Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 14:50
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Z okolicy

W dwóch odsłonach
W dwóch odsłonach

W dniu dzisiejszym w Lubochni odbyła się nie jedna ale aż dwie sesje Rady Gminy. Obie dotyczyły głównie przejęcia władzy przez nowo wybranych samorządowców. Odpowiednio na I sesji odbyło się ślubowanie radnych i wybór prezydium nowej Rady Gminy, podczas drugiej odebrano ślubowanie od nowego wójta Tadeusza Józwika. Sprawą która jednak zabrała lwią czasu była nieprzewidziana w porządku obrad, a nieuporządkowana od lat kwestia przejęcia terenów po byłym GS-ie w Lubochni.

02.12.2010 23:38    6
Kandydaci przepytani
Kandydaci przepytani

W niedzielę siódmego listopada w OSP w Inowłodzu odbyło się spotkanie z kandydatami na stanowisko wójta gminy Inowłódz. W ciągu kilku godzin padło wiele obietnic i deklaracji, jednak najwięcej i tak było pytań, często pozostawianych bez odpowiedzi.

12.11.2010 16:29    3
To nie polityka
To nie polityka

W związku ze zbliżającymi się wyborami na stanowisko wójta Gminy Inowłódz prezentujemy rozmowę przeprowadzoną z jednym z kandydatów, Panem Zenonem Chojnackim.

04.11.2010 21:04    6
Galeria w Simcinowie
Galeria w Simcinowie

W minioną sobotę miało miejsce kolejne otwarcie Galerii Artystycznej państwa Anny i Jarosława Luterackich w Inowłodzu. Już po raz kolejny artyści umożliwili nam podziwianie swoich prac.

06.07.2010 19:56    1
Na 105 lat
Na 105 lat

Franciszek Pardej mieszkający w Poświętnym (gm. Inowłódz) 25 kwietnia 2010 r. obchodził 105 rocznicę urodzin. Z tej okazji, w intencji Szacownego Jubilata, odbyła się w parafialnym kościele Msza Święta, w której uczestniczyła najbliższa rodzina.

26.04.2010 20:36    4
Inowłódz rozpoczął już tegoroczne inwestycje
Inowłódz rozpoczął już tegoroczne inwestycje

Jak informuje Wójt Gminy Inowłódz, pod koniec marca podpisano umowę z wykonawcą inwestycji pn. „Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Inowłodzu - zagospodarowanie centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowego na terenach (OSiR) - budowa linii oświetleniowej". Niezwłocznie przekazano także plac budowy. W chwili obecnej trwają już prace budowlane.

08.04.2010 20:42    3
Kryzysu u nas nie ma
Kryzysu u nas nie ma

Dzisiaj odbyła się konferencja, której organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie. Jej celem było podsumowanie badania „Diagnoza dostosowania popytu i podaży na tomaszowskim rynku pracy oraz prognoza tego zjawiska” przeprowadzonego przez Instytut MillwardBrown. Badanie było częścią projektu „NAWIGATOR 2” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. I co się okazuje? Kryzysu praktycznie u nas nie ma, 30% bezrobotnych w powiecie skończyło jedynie gimnazjum lub podstawówkę i mimo tego aspirują bardzo wysoko u potencjalnych pracodawców a współpraca między PUP – em, szkołami i przedsiębiorcami w zakresie walki z bezrobociem jest zwyczajnie mierna.

09.12.2009 23:00    36
Tak! POlskiej wsi
Tak! POlskiej wsi

To hasło nowego cyklu spotkań z posłami organizowanego przez Platformę Obywatelską w całej Polsce. Pierwsze z nich odbyło się w sobotę w Bratoszewicach. Spotkania mają na celu podsumować dwa lata rządów Donalda Tuska. W Bratoszewicach sporo było na temat dróg i oczywiście rolnictwa. – Już wkrótce spotkamy się na terenie naszego powiatu, by wspólnie dokonać takiego podsumowania – zapowiada Grzegorz Haraśny, szef PO w powiecie.

16.11.2009 11:24    7
Pierwsze getto powstało w Piotrkowie
Pierwsze getto powstało w Piotrkowie

Takimi słowami rozpoczęły się wczoraj obchody 70 rocznicy utworzenia w Piotrkowie Trybunalskim pierwszego w kraju żydowskiego getta. Naziści powołali je do życia 5 października 1939 r., by trzy lata później zabić więzionych w nim ludzi w obozach zagłady oraz w lesie rakowskim, tuż obok Piotrkowa. To w tym miejscu między innymi spotkali się wczoraj ludzie, którzy postanowili oddać hołd zgładzonym. Były wśród nich dzieci z piotrkowskich szkół, politycy a także spora grupa polskich Żydów.

27.10.2009 11:31    5
Dolina pilicy w telewizji
Dolina pilicy w telewizji

W najbliższy czwartek w TVP Łódź zostanie pokazany premierowy program „A może by tak…” z nowego telewizyjnego cyklu autorstwa dziennikarki Magdaleny Michalak. Tematem pierwszego odcinka będzie Stowarzyszenie „Dolina pilicy” działające na terenie Powiatu Tomaszowskiego. Ekipę TVP po urokliwych okolicach Tomaszowa oprowadzał prezes stowarzyszenia Bronisław Helman.

23.10.2009 12:48    7
Blues dla Witka
Blues dla Witka

24 października w Miejskim Domu Kultury w Opocznie w ramach akcji charytatywnej zorganizowanej przez Społeczny Komitet Organizacyjny odbędzie się uroczysty koncert bluesowy pod nazwa „Blues dla Witka”. Patronat nad koncertem objął Burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski. Cały dochód z akcji charytatywnej oraz z koncertu, zostanie przekazany na leczenie ciężko chorego artysty bluesowego Witolda Dacza. W koncercie wezmą udział gwiazdy bluesa i rocka sceny polskiej.

22.10.2009 13:06
Żubr przed 16-tą
Żubr przed 16-tą

Podobno Tomaszów turystyką stoi. Przynajmniej tak się wydaje, gdy słucha się różnych miejscowych polityków, brylujących w prasie, radio i telewizji. Są nawet tacy (pominę ich nazwiska), którzy z tego tematu uczynili główny temat własnych wypowiedzi. Faktycznie atrakcji różnych u nas mnogo. Kiedyś nawet na waszym portalu były w galerii przedstawione foldery reklamujące atrakcje Tomaszowa i okolic. Cóż z tego, kiedy w szczycie sezonu turystycznego niektóre z nich można oglądać jedynie do 16, tak jak to jest w przypadku zagrody żubrów.

30.07.2009 22:36    4
A może byśmy tak... do Inowłodza
A może byśmy tak... do Inowłodza

Wszyscy Ci, którzy zmuszeni są spędzać wakacje w mieście, weekendowy odpoczynek mogli urozmaicić sobie wpadając na dwa dni do Inowłodza. Po raz kolejny już gmina obchodziła swoje święto. Przygotowano program, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

26.07.2009 22:54    4
Jagiełło pod Tomaszowem
Jagiełło pod Tomaszowem

Już za rok 600 rocznica największej bitwy średniowiecznej Europy. Będzie obchodzona z fajerwerkami i odpowiednim blaskiem, czy jak co roku skończy się na rekonstrukcji walk rycerstwa polskiego z Zakonem Najświętszej Marii Panny? Czy uda się zorganizować przemarsz wojsk Władysława Jagiełły i czy król zatrzyma się na odpoczynek w okolicach Lubochni? O rocznicowych planach i pomysłach rozmawialiśmy z Jackiem Kowalewskim, członkiem Zarządu Powiatu tomaszowskiego.

21.07.2009 00:20    5
XIV Festiwal w krajobrazie - odsłona druga
XIV Festiwal w krajobrazie - odsłona druga

Drugi dzień inowłodzkiego Festiwalu w krajobrazie rozpoczęła poplenerowa wystawa fotografii zatytułowana „Twarze Inowłodza”. Na serii zdjęć wykonanych przez kilku fotografików zobaczyć można było mieszkańców i władze gminy.

20.07.2009 22:43    1
Wędrowiec w Krajobrazie
Wędrowiec w Krajobrazie

Pierwszy dzień Festiwalu w Krajobrazie zakończył kameralny koncert, grającej ilustracyjną i kontemplacyjną muzykę grupy Pathman. Jednym z jej liderów jest animator i główny reżyser całej imprezy, człowiek orkiestra - Marek Leszczyński.

18.07.2009 15:35    1
Lubocheńskie rocznice
Lubocheńskie rocznice

Każda miejscowość ma swoją historię, jedna krótszą inna dłuższą. Często nawet mieszkańcy jej nie znają, ale na szczęście kolejne okrągłe rocznice nie dają o niej zapomnieć.

26.06.2009 09:21    1
Jedynie Kamyk
Jedynie Kamyk

2,5 roku zajęło Andrzejowi Popłońskiemu, wójtowi Lubochni zbudowanie większościowej koalicji w Radzie Gminy. Czy okaże się ona stabilna i przetrwa do kolejnych wyborów samorządowych? Czas pokaże...

05.05.2009 12:05    4
Dzienniki na śmieci
Dzienniki na śmieci

W gimnazjum w Rokicinach skradziono kilka dzienników lekcyjnych a następnie je zniszczono.

24.10.2007 12:18    7
Dni Wolborza 26-27.05.2007 r.
Dni Wolborza 26-27.05.2007 r.

Przedstawiamy program nadchodzących Dni Wolborza.

22.05.2007 12:39    8
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: Babcia JadziaTreść komentarza: Ulubiony znak samorządowców to B5 zakaz wiazdu samochodów ciężarowych. Koszt takiego znaku razem ze słupiem pod znak i stertą papierów oraz ekipa która ten znak postawi to lekko 2tyś złotych. Takich znaków w wielu miastach jest nastawiane bez opamiętania. Pieniądze przeznaczyć na lepsze drogi i mosty. Niestety myślenie w kategoriach czubka własnego nosa może się skończyć tym że w pobliskim sklepie zabraknie ulubionych bułeczek lub na stacji paliw zabraknie paliwa. Prawda jest taka że drogi i transport to krwioobieg gospodarki. Bez tego pozostanie nam tylko chrust i furmanki. Jak ci tiry przeszkadzają to wyprowadź się na zadupie tam gdzie jest tabliczka Koniec Świata i zobaczymy wtedy jak będziesz żyć bez tirów.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 14:01Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejca
Poduszka ortopedyczna PODRÓŻNA, „EXCLUSIVE TRAVEL” - MTP-2828 Specjalna poduszka ortopedyczna o kształcie idealnym dla podparcia kręgosłupa szyjnego, pianka z pamięcią kształtu ciała wraz z praktycznym pokrowcem zapinanym na suwak. Zapewnia optymalne ułożenie kregów szyjnych oraz ich stabilizację podczas podróży Wykonana z innowacyjnej termoformującej pianki z „pamięcią” kształtu. Stosowana w przypadku: ♦ stanów przeciążeniowych odcinka szyjnego kręgosłupa ♦ niestabilności kręgów szyjnych ♦ chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa ♦ cdługiej podróży samochodem, pociągiem lub samolotem Właściwości: ♦ Dzięki ergonomicznemu wyprofilowaniu gwarantuje prawidłowe podparcie głowy i szyi w czasie podróży ♦ Pomaga złagodzić ból głowy, kręgosłupa szyjnego oraz ramion poprzez zmniejszenie punktów nacisku ♦ Idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała ♦ Innowacyjna pianka zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, alergenów oraz chłonięciu drobinek kurzu Dane techniczne: Wymiar: ................. 28x28x7cm Pokrowiec: .............. zapinany na suwak Pokrowice materiał: ..... Velur Kolor pokrowca .......... Granatowy Pianka: ................. termo-formująca z pamięcią kształtu, hipoalergiczna Opakowanie: ............. Kartonowe Karton zbiorczy ......... 10 szt. Poduszka ortopedyczna profilowana „EXCLUSIVE TEAVEL” jest zgłoszona do Urzędu Rejestracji Wyrobów Medycznych jako wyrób medyczny kl. I, zgodnie z wymaganiami Ustawy o Wyrobach Medycznych z dn. 20.05.2010 i Dyrektywy Medycznej 93/42/EEC. Wytwórca wyrobu medycznego ARmedical S.C. wystawił stosowną Deklarację Zgodności CE. Zapraszamy Do Twojego Sklepu Medycznego na ulicę Słowackiego 4. telefon 570 019 100Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 20.05.2016Poduszka ortopedyczna PODRÓŻNA, „EXCLUSIVE TRAVEL” - MTP-2828
Reklama
a