Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 03:13
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

12 miesięcy w Policji. Będą nowe komisariaty w naszym powiecie

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu tomaszowskiego czuwa 231 policjantów. W ubiegłym roku zatrudnionych zostało 20 nowych funkcjonariuszy. Wakaty w naszej komendzie to ok. 2%. Zdaniem komendanta KPP Tomaszów stan osobowy jest zadowalający. Inne miasta borykają się z większymi problemami kadrowymi. Jest coraz mniej chętnych mężczyzn do pracy w Policji. Przybywa natomiast kobiet. Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej, samorządowcy mieli okazję zapoznać się z raportem o bezpieczeństwie w powiecie tomaszowskim
12 miesięcy w Policji. Będą nowe komisariaty w naszym powiecie

Tomaszowscy policjanci mieli w ubiegłym roku sporo pracy. Według zaprezentowanego radnym raportu, do służby patrolowej skierowano łącznie 13.669 policjantów (metodyka liczenia nie jest nam znana) oraz 4371 policjantów ruchu drogowego. Przeprowadzono prawie 14 tysięcy interwencji. - Nasi policjanci przemieszczają się praktycznie z interwencji na interwencję. Mamy jednak założenie, że przypadku tzw. interwencji pilnych, gdzie jest zagrożone życie, zdrowie lub mienie albo jest szansa ujęcia sprawcy, dojeżdżamy w ciągu maksymalnie 10 minut . Na terenie miasta czas reakcji jest jednak krótszy, ale na terenach wiejskich może on dochodzić do 20 minut - mówił komendant Szymon Herman. 

Stwierdzono też 1789 przestępstw z czego sprawcy prawie 1300 z nich zostali wykryci. Z policyjnych zestawień wynika, że każdego dnia strzeże nas 50 policjantów służby "zewnętrznej". Okazuje się, że prawdziwą plagą w Tomaszowie są kradzieże sklepowe. Nie ma dnia, by funkcjonariusze nie byli kierowani do tego rodzaju wykroczeń. Ciekawie przedstawiają się dane liczbowe dotyczące popełnianych wykroczeń, Okazuje się, że nasi policjanci częściej pouczają sprawców niż wręczają im mandaty. Jednak to, z czego, jako mieszkańcy powinniśmy być najbardziej zadowoleni, to sukcesywny, notowany od kilku lat spadek liczby przestępstw. 

Spadek następuje też wśród kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych dla tomaszowian. Zalicza się do nich: oszustwa, kradzieże, kradzieże z włamaniem, zabójstwa, gwałty i pijanych kierowców. Wskazują one na problemy społeczne, z jakimi przychodzi się nam mierzyć. Wśród oszustw zaczyna dominować cyberprzestępczość. 

Przybywa w Tomaszowie natomiast przestępstw narkotykowych. Zanotowano ich w ubiegłym roku 141. to więcej o 60 niż miało to miejsce rok wcześniej. Liczby te świadczą jednak o wzroście wykrywalności, ze względu na dużą liczbę przestępstw pozostających w tzw.  czarnej strefie. Zdaniem Szymona Hermana dane świadczą o wzroście efektywności pracy Policji. Funkcjonariusze najczęściej natrafiają na marihuanę, mefedron i amfetaminę. W KPP Tomaszów stworzono w ramach prewencji komórkę "wywiadu" zajmującą się przestępstwami narkotykowymi. Dzięki tej pracy zabezpieczono 18 kg narkotyków (w tym 10 kg kokainy) i zlikwidowano 12 upraw konopi. W ubiegłym roku wykryto też i zabezpieczono 3 kg amfetaminy. 

Podobnie interpretowane są przestępstwa z tzw. kategorii przestępstw gospodarczych. W okresie minionych 3 lat, wykrywano ich po ok. 450 rocznie. Rok temu tomaszowscy policjanci zabezpieczyli majątek o wartości ok 3 mln. złotych - Naszym celem jest odebranie przestępcom środków do prowadzenia działalności - mówi komendant. 

Kilkanaście lat temu likwidowano policyjne posterunki w gminach powiatu tomaszowskiego. Pozostały tylko dwa. W Rokicinach oraz Czerniewicach. Wcześniej były między innymi w Inowłodzu i Lubochni. Ich obszar działania jest ogromny i najczęściej obejmuje kilka gmin. Policjanci z Czerniewic obsługują z jednej strony Lubochnię, z drugiej Rzeczycę i Inowłódz. Jaka jest to skala zadań doskonale obrazują dane z czasu pandemii, kiedy każdego dnia policjanci odwiedzali osoby przebywające na kwarantannach Teraz pojawić się mają dwa nowe, zlokalizowane w Lubochni i Ujeździe. Do tego prawdziwą zmorą są przejazdy kibiców. - Angażujemy w ich zabezpieczenie całe siły Policji - podkreśla Szymon Herman. 

Komendant tomaszowskiej Policji zachęca też do korzystania z internetowej mapy zagrożeń. Można na niej anonimowo zgłaszać wszelkie przejawy łamania prawa. Jej skuteczność od 2016 (odkąd funkcjonuje) została potwierdzona. Wystarczy telefon komórkowy z dostępem do internetu - Zgłoszeniami zajmujemy się natychmiast. Najczęściej zgłaszane są wykroczenia związane z ruchem drogowym, dzikimi wysypiskami - wyjaśnia. 

W ubiegłym roku zgłoszono 13 skarg na działalność policjantów. Przy skali zadań jest to liczba bardzo niska i świadcząca o wysokim profesjonalizmie. Tylko jedna znalazła swoje potwierdzenie. Szymon Herman podkreśla, że pochodzą one najczęściej od nie znających prawa "pieniaczy". 

Ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa odgrywa miejski monitoring. Potwierdzają to policjanci ale i  strażnicy miejscy oraz Prezydent - Cały czas pracujemy nad tym, żeby system monitoringu działał sprawniej. W najbliższych dniach nasz zespół monitoringu wybiera się na szkolenie do Warszawy. Jakość pracy będzie coraz lepsza. 629 interwencji, które zostały zainicjowane przez zespół monitoringu miejskiego tylko w tym roku, 611 w poprzednim, 684 rok wcześniej. Większość spośród 213 zatrzymanych na gorącym uczynku sprawców, została ujęta dzięki monitoringowi.  System chcemy rozszerzać i docelowo objąć nim wszystkie ulice wjazdowe i wyjazdowe z miasta - mówi prezydent Marcin Witko. Przypomniał też, że miasto sfinansowało zakup testów narkotykowych dla Policji. 

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego prosił o zintensyfikowanie działań, mających na celu ograniczenie niszczenia miejskich dróg przez ciężarówki łamiące zakazy wjazdów. - Zgłoszeń od mieszkańców mamy mnóstwo. Ciężarówki rozjeżdżają ulice Majową, Mazowiecką, Niską i wiele innych. Są takie sytuacje, że patrol ustawiony, by zatrzymywać kierowców przekraczających prędkość jest bezczynny na łamiące w tym samym miejscu i czasie zakaz wjazdu pojazdy ciężarowe - Ten sam problem dotyczy samochodów parkujących na ciągach pieszo rowerowych, czego doskonałym przykładem są ulice Legionów i Podleśna. 

Radny Cezary Krawczyk poruszył problem nocnego handlu alkoholem, w tym jego sprzedaży na stacjach benzynowych. Jak sam twierdzi jest zwolennikiem wprowadzenia całkowitego zakazu. Komendant Policji zwrócił jednak uwagę, że ograniczenie dostępności do alkoholu w takich krajach jak Polska, skutkuje jego nielegalną produkcją i dystrybucją. 

Radny Piotr Kucharski zaproponował natomiast, by z ulicy Bema uczynić "małą obwodnicę" miasta i wpuścić na nią ruch ciężarowy. Jest to dosyć problematyczne z uwagi na fakt, że skrzyżowanie z ulicą Legionów należy do najbardziej kolizyjnych w całym mieście (jeśli nie powiecie). 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gminny 30.05.2022 20:33
Jakos jak rozjezdzali drogi powiatowe w gm.ujazd, Będków,Rokiciny jak remontowali 713ke to nikt nie reagował a jeden wójt nawet podpuszczał ludzi na radnych powiatowych ,że to ich wina.Oczywiscie teraz już każdy zapomniał:(

Japaetm 29.05.2022 11:27
Gratuluję pomysłu panu radnemu aby zrobić obwodnicę na Bema mieszkańcy mają już strzelnice więc ruch ciężarówek na pewno już im nie będziesz przeszkadzał...jeszcze niech pan radny zastanowi się nad wycięciem lasu i zrobienia jakiegoś "małego lotniska" tak do kompletu ...

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a