Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 22:05
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Kompromitacja na całego. Radni PO pod skrzydłami Antoniego Macierewicza

Środową sesję Rady Powiatu Tomaszowskiego przerwano na wniosek grupy radnych. Wywołał on spore zaskoczenie i zamieszanie, także wśród urzędników Starostwa Powiatowego. Rzadko zdarza się, by na wniosek radnych odraczano sesję o kilka dni. Jak się okazuje powodem miał być wniosek o odwołanie Starosty Mariusza Węgrzynowskiego, który złożyć miały wspólnie kluby radnych PSL, KWW Marcina Witko oraz Platformy Obywatelskiej. Łącznie 13 osób, reprezentujących ponad połowę całego składu Rady. Wniosku jednak nie złożono, ponieważ Bogna Hes, Marek Parada, Paweł Łuczak i Tomasz Zdonek odmówili jego podpisania. Przynajmniej trójka z tych radnych to osoby zatrudnione przez Starostę w jednostkach powiatowi podległych. Okazuje się po raz kolejny, że "totalna opozycja" jest jedynie "totalną kompromitacją". Przy okazji warto podkreślić, że Mariusz Węgrzynowski reprezentuje frakcję w PiS, kojarzoną głównie z Antonim Macierewiczem. Czy mamy do czynienia z wojną prowadzoną przez PiS z PiS-em? Sięgnijmy do uzasadnienia wniosku, który ostatecznie nie został złożony.
Kompromitacja na całego. Radni PO pod skrzydłami Antoniego Macierewicza
Koalicjanci

Obecny Zarząd Powiatu Tomaszowskiego funkcjonuje od końca 2018 roku. Zbliża się półmetetek aktualnej kadencji samorządowej. Konieczność oceny sprawności i rzetelności jego działania jest niezbędna w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju powiatu tomaszowskiego. Niestety ocena ta nie może być pozytywna.

Negatywnie oceniamy politykę personalną prowadzoną przez obecny Zarząd Powiatu, któremu przewodniczy Starosta Mariusz Węgrzynowski, będący równocześnie kierownikiem urzędu i osobą odpowiedzialną za jego sprawne funkcjonowanie.

W okresie minionych dwóch lat w sposób drastyczny zwiększono zatrudnienie w Starostwie. Wzrost zatrudnienia nie nastąpił jednak na stanowiskach merytorycznych i specjalistycznych, gdzie potrzebna jest fachowa wiedza np. o charakterze inżynierskim z zakresu budownictwa, geodezji itp. Nadal brakuje inspektorów nadzoru budowlanego, instalacyjnego. Zamiast tego zatrudnia się osoby na stanowiskach typowo administracyjnych.

W żaden sposób nie poprawiło to jakości obsługi mieszańców miasta. 

Zmiana struktury organizacyjnej doprowadziła do zapaści w zakresie prowadzonych inwestycji, skutecznego nad nimi nadzoru, oraz pozyskiwania środków pochodzących ze źródeł zewnętrznych. Zlikwidowano między innymi referat pozyskiwania funduszy pomocowych, co skutkuje „zerową” liczbą przygotowanych i złożonych wniosków o udzielenie wsparcia finansowego ze środków unijnych.

Zarząd Powiatu nie przygotował żadnych nowych inwestycji, które miałyby strategiczne znaczenie dla rozwoju naszej jednostki samorządowej i poprawiały jakość życia mieszańców.

Wnioskodawcy podkreślają także, że nietrafionym pomysłem było także przeniesienie do budynku starostwa siedziby Powiatowego Urzędu Pracy. Doszło do stwarzającego zagrożenie (także epidemiczne) zagęszczenia pracowników w pomieszczeniach biurowych.  Przypominają, że nie zachodziła żadna potrzeba, by przeprowadzać Urząd Pracy do budynku Starostwa, gdyż właściciel nieruchomości przy ul. Konstytucji 3-go Maja oferował jej sprzedaż z 95 procentową bonifikatą. 

Duże wątpliwości budzi polityka oświatowa. Jej efektem jest drastyczny spadek notowań tomaszowskich szkół w prestiżowym rankingu „Perspektyw”. Zarządzane przez Powiat licea osiągnęły niski poziom, nie notowany od co najmniej kilkunastu lat. Mimo tak katastrofalnej sytuacji w oświacie, Zarząd Powiatu Tomaszowskiego nie jest w stanie przedstawić spójnej koncepcji dalszego funkcjonowania sieci szkół. Zamiast działań restytucyjnych mamy do czynienia jedynie z niskiej jakości bieżącym administrowaniem z polityką kadrową opartą na nepotyzmie. Przykładem może być wybór dyrektora w Zespole Szkół Ponadpodstawowych numer 8, który wcześniej nie uzyskał akcepcji komisji konkursowej.

W uzasadnieniu pojawiają się także zarzuty dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom. Brak jest między innymi dostatecznego nadzoru właścicielskiego nad spółką.  Radni dodatkowo wskazują na brak jasnej polityki dotyczącej budowy dróg. 

Czwórka wspomnianych na wstępie radnych Platformy Obywatelskiej, deklarująca swoją opozycyjność wobec PiS postanowiła jednak wniosku o odwołanie nie podpisywać. Dosyć to zaskakujące, bo wszyscy wciąż pamiętamy "selfie" jakie pokazywały się regularnie na ich profilach facebookowych. Radny Łuczak pokrzykiwał nawet: opozycja, to ja. Co zostało z tych deklaracji? Chyba jedynie kompromitacja. 

Trójkę radnych PO faktycznie zatrudnił w tej kadencji starosta. Najwięcej profitów ma prawdopodobnie Tomasz Zdonek. Po tym jak stracił zatrudnienie w spółce Lechia SA, pracuje na etatach wuefisty w Zespole Szkół Ponadpodstawowych numer 1 oraz II Liceum Ogólnokształcącym. Jako specjalista od promocji trafił też do Będkowa, gdzie wójtem jest Dariusz Misztal, osoba bliska Starosty Węgrzynowskiego. Paweł Łuczak trafił do PCAS. Został kierownikiem schroniska oraz bazy kajakowej na tomaszowskiej przystani.  Bogna Hes znalazła zatrudnienie także w PCAS-ie. 

Wszystko wskazuje na to, że cała czwórka będzie szukała sobie nowego miejsca na politycznej scenie. Prawdopodobnie przygotowuje sobie grunt pod "przeskok" do Polski 2050 Szymona Hołowni. Publikowane na bieżąco sondaże dla Platformy Obywatelskiej nie są zachęcające w odróżnieniu do wyników Hołowni.  Pytanie tylko czy tam będą tomaszowscy radni "towarem" wysoce pożądanym. Bo po oczywistym wspieraniu twardej frakcji w PiS wbrew stanowisku władz własnej aktualnej partii może się to okazać awykonalne,

Dosyć niejasna w całej tej sprawie jest rola radnego miejskiego Witczaka, według radnych powiatu tomaszowskiego to on za wszelką cenę starał się storpedować porozumienie w sprawie odwołania starosty? Dlaczego? Bo mogło ono skutkować współpracą KWW Marcina Witko z Koalicją Obywatelską w mieście a przecież jedyne co radny potrafi robić, to... krytykować. 

Ciekawie może być teraz w Platformie Obywatelskiej. Czy wspomniana czwórka zostanie z niej usunięta. Radny Zdonek już raz został usunięty, a później przygarnięto go na nowo. Jak widać politycy PO nie uczą się na własnych błędach. 

Osobną sprawą jest dalszy los Prezydenta Witko. Członkowie PIS już wcześniej grozili mu usunięciem z partii (chociażby za odwołanie uchwały autorstwa Ordo Juris). 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ewa 14.05.2021 09:58
Mam pytanie raczej retoryczne - jak radni opozycji mogą zagłosować przeciwko staroście skoro są przez niego zatrudnieni? Czy to nie nazywa się "kupczeniem stanowiskami"? Każdy z oponentów dostał stanowisko, godziny ale jak twierdzą "nie mają nic do stracenia i nie dadza się tak traktować" Jednym słowem polityka starosty im odpowiada. Zastanawia też brak jakiejkolwiek reakcji PO.....

T.M. 10.05.2021 12:13
Sa ludzie honoru ,ktorzy maja swe poglady i co by sie nie dzialo sa sztywni,ale sa tez i tacy(malinowy)ktorzy by swoja matke za pare srebrnikow sprzedali bez mrugniecia oko.

Ujazd 14.05.2021 11:33
Tak u niektorych to nie tylko wlosow ale i honoru brak:)

Jan Kowalski 08.05.2021 10:45
Paweł Łuczak został wypromowany przez pana panie redaktorze na tym portalu m.in. I nie jest to absolutnie zarzut w kierunku pana panie Mariuszu, wręcz przeciwnie.

Kain czy Abel 06.05.2021 23:05
Sama już nie wiem gdzie większe dziadostwo czy w mieście czy w powiecie? Żygać się chce jak patrze na te podwórka... jeszcze do tego tacy aseksualni... bleeee

TKM 06.05.2021 21:39
Tomaszu Robercie co jeszcze zrobisz by pokazać nam wyborcom jacy z nas głupcy że na ciebie głosowaliśmy? Mieszkałeś poza obwodem głosowania, narobiłeś bałaganu tu i tam. Bierzesz etaty i połówki gdzie popadnie (ciekawe kto je daje). Aleś Ty wszystkim zaimpinowales Tomaszu Robercie. Koledzy z PO nadal lojalni bo mało kto dzisiaj się zapusze. Aleś Ty jesteś Miszcz. Miszcz wszystkich lokalnych graczy

Pięknie 07.05.2021 13:20
a zwykłym nauczycielom w-f ogranicza się etaty, bo nie ma godzin. Są tylko nie dla wszystkich. Granda.

Ajdejano 06.05.2021 18:11
Ile razy ja tutaj pisałem: powiatowy katecheta natychmiast do wymiany. Więc teraz piszę: oczywiście, natychmiast do wymiany. Grupa radnych - to samo. No i co, k...., z tego wynika?! A wielkie JAJCO !!! Rzygać mi się chce, jak obserwuję tę naszą, polską de... , dupokrację. Kret na kręcie siedzi i kretem pogania. Kupa dziada bez zelówek. Dotyczy to WSZYSTKICH dziadowskich, tzw. radnych.

andy 06.05.2021 18:03
Panie Mariuszu. Gratuluję (nie)sprawnej manipulacji. Najpierw puszcza pan tekścik, który pali cały układ. Później na polecenie (najlepiej pan wie czyje) szybciutko go usuwa, a gdy sprawa po artykule w TIT nabrała rozgłosu robi pan z siebie jedynego sprawiedliwego. Dziwne, że tuż przed sesją na porozumieniu nie było pańskiego podpisu. Dziwne, że nagle pan zapomina, iż niemal wszyscy radni KWW Marcina Witko to aktywni członkowie PiS. Wytyka pan marne posadki innym to może pójdzie pan dalej i napisze o radach nadzorczych, komisjach i tym podobnych biznesikach ludzi z pańskiego otoczenia.

MS 06.05.2021 18:20
Których ludzi? Nie kumam.... Nie mam żadnych ludzi w swoim otoczeniu Jest jednak pewna różnica. Tu mamy typowy przykład politycznego prostytuowania się. Faktycznie mojego podpisu nie było. Powód jest oczywisty. Od kilku tygodni nie jestem już w klubie KWW MW. Gdybym był z pewnością bym go lojalnie podpisał. Osobną kwestią jest głosowanie, bo nawet to, że radni PO wniosek by podpisali nie gwarantowało głosowania za ty wnioskiem. Podobnie jest w przypadku osób które wniosku nie podpisały. W głosowaniu tajnym mogło się zdarzyć wszystko. Nawet to że radni PiS zagłosują przeciwko swojemu staroście. Dziwne te sfomułowania. Przecież w tekście nie pisałem ani słowa o sobie.

:( 06.05.2021 23:34
Panie Andrzeju - tu fakty mówią za siebie - wasze komentarze tego nie zmienia - ŻENADA!

Zmartwiony 06.05.2021 17:37
Bravo,bravo,bravo.Znowu przepychanki...

Wyborca 06.05.2021 17:13
Bez względu na przynależność partyjną obecne rządy Zarządu Powiatu to przede wszystkim brak kompetencji i dialogu! Nie wsłu***ą się w głosy swoich wyborców, traktują ludzi przedmiotowo i wykorzystują swoje stanowiska do załatwiania prywatnych spraw. To jest porażka. Sami powinni zrezygnować!!!! Dość już tego cyrku....

władysław 06.05.2021 16:48
Brawo radni PO, dno i kupa. Nie ma to jak dbać o własne stołki. Gdzie teraz powiatowe władze tej partii, co będą mówić, aby się wybielić

Ujazd 06.05.2021 15:56
Co w rym dziwnego jest w powiecie pewien wojt(car)ktory pare lat temu byl bliziutko psl,pozniej z calych sil wspieral Po(psioczyl na pis)a teraz sie pisior pelna gębą zrobic i nikt o takich ludziach nie pisze:)choć taki honoru nie ma za grosz!

Trondheim 06.05.2021 20:57
Czyżby chodziło o tego ujezdzkiego, który ma ambicje zostać burmistrzem i udaje, że zmiana z gminy wiejskiej na miejską nic nie będzie kosztować?

Ujazd 07.05.2021 08:42
Tak tego ktorego zjadla mania wielkosci krory juz dawno.stal sie celebryta a nie gospodarzem;(

woody 07.05.2021 17:23
celebryta za pieniadze podatnika i ten szpan gminnym passatem do domu i nie tylko

cydrowy 06.05.2021 12:15
"Samo...prostytucja" Wywyższeni i ci poniżeni i sponiewierani samorządowcy, czyli Polska wg standardu: "jak dajo, to biere i jeszcze mi mało". - napisał senator Wadim Tyszkiewicz dzisiaj na swoim profilu FB.

T.m 06.05.2021 12:11
Widze ze w Tomaszowie stworzyla sie totalna opozycja brakuje tylko Budki na czele:)

Tomaszowianin 06.05.2021 11:24
Jak panu prezydentowi grunt pod nogami sie sypie to najlepiej zaatakowac staroste w kazdy mozliwy sposob:)a taki pisiorek byl z niego,jakos jak stworzyl swoj komitet to nikt z tego afery nie krecil a teraz jak ww osoby opowiedzialy sie po stro ie starosty to wielkie halo,niektorym to widze ze woda sodowa do glowy uderzyla w tym miescie!

:( 06.05.2021 15:51
To co dzieje się w starostwie to cyrk - i od dawna zmiana jest potrzebna. Nie da się tego obronić, nawet ta próba Tit jest żałosna i zeby nie wiem jak odwracać kota ogonem - fakty są jakie są. Większa opozycja dla twardego trzonu PiS jest teraz prezydent niż PO. I te kilometrowe wpisy konstytucyjne o tym jacy z nich dzielni opozycjoniści... jedynie widać autopromocja się liczy a nie jakiś realny wpływ na to co się dzieje. Wtedy za tym idzie tez odpowiedzialność - czy to jest problem?

Diwa tomaszowska 06.05.2021 09:57
Świat nie jest taki zły, świat nie jest taki mdły niech no tylko zakwitna jabłonie........La Lala Lala Lala Ach polityka polityka

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama