Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 15:48
Reklama
Reklama

Prezydent z absolutorium i wotum zaufania

Radni Miejscy udzielili w miniony czwartek absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Prezydentowi Tomaszowa Mazowieckiego. Przeciw była tylko siódemka radnych Platformy Obywatelskiej, zobligowana do tego rodzaju głosowania, uchwałą Zarządu Powiatowego partii. W miejskim samorządzie, w odróżnieniu od powiatu nikt się nie wyłamał. Dyskusja nad raportem o stanie miasta trwała kilka godzin. Nie zabrakło pochwał i słów krytycznych. Ostatnie dwa lata, to nie był łatwy czas dla samorządów i chyba obiektywna ocena chyba nie jest tu tak naprawdę możliwa. - To z czym przyszło się mierzyć samorządowcom w ostatnich latach, to wydarzenia bezprecedensowe. We współczesnej historii samorządu nikt z podobnymi problemami mierzyć się nie musiał i chyba nawet w najgorszych snach sobie tego nie wyobrażał - mówił Marcin Witko w czasie swojego wystąpienia. I trudno tym stwierdzeniom odmówić słuszności. Pandemia i wojna w Ukrainie zmieniła świat w sposób nieodwracalny. W tym roku na sesji absolutoryjnej nie było prezentacji multimedialnych, slajdów. Było za to sporo emocji i liczb. Tych dobrych i tych złych.

- Sesja absolutoryjna to jedna z najważniejszych sesji w ciągu roku. Dlaczego? Bo właśnie dziś – możemy przyjrzeć się całościowo naszemu miastu, z lekkim dystansem spojrzeć na różne sprawy. Na co dzień, kiedy pochylamy się nad poszczególnymi problemami – taka perspektywa może komuś umknąć. Urzędnicy, również ja – przygotowując raporty, strategie, podsumowania – cały czas na różne wyzwania musimy patrzeć z perspektywy całości - mówi Marcin Witko. Prezydent podkreślał na wstępie, że często w debacie publicznej i mediach, akcentuje się sprawy, które nie mają nic wspólnego z rozwojem miasta i bieżącymi problemami - Ledwo wyszliśmy z pandemii – a wcale nie powiedziane, że na dobre – a pojawił się u naszych sąsiadów konflikt zbrojny, który ma wpływ na cały glob. Co dzieje się na świecie, w Europie i naszym kraju, każdy kto wieczorem ogląda informacje wie. Ale być może już nie każdy ma świadomość, jak mocno ta rzeczywistość odbija się na samorządzie. Nie mamy wpływu na czynniki zewnętrzne, ani w jednostkach publicznych, ani w naszych gospodarstwach domowych.

Jak wyglądała walka z pandemią w wydaniu tomaszowskim w artykule Marcin Witko: nie zamknęliśmy Urzędu na czas pandemii. Mimo problemów, realizowaliśmy ważne projekty

Prezydent Witko podkreślał rekordowe w ubiegłym roku dochody miasta, które osiągnęły poziom 330 mln zł, oraz fakt, że rok budżetowy zamknął się nadwyżką w wysokości ponad 27 milionów złotych, oraz rekordową nadwyżkę operacyjną - na poziomie blisko 35 mln złotych. Dodał też, że miasto w trudnym okresie pandemii funkcjonowało sprawnie dzięki pracownikom zarówno magistratu, jak i jednostek podległych, takich, jak chociażby ZDiUM, czy placówki oświatowe. Jego zdaniem, mimo swojego profesjonalizmu i zaangażowania często spotykali się z niesprawiedliwą krytyką. - Pomimo trudnego i niepewnego czasu zrobiliśmy wszystko, by finanse miasta w 2021 roku były w jak najlepszej kondycji. 

Marcin Witko przypomniał, że kiedy obejmował urząd Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, zadłużenie przekraczało 82 miliony.  Obecnie, po 8 latach jest ono mniejsze o 11 milionów, przy czym wielkość budżetu w tym dochodów własnych wzrosła o kilkadziesiąt procent. Przypomniał też, że mimo wyższego zadłużenia, wartość inwestycji była niższa. W okresie kilku minionych lat na inwestycje przeznaczono u nas 270 milionów złotych. Dodał, że udało się pozyskać fundusze na nieporównywalną dotąd skalę. Dzięki nim zrewitalizowany zostanie park miejski oraz przeprowadzona zostanie wymiana oświetlenia ulicznego. 

O pozyskiwaniu funduszy piszemy między innymi w artykule Będzie Park jak z Bajki za fundusze norweskie

Prezydent mówił też o licznych problemach, z którymi zmaga się nie tylko Tomaszów. Problemy ogólnokrajowe, które dotyczą każdego miasta w Polsce, takie jak depopulacja, rosnące koszty życia, kryzys gospodarczy, problemy z finansowaniem oświaty – to codzienność niemal wszystkich samorządów. Pomimo obiektywnych trudności, udało się w ubiegłym roku przygotować szereg ważnych dokumentów strategicznych, które są niezbędne do pozyskiwania środków zewnętrznych. O sali wykonanej przez urzędników pracy świadczy ponad 50 postępowań przetargowych przeprowadzonych w pierwszym półroczu tego roku przez wydział kierowany przez dyrektora Adama Koziełka 

Jeśli interesuje Was temat depopulacji więcej przeczytacie w artykule Ok. 70 proc. polskich gmin doświadcza depopulacji 

Marcin Witko mówił też o tomaszowskiej oświacie - Żeby uniknąć pomówień, że jesteśmy stronniczy, zleciliśmy zewnętrznemu podmiotowi analizę organizacji i finansów oświaty w Tomaszowie. Wszyscy tu wiemy, że jest to największa pozycja w budżecie i niestety jednocześnie problem. Firma potwierdziła, że rozwiązania organizacyjne przyjęte w tomaszowskich szkołach i przedszkolach mogą stanowić dobrą praktykę dla innych samorządów. To bardzo cieszy, bo to znaczy, że wiele lat temu obraliśmy dobrą drogę – mimo że wiele osób próbowało nam rzucać wtedy kłody pod nogi. Cieszą mnie ogromnie również inwestycje w infrastrukturę szkolną. Uczniowie już niedługo będą mogli się cieszyć nowymi boiskami. 

Więcej o audycie oświatowym przeczytacie w artykule Co dalej z Oświatą? Miasto zleciło audyt

Rok 2021 to wiele naprawdę ważnych inwestycji w oświacie. Oddano do użytku nowy żłobek, na który pozyskano gigantyczne dofinansowanie. Niebawem rozpocznie się budowa kolejnego. To programy realnie wspierające rodziny, szczególnie te młode, gdzie rodzice są osobami aktywnymi zawodowo. Marcin Witko zapowiedział też kolejne inwestycje oświatowe.  

Więcej w Budowa tomaszowskiego żłobka już na finiszu!

Mimo trwających w 2021 roku obostrzeń, a co za tym idzie utrudnionej realizacji wszelkich inicjatyw sportowych i kulturalnych zorganizowano wiele wydarzeń w naszym mieście, a za sprawą Areny Lodowej, Tomaszów Mazowiecki znów był na ustach całego świata. - Gdyby przyszło nam płacić za taką promocję – mogłoby nam nie starczyć nadwyżki operacyjnej - podkreśla Prezydent. Z dumą możemy mówić o sukcesach Lechii Tomaszów Mazowiecki. Po raz drugi w historii naszego miasta drużyna juniorów młodszych zdobyła tytuł Mistrza Polski w piłce siatkowej, natomiast młodzi adepci futbolu mają szanse reprezentować nasze miasto w ogólnopolskich rozgrywkach - na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów.

Polecamy O krok bliżej do CLJ

Miasto szczególną troską obejmuje seniorów. Prezydent przypomniał, że nie bez powodu to właśnie w Tomaszowie Mazowieckim, w 2021 roku odbyły się Ogólnopolskie Senioralia. Część programów realizowanych jest przy współpracy z innymi samorządami, w tym oczywiści powiatem tomaszowskim. Powstał u nas drugi już Dom Dziennego Pobytu, mieszkania wspomagane dla potrzebujących. Seniorów wyposażamy w opaski bezpieczeństwa.

O polityce senioralnej miasta piszemy także w 7,5 mln zł dla seniorów z Tomaszowa! Kolejny sukces miasta

Miasto wciąż pracuje nad wdrożeniem rozwiązań spójnych z gospodarką obiegu zamkniętego – jest to jedno z priorytetowych działań. W 2021 roku stworzono nowoczesny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zorganizowany i prowadzony przez spółkę ZGWiK. Punkt jest kolejnym krokiem, po tym jak miasto samodzielnie zorganizowało system odbioru odpadów, jako jeden z nielicznych w Polsce, Tomaszów Mazowiecki nie korzysta z pośrednictwa firm zewnętrznych, dyktujących ceny lokalnym społecznościom. Spółka poszerza obecnie krąg odbiorców także o firmy i instytucje. 

Więcej o PSZOK Kolejny krok do tego by było taniej

W ubiegłym roku oddano do użytku stację paliw przy Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym. Osoby, które płacą podatki w Tomaszowie Mazowieckim, uzyskały dodatkowy rabat w ramach programu Karty Tomaszowianina.

Miasto w minionym roku oddało do użytku 75 lokali w ramach projektu Mieszkanie TM Plus. Warunki jakie mają nowi właściciele tych mieszkań, są na rynku komercyjnym nie do uzyskania. Powołano też SIM i dzięki tej inicjatywie powstanie kolejnych 500 mieszkań w samym Tomaszowie w ramach ponadregionalnej i ponad politycznej współpracy samorządów. 

2021 rok to czas pozyskiwania największych w historii środków na informatyzację Urzędu - ponad 4,5 mln zł. Zespół miejskich informatyków wdraża system, który w znacznym stopniu przyczyni się do zwiększenia e-usług dla mieszkańców.

Na temat SIM w artykule: Akt utworzenia ponadregionalnej spółki podpisany - będzie 500 nowych mieszkań

Prezydent, omawiając raport o stanie miasta wspomniał o kłopotach, jakie dotykają miejską ciepłownię. Spowodowane są one głównie sytuacja zmian cenowych na rynku ciepła, która jest bezprecedensowa a niestabilność i nieprzewidywalność w tym zakresie - najwyższa od wielu lat. Do tego sytuację pogłębiają ceny emisji dwutlenku węgla, które w ciągu ostatnich 2 lat wzrosły 5-krotnie – co jest stałym elementem polityki EU odchodzenia od gospodarki węgla by ratować klimat i środowisko. - Rośnie również dramatycznie cena surowców – o czym każdy kto opala dom węglem czy gazem – już niestety wie. Czynniki, które leżą u podstaw cen, są więc całkowicie poza naszą kontrolą. to nie znaczy, że nic w tym zakresie nie robimy. Odejście jednak od węgla, a tym samym od zakupu uprawnień wymaga ogromnych nakładów finansowych. Ale, działamy – nie poddajemy się nigdy. - Działania w tym zakresie pozytywnie oceniła Najwyższa Izba Kontroli, która zwróciła jednak uwagę na fakt, że wiele zmiennych leży w gestii podmiotów niezależnych od miasta. W Urzędzie Miasta działa między innymi punkt informacyjny programu „Czyste powietrze”. W 2021 roku urzędnicy przyjęli 215 wniosków o dofinansowania na łączną kwotę ponad 2,5 miliona złotych - to niemal dwa razy więcej wniosków w porównaniu do 2020 roku.

O kontroli NIK czytaj na portalu NIK zainteresował się ciepłem tomaszowian

Marcin Witko podkreślał kilkukrotnie, że wszystkie inwestycje miejskie powstają i będą powstawać dzięki wsparciu zewnętrznemu. A środki pozyskiwane są niezwykle efektywnie. Wymieniał:

 ponad 15 mln zł na projekty społeczne i inwestycje w ramach tzw. funduszy norweskich;

 15 mln zł na budowę stacjonarnego hospicjum;

 15 mln zł na kompleksową przebudowę kilkunastu dróg;

 6 mln zł na budowę sieci drogowej w obrębie ul. Strzeleckiej, w pobliżu Przystani Miejskiej i Areny Lodowej;

 blisko 20 mln zł na wymianę oświetlenia ulicznego na nowoczesne oprawy LED.

- Gdyby nie wszystkie bezprecedensowe wydarzenia ostatnich lat, dziś moglibyśmy „odhaczyć” o wiele więcej inwestycji i rozwiązanych problemów. Niestety przyszło nam żyć i działać w takich a nie innych realiach. I chcę zapewnić, że dajemy z siebie wszystko. Najbardziej boli, gdy mimo ogromnych chęci – nie możemy pewnych kwestii jeszcze zrealizować. Jestem jednak dobrej myśli. Na wszystko jeszcze przyjdzie pora - podsumował miniony rok Prezydent. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Powiat Tomaszów 04.07.2022 14:10
Tak jakoś mi naszło napisać na tym zdjęciu pan prezydent a obok pani z kręgów starosty poważna, pogodna a jest podobne zdjęcie gdzie było absolutorium starosty i tam też zdjęcie zrobione jak inna pani patrzy spod byka:)Taki mały szczegół a mówi tak wiele;)

obywatel 27.06.2022 18:16
pan prezydent Witko jest prawdziwym gospodarzem trzeba bylo dziesiatkow lat zeby tak sie stalo

Roman 26.06.2022 11:37
Sami swoi, jedna klika to nie inaczej. Szkoda miasta.

Ajdejano 04.07.2022 16:51
No!!! Za czerwonych, za Zagozdona, za pozostałych: wtedy się działo!!! No, nie ?!?!?!

t 25.06.2022 15:15
Może Prezydent miasta i jego urzędnicy oraz starosta ze swoimi urzędnikami zainteresowali by się odbiorem telewizji naziemnej w naszym mieście i powiecie. Od kilku dni w naszym mieście można odbierać tylko programy TVP. Innych programów TV naziemnej nie można odbierać - została zmniejszona siła i jakość sygnałów. Nasze miasto i powiat obecnie znajduje się w ciemnej dziurze odbioru sygnałów naziemnej telewizji. A miało być tak pięknie i świetni w tym systemie.

Xyz 25.06.2022 17:02
Słusznie. Powinien też kupić każdemu telewizor, hamak i butelkę whisky

Hahahs 25.06.2022 19:40
Ty wiesz w ogóle jakie kompetencje ma samorząd?

do t 05.07.2022 07:41
Prezydent miasta nie zajmuje się takimi pierdołami, bo nie ogląda soap opery (dla niekumatych to opera mydlana).

T. J. 25.06.2022 13:57
Podobno ubywa tomaszowian około 2 tys w ciągu roku, czy można wiedzieć ile faktycznie zamieszkuje Tomaszów? bo już słychać szacunki że 52 tysiące. Parki przystań etc. chleba nie dają, a tereny inwestycyjne czekają np ten od od ronda na S-8 wzdłuż nowej drogi do Łaziska, teren uzbrojony na inwestycje przemysłowe i przez tyle lat nie ma inicjatywy aby ściągnąć tam inwestorów dających pracę.

Mariusz 25.06.2022 14:59
Zapytaj radnych po i cześci pis czemu odrzucili plan miejscowy dla tego terenu. Teren ten to grunty rolne i bez planu nikt nie zainwestuje. Trudno zrozumieć intencje takiego działania. Tym bardziej ze podobno wszystkim radnym zależy na inwestorach. Podobno. Mam wrażenie że dużej cześci rady zalezy na samych sobie i dobrym miejscu na liście w kolejnych wyborach.

ETM 25.06.2022 16:37
A miało być 200 tysięcy mieszkańców, tak przed wyborami prez. Witko obiecał że zrobi wszystko...

Tom 29.06.2022 11:52
Każdy logicznie myślący widzi że to zaplanowane wygaszanie miasta.

:) 25.06.2022 19:43
Prezydent chciał uchwalić plan - to radni PoiPis odrzucili / do nich pretensje. Znajdz mi miasto w naszym województwie, które się nie wyludnia. A co do liczby - teraz większość się nie melduje / mieszkania puste nie stoją / bo widać jaki jest problem z wynajmem / wiec Myske ze liczba faktyczna jest nadal zbliżona do 60 tys z tym, ze więcej starszych niż młodszych

Zdzich 26.06.2022 14:35
60 tysięcy to może i jest w dni targowe, kiedy miasto jest zakorkowanie pojazdami z okolic Tomaszowa. W dni targowe odżywa ruch uliczny, markety i rynek wypełnione są kupującymi. A w pozostałe dni małomiasteczkowa cisza i spokój.

bejc 25.06.2022 13:09
Takie biadolenie nad corona wirusem a ktoś słyszał żeby prezydent się zaszczepił ?Ja tylko słyszałem że chorował ...' środki zewnetrze " to co to jest, czym są ? Nie lepiej napisać że jest to kasa z UE ? A może strach przed własną partią nie pozwala nazwać sprawy po imieniu ?

:) 25.06.2022 19:44
Mówił publicznie, ze się szczepił :)

abc 28.06.2022 22:41
Chyba solą fizjogiczną tak jak cała reszta z Wiejskiej wiedzących co w trawie piszczy!

Ajdejano 29.06.2022 22:57
Facet: pier...., jak mały Kazio po dużym deszczu. Jesteś czerwony? Nie podoba się tobie ten gościu, bo jest po prawej stronie? Napisz to wprost i nie pisz farmazonów. Typowy hejt.

Do alejajo 03.07.2022 16:25
Ty czekista jemu może i gościu się podoba ale nie podoba mu się jak chce się z niego zrobić zbawcę Tomaszowa i to jego ocena i ma do tego prawo, aTy chyba jest czerwony od tego utwierdzania ludzi że teraz to jest cacy.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama