Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 21:02
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Lechia na politycznym boisku

Na ostatniej sesji rady miejskiej rozmawiano między innymi o sytuacji w spółce Lechia SA po odejściu z niej Tomasza Zdonka. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że w Lechii panuje bałagan, a sprawą licznych nieprawidłowości zajmuje się prokuratura. Poprzedni Prezes rozstał się ze spółką nie przekazując w sposób formalny obowiązków i dokumentacji. Wyjaśnień radnym udzielał prokurent Michał Farmas, który obecnie spółką zarządza

- Wszystkie pomieszczania w spółce, a co za tym idzie dokumentacja, zostały zaplombowane (przez pełniąącego krótko funkcję prezesa, Grzegorza Glimasińskiego przyp. red.). Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem w spółce był przegląd dokumentów, które się w siedzibie znajdowały. Dokumenty były nie do końca uporządkowane. Do dzisiaj trwa porządkowanie i weryfikacja. Część dokumentów występuje  w wielu kopiach. Zaczęliśmy porządkowanie w kontekście spisów, jakie zostały wcześniej zrobione w spółce. 95 procent dokumentów w spółce jest. Natomiast w sprawie brakujących, co do których otrzymaliśmy wezwanie do zapłaty występowaliśmy do kontrahentów -  wyjaśniał Michał Farmas

Prokurent podkreślał, że najpowazniejszym problemem są tzw. sprawy pracownicze, związane z pracownikami, sportowcami i sztabami szkoleniowymi. Większość zawodników i trenerów miała wypłacone wynagrodzenia za miesiąc styczeń (Tomasz Zdonek odszedł ze spółki w marcu przyp. red.). Spółka nie wypłaciła jednak pieniędzy za okres od lutego do maja. Udało się zawrzeć porozumienie z siatkarzami, którzy ze względu na skrócony przez epidemię koronawirusa sezon zrezygnowali z połowy wynagrodzenia za kwiecień i maj. Umowy zawarte były do końca maja. Oszczędność z tego tytułu to ok. 80 tysięcy złotych. 

Trudniejsza sytuacja jest w przypadku piłkarzy. Głównie za sprawą dużej liczebności drużyny i sztabu szkoleniowego. Piłkarze otrzymują jednak niższe niż siatkarze uposażenia. Obecnie trwają renegocjacje kontraktów. 

Spółka przygotowuje też listę wymaganych wierzytelności. Michał Farmas podkreśla jednak, że każda faktura jest analizowana pod kątem zasadności. Na chwilę obecną szacuje się, że skala niezapłaconych faktur to ok. 300-400 tysięcy złotych. Prokurent potwierdził, że wiele osób, zatrudnionych przez spółkę nie zostało zgłoszonych do ubezpieczenia społecznego, jednak sytuacja ta została już przez nowy zarząd naprawiona. Przyznał też, że nie wręczono deklaracji PiT11 zatrudnionym pracownikom. Zabrakło też dokumentacji pracowniczej. Spółka nie regulowała zobowiązań wobec ZUS, Urzędu Skarbowegom i szeregu innych instytucji (mogą one sięgnąć ponad 1,5 miliona złotych). 

- Czy księgi rachunkowe były prowadzono prawidłowo, czy też nie, tego nie mogę oceniać w tej chwili. Wciąż to analizujemy - odpowiadał na pytania radnych. 

Barbara Klatka pytała między innymi o to, czy obecny Zarząd spółki zatrudnił księgowego, czy wynajmowana jest firma zewnętrzna. Sugerowała również, że odpowiedzialność Prezesa ograniczona jest zapisami umowy, jaką zawarł z firmą zajmującą się rachunkowością spółki. Niestety jest to błędne rozumowanie. Odpowiedzialność zarządu spółki zdefiniowana jest w Kodeksie Spółek Handlowych. Nie mogą jej w żaden sposób wyłączać umowy zawarte z innymi podmiotami. Mogą co najwyżej stanowić podstawę do wystąpienia z roszczeniem zwrotnym  Należy tu mieć na uwadzę szeroki zakres odpowiedzialności członka zarządu spółki akcyjnej. Odpowiada on zarówno wobec wierzycieli, jak i wobec spółki. Podlega także odpowiedzialności karnej.

Jakie mogą być przyczyny pociągnięcia członka zarządu spółki akcyjnej do odpowiedzialności cywilnoprawnej? Dla przykładu, Zarząd odpowida wobec spółki za szkodę wyrządzoną zawinionym działaniem lub zaniechaniem sprzecznym z prawem lub postanowieniami statutu spółki (art. 483 § 1 Ksh). Niezależnie od przesłanek odpowiedzialności cywilnoprawnej określonych w Kodeksie spółek handlowych może on przy tym odpowiadać za szkodę wyrządzoną akcjonariuszom i innym osobom także na zasadach ogólnych, określonych w szczególności przepisami Kodeksu cywilnego. Teza, że Prezes spółki Lechia SA odpowiada w sposób ograniczony umową z biurem rachunkowym jest więc z gruntu fałszywa. 

 W prokuraturze toczy się postępowanie w sprawie nieprawidłowości w spółce Lechia SA. Jak się zakończy, tego się szybko nie dowiemy. Zapewne w temacie wypowiedzieć będą musieli się biegli z zakresu prawa spółek handlowych oraz rachunkowości. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Tak to widzę... 28.06.2020 08:19
Pan Tomasz wykonuje polecenia i trzyma sztamę z PiS. Albo mu Pan Prezydent wyznacza cele do zniszczenia i stanowiska albo tak jak obecnie Pan Starosta załatwił posadkę w Będkowie. To nic ,że wszędzie gdzie się pojawi nadworny wodzirej i konferansjer miasta tam zostaje smród,malwersacja,straty finansowe i debety.Ważne,że swój chłop jest na stanowisku.Ile jeszcze mamy klubów sportowych, MOK-ów, GOK-ów w powiecie i mieście aby znów miał co do upadku doprowadzić.Rodzice dzieci w Lechii będą miały dzięki Panu Zdonkowi podniesione opłaty za Akademię.Tak Pan Prezes Zdonek się w radio chwalił, że na studiach pracę pisał o dwusekcyjności klubów sportowych - chyba jak doprowadzić do upadku i nie ponosić konsekwencji.Szkodnik doprowadza do ruiny po kolei wszystkie podmiot miejskie z przeznaczeniem na wychowywanie dziecka to nie ważne, ten malwersant powinien za to odpowiedzieć i zapłacić. Ale wszyscy siedzą cicho w PiS-ie bo swój chłop - dobrej zmiany - oj kuźwa bardzo dobrej!!!

Beneficjent 24.06.2020 16:50
Kiedy będą spłacane długi??? Gdzie ten milion ?

Beneficjent 17.06.2020 16:33
Czy możemy dowiedzieć się ile zaległości zostało juz spłacone przez pracującego już od okolo 1,5 miesiąca w pocie czoła Prokurenta ???

kamson 08.06.2020 13:36
Kasę powinno ładować się w siatkarzy już dawno mogli grać w plus lidze wtedy pojawiłby się pewnie konkretny sponsor i by się kręciło. Piłkarsko zawsze przeciętnie i 3 liga to max a koszt utrzymania ekipy spory.

Snarki 10.06.2020 16:10
Spory koszt utrzymanai drużyna piłkarskiej??? Nawet nie wiesz o czym piszesz, wiec zamilcz

Wierny kibic. 15.06.2020 01:38
Piłkarze faktycznie zarobili z programu PJS w ciągu ostatnich dwóch sezonów ok. 700 tys. zł (uśredniając 350 tys. zł rocznie). Tylko te pieniądze pewnie nawet w 1/5 nie pokrywają zapotrzebowania klubu na jakiekolwiek normalne funkcjonowanie w III lidze, nie wspominając o czymkolwiek więcej. Średni koszt wynagrodzenia zawodnika w III lidze to 3.500 zł. Przyjmując bardzo optymistyczną (prawie dwukrotnie zaniżoną) wersję, iż średnie zarobki zawodników w Lechii to 2.000 zł brutto (przy 25 osobowie kadrze) to już daje 600.000,00 zł. (nie licząc wynagrodzenia sztabu szkoleniowego, kosztów utrzymania boisko. Dochodzą do tego koszty organizacji meczów domowych (przy frekwencji na poziomie 359 osób) na pewno klub dokłada sporo do każdego meczu (koszt ochrony, zabezpieczenia medycznego, opłacenie bileterek, druk biletów), jak również koszty organizacji meczów wyjazdowych (np. w jedną stronę do Wasilkowa jest 300 km). Pomijam koszt mediów, utrzymania obiektów i pracowników. Reasumując, koszt uczestnictwa Lechii w rozgrywkach III ligi jest na prawdę spory i nie ma realnej szansy na to, żeby zespół się bilansował. Frekwencja na meczach jasno pokazuje, że zainteresowanie losowami klubu jest marginalne. Jeśli społeczeństwu Tomaszowa zależy na losie piłkarzy to w pierwszej kolejności powinni dać temu wyraz przychodząc na stadion. Oddzielną kwestią jest fatalne zarządzanie klubem przez miasto. Miasto zasilało klub pieniędzmi, ktróre były konsumowane przez I zespół. Brak planu rozwoju klubu, inwestycji w infrastrukturę, szkolenie, czegokolwiek. I tak raz lepiej, raz gorzej to wszystko się kręciło. Nikt się nie wtrącał działaczom, nikt niczego nie wymagał. Za obecną sytuację w klubie w pierwszej kolejności odpowiedzialności ponosi prezydent, a następnie wybrany przez niego Zarząd. Nie wiem jakim cudem Lechia trafiła na trenera Myśliwca, ale to jest jedyny pozytywny aspekt tej przykrej historii. Klub funkcjonujący w tak małym mieście powinien opierać się na efektwnym szkoleniu młodzieży, która z biegiem lat powinna zasilać I drużynę. Nie ma innej drogi do budowy drużyny na tym poziomie. Dzięki temu w perspektywie kilku lat można znacząco ograniczyć koszty bez uszczerbku dla poziomu sportowego drużyny. Niestety szkolenie w Lechii od 20 lat wygląda dokładnie tak samo. Nie ma również jakichkolwiek perspektyw na poprawę jakości szkolenia, skoro praca trenerów nie jest skoordynowana i przez kogokolwiek kontrolowana. Mogą w Tomaszowie funkcjonować klasy sportowe o profilu siatkówki czy łyżwiarstwa szybkiego, nie ma natomiast pół klasy sportowej o profilu piłki nożnej. [W ostatnich kilkunastu latach były dwie klasy sportowowe, w rocznikach '94' i '89 - oczywiście oba niezwiązne z Lechią. UKS Trójka z powodzeniem rywalizowała w najwyższej wówczas lidze wojewódzkiej z Widzewem, SMS czy ŁKSem. Natomiast wcześniej Ceramika Opoczno oparta o zawodników z Tomaszowa rywalizowała w finałach mistrzostw Polski juniorów. Te dwa przykłady pokazują, że przy zaangażowaniu i dobrej woli można stworzyć sprawnie funkcjonujący zespół, który jest w stanie promować młodych zawodników, no ale trzeba chcieć...] Nawet w okresie "panowania" w klubie LV BET nikt nie wpadł na pomysł żeby wyremonotwać budynek klubowy, który jest w fatalnym, odpychającym stanie fizycznym. Strach wysłać tam kogokolwiek, nie mówiąc już o dzieciach. Te wieloletnie, fatalne zaniedbania w zakresie zarządzania Lechią powodują, że w najbliższych latach możemy spodziewać się końca piłki nożnej na poziomie III ligi. Najpewniej nastąpi spadek i gra w co raz gorszych ligach, niestety nie ma również co liczyć na dopływ młodych zawodników. Smutne. Pozdrawiam.

Ja się 15.06.2020 19:43
Z większością tego co napisałaś sie zgadzam,(przesadziles z zarobkami zawodników sekcji piłkarskiej)ale.ciagle brakuje mi takiej wyliczanki dla sekcji siatkarkiej. Ile zarobili dla spółki-klubu i jakie koszty poniosla spółka finansujac sekscje siatkarską.Chodzi o wszystkie aspekty organizacyjno meczowe (srednia widzow 200-250) Kosztu wykanjmu hali ectr... Ktos ma odwagę podac takie wiarygodne wyliczenia? Czekam z niecierpliwością

Pozostają mecze w tv 24.06.2020 12:09
Budynek klubowy należy do miasta z hotelem włącznie. Kto przy zdrowych zmysłach wywali miliony na cudzą własność i w dodatku będącą wynajmowaną przez inny podmiot świadczący usługi hotelowo- restauracyjne? Nawet Motyl nie remontował. Rację miał, bo na koniec musiał zwijać manatki. Milionów się nie dorobił, ale klimat fajny tworzył. Z historią w tle... Co zatem mamy teraz? Czy włodarz miasta już ma wiedzę ile kosztuje utrzymanie III ligi rocznie? A może baza hotelowa na Lechii już jest szykowana jako zaplecze hotelowe dla sportowców areny. Lepiej późno niż później. Bardzo dobry ruch panie prezydencie. Bardzo dobry. Arena zarobi, hotel plus rehabilitacja, posiłki. Europa zacznie do nas zjeżdżać. Będziemy konkurencyjni, bo... u nas stawki w PLN. Póki co EURO na razie nie będzie. Z tego utrzymamy dwie seniorskie drużyny (jak dostaniemy licencję oczywiście, jak nie zaczniemy od początku okręgówki), dofinansujemy Akademię Piłkarską jednocześnie ją odbudowując. Na koniec dowiemy się od Pani rzeczniczki kto jest tajemniczym wielkim sponsorem, no i oczywiście ile kosztuje utrzymanie boiska. Proszę tylko nie zapomnijcie Państwo założyć szalików klubowych na briefing prasowy.

Cze wiesz że... 10.06.2020 21:45
Pilkarze w ciagu 2 sezonów zarobili a dzialnosc klubu ok 700tyś a ile zarobili siatkarze? Tylko konkrety, bo jak ich nie masz to zamilcz

Do "mam poniżej pleców" 06.06.2020 06:54
Człowieku Lechia to jest tradycja, całe pokolenia chodziły w Tomaszowie na mecze, na derbach Tomaszowa było kilka tysięcy kibiców, na siatkówki mecz w 1 lidze czekało się 2 godziny żeby mieć gdzie usiąść także nie wycieraj sobie gęby tym klubem. Mimo zmian jakoś klub sobie radził raz lepiej raz gorzej. Jeszcze nie dawno na osiedlach biegało sporo dzieci w koszulkach klubu. I co nieodpowiedzialne działania zarządzających pozwoliły że możesz wycierać sobie gębę, na wszystko można napluć, a może jednak rozliczyć tych którzy zarządzali tych którzy obiecywali uzdrowienie, transparentność, sponsorow bo bez nich sport nie ma szans. A jeżeli się przejęło klub to trzeba było przedstawić i rozliczyć finanse, zacząć od zera i nie obiecywać przed wyboramij ak to się uzdrowi sport. Żal tego wszystkiego. Nie tylko tego że masz to gdzieś dzieciom, bo dla nie jednego jedna z dróg osiągnięcia czegoś w życiu. Pieniądze na sport mogą być mniejsze ale muszą być czyste.

Jo 06.06.2020 23:01
Było minelo. Frekwencja dzisiaj to 250 osob na pilce kolo 300 na siatkowce. Przy sponsorze nawet bylo okolo 500 kibicow, na hitak moze kolo 700. Lechia od dawna ma jedna z najnizszych frekwencji w 3 lidze biorac pid uwage liczbe mieszkancow. Dzisiaj powinjismy miec przedzial 2000 tys doroslych i dzieci na meczu

My 07.06.2020 10:12
Te liczby które podajesz to jest wyraz dezeprobaty dla działań podejmowanych w naszym lokalnym sporcie. Już pal licho dorosłe drużyny ale z dziećmi i młodzieżą też nic nie jest prowadzone tak jak należy. A wszystkim innym nie z Lechii nie daje się żadnego wsparcia

serio? 08.06.2020 11:34
Chcesz wsparcie miasta- zapisz się do miejskiego klubu. Proste.

Na serio 09.06.2020 11:59
Tak sero place tu podatki i mam prawo oczekiwać wsparcia. Proste! W miejskim to już wiemy jak było. Place i chce wiedzieć co z moimi pieniędzmi dla ciebie nie mam jasne!

Jaap Stam 07.06.2020 12:54
Dalej ta obrzydliwa manipulacja frekwencją. 300 to zdarza się może na początku listopada, kiedy siąpi deszcz i palce sztywnieją z zimna. Jak jesteś taki obcykany w liczbach to napisz proszę ilu widzów było na ostatnim meczu. Widocznie musiał to był hit nie z tej Ziemi. Jaki jest cel takich wypowiedzi jak ta? "Było minęło" i zaraz: "powinniśmy mieć 2000 na meczu". Chciałbym, żeby tyle było, ale patrzę na frekwencję w I (słownie: pierwszej) lidze i widzę, że nawet tam trudno o takie liczby na trybunach. A "biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców" miasta, to w Warszawie powinni postawić drugą Maracanę.

"łetam" "eee tam panie" i rechot jak Leper podczas konferencji o zgwalceniu prostytutki 07.06.2020 16:39
Sa w miescie prywaciarze, ktorzy polikwidowaliby wszystko co wspolne. A to klub pilkarski ze 100-letnia tradycja, a to komunikacje miejska. Ławki w miescie juz im sie udalo "bo drą ryja w nocy, a ja przeciez mam ogrodek, tylko nikt nie chce robic za parobka" za 5 zl na godzine pewnie... Juz wszyscy lecimy nażreć się wstydu? Żadna praca nie hańbi? To komunał, ale jesli nawet, to wiele jest bez sensu. Nawet jest ciekawa ksiazka o tym tytule wydana przez Krytykę Polityczną ostatnio. Dlaczego chca likwidowac, mimo, ze formalnie nie placa prawie podawtkow na to? Ano troche ze zlosci ze im nie idzie, troche z zawisci ze przez 30 lat du.py dali na kazdym odcinku swojego zycia (nacisk kładę na ostatnią część zdania z nadzieja ze bedzie podjeta), reszta z zawisci z e muzykolog z katechetą odmienili miasto chyba w kazdym obszarze od smieci po kulture. Zatem mamy dyskurs w deen" trawa wszedzie jest zielensza gdzie sie nie bylo. A nie bylo sie nigdzie, dlatego trzeba dlatego mitologizuje sie wszystko z zewnatrz i wali w ludzi tutaj jakoby "do swiat piet nie dorastali" Nie w tych co byli - wobec tych jest prostaczy dystans "aaa byc moze cos tam moga znaczyc" Jesli nie znacza, niedowierzenie. No tak bo ja jako dzieciak sklepikarza nie moge zalapac sie na stypendium do ktorego dorobek nie wypracowywala mi mamusia. Rzeczywiscie. I to nie na dziwki do Tajlandii (jakis unowersytet w kraju bez drog w czykolwek sie specjalozuje poza wydawaniem smieciowych dyplomow?), a na uniwerki z pierwszej setki listy szanghajskiej. Nie wierzysz? Pierne i lezysz. Niczego Ci nie musze udowadniac. Papiery mam, w sądzie (ale w drugiej instancji nie przed tymi kocmoluchami podobnymi do was w rejonowym) Tu nie ma wyjscia jestes rozgoryczony, bedziesz izolowany. Wyleciales z jednej, wyleciales z drugiej, pewnie pożresz sie i teraz. Bo jestes naszym powiatowym mędrcem solistą. Tak partie to gangi, powinies byc naszym krolem ksiestwa tomaszowskiego. Tylko świat Cię nie docenia. A baba? Bo to przeciez w rodzinie jest wsparcie i sila? A jak jest? Czy jestem blisko? Brązowa cizemo o pseudonimie "łetam"? Musi byc pseudonim, bo jest duzo brązowych ciżem w TM i trzeba jakos odrozniac.

nie widzę cię na Lechii 13.06.2020 00:45
Przestań smucić. Spójrz na oficjalne statystyki frekwencji na Lechii. Żenada. Paru mocno podstarzalych seniorów i pies z kulawą nogą. Za to młodzież w samochodach koło Przystani na PCK.

Widzę nie widzę 13.06.2020 11:32
A ty w jednym z nich z najtańszym puwe z biedronki, może cię ktoś przewiezie, posiedzisz z wywalonym łokciem i tyle ci ze sportu zostało,

Snarki 10.06.2020 16:12
Ty sie liczyć naucz,a potem cokolwiek komentuj. Marny manipulancie

Marek 05.06.2020 10:28
P. Klatka postepuje zgodnie z zasadą "Nojmlana" naszych bedziemy bronic do upadłego. Taka jest działanie uPiOrow przeszłości. Nigdy wiecej uPiOrow przy władzy

Upiór 05.06.2020 14:18
Już większych ja obecni to nie będzie A ty kłóć się głupi Narodzie

1927 05.06.2020 14:22
Cały czas pamiętaj kto posadził go na stanowisku prezesa. Ktoś go posadził i ktoś za to powinien odpowiadać! Nie kieruj tematu na inne tory

Ramzi 05.06.2020 16:13
Jakos teraz prezes znalazl pracę pod patronatem PiSu...

Do mieszkaniec 05.06.2020 09:33
NIE zniknie , nie zniknie . Będzie interwencja TVN , już w najbliższym czasie. Tym razem mu nie przejdzie.

MIESZKANIEC 04.06.2020 21:54
Takie rzeczy tylko w Tomaszowie.... Zdefraudować tyle pieniędzy i żyć sobie bez konsekwencji.... BRAWO..... I jeszcze jest radnym.... Wstyd..... Ale pewnie jak zawsze sprawa zniknie pod dywanem.....

rod 04.06.2020 19:51
Co z członkami Rady Nadzorczej?! Jak będą pociągnięci do odpowiedzialności? Czy są zatrzymani?

Mam to poniżej pleców 04.06.2020 15:20
A komu ta Lechia jest potrzebna? Na meczu pilkarskim 300 niedobitków, na siatkówce 350. Dajcie se siana. Zaorać, posadzić kartofle i tyle. Ewentualnie oddać działkę zaprzyjaźnionemu deweloperowi i wybudować osiedle im. Ligi Morskiej i Rzecznej. I tyle w temacie Lechii.

Ech 04.06.2020 22:36
Żebyś Ty taki z tabliczki mnożenia byl mądry, jski pusty jesteś w tym komentarzu. Nawet nue chce mi sie tego dalej komentować Żalu mi Ciebie

Ajdejano 04.06.2020 14:01
Do "varan": Twoje końcowe pytanie jest kluczem Twojej wypowiedzi: dlaczego gościu nie jest pod kluczem??? Znam tego człowieka osobiście, ale to nic nie znaczy. Jeżeli facet sprzeniewierzył moje pieniądze (to znaczy: moje podatki) - musi za to beknąć. Jednak,, nasze "organy ścigania i orzekania" (prokuratura, sądy) jakoś nie palą się do tego ścigania faceta. Nawet wiem - dlaczego..... Za dwa, trzy lata wszyscy zapomną o tym "lokalnym incydencie" (Admin - też) i wszystko wróci do "normy", to znaczy do opinii, że publiczne pieniądze ZAWSZE będzie można rozkradać - BEZKARNIE !!!

varan 04.06.2020 13:41
W 8 miesięcy zrobić 2 mln długu , to naprawdę trzeba się "postarać". Pytanie co z pieniędzmi, przecież roczny budżet jest chyba nieznacznie większy niż 2 mln? No chyba że budżet był tylko na papierze . Brakuje informacji ile pieniędzy dało miasto, ile sponsorzy, ile wpłynęło z biletów. No i dlaczego prezes jeszcze nie jest pod kluczem?

nadzwyczajna kasta 04.06.2020 14:52
Prezes pod kluczem? Od kiedy to w Polsce można zamknąć leminga?

Red 04.06.2020 23:06
Masz rację nie można, zawsze kolega pisior pomoże i da dobre stanowisko

Chlopir 04.06.2020 22:39
Przede wszystkim beakuje informacji, ike miesięcznie kosztowało utrzymanie drużyn siatkarskiej a ike piłkarskiej. Mysle se to wielu ludziom ukazaloby prawdę

ObserwatorTM 05.06.2020 11:26
W przypadku siatkarzy, wynika to z artykułu czyli miesięczny koszt samych wynagrodzeń to około 80 tyś. zł. "Udało się zawrzeć porozumienie z siatkarzami, którzy ze względu na skrócony przez epidemię koronawirusa sezon zrezygnowali z połowy wynagrodzenia za kwiecień i maj. Umowy zawarte były do końca maja. Oszczędność z tego tytułu to ok. 80 tysięcy złotych."

Chlopir 05.06.2020 15:37
To jest informacja o ugodzie a nie o rezygnacji z wynagrodzenia zawodnikow z sekcji siatkarskiej,wiec mizna szacować że miesięczna kwota wykroczeń ,była zdecydowanie większa niz ta wskazanw artykule

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama