Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 24 marca 2026 01:12
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Tomaszowscy Wszechpolacy na III Pielgrzymce młodzieży narodowej na Jasnej Górze

Działacze Tomaszowskiego Koła MW na III Pielgrzymce Młodzieży Wszechpolskiej na Jasną Górę

W sobotę 9 kwietnia Młodzież Wszechpolska kolejny raz pielgrzymowała na Jasną Górę. W tym roku jednak pielgrzymka miała szczególne znaczenie, ponieważ to właśnie tego dnia Młodzież Wszechpolska obrała sobie za patrona św. Maksymiliana Marię Kolbe oraz odnowiła złożone 80 lat temu na Jasnej Górze śluby akademickie.

 

Pierwszym punktem pielgrzymki była Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą poprzedziła Droga Światła. Następnie zebrani przenieśli się do kaplicy, aby przed Cudownym Obrazem uczestniczyć w Mszy Św. podczas której Młodzież Wszechpolska zawierzyła organizację św. Maksymilianowi M. Kolbe oraz odnowiła śluby akademickie.

 

Kolejnym punktem pielgrzymki była konferencja w auli ks. Kordeckiego, na której zgromadzeni mieli okazję wysłuchać wielu wartościowych wystąpień, między innymi: prezesa MW Adama Andruszkiewicza, prezesa honorowego MW Roberta Winnickiego, Mariusza Dzierżawskiego czy ks. Marka Różyckiego.

 

Po zakończeniu konferencji uczestnicy udali się ponownie do kaplicy aby wziąć udział w apelu jasnogórskim. Ostatnim punktem był pochód wszystkich uczestników z pochodniami pod pomnik Nieznanego Żołnierza.

 

Na pielgrzymce nie zabrakło działaczy z Tomaszowskiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej, którzy razem z innymi przedstawicielami łódzkiego środowiska narodowego wybrali się do Częstochowy.


Pragniemy w tym miejscu również zaprosić na najbliższe spotkanie otwarte Tomaszowskiego Koła MW, które odbędzie się w niedzielę 17 kwietnia o godz. 16.00 w parafii św. Jadwigi Królowej. Dla wszystkich chętnych zbiórka o 15:45 przy bramie. Zapraszamy!

 

 


Tomaszowscy Wszechpolacy na III Pielgrzymce młodzieży narodowej na Jasnej Górze

Tomaszowscy Wszechpolacy na III Pielgrzymce młodzieży narodowej na Jasnej Górze

Tomaszowscy Wszechpolacy na III Pielgrzymce młodzieży narodowej na Jasnej Górze

Tomaszowscy Wszechpolacy na III Pielgrzymce młodzieży narodowej na Jasnej Górze

Tomaszowscy Wszechpolacy na III Pielgrzymce młodzieży narodowej na Jasnej Górze

Tomaszowscy Wszechpolacy na III Pielgrzymce młodzieży narodowej na Jasnej Górze

Tomaszowscy Wszechpolacy na III Pielgrzymce młodzieży narodowej na Jasnej Górze

Tomaszowscy Wszechpolacy na III Pielgrzymce młodzieży narodowej na Jasnej Górze


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

17.04.2016 20:14
RedBlocker. Ależ ty jesteś niezrównoważony emocjonalnie. Nie piszę tego złośliwie ani obraźliwie. Raczej z troską. Myślę, że może powinieneś skorzystać z pomocy jakiegoś specjalisty

RedBlocker 17.04.2016 20:37
ok, w jakich godzinach przyjmujesz? Skonczyles pedagogike w Pieczkowie czy Lodzi?

RedBlocker 17.04.2016 19:55
AK-47, moj POPRAWNY e-mail: [email protected] koncowka CH nie COM. PRZEPRASZAM.

RedBlocker, [email protected] 17.04.2016 19:51
Przywowlujac Pawla Spiewaka, odnosze sie do eseju "Zydokomuna" ktore opublikowalo to wydawnictwo bylego naczelnego Dziennika, Roberta Krasowskiego. Chodzi mi o motyw, przewijajacy sie przez cala ksiazke, moze poza tymi zalobniczymi pogromowymi rozdzialami, gdzie on stawia teze, ze Holokaust rozpoczal sie na ziemiach zachodniej Ukrainy, zarzadzanej - w domysle - sprawujacej rzad dusz, przez polska szlachte. Czy tez postszlachte. To jest bardzo zmiksowana ksiazka, autor gdzie mu pasuje podaje twarde dane, jakies statystki z urzedow, a gdzie mu to nie pasuje to akapicik i myk do innego watku :) W kazdym razie Spiewak dalej pisze, ze uwilkan ie Zydow w komunizm byja jedyna opcja na ich emancypacjie, przed wojna nie mieli dostepu do urzedow, do jakiejkolwiek kariery poza gettami, wiec poszli z komunistami.

Redblocker, 17.04.2016 19:38
Dla AK-47, czesc ostatnia. Wracając do Śpiewaka, jego synuś dzisiaj szef warszawskiego stowarzyszenia, który do publicznej kasy dotrzeć próbuje na kontestacji wszystkiego, mieszka w trzecim już chyba mieszkaniu (jest przed trzydziestką, tatuś z akademickiego uposażenia, sporo odłożył...), z ...jakby mogłobyć inaczej aszkenazyjką, i teraz ... swojego psa (jamnik, lub jakiś mikser z jakmnika), nazwali ...Kapitan Wrona... To było po tym spektakluarnym lądowaniu samolotu LOTu, któremu nie wysuneły się koła... Wrona pilot tego samolotu traktowany był przez jakiś czas jak bohater narodowy. W Izrealu, gdyby ktoś podobnie się zachowywał, narażony byłby na przemoc fizyczną. U nas? To są poglady, które traktowane są jako wielceoświecone, bo oczywiście „polskość” to wiocha, parafiańszczyzna, małomiasteczkowść. No i już.

RedBlocker 17.04.2016 19:37
Dla AK-47, czesc 5 No i co domek nie jest ważny? Dzieciaczki to już zupełnie inni ludzie, którzy wyszli tylko z łona i resztę życia po dorosłość przeleżały w inkubatorze odseparownym od domowych namiętności? To byłoby śmieszne, gdyby podobnej arguemntacji nie używano jako erystycznej pałki. "Brzydzi mnie rozliczanie dzieci za grzechy rodziców" Co mam poradzić? Fakty mówią za siebie. Synuś niegdyś PiSowskiego kandydata na prezydenta, architekta nowego gmachu TVP przy Woronicza (tzw. Gargamelek), Czesława Bieleckiego (prawdziwe nazwisko na razie nie znane, a przecież przed 1956 pewnie nazywali się inaczej), jego synuś Benjamin, już w podstawówce w rubryce narodowość wpisywał szydzące wobec polskości zwroty. Gdzie się ich nauczył?

RedBlocker 17.04.2016 19:35
Dla AK-47, cześć 4 Mi się wydaje, że gdyby mieli realną perspektywę na przejęcie i przyblokowanie władzy, to po prostu wysyłali by siepaczy. Czy to w formie podległych im instytucji, czy prywatnie. To nie jest tak, że przemoc przypisana jest tylko do prawicy. Zreszta ten podział w Polsce nie jest adekwatny. To nie są spory ideowe, a oborna PRLowskich interesów. Prawica, lewica jeden... Wierchuszka stalinzimu, tych niby ideowych komunistów, którzy ponoć budowali świat bez Boga, chowana jest na ...kirkucie na Okopowej. Od początku i nieustannie zachowywali swoją tożsamość żydowską, a komunizm był jedynie instrumentem do zdobycia władzy, wzbogacenia się, wyżycia się na znienawidzonej większości polskiej. Mówi o tym między wierszami sam Paweł Śpiewak, który w innych obszarach działaności publicznej do niedawna udawał, że jest gdzieś pomiędzy, że buduje mosty między judaizmem a katolicyzmem. Bo co? Bo mamusia przyjaźniła się z księdzem Twardowskim? :)) Interesując się całą jego działalnością widać jak na dłoni, że w grę wchodzi co innego: wyemancypowanie tożsamości żydowskiej ponad katolickie pospólstwo.

RedBlocker 17.04.2016 19:34
Dla AK-47, część 3 Mi się wydaje, że gdyby mieli realną perspektywę na przejęcie i przyblokowanie władzy, to po prostu wysyłali by siepaczy. Czy to w formie podległych im instytucji, czy prywatnie. To nie jest tak, że przemoc przypisana jest tylko do prawicy. Zreszta ten podział w Polsce nie jest adekwatny. To nie są spory ideowe, a oborna PRLowskich interesów. Prawica, lewica jeden... Wierchuszka stalinzimu, tych niby ideowych komunistów, którzy ponoć budowali świat bez Boga, chowana jest na ...kirkucie na Okopowej. Od początku i nieustannie zachowywali swoją tożsamość żydowską, a komunizm był jedynie instrumentem do zdobycia władzy, wzbogacenia się, wyżycia się na znienawidzonej większości polskiej. Mówi o tym między wierszami sam Paweł Śpiewak, który w innych obszarach działaności publicznej do niedawna udawał, że jest gdzieś pomiędzy, że buduje mosty między judaizmem a katolicyzmem. Bo co? Bo mamusia przyjaźniła się z księdzem Twardowskim? :)) Interesując się całą jego działalnością widać jak na dłoni, że w grę wchodzi co innego: wyemancypowanie tożsamości żydowskiej ponad katolickie pospólstwo.

RedBlocker 17.04.2016 19:33
Dla AK-47 cześć 2, Fundacje fundacyjki tworzone rzekomo w obornie społeczeństwa przed tzw. nienawiści to w rzeczywistości dzisiejsza mutacja dawnej urzędowej cenzury. Nadzieją jest teoria tzw. spirali milczenia, którą w Niemczech opisała Elisabeth Noelle-Neumann, mówiąca o tym, że ludzie ukrywają się ze swoimi prawdziwymi poglądami (pożal się Boże sondaże podawane przez instytuty, których szefostwo to dzieci pierwszego garnituru PRLowskich dygnitarzy <szczebel ministerialny, to jak to nazwać? Patrz SMG/KRC dzisiaj Millward Brown>, pseudo dyskusje do których zapraszana jest tylko jedna strona vide: programy Lisa, poranki w radio Tok FM...), a wyrażają je dopiero podczas wyborów. No ale też, po - i tu upieram się, wiedząc, że jest to traktowane jako "oszołomstwo", trudno, myślę o tym już rok i nie widzę argumentów podważających te lęki... - po sfałszowanych wyborach samorządowych, które dla mnie były mocniejszym wstrząsem niż tragedia w Smoleńsku, po sfałszowanych wyborach, można się już spodziewać wszystkiego.

RedBlocker 17.04.2016 19:32
Dla AK-47 (w kilku cześciach, jednym ciągiem nie wchodzi. Zostaw mi gdzieś jakiś kontakt do siebie, jeśli nie moglibyśmy kiedyś się skomunikować tutaj. Zależy mi i z góry dziękuję) Nie zrażaj się i pisz dalej! Dopóki możemy. Gdy spotykam Twoje komenatrze, zawsze czytam do ostatniego Twojego słowa. Naprawdę. Wyrazy szacunku! Trzymaj się i nie przejmuj się ani minusami, ani żadnymi krytycznymi uwagami. Masz najcenniejszego - jesteś autentyczny. Od kiedy pamiętam zawsze tak było, że była moda na jakieś poglądy i każdy kto myślał inaczej traktowany był jako oszołom. Tyle, że kiedyś wiązało się to tylko z negatywnymi opiniami, teraz jest po prostu zablokowanie. Wchodziłem w świadome życie - myślę o czasach od kiedy zacząłem czytać gazety, rozmawiać na tematy polityczne w latach dziewięćdziesiątych. W Polsce wtedy też zaczynaliśmy podłączać się do Internetu. Poziom swobody wypowiedzi w stosunku do dzisiejszego, jest nie do porównania. Na korzyść przeszłości oczywiście. I nie mitologizuje młodości, ale da się to po prostu wykazać konkretnymi działaniami. Mimo, że były dużo skromniejsze możliwości techniczne, łączyło się po nocach przez telefon, by w dzień nie zajmować linii, za rachunki płaciło się po 600-800 zł (już po już po dewaluacji), to jednak można było bardzo dużo. To już się skończyło. Moderacja, blokowanie, ostracyzm, w końcu w przypadku ujawnienia ostracyzm - już mniejsza o towarzyski, bo dziękuje za takich znajomych, ale zawodowy. Jeśli dentysta wymyśla jakiś drobny pretekst by odmówić ci leczenia, tylko dlatego, że nie zgadza się z Twoimi opiniami, które przeczytał gdzieś na forum, to już jest coś z czym wcześniej nigdy się nie spotkałem.

.. 15.04.2016 17:45
właściwie to o czym chciałem pisać doskonale ujął Pan redaktor... więc napiszę o moich odczuciach jakie nasunęły mi się oglądając dzisiaj relację z Gniezna. Co mnie najbardziej wzruszyło :to wszyscy Ci,którzy wybierają się na misję zwłaszcza do głębokiej Afryki.Nie ma tam ciepłych posadek,ani beztroskich wczasów. Jest to niesamowita empatia dla drugiego człowieka i bardzo ciężka praca niejednokrotnie w ekstremalnych warunkach z różnymi tubylcami dla których pomoc i nauki to złoty deszcz z nieba.Tylko jakoś nie widać tam przedstawicieli innych religii i wyznań?...w swoim życiu każdy człowiek szuka swojej ścieżki i może być różna,ale tak wędrując dochodzi się do konkluzji w której ..miłuj Boga i bliźniego jest najmądrzejszym tekstem dla człowieka jaki kiedykolwiek wypowiedziano we wszechświecie.

RedBlocker 15.04.2016 05:58
Dokładnie. Nazizm jest ideologią lewicową.

AK-47 14.04.2016 21:36
Można siedzieć w łagrze czy KL i być wolnym....... Wolność ma różne twarze.....

Seba 12.04.2016 18:23
Smutek, dzieciaki zacznijcie myśleć samodzielnie.... Ktoś robi Was w trąbę :) MW=ONR :(

kk 12.04.2016 19:31
Co mają powiedzieć Ci, którzy jak pelikany wyłapują wszystko z tvn i wyborczej, chodząc na manifestacje KOD-u ;)

werty 14.04.2016 09:05
dzieciaku zacznij myśleć ONR to np. Jan Bytnar Rudy

uuu 12.04.2016 17:50
Ponoć Młodzież Wszechpolska walczy z homoseksualistami wręcz ich nie cierpi. Ciekawe jak postąpią z księżmi i biskupami (ludżmi kościoła) którzy nie mają uczulenia na chłopców i mocni "kochają dzieci...

RedBlocker 15.04.2016 05:34
Wśród księży nie ma wcale wiecej ani homoseksualistów ani pedofilów niż w każdym innym zawodzie. Zresztą homoseksualizm to nic złego - by było jasne. Nie jestem gejem, nigdy nie miałem ani epizodu, ani żadnych ciagotek w tym kierunku, ale jeśli ktoś nie lubi sypiać z babkami, nie podniecają go damskie suteczki, nie twardnieje na myśl o dmaskiej łydce to właściwie co mnie to obchodzi? Dwie dorosłe osoby, jeśli lubią przez odbyt... nie moja brocha. Choć prywatnie uważam, że z celibatu, jak i zakazu kontaktów homoseksualnych w Kościele możnaby już zrezygnować, to jednak z drugiej strony, naruszanie tradycji w sytuacji, kiedy nie poradziliśmy sobie z postkomunizmem - i rolą w nim Żydów, na naruszanie tradycji teraz - to nie jest odpowiednia pora. Mniejszości etniczne za dużo mają obecnie do powiedzienia w Polsce, więc trzeba robić wszystko by wzmacniać integraność nas Polaków. Kościoł jest ważny, wiec przez następne 10 lat, musi być tak jak jest. No i cóż, jeśli się komuś nie podoba - droga wolna, nie musi uczestniczyc w naszej wspólnocie. Nie mówimy wypad z baru, ale też proszę nas nie pouczać, nie narzucać nam jak mamy żyć, co jeść, jak wychowywać dzieci. Nie wchodzimy Wam do łóżek, bo nie wchodzimy - mam nadzieje, że w koncu będziecie mieli te swoje zwiazki partnerskie, wiec proszę się odpier.... również od Nas. Mędrmkowanie, gmerkowanie nam Polakom mam nadzieje, będzie spotykało się z coraz bardziej zdecydowaną odpowiedzia. Tak jak robi Izrael wobec mniejszości wewnątrz swojego społeczeństwa. Jestemy dość jednorodnym społeczeństem, przez co mamy nadal przewagę nad krajami zachodnimi i możemy jeszcze uniknąć ich błędów. Polacy! Bez komplekstów!

15.04.2016 08:31
Masz rację, pedofile są wszędzie. Pracują wszędzie tam, gdzie mają kontakt z dziećmi, bo tego kontaktu poszukują. Są w szkołach, przedszkolach, drużynach harcerskich itd. Też uważam, że przypadki pedofilii wśród księży są nie tyle zbyt mocno nagłaśniane, co raczej akcent jest kładziony na zawód a nie czyn. Trochę tu winien sam Kosciół nie zajmując zdecydowanego stanowiska w każdym z nagłaśnianych przypadków. Nie chodzii mi jednak o to, że należy brać w obronę księży krzywdzących dzieci, ale rzecz w tym, że zestawianie pedofilii z jednym, konkretnym zawodem, wywołuje wrazenie, że w innych miejscach dzieci są bezpieczne. Tymczasem nie są.

AK-47 15.04.2016 15:30
W podobnej dyskusji przytoczyłem dane dot. skazanych za pedofilię ze wskazaniem na grupy zawodowe. Osoby duchowne skazane za to przestępstwo to był promil no może kilka. Wiesz jaka była odpowiedź? "To nie prawda bo dane uwzględniają tylko osoby skazane a nie biorą pod uwagę, że część tych przestępstw nie była zgłoszona" Rozumiesz coś z tego?

RedBlocker 12.04.2016 15:29
Dobrze to wygląda! Pilnujmy Polski, pilnujmy Tomaszowa!

Opinie

Reklama

23 marca 2026 – najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Polityka, historia, sport i gospodarka [PRZEGLĄD DNIA]

Poniedziałek, 23 marca 2026 roku, przynosi szereg istotnych wydarzeń w kraju i na świecie – od spotkań politycznych i decyzji gospodarczych po napięcia międzynarodowe i sportowe emocje. Sprawdzamy najważniejsze fakty dnia oraz przypominamy kluczowe momenty z historii.Data dodania artykułu: 23.03.2026 07:55
23 marca 2026 – najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Polityka, historia, sport i gospodarka [PRZEGLĄD DNIA]

22 marca – najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Kalendarium, polityka, historia

Najważniejsze wydarzenia 22 marca w Polsce i na świecie. Sprawdź aktualne informacje z Europy, kalendarium historyczne, rocznice oraz najnowsze wydarzenia polityczne – od referendum we Włoszech po wybory w Niemczech i Francji. To codzienny przegląd wydarzeń dla czytelników z Warszawy, Mazowsza i całej Polski.Data dodania artykułu: 22.03.2026 10:58
22 marca – najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Kalendarium, polityka, historia

Dziś w kraju i na świecie – 21 marca: polityka, wojna na Bliskim Wschodzie i ważne wydarzenia w Polsce

21 marca 2026 roku przynosi szereg kluczowych wydarzeń w Polsce i na świecie. W centrum uwagi znajdują się zjazd Polski 2050, napięcia związane z wojną Iran–Izrael, a także rozmowy USA–Ukraina dotyczące zakończenia konfliktu z Rosją. Sprawdź najważniejsze informacje dnia oraz historyczne rocznice i wydarzenia muzyczne.Data dodania artykułu: 21.03.2026 07:00
Dziś w kraju i na świecie – 21 marca: polityka, wojna na Bliskim Wschodzie i ważne wydarzenia w Polsce

Sondaż dla „Rz": Polacy nie chcą pomagać Trumpowi

Polscy żołnierze nie powinni brać udziału w konflikcie na Bliskim Wschodzie, nawet wtedy, gdyby o to poprosiły Stany Zjednoczone - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej". Jego wyniki opublikowano w piątkowym wydaniu.Data dodania artykułu: 20.03.2026 09:17
Sondaż dla „Rz": Polacy nie chcą pomagać Trumpowi

Dziś w kraju i na świecie – najważniejsze wydarzenia (piątek, 20 marca)

20 marca w Zakładach Mechanicznych Tarnów wicepremier i minister obrony Władysław Kosiniak‑Kamysz przedstawi plany rozwoju spółki i wykorzystanie środków z unijnego programu SAFE (ok. 43,7 mld euro) na inwestycje zbrojeniowe. Tego samego dnia NSA zdecyduje o transkrypcji małżeństwa jednopłciowego zawartego w Berlinie w 2018 r., orzeczenie może przesądzić o prawach par LGBT w Polsce.Data dodania artykułu: 20.03.2026 08:42
Dziś w kraju i na świecie – najważniejsze wydarzenia (piątek, 20 marca)

Św. Józef – patron Kościoła katolickiego. 19 marca uroczystość Oblubieńca Maryi

Kościół katolicki 19 marca obchodzi uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła powszechnego i Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jego kult sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa, a postać opiekuna Jezusa od wieków zajmuje wyjątkowe miejsce w liturgii, nauczaniu papieży i duchowości wiernych.Data dodania artykułu: 19.03.2026 08:27
Św. Józef – patron Kościoła katolickiego. 19 marca uroczystość Oblubieńca Maryi

Dziś w kraju i na świecie – czwartek, 19 marca

Najważniejsze wydarzenia dnia w Polsce i na świecie – od podpisania umowy o powołaniu Ośrodka Systemów Autonomicznych (OSA), przez szczyt Rady Europejskiej w Brukseli, aż po opinię TSUE w sprawie systemu losowego przydziału spraw. Sprawdź także kalendarium historyczne i muzyczne oraz wieczorne mecze Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań w Lidze Konferencji.Data dodania artykułu: 19.03.2026 07:55
Dziś w kraju i na świecie – czwartek, 19 marca

Zakaz telefonów w szkołach od 2026. MEN przyspiesza decyzję po rozmowie z Tuskiem

Od 1 września 2026 roku w szkołach podstawowych ma obowiązywać zakaz używania telefonów komórkowych. Minister edukacji Barbara Nowacka zapowiedziała przyspieszenie prac legislacyjnych po rozmowie z premierem Donaldem Tuskiem.Data dodania artykułu: 18.03.2026 12:56
Zakaz telefonów w szkołach od 2026. MEN przyspiesza decyzję po rozmowie z Tuskiem
Reklama
Repertuar kina Helios

Repertuar kina Helios

Nadchodzący tydzień, oprócz pierwszego dnia wiosny, przyniesie także kinowy repertuar pełen hitów i nowości! Na wielkich ekranach zadebiutują: ekranizacja bestsellera „Project Hail Mary” oraz animacja „Pan Ryba”. Widzowie mogą obejrzeć także liczne propozycje z innych gatunków i różnorodne seanse specjalne, w tym kolejną odsłonę „Bluey w kinie”.Jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów jest „Projekt Hail Mary” – widowiskowa produkcja science fiction oparta na bestsellerowej powieści Andy’ego Weira. Główny bohater, nauczyciel Ryland Grace, budzi się samotnie na pokładzie statku kosmicznego, nie pamiętając, kim jest ani jak się tam znalazł. Gdy powraca mu pamięć, zaczyna odkrywać swoją misję: musi rozwiązać zagadkę tajemniczej substancji powodującej wygaśnięcie słońca. To od jego działań zależy los całej planety, ale dzięki nieoczekiwanej przyjaźni być może nie będzie musiał robić tego sam… W roli głównej występuje Ryan Gosling. Premierą dla młodszych widzów (i nie tylko) będzie pełna uroku animacja „Pan Ryba”. Tytułowy bohater to zrzędliwy samotnik, który prowadzi spokojne życie na wraku statku, z dala od innych mieszkańców oceanu. Jego uporządkowaną codzienność burzy jednak pojawienie się energicznej i niezwykle ciekawskiej Isi – młodego konika morskiego, który przypadkiem trafia do jego kryjówki. Choć początkowo Pan Ryba marzy tylko o odzyskaniu spokoju, seria nieporozumień sprawia, że oboje wyruszają w pełną przygód podróż, dzięki której uczą się współpracy, zaufania i otwartości.W wybranych kinach widzowie będą mogli zobaczyć także najnowszy film animowany „Fleak. Futrzak i ja”. To opowieść o jedenastoletnim Tomku, którego życie diametralnie zmienia się po tragicznym wypadku. Chłopiec traci sprawność i zamyka się w sobie, jednak wszystko odwraca się w momencie, gdy spotyka tajemniczego Fleaka – włochatego przybysza z innego wymiaru. W nim Tomek uczy się na nowo ufać, śmiać i – dosłownie – stawać na nogi. Ale nic nie jest tak proste, jak się wydaje: jego własny cień wymyka się spod kontroli, stając się zagrożeniem dla otaczającego świata…Wśród propozycji dla widzów w każdym wieku znalazła się również animacja „Hopnięci”, która zabiera widzów w świat hopnozy – technologii umożliwiającej przenoszenie ludzkiej świadomości do zwierzętopodobnych robotów. Główna bohaterka, Malwina, dzięki temu wynalazkowi trafia do ciała bobra i odkrywa naturę z zupełnie nowej perspektywy. Jej przygoda szybko przeradza się jednak w walkę o bezpieczeństwo świata zwierząt, zagrożonego przez działalność ludzi.Innym pomysłem na rodzinny seans będzie polski tytuł „Za duży na bajki 3”. W trzeciej części Waldek musi zmierzyć się z konsekwencjami własnego błędu: jego z pozoru niewinny internetowy komentarz uruchamia falę nienawiści, która uderza w jego przyjaciółkę, Delfinę. Chłopak staje przed trudnym wyzwaniem i musi zdobyć się na odwagę, by przyznać się do winy i naprawić sytuację. Helios przygotował również seanse dla najmłodszych z popularną bajką. Seanse „Bluey w kinie: Kolekcja Zabawy z przyjaciółmi” zawitają do kin w sobotę i niedzielę, 21 i 22 marca, a będą towarzyszyć im konkursy dla dzieci.Na ekranach pojawi się także polska produkcja „Król dopalaczy”, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. To historia młodego chłopaka, który w obliczu trudnej sytuacji rodzinnej wpada na pomysł stworzenia dochodowego biznesu opartego na sprzedaży substancji psychoaktywnych na granicy prawa. Sukces przynosi mu bogactwo i wpływy, ale jednocześnie wciąga w wir niebezpiecznych wydarzeń. Z kolei miłośnicy emocjonalnych historii docenią „Reminders of Him. Cząstka Ciebie, którą znam” – ekranizację powieści Colleen Hoover. Film opowiada o Kennie – kobiecie próbującej odbudować relację z córką po wyjściu z więzienia, mimo że przeszłość wciąż rzuca cień na jej życie. Bohaterka rozpoczyna trudną drogę ku przebaczeniu i drugiej szansie.W poniedziałek, 23 marca do wybranych lokalizacji zawita cykl Kino Konesera z filmem „Ostatnia sesja w Paryżu”. To intrygująca opowieść o psychiatrce (w tej roli Jodie Foster), która próbuje rozwikłać zagadkę śmierci swojej pacjentki. Dręczona wątpliwościami Lilian rozpoczyna prywatne śledztwo, wciągając w nie byłego męża. Z kolei w czwartek, 26 marca widzowie będą mieli okazję zobaczyć na wielkim ekranie kultowy thriller „Nagi instynkt” w odrestaurowanej wersji 4K. To powrót jednego z najbardziej kontrowersyjnych i ikonicznych filmów lat 90., który do dziś fascynuje atmosferą napięcia i zmysłowości.Marcowe seanse w kinach Helios to bogactwo historii, emocji i gatunków! Szczegóły dotyczące aktualnego repertuaru można znaleźć na stronie: www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.03.2026
IV Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego

IV Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego

Już po raz czwarty zapraszamy do wzięcia udziału w zmaganiach przy szachownicy. W turnieju mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli – mieszkańcy powiatu tomaszowskiego. To wydarzenie łączy pasjonatów królewskiej gry bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z szachami, czy masz już doświadczenie turniejowe – znajdziesz tu miejsce dla siebie! Uczestnicy będą rywalizować w trzech kategoriach: Junior Młodszy, Junior Starszy oraz w kategorii Generalnej.Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia w sekretariacie. Można je wysłać również pocztą lub mailowo na adres [email protected]. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowo dopuszcza się zapisy w dniu rozgrywek (w godz. 9.00-9.15), ale tylko w przypadku wolnych miejsc. – Szachy to coś więcej niż gra. To trening dla mózgu i sposób na rozwój osobisty. Uczą strategicznego myślenia, pomagają radzić sobie ze stresem i budują pewność siebie. Dla dzieci są doskonałym wsparciem w nauce, dla młodzieży narzędziem rozwijania pasji, natomiast dla dorosłych świetną formą relaksu i intelektualnego wyzwania. Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego już po raz kolejny odbędzie się w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. Poprzednie edycje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że w tegorocznym turnieju weźmie udział jeszcze więcej uczestników. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych. Nie przegapcie okazji, aby sprawdzić swoje umiejętności szachowe oraz zdobyć nagrody – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej.Rozgrywki odbędą się 11 kwietnia 2026 r. Początek o godz. 10.00.Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu! Szczegółowe informacje, regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie placówki www.pcastm.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.04.2026

Polecane

130 km/h przy ograniczeniu do 70. 48-latek stracił prawo jazdyTradycja, kolory i wspólnota. XX Powiatowy Konkurs Palm i Pisanek w Będkowie za namiJuniorzy młodsi Lechii Tomaszów Mazowiecki w finale Mistrzostw Polski! Wielki sukces młodej siatkówkiPolicja poszukuje zaginionej 19-letniej Wiktorii KopećXIX Tomaszowskie Teatralia rozpoczęte. Nastrojowy wieczór pełen muzyki i poezjiPierwszy weekend Tomaszowskiego Jarmarku Wielkanocnego już za nami!Tłumy na Drzwiach Otwartych w II LO w Tomaszowie Mazowieckim. „Arbuzy” przyciągnęły ósmoklasistówTrasa między Wolborzem a Studziankami zablokowana, kierowcy utknęli w korkachSzpital w Tomaszowie pod presją. NFZ ma miliardową dziurę, pacjenci mogą to odczućJubileuszowy, 50. pokaz widowiskowego musicalu ,,Kalyani” już wkrótce w Teatrze Muzycznym w ŁodziZa dużo położnych, coraz mniej porodów. Problem widać także w Tomaszowie MazowieckimProjekt „Klucz do kosmosu” w SP nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim
Reklama
Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

1. Podstawowym obowiązkiem dozorcy jest dbałość o powierzone jego pieczy budynki i ich wyposażenie w urządzenia techniczne.2. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości i właściwych służb technicznych o dostrzeżonych uszkodzeniach lub wadliwym działaniu instalacji i urządzeń technicznych.3. Podejmowanie doraźnych działań w zakresie ochrony mieszkańców przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzeń lub wadliwego działania urządzeń wspólnego użytku.4. Niezwłoczne usuwanie skutków opadów śniegu i gołoledzi w okresie zimowym.5. Sprzątanie, konserwacja i właściwe utrzymywanie przydzielonych terenów zielonych w okresie letnim.6. Udział w organizowanych akcjach sanitarno-porządkowych, odśnieżania, odgruzowywania itp.7. Dbałość o należyty stan wyposażenia nieruchomości, sprzętu ppoż. oraz pojemników do gromadzenia nieczystości, zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności ich wymiany.8. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności wywozu nieczystości.9. Czuwanie nad sprawnym działaniem wszystkich punktów świetlnych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.10. Zgłaszanie do administratora faktów o samowolnym zajmowaniu lokali.11. Zawiadamianie zarządcy nieruchomości o rażących przypadkach naruszania przez mieszkańców regulaminu porządku domowego.12. Wywieszanie flag z okazji świąt i uroczystości oraz utrzymywanie ich w czystości.13. Rozklejanie ogłoszeń, dostarczanie lokatorom korespondencji dot. zmian wysokości czynszu, upomnień itp.14. Wystawianie pojemników na odpady komunalne, selektywne i biodegradowalne zgodnie z harmonogramem wywozów przedstawionych przez firmę zajmującą się wywozem odpadów; wstawianie opróżnionych pojemników w wyznaczone miejsce.15. Sprzątanie pozostałości odpadów w miejscu składowania pojemników.16. Dbałość o należyty stan sprzętu i narzędzi przeznaczonych do utrzymywania porządku i czystości posesji.17. Wykonywanie innych czynności nieobjętych niniejszym zakresem obowiązków, a wynikających z umowy o pracę, obowiązujących przepisów oraz poleceń administratora. 
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: robolTreść komentarza: Mam 75 lat , nie choruję ,nie leczę się na szczęście i gdzie są moje składki potrącane z pensji przez 50 lat?Źródło komentarza: Szpital w Tomaszowie pod presją. NFZ ma miliardową dziurę, pacjenci mogą to odczućAutor komentarza: nbrTreść komentarza: Daliśmy tlen ogórkom, a mogliśmy ich zepchnąć w strefę spadkową.Źródło komentarza: GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów 1:0. Derby III ligi rozstrzygnięte pechowym golemAutor komentarza: Obywatel TomaszowaTreść komentarza: Jak już jest współpraca to mam nadzieję że są dobre wieści i w końcu po roku wróci połączenie autobusowe Tomaszów Łódź bo jeśli chodzi o ten temat to chyba jedna z większych porażek obecnego rządu odcięcie Tomaszowa Mazowieckiego od Łodzi!!!Źródło komentarza: Wraca współpraca w powiecie tomaszowskim. Konwent Gmin znów jednoczy samorządyAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Materiał powyżej, to jest totalny, lokalny, medialny bełkot, który w ogóle nie będzie zrozumiały dla normalnego, myślącego i prawdziwego rolnika. Zacznijmy od skomentowania zdjęcia powyżej. Na tym zdjęciu nie widać jakichkolwiek, prawdziwych rolników. Tam widać zasyfiałych i zapyziałych, lokalnych cwaniaczków, którzy notorycznie udają, że są rolnikami. Te cwaniaczki mają tyle wspólnego z rolnictwem, co ja np. z Chinami. To są ludzie, którzy żerują na różnych organizacjach, związanych z rolnictwem i z rolnikami. To cwaniactwo, udające rolników, dyskutowało między sobą o szkoleniu KSeF dla rolników, o dopłatach obszarowych dla rolników 2026, o ekoschematach dla rolników 2026, o rejestrze zabiegów agrotechnicznych dla rolników. Należałoby tylko powiedzieć do tych cwaniaczków z tego spotkania: idźcie o powiedzcie te swoje mądrości rolnikom w świetlicach na ich wsiach, to was, ku#wa, na widłach wyniosą - baranie łby.Źródło komentarza: Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: małolatTreść komentarza: To chyba były towarzysz,kandydat na rezydentaŹródło komentarza: 150 nowych mieszkań w Tomaszowie! To dopiero początek – w planach aż 540 lokaliAutor komentarza: Trudno to dobrze ocenić. Naprawdę :(Treść komentarza: Czy ja dobrze widzę? Ona ma nerkę na pasku? Tak się ubrała na konferencję? Trzonek jako lokalny menedżer rządowego programu mieszkaniowego jest jak Forczmanowicz od projektowania kostki przed garażem. Dramat :(Źródło komentarza: 150 nowych mieszkań w Tomaszowie! To dopiero początek – w planach aż 540 lokali
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama