesoło 02.01.2022 19:55
Się sam dyrektor pofatygował będzie czas rozliczeń, a trochę tego jest, bo jak ktoś nie z PiSu to zły człek, chlapał językiem to tu to tam, będzie wesoło przekona się sam.

KAZ 02.01.2022 16:18
węgrzynowski starosta,oraz caly PIS,WALCZYŁO POPRZEDNIĄ WLADZĄ NIBY O TARGOWISKO.PAMIĘTACIE HASŁA WISZĄCE NA BU.DYNKU NA PRZECIW KŚCIOŁA,DOSTALI KORYTKA MAJĄ DU....IE HANDEL ZAŁATWILI NA CACY,NIETYLKO TARGOWISKO.JAK ZWYKLE TYLKO ASA.NIGDY NIEWIERZ PISOWI.30 LAT ALE TAKICH OSZUSTOW NIE BYLO.PODATKI GÓRE A TU CISZA...........

Ajdejano 04.01.2022 14:48
Piszesz bezmózgowcu z wielkimi błędami i bez składu i ładu. Więc nie dziw się, że dla takiego kogoś nikt nie chce wpisać się na +.

bejc 01.01.2022 20:45
Dlaczego podnoszą dzierżawę ?Wytłumaczenie jest proste .Ostatni gasi światło a teren ( bardzo atrakcyjny ) będzie wystawiony na licytację .Powstaną 3-4 bloki. W najlepszym wypadku hala targowa którą wybudują pisowcy z TM

Polak 02.01.2022 11:14
Budujmy Polski handel i wypieramy zagraniczne sieci . Swój kupuje u swojego.

Tylko dlaczego 02.01.2022 15:00
ten polski rynek jest taki drogi? Uwielbiam jabłka lobo. Cena w polskim sklepie 4.70/kg, a w innym sklepie te same jabłka 2,50/kg. I gdzie kupić, aby kasy starczyło nie tylko od 1 - 10, ale na cały miesiąc.

Na 04.01.2022 00:29
rynku po 2,50-3 zł.

Ale 04.01.2022 09:19
trzeba te 2-4 kg donieść do MZK (autobus co godzine) i potem z MZK do domu. To jest dobre dla młodych i zdrowych, a nie dla emeryta 65+ z licznymi dolegliwościami.

Heh 04.01.2022 20:08
Mzk za darmo to kg tańszy

Mnie wisi 06.01.2022 13:13
i powiewa, że MZK za darmo, ponieważ i tak bez względu na tą darmochę jeździłem od 70 rż bezpłatnie. Ale to ograniczenie częstotliwości kursów MZK jest problemem.

Tak zrobiono 06.01.2022 13:04
z ryneczkiem na ul. Spalskiej. Był ryneczek, nie ma ryneczku, ale są bloki.

TM 01.01.2022 17:58
Brut smród brak dużych parkingów jak przed marketami czas zwijać ten kulawy

Ajdejano 01.01.2022 17:30
Do Redakcji, w Nowym Roku: wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, mimo, że nieraz mnie wkurzacie. Jednak, tę łyżkę dziegciu Wam wrzucę. Ten materiał powyżej, to - co to jest?! Jest to promocja, tzw. społecznej wrażliwości posłanki z lewicy, czy może tylko zwykłe szukanie dziury w całym ? Wydaje mi się, że jednak jest to promocja tej posłanki, która w naszym powiecie siedzi cicho, jak mysz pod miotłą i raptem stwierdziła, że trzeba poszukać jakiegokolwiek tematu zastępczego, oby przed następnymi wyborami (2023 rok) zacząć pokazywać ludziom: jaka to ja jestem czuła posłanka na krzywdę ludzką, którą to krzywdę wyrządza ten wredny PiS. Przy okazji: jeżdżę na rynek przynajmniej raz w tygodniu, od wielu lat. I nie zauważyłem, aby ten rynek pustoszał. Wręcz przeciwnie: coraz trudniej zaparkować samochód w rejonie tego rynku. Tak więc, apel do posłanki lub do redakcji: bajer jest dobry, zwłaszcza w okresie świąteczno-noworocznym, jednak ludzie takiego bajeru nie przyjmują.

Polak 01.01.2022 14:14
Budować mocny Polski handel i wypierać zagraniczne sieci handlowe.

T. J. 01.01.2022 13:04
Bieda zuchwale zagląda do domów tomaszowian, zdarza się widzieć kłótnie i przepychanki w dniach promocji w marketach na mięso np 50-80% taniej. Mięsko zwożone z zagranicy gdzie nie ma na nie zbytu a Polak to kupi i ze smakiem zje.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama