Tomaszowskie Centrum Zdrowia pozyskało dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, które zostanie przeznaczone na rozwój kompetencji pracowników szpitala. Środki przyznano za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy.
Konkurs na nowego prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia pozostaje wciąż nierozstrzygnięty. Mimo pięciu chętnych na to stanowisko żadna z tych osób nie zyskała aprobaty Rady Nadzorczej. Szczegółów tej decyzji oczywiście nie znamy. To, co ważne w tej sprawie, to fakt, że Konrad Borowski złożył rezygnację i swojej decyzji nie zmienia.
To pismo nie brzmi jak urzędowa korespondencja. Bardziej przypomina alarm wysłany z tonącego statku. Lekarze, pielęgniarki i pracownicy II Oddziału Chorób Płuc w Tuszynie biją na alarm: pod hasłem „konsolidacji” może dojść do faktycznej likwidacji jednego z najważniejszych pulmonologicznych ośrodków w regionie.
Wszystko wskazuje na to, że pododdział Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w naszym szpitalu przestaje istnieć. Prowadzący go lekarze złożyli wypowiedzenia a znalezienie innych specjalistów jest właściwie niemożliwe. Usługa ta była jedną z tych, które w ostatnich latach poszerzyły ofertę szpitala.
Wczoraj do łódzkiego szpitala im. Matki Polki trafił 9-mesięczny niemowlak ze śladami pobicia. Przywieziono go z Tomaszowa z ulicy Niemcewicza. Policja nie udziela informacji na temat zdarzenia odsyłając do rzecznika Prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim. Policjanci proszą jedynie o zdementowanie pogłosek na temat śmierci dziecka. Magdalena Czołnowska-Musioł Prokurator Prokuratury Okręgowej, pełniąca obwiązki rzecznika prasowego również informacji w tej chwili nie udziela. Przyjęcie dziecka na oddział kliniki chirurgii łódzkiego szpitala potwierdza rzecznik placówki, Adam Czerwiński - Dziecko do szpitala przywiozła wczoraj mama. Nosi ślad posiniaczenia na ciele. W szpitalu przebywa na obserwacji. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi w rozmowie telefonicznej z portalem.
Dzisiejszy felieton miał dotyczyć zupełnie innego tematu. Tymczasem na DGP ukazał się artykuł, którego autor sugeruje, że w najbliższym czasie dojdzie poważnych zmian w systemie ochrony zdrowia. Najkrócej to ujmując, Prawo i Sprawiedliwość, zamierza przejąć szpitale powiatowe i pozbawić władztwa nad nimi samorządy. Kolejny pomysł na centralne zarządzanie przez partyjnych fachowców od… wszystkiego.
Jeśli dokładnie obejrzeliście wczorajszą konferencję prasową dotyczącą finansowania walki epidemią, to być może wychwyliście informację o kolejnych kwotach, jakie Powiat Tomaszowski przeznaczy na zakup sprzętu medycznego.
Rady Nadzorcze publicznych, a więc samorządowych i państwowych spółek to miejsca, gdzie lubią trafić politycy. Są miejsce dodatkowego zarobku, sięgającego często kilku tysięcy złotych miesięcznie. Wynagrodzenie trafia na konta członków niezależnie od ilości spotkań i posiedzeń, w których uczestniczą. Może się zdarzyć, że nastąpi to raz w miesiącu, a może się zdarzyć raz w kwartale. Mimo jakiejś nie do końca określonej przepisami odpowiedzialności, faktyczne konsekwencje złego sprawowania nadzoru są właściwe żadne. Do tego Rady Nadzorcze często są jedynie ślepym narzędziem w rękach zarządu danej spółki lub reprezentowanego podmiotu właścicielskiego. Co gorsza zdecydowana większość członków, mimo zdanych egzaminów, nie ma najczęściej pojęcia o podstawowej działalności spółki, którą mają nadzorować. Dobrym przykładem jest Tomaszowskie Centrum Zdrowia, które ubiegły rok zamyka stratą finansową, a obecna perspektywa nie napawa optymizmem.
Telewizja Amazing przygotowała cykl programów podsumowujących mijającą kadencję samorządową. O problemach, jakimi zajmowała się Komisja Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych Rady Powiatu Tomaszowskiego rozmawiano z przewodniczącym Mariuszem Strzępkiem. Jest w niej mowa także o tym, czego nie udało się zrealizować oraz o planachi pomysłach na przyszłość.