Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 23:57
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Artykuły

Alergolog: marzec oznacza objawy alergiczne u 30 proc. Polaków

Alergolog: marzec oznacza objawy alergiczne u 30 proc. Polaków

Aż 30 proc. mieszkańców Polski zareaguje w marcu objawami alergii na pyłki m.in. brzozy, olchy i leszczyny - wynika z rozmowy PAP z alergologiem dr. Piotrem Dąbrowieckim. Alergików wspomaga Instytut Ochrony Środowiska PIB, który przygotowuje czterodniowe prognozy pylenia roślin. 14.03.2025 14:04
Przedsiębiorcy: pracownicy pytają o możliwość udziału w szkoleniach wojskowych

Przedsiębiorcy: pracownicy pytają o możliwość udziału w szkoleniach wojskowych

Mieliśmy dużo sygnałów od firm, że ich pracownicy pytają o możliwość wzięcia udziału w szkoleniu wojskowym; czekamy na szczegóły tego projektu - powiedział PAP Tomasz Zakrzewski z Pracodawców RP. Podkreślił, że w obecnych czasach szkolenie wojskowe obywateli jest koniecznością. 14.03.2025 14:01
Twój wymarzony urlop w Domkach "Janosikowa Polana" w Jaworkach

Twój wymarzony urlop w Domkach "Janosikowa Polana" w Jaworkach

Szukasz idealnego miejsca na wypoczynek w Pieninach? Domki do Wynajęcia "Janosikowa Polana" w Jaworkach koło Szczawnicy to propozycja, która łączy w sobie uroki górskiej przyrody z wygodą i nowoczesnością. 14.03.2025 13:59
Biolog: w Polsce występuje blisko 3200 gatunków motyli, z czego ponad 160 to motyle dzienne

Biolog: w Polsce występuje blisko 3200 gatunków motyli, z czego ponad 160 to motyle dzienne

W piątek, 14 marca przypada Dzień Motyla. W Polsce – jak poinformował dr Jacek Wendzonka z Wydziału Biologii UAM w Poznaniu - występuje blisko 3200 gatunków motyli, z czego ponad 160 to motyle dzienne, czyli te najbardziej znane i podziwiane. 14.03.2025 13:58
Zapowiedź kolejnego meczu tomaszowskiej Lechii. Tym razem jedziemy do Nowego Dworu

Zapowiedź kolejnego meczu tomaszowskiej Lechii. Tym razem jedziemy do Nowego Dworu

Trzeci kurs jaki obierają lechiści w rundzie wiosennej to Nowy Dwór Mazowiecki. Zielono-czerwoni w ramach 21. kolejki Betclic I grupy III ligi zmierzą się z miejscowym Świtem. Mecze z tą ekipą zawsze były wyrównane i elektryzowały kibiców. Podopieczni trenera Bartosza Grzelaka będą walczyć, aby przywieźć z trudnego terenu cenne punkty. 14.03.2025 13:48
O profilaktyce w PCAS

O profilaktyce w PCAS

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej wraz z Tomaszowskim Centrum Zdrowia rozpoczyna cykl spotkań profilaktycznych. Pierwsze z nich odbędzie się już 18 marca, we wtorek, w sali widowiskowej placówki. Jego tematem przewodnim będzie profilaktyka przeciwudarowa. W ramach wydarzenia odbędzie się spotkanie z neurologiem, który w krótkim wykładzie opowie o czynnikach ryzyka, jak i o profilaktyce pierwotnej i wtórnej udarów mózgu, natomiast w części interaktywnej spotkania będzie możliwość zadawania pytań lekarzowi. Zaplanowano też krótką część artystyczną, a dla każdego uczestnika spotkania drobny upominek. Serdecznie zapraszamy. Początek spotkania o godz. 11.00. Wstęp wolny. 14.03.2025 10:57    1
Lechia w fotelu wicelidera!

Lechia w fotelu wicelidera!

We wczorajszym meczu 27. kolejki PLS 1.Ligi zielono-czerwoni pokonali 3:0 (27:25, 25:22, 25:16) KKS Mickiewicz Kluczbork i awansowali na drugie miejsce w tabeli. 14.03.2025 10:26
Berberysy Kolumnowe - Najlepsze Odmiany i Porady Uprawowe

Berberysy Kolumnowe - Najlepsze Odmiany i Porady Uprawowe

Berberysy kolumnowe to krzewy ogrodowe o kolumnowym kształcie. Poznaj ich najpopularniejsze odmiany, metody sadzenia i pielęgnacji oraz zastosowanie w ogrodzie. 14.03.2025 09:57
Rozmawiali o prawach kobiet

Rozmawiali o prawach kobiet

11 i 12 marca w Domach Dziennego Pobytu przy ul. Św. Antoniego 55 i Piłsudskiego 34 pracownicy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przedstawili prelekcję na temat historii walk kobiet o prawa wyborcze i równe traktowanie w dziedzinach życia politycznego i społecznego. Wykład odbył się z okazji obchodów 8 marca, który jest przede wszystkim dniem podkreślenia praw kobiet i zwrócenia uwagi na kwestie takie jak równość płci. 13.03.2025 19:13    5
Seminarium tematyczne „Efektywność narzędzia do zarządzania ściekami w JST” w Magistracie

Seminarium tematyczne „Efektywność narzędzia do zarządzania ściekami w JST” w Magistracie

W ramach projektu LIFE Pilica „Wdrażanie Planu gospodarowania wodami w dorzeczu Wisły na przykładzie zlewni Pilicy”, 12 marca 2025 roku odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Organizatorem wydarzenia były: Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk, Miasto Tomaszów Mazowiecki oraz firma Ścieki Polskie Sp. z o.o. W trakcie spotkania omówiono wiele ważnych problemów związanych z gospodarką ściekową w gminach. 13.03.2025 18:52    2
Mariusz Węgrzynowski prawdziwym europejczykiem
Czy to był konieczny wydatek - pytają pracownicy Starostwa

Mariusz Węgrzynowski prawdziwym europejczykiem

W dniach 3-4 marca w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbył się X Europejski Kongres Samorządów. Przez 2 dni dyskutowano o zdrowiu, cyberbezpieczeństwie, makroekonomii, sytuacji geopolitycznej oraz wyzwaniach XXI wieku. X edycja EKS przyciągnęła dużą liczbę przedstawicieli administracji centralnej, samorządu i liderów biznesu. W tym roku gośćmi byli Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i Minister Obrony Narodowej, Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister Cyfryzacji, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Marcin Kulaska Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także inni przedstawicieli rządu w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu. W kongresie uczestniczyło także wielu polityków i parlamentarzystów w tym m.in.: Krzysztof Bosak – Wicemarszałek Sejmu RP, Krzysztof Kwiatkowski, senator, Mateusz Morawiecki, poseł i wiceprzewodniczący partii Prawo i Sprawiedliwość. Do ciekawey wydarzeń należy zaliczyć spotkania z Magdaleną Biejat, wicemarszałkinią Senatu i kandydatką Nowej Lewicy na urząd prezydenta oraz Karolem Nawrockim kandydatem obywatelskim na urząd prezydenta. Do Mikołajek wyruszyła także liczna reprezentacja Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, ze Starostą Mariuszem Węgrzynowskim na czele. Jakie będą efekty tego wyjazdu? nie spodziewajmy się cudów 13.03.2025 17:00    11    3
Łódź/ W Orientarium przyszły na świat żółwie matamata

Łódź/ W Orientarium przyszły na świat żółwie matamata

W Orientarium Zoo Łódź przyszły na świat żółwie matamata. Występujące w Ameryce Południowej gady są gatunkiem zagrożonym. Dla łódzkiego ogrodu zoologicznego to sukces hodowlany, bo są to pierwsze narodziny żółwi matamata w Polsce. 13.03.2025 16:05
Nadrzeczna najlepsza w Powiecie Tomaszowskim

Nadrzeczna najlepsza w Powiecie Tomaszowskim

Siatkarze z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 przy ulicy Nadrzecznej, po raz kolejny udowodnili swoją wartość na siatkarskich boiskach w rywalizacji szkół ponadpodstawowych. 13.03.2025 11:27    4
Najlepsze w Polsce. Złoto dla łódzkiego

Najlepsze w Polsce. Złoto dla łódzkiego

Reprezentacja Łódzkiego okazała się najlepsza w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dziewcząt za sezon 2024/2025. W finale podopieczne Patryka Dembowskiego pokonały Wielkopolskie 77:56. Trzecie miejsce, tak jak przed rokiem, dla Pomorskiego. MVP turnieju finałowego została Wiktoria Danych - 32,2 punktu, 8 zbiórki i 3,2 przechwytu na mecz. 13.03.2025 10:47    1
Senat nie wprowadził poprawek do ustawy o czasowym ograniczeniu prawa do azylu

Senat nie wprowadził poprawek do ustawy o czasowym ograniczeniu prawa do azylu

W czwartek Senat nie wprowadził poprawek do nowelizacji ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP. Ustawa zakłada możliwość czasowego, terytorialnego ograniczenia prawa do azylu. 13.03.2025 10:43    1
Tatuaże mogą sprzyjać nowotworom

Tatuaże mogą sprzyjać nowotworom

Tatuaże mogą być powiązane ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka skóry i chłoniaka – informuje pismo "BMC Public Health". 13.03.2025 10:35
Dzień Drzwi Otwartych Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Maz.

Dzień Drzwi Otwartych Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Maz.

Filia UŁ zorganizowała 12 marca Dzień Drzwi Otwartych. Na uczelnię licznie (ok. 250 osób) przybyli uczniowie z ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 3, ZSP nr 8, 2 LO, prywatnego Liceum Thomas oraz z Zespołu Szkół Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Młodzież wraz z opiekunami wysłuchała ciekawych wykładów z zakresu Turystki, Zarządzania, Logistyki, Rachunkowości i Leśnictwa. Dodatkowo zapoznała się z kierunkami studiów, zwiedziła uczelnię poznając pracownie dydaktyczne, bibliotekę i dziekanat. Studenci w rozmowach nakreślili wyjątkową atmosferę studiowania a Pan Sławomir Klimowicz zapoznał gości z wystawą militariów z okresu II wojny światowej. Głównymi koordynatorami Dnia Drzwi Otwartych Filii byli dr Rafał Rouba i dr inż. Krystian Wiśniewski. 13.03.2025 10:06
Dr Wiesław Chudzik konsultantem wojewódzkim do spraw medycyny sportowej

Dr Wiesław Chudzik konsultantem wojewódzkim do spraw medycyny sportowej

Doświadczony lekarz sportowy dr Wiesław Chudzik, wieloletni działacz klubów rugby, zapasów i siatkówki, został łódzkim konsultantem wojewódzkim do spraw medycyny sportowej. Powołanie na to stanowisko otrzymał w środę (12.03) z rąk wojewody łódzkiego Doroty Ryl. 12.03.2025 20:56    3    4
Ukradł auto i rozbił je na drzewie
Był pijany

Ukradł auto i rozbił je na drzewie

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czerniewicach, dzięki właściwej postawie świadka, zatrzymali 30-letniego tomaszowianina, który ukradł osobowe audi a następnie uderzył nim w drzewo. Został zatrzymany. Badanie wykazało, że miał w organizmie 2 promile alkoholu i jechał bez wymaganych uprawnień. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. 12.03.2025 20:29
Doktor Aneta Czupryniak wśród najlepszych

Doktor Aneta Czupryniak wśród najlepszych

Komisja Młodych Lekarzy uhonorowała tytułem 𝙉𝙖𝙟𝙡𝙚𝙥𝙨𝙯𝙚𝙜𝙤 𝙉𝙖𝙪𝙘𝙯𝙮𝙘𝙞𝙚𝙡𝙖, 𝟮𝟱 swoich starszych kolegów z całego województwa. Wśród osób docenionych znalazła się także doktor Aneta Czupryniak, koordynator oddziału dziecięcego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Mamy powód do satysfakcji. Tytuł przyznano na podstawie ponad 300 ankiet wypełnionych przez lekarzy stażystów 12.03.2025 20:15    1    3
Reklama
Reklama
Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Przytulne mieszkanie na Smugowej. 46,5 m², balkon, piwnica i możliwość zakupu miejsca w garażu

Cena: 385000 PLN Na sprzedaż jasne, funkcjonalne mieszkanie w Tomaszowie Mazowieckim, położone przy spokojnej ulicy Smugowej. Lokal znajduje się na trzecim piętrze trzypiętrowego bloku z 2011 roku. To propozycja dla osób, które szukają ciszy, wygody i dobrej komunikacji z miastem, ale nie chcą rezygnować z bliskości sklepów, szkół, przedszkola czy terenów spacerowych.Mieszkanie ma 46,50 m² powierzchni i składa się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Do lokalu przynależy duża komórka w piwnicy o powierzchni 11,99 m², co jest dużym atutem dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W mieszkaniu znajduje się także balkon, a sam lokal jest dwustronny, dzięki czemu wnętrze jest dobrze doświetlone.Układ pomieszczeń jest praktyczny i wygodny. Pokoje mają powierzchnię 20,98 m² oraz 10,72 m², kuchnia 6,43 m², łazienka 3,90 m², a przedpokój 4,45 m². Na podłogach w pokojach położono deskę barlinecką, natomiast w kuchni, łazience i przedpokoju gres. W korytarzu i łazience zastosowano ogrzewanie podłogowe. Lokal jest w stanie do wprowadzenia i może zostać sprzedany jako w pełni umeblowany oraz wyposażony.Budynek znajduje się na zamkniętym i monitorowanym osiedlu, zaprojektowanym w sposób estetyczny i przyjazny mieszkańcom. Klatka schodowa jest czysta i dobrze utrzymana. Ogrzewanie pochodzi z sieci miejskiej, okna są PCV, a instalacje określono jako dobre. Czynsz administracyjny wynosi około 728 zł i obejmuje m.in. centralne ogrzewanie, śmieci, fundusz remontowy oraz zaliczki na ciepłą i zimną wodę. Opłaty według liczników dotyczą prądu i wody.Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym za 35 000 zł. To szczególnie ważne w przypadku osób, które cenią wygodę i bezpieczeństwo codziennego parkowania.Lokalizacja przy ul. Smugowej łączy spokój osiedla mieszkaniowego z dostępem do miejskiej infrastruktury. W pobliżu znajdują się markety, szkoły podstawowe, przedszkole, szpital, tereny zielone oraz trasy piesze i rowerowe. To miejsce dobre zarówno dla singla, pary, rodziny z dzieckiem, jak i inwestora szukającego mieszkania pod wynajem długoterminowy.Cena mieszkania wynosi 385 000 zł, czyli 8 279,57 zł/m². Oferta dostępna jest na wyłączność w biurze Nieruchomości Kawaciuk. (nieruchomosci-kawaciuk.pl)
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama