Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 01:29
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Prezydentem Tomaszowa zajmie się Prokuratura?

Czy Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego będzie tłumaczył się w Prokuraturze z przekazania danych mieszkańców Poczcie Polskiej? Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zapowiedziała Obywatelska Sieć Watchdog Polska. Działacze tej organizacją chcą aby śledczy zajęli się każdą gminą, która spisy wyborców przekazała na wezwanie wojewody.  

E-maile z prośbą o przekazanie spisów wyborców trafiły do samorządowów pod koniec koniec kwietnia. Dane potrzebne były do przygotowania wyborów korespondencyjnych 10 maja.

Watchdog Polska wystąpiła do wszystkich gmin, by ustalić, ile z nich pozytywnie odpowiedziało na wydane przez wojewódów polecenia przekazania danych.  Z danych pochodzacych z połowy gmin wynika, że 106 spisy przekazało. Wśród nich Tomaszów Mazowiecki. Różnica między naszym miastem a innymi samorządami polega na tym, że dane tomaszowian zostały zaszyfrowane. 

Według danych przekazanych sieci rejestrów wyborców nie przeslało 658 gmin, a z 342 odpowiedzi odpowiedziała na zadane pytania w sposób  niejednoznaczny. 

Podstawą zawiadomień do Prokuratury jest fakt, że w momencie gdy Poczta Polska wysyłała żądania przekazania rejestrów, nie miała do tego podstawy prawnej. 

Związek Miast Polskich broni samorządowców twierdząc, że byli oni podżegani do popełnienia ewentualnego przestępstw i naciskani przez polityków. 

Przy okazji warto wspomnieć, że jednym z zadań zleconych gmin jest przygotowywanie spisów wyborców. Jest to obowiązek od którego gmina nie może się uchylać.  

Nie jest to jedyne zawiadomienie zkładane przez  Watchdog Polska. Sieć złożyła do prokuratury również zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina, Zbigniewa Ziobrę oraz członków Rady Ministrów.  Politycy PiS mieli przyczynić się do uniemożliwienie Polkom i Polakom udziału w głosowaniu na Prezydenta RP, poprzez wprowadzenie do ustawy z 16 kwietnia przepisów pozbawiających Państwową Komisję Wyborczą wpływu na organizację wyborów. Politycy wykorzystali sytuację, w której trudno byłoby odrzucić ustawę pomagającą przedsiębiorcom w czasie pandemii, i wprowadzili do niej niezgodne z Konstytucją przepisy dotyczące wyborów.

 WP zarzyca członkom Rady Ministrów przekroczenie uprawnień, poprzez zainicjowanie ustawy, która posłużyła do obejścia Konstytucji oraz niedopełnienie obowiązków – mimo iż wymagała tego sytuacja, nie wprowadzono stanu klęski żywiołowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

T.m 02.06.2020 14:43
Prokuratura to powinnasiezajac pawlakiem.

obłuda 18.05.2020 14:20
A czy szefową Prokuratury w Piotrkowie nie jest czasem żona Pana Prezydenta ?

Ewa C. 17.05.2020 11:34
Jak nie macie czego się czepiać, czepcie się tramwaja jak mówi przysłowie.Kpina i głupota jak widać nadal górą. Dajcie sobie siana z tymi doniesieniami z tą prokuraturą, sądami i całą resztą. WYBORY POWINNY BYŁY SIĘ ODBYĆ OPOZYCJA NAMOTAŁA TAK, ŻE SZKOK JEJ PODZIĘKUJCIE ZA BAJZEL, KTÓRY ZGOTOWALI. Nikt, prócz OPOZYCJI NIE JEST WINIEN.CIĄGANIE LUDZI DO PROKURATURY TO CZYSTY IDIOTYZM. OPOZYCJĘ OGŁOŚCIE ZA BRAK WYBORÓW, KTÓRE POWINNY SIĘ BYŁY ODBYĆ.

.. 12.05.2020 20:54
Czy ciężko być wodzem w kalejdoskopie wydarzeń światowych i ,podwórkowych.. Wielu z ,plemienia,,chce aspirować do Geronimo lub Cochise -ciekawe co by zrobili..

Miodek 12.05.2020 11:33
Odsyłam do słownika, jak pisać zdania pytające? Polecam lekturę

pytania 12.05.2020 10:00
Jak pisać zdania pytające? Jak powinny się zaczynać zdania pytające? W szkole wszystkich uczono że zdania pytające zaczynamy odpowiednio. Więc tytuł artykułu powinien być : Czy Prezydentem zajmie....? czy tak trudno napisać zdanie pytające??? to nie kozaczek...czy pudelek

question 11.05.2020 21:52
Podstawą zawiadomień do Prokuratury jest fakt, że w momencie gdy Poczta Polska wysyłała żądania przekazania rejestrów, nie miała do tego podstawy prawnej. NIE MIAŁA PODSTAWY PRAWNEJ i wojewoda czy też premier też jej nie miał, w związku z czym dane przekazane Poczcie Polskiej są pozyskane przez nią w sposób nieuprawiony, a osoba je przekazująca przekracza swoje uprawnienia. Związek Miast Polskich broni samorządowców twierdząc, że byli oni podżegani do popełnienia ewentualnego przestępstw i naciskani przez polityków. BYLI PODŻEGANI - taka ciekawostka, znaczy pan prezydent jest niewinny - winnymi są wojewoda i premier. Za podżeganie jest paragraf i za czy dokonany także. Przy okazji warto wspomnieć, że jednym z zadań zleconych gmin jest przygotowywanie spisów wyborców. Jest to obowiązek od którego gmina nie może się uchylać. JEDNAM Z ZADAŃ GMIN JEST PRZYGOTOWYWANIE SPISÓW WYBORCÓW - i oczywiście jest to zgodne z prawem. Przekazanie naszych danych jednostce organizującej wybory. A w świetle ówczesnego prawa taką instytucją była Państwowa Komisja Wyborcza nie zaś Poczta Polska. Tyle w temacie.

. 12.05.2020 14:24
To jest czepialstwo. Sytucja jest wyjątkowa, by apobiec anarachii muszą działać szybko.

Borys 11.05.2020 20:01
Dopoki doputy rzadzi pis nic nikomu nie zrobia.To wszystko to jest Bicie Piany

Ewa C. 17.05.2020 11:43
Borys. Piana to jesteś TY, piejesz bzdury i ezpodstawne oskarżenia. Masz dowody? na to co piszesz?

a.d.i.d.a.s. 11.05.2020 16:26
Poczta Polska ma teraz jak na dłoni kto płaci abonament a kto nie hehe. Za prezydenta niech się wezmą - nie było żadnej podstawy prawnej. Tylko żeby Ziobro nie umorzył w tym naszym kaczogrodzie...

Admin urwa jego Mać! 11.05.2020 15:16
Poczta tylko w tamtym roku zagubiła prawie 1,5 mln paczek i listów. To daje wiele do myślenia. Na dodatek na poczcie przy sortowaniu listów i paczek zatrudniani są więźniowie. Pełen profesjonalizm zatem!

Poczta Polska wieczny chlopiec do bicia :( Nadal masa burakow puszcza jednak nia paczki z uzywanymi gaciami 12.05.2020 03:32
InPost pewnie zgubil 10 razy tyle, tylko Brzóska Ci tego nie powie.

kkkkk 12.05.2020 16:09
Tylko Inpost jest firmą komercyjną, a Poczta Polska nie. Widzisz różnicę?

Pracownik poczty POLSKIEJ 17.05.2020 11:46
Człowieku jacy więźniowie? Co ty za bzdury piszesz? Czy, aby tak w tym na czym czapkę nosisz jest zdrowo?. Raczej NIE. Zanim coś napiszesz POMYŚLI MILION RAZY.

l 11.05.2020 14:28
Acha i jeszcze jedno. Panie Prezydencie, te postkomunictyczne fundacyjki z córusiami Komorowskich, Rzeplińskich, pewnie za chwile syn Bodnara też jakaś fundacje antyprzemocową odpali (Google: syn Bodnara, wymuszenia rozbójnicze), mogą Panu skoczyć. Prokuratura nawet nie będzie zajmować się bzdurami, od początku uknutymi w celu podważenia legalnej procedury wyboru Prezydenta RP. Prosimy o przekazanie hasła do pliku Poczcie Polskiej. To instytucja z ponad 300-letnią historią, nikt poza ekstremistami z KOD, Obywateli UB i ich mediami, nie mawątpliwości.

mm 11.05.2020 13:13
Skandal!!!

kkkkk 11.05.2020 11:47
Co oznacza podżeganie do udostępnienia? To jakaś kpina? Za podżeganie do przestępstwa są paragrafy. Politycy podżegają do łapówek, do różnych czynów niemoralnych. A Prezydent Miasta, nie ma prawa temu ulegać. Ma być apolityczny i działać zgodnie z literą prawa! Poza tym, to nie były dane zaszyfrowane. Nie użyto tam żadnego algorytmu szyfrującego nasze PESELe, nazwiska, adresy. Tam po prostu zostało założone hasło. W świetle afery, gdzie wyszło, że Poczta Polska jest dziurawa, jak sito i na chwilę przed przyjęciem naszych danych, właśnie przez wyciek danych, straciła 20 mln zł, to uważam, że Pan Prezydent złamał prawo. Naraził mieszkańców na niebezpieczeństwo!

Haha 11.05.2020 13:15
A dlaczego ma być apolityczny? Hahaha bo ty glosowales na PO i nie wygralo?

Marcin Witko to pierwszy rzeczywisty Prezydent naszego Miasteczka po 1989 roku! 11.05.2020 14:46
Prezydent Witko i tak staje okoniem nawet wobec własnego środowiska partyjnego (dzięki któremu w mieście udało mu się tyle zrobić, nie miejmy wątpliwości bez ministra Bańki, bez dobrego kontaktu z Prezydentem Dudą nie było by Areny Lodowej i Mistrzostwa ŚWIATA w panczenach, na które zjeżdżają się o naszego miasteczka do naszego kochanego, ale jednak tylko miasteczka, zjeżdzają się ZDF, chińska agencja praswoa Xinhua i Kanadyjczycy z CBC). Witko stara się reprezentować wszystkich tomaszowian, a popatrzcie na Łódź: Wiceprezydent Łodzi – Małgorzata Moskwa-Wodnicka politycznie z SLD nie widzi problemu by w trakcie urzędowania na eksponowanym przecież stołku trzeciego najwiekszego polskiego miasta, brać sobie udział w happeningu stricte partyjnym. Wczoraj wydrukowali sobie z Trelą karty wyborcze i zorganizowali show przed szkołą, która była zamknięta, a oni chcieli zagłosować. Wy się czepiacie, że Witko przesłał dane zgodnie z ustawą? Przesłał Poczie nie PiSowi. Proszę o wklejenie poniższej frazy w Google i wybranie źródła, które wg Państwa jest najbardziej wiarygodne. „Chcieli... zagłosować w wyborach prezydenckich”

question 11.05.2020 21:41
Kwestią nie jest pytanie czy M. Witko jest dobrym, czy złym prezydentem. Jest pytanie czy złamał prawo przekazując nasze dane osobowe poczcie polskiej. Nieważne jaki happening zrobiła sobie wiceprezydent Łodzi, Szczecina czy Kopenhagi. Nie jest to przedmiotem zawiadomienia. M. Witko przekroczył swoje uprawnienia i basta. W chwili przekazywania danych jedynym uprawnionym podmiotem do przeprowadzenia wyborów była PKW.

Pamiętając o Pocztowcach z Gdańska w 1939 roku 12.05.2020 03:44
Juz pisz sobie zaimek osobowy skierowany do mnie małą literą, wbrew dobremu obyczajowi polszczyznie, trudno, ale BARDZO, ale to bardzo proszę Cię: zapisuj Poczta Polska, tak jak ja teraz, wielką literą. To nie chodzi o poprawność, chodzi o dużo więcej... Bardzo Cię o to proszę. Nic więcej poza Nią, swojego nie mamy. Zerknij chociaz w Wikipedie na hasło Poczta Polska i przeskroluj. Jeśli nie Kościół, jeśli nie Poczta Polska to co? Co ma nas jako społeczeństwo zlepić? Poczta Polska (w ostateczności PP, ale lepiej w całości), PKO, PZU, PKP. To nie są firmy to tętnice naszego Kraju. Można nie lubić, kochać trzeba.

Tom 11.05.2020 14:50
Wykończysz się człowieku przez te wybory, to jest ciekawe proponuję ci oznaczyć tych z PO. Pamiętaj jedno raz na zawsze wybory wygrał PiS a głosowało na niego 40 % z 40 które poszło na wybory co będzie jak pójdzie te 60 które nie chodzi no tego ty nawet nie wiesz. Odpuść sobie opozycję oceniaj i rozliczaj z obietnic swoich bo cie robią w bambuko jak chcą a reszta nadal czeka i się przygląda. Rozsądek jeszcze raz rozsadek

a 11.05.2020 14:11
I działa zgodnie z prawem.

kkkkk 12.05.2020 09:46
To podaj podstawę prawną tych żądań. Konkretny paragraf.

! 11.05.2020 11:41
Odbędą się zwykłe, rutynowe czynności sprawdzające, może zostanie wszczęte postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. Jest zgłoszenie są prowadzone stosowne czynności. Nie zostało popełnione przestępstwo - sprawa zdecydowanie do umorzenia. Bez niepotrzebnej podniety.

Do! 11.05.2020 12:17
Może na Twoje dane przyjdzie za jakiś czas chwilówka, oby nie, ale przecież Ty masz pewność że nikt nie złamie hasła. Gratuluję naiwności

! 11.05.2020 14:03
Tak zdecydowanie, albo może 2 i 3 malutka, a za to do ciebie pewnie przyjdzie ta 4. Tym tokiem rozumowania mogę stwierdzić, że twoje dane zostaną użyte bez jakiegokolwiek łamania hasła - zostaną pozyskane z UM z ewidencji ludności... i co? Nie mogą, oczywiście też mogą! Nie siej paniki, gdzie jej nie ma.

Do pawełek 12.05.2020 14:48
Głupiego gadanie jak nie mogą stąd to wezmą stąd, to mogli nie mówić i sobie wziąść. Więc są na to przepisy i akty prawne ale oczywiście wybrańców ludu nie dotyczą. Nie macie żadnych granic prócz plucia jadem. I na koniec nie jestem ani z tamtych, ani za tamtymi, ale a pewno nie chce tego co się teraz dzieje i nie pisz że mogę wyjechać do ruskich, Niemiec zostanę i będę oceniał

SA. 14.05.2020 13:51
To wyjedź do Szwecji i stamtąd oceniaj. Tylko nie pluj swoim jadem na Skandynawów

nie potraficie wygrać wyborów, to straszycie ludzi 11.05.2020 14:11
PESELu wymaga też Allegro i masa mniejszych prywatnych firemek o szemranej reputacji. Nie mowiąc już o stowarzyszonkach, wszelkiej maści fundacyjkach, tutaj lokalnie prowadzonych często przez pijaczków, wiecznych działaczy, u ktorych ochrona danych osobowych sprowadza się do upchnięcia wymiętnolonej petycyjki pod którą proszą by się podpisać na jakieś pieski, bezdomne kotki, walkę ze smogiem etc. PESEL ma każdy opertator, nawet wirtualny których jest w Polsce ponad 20. Istniejaca przez chwilę sieć Folx czy Rebtel z Wrocławia dająca bezpłatne połączenia, też wymagała PESELu. Co się stało z danymi które pobierali? Czy to wszystko poniszczone? W tym kontekście o swoje dane w Poczcie Polskiej jestem spokojny. To jest po prostu polityczna antyrządowa propaganda. Gdyby Kidawa miała lepsze notowania, byłby cień szansy chociaż na drugą turę, z wyborami korespondencyjnymi nie mielibyście żadnych problemów z PESELem. Na Poczcie Polskiej są tak samo bezpieczne jak w banku.

J.P. 11.05.2020 17:32
Różnica jest taka, że wymienionym podmiotom udziela danych ich właściciel i ma takie prawo. W tym przypadku dzieje się to bez zgody ich właściciela a to już jest łamaniem prawa.

Lud PiSowski 12.05.2020 03:53
Nie interesuje mnie to za bardzo bo Was rowniez nie interesowalo gdy przez 30 lat lamaliscie prawo zatrudniajac niewoknikow na umowym smieciowe, mimo, ze pracowakismy de facto po 8-12 godzin. Takie lamanie prawa jak wyslanie PESELu, adresu zameldowania i imienia ojca Z URZĘDU DO URZĘDU POCZTOWEGO, malo kogo w Polsce interesuje. Bylo nie krasc przez 30 lat, nie lamac ludziom zyciorysow, nie ponizac ich - bo tym do 2015 roku byla ta tak zwana wolna Polska. Polska panow i poddanych w proporcjach 10 do 90 %.

antypis 20.05.2020 16:18
A tak w ogóle, to zdrówko jest?

question 11.05.2020 21:33
Niezaprzeczalnym jest fakt, że w chwili przekazywania danych Poczcie Polskiej prezydent nie miał prawa - bez mojej zgody - tych danych przekazać. Zaszyfrowane czy nie to są moje chronione prawem dane osobowe. Zaszyfrowanie to żaden problem z odczytaniem zaszyfrowanego pliku.

! 11.05.2020 22:56
Zgłosiłeś ten fakt do PR. Możesz przecież występować jako oskarżyciel posiłkowy w zawiadomieniu, które złożył Watchdog Polska, musisz tylko wykazać, że jesteś pokrzywdzonym w tej właśnie sprawie (dane bez twojej zgody :-))) Do dzieła question, jutro nowy dzień, rano jest Prok. Rej. otwarta. Wykaż się i udowodnij swoje, mocne, prawne aspekty, racje. Nie zapomnij tylko podzielić się później z nami, jakie osiągnąłeś efekty w tej kwestii, wszak jesteś poszkodowany. Powodzenia życzę.

question 12.05.2020 15:37
Nie oceniam, nie osądzam. Stwierdzam tylko fakty - Pan Prezydent przekazał Poczcie Polskiej nasze dane osobowe - przekazał. Czy Poczta Polska w świetle obowiązującego ówczas prawa była upoważniona do organizowania wyborów - nie była. Jeżeli się mylę to mnie popraw i podaj argumenty.

! 12.05.2020 19:40
Ja też, jedynie podpowiadam. Dopóki nie masz prawomocnego glejtu z urzędu przeznaczonego do badania takich wątpliwości, to nic nie masz. Jeżeli się mylę to mnie popraw i podaj jakieś inne argumenty niż dotąd.

question 12.05.2020 21:45
Proszę czytać ze zrozumieniem - nie oceniam i nie osądzam. Stwierdzam jedynie fakty, a nie wątpliwości. Fakty te zostały podane do publicznej wiadomości. W związku z tym nie potrzebuję żadnego glejtu, aby je powtórzyć.

! 13.05.2020 08:02
Wzajemnie. Jasne, że nie potrzeba papieru z pieczątką, by stwierdzać, czy powtarzać w kółko jedną treść - swoją prawdę; z TV, czy prasy. Wersja, że zostało bezprawnie coś uczynione, bez ustaw, norm nie ma na chwilę obecną nigdzie umocowania (wiem ciebie question itp. to nie interesuje, wy macie "swoją rację"). By tak się stało, to niestety uprawniony organ prawny musi to oficjalnie stwierdzić. Bez tego to są powtarzane, nagminnie mrzonki i treści przez opozycję dla swoich zacnych celów. Żadna instyt. w RP nie stwierdziła, że było to niezgodne z prawem. Jeżeli do tego kiedyś dojdzie, to będziesz miał rację. Trzeba zatem próbować :-)

? 12.05.2020 03:48
Sobiepanek. Jeden z tych co za kradzież gruszki jest skłonny zastrzelić dzieciaka w swoim ogródku. Chroń mnie przed takimi Panie. Wszystko co mozna od Państwa Polskiego wyciągnięte prawda? Szkoły swoje i dzieci, emeryturki rodzicow, pewnie nawet jakies pomostowki zaraz po piecdziesiatce. Drozka pod domem asfaltowa mimo, ze 10 osob przy niej mieszka a te z blokowisk nie remontowane od polwiecza. Blisko jestem? Jak to wyglada?

Mieszkanka TM 11.05.2020 11:24
Brawooooooo!!!! Rowniez mieszkańcy powinni wystapić ze zbiorowym pozwem. To jest skandal !

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 636

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 636

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 636 w kolorze dąb sonoma z dzielonymi barierkami po jednej stronie łóżka. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa. Szczególną cechą modelu łóżka PB 636 jest możliwość opuszczenia leża do poziomu 29 cm. Niska pozycja pozwala na większy komfort użytkowania osobom o niższym wzroście oraz redukuje w znacznym stopniu możliwość odniesienia urazu w sytuacjiprzypadkowego wypadnięcia. Zakres regulacji wysokości, pozwala na pracę opiekunów w optymalnych warunkach. Możliwość stosowania dzielonych barierek powoduje, że użytkownik nie musi być na stałe ograniczony barierami w przestrzeni łóżkaKolory standardowe: Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 29 cm od podłogi4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Dekoracyjna osłona leża5. Podwójne koło z hamulcem3. Nowoczesny napęd podnoszenia leża6. Dzielona barierka (opcja)OPCJE:zmiana długości i wypełnienia leża • zmiana kolorystyki • dzielone barierkiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 29 do 72 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:207 × 106 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:118,6 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-636 [PDF]
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama