Na stronie Tomaszowskiego Centrum Zdrowia pojawiła się informacja o konkursie na stanowisko prezesa spółki. To wiadomość ważna nie tylko dla pracowników szpitala, ale dla wszystkich mieszkańców powiatu tomaszowskiego, bo TCZ nie jest zwykłą firmą. To instytucja, od której zależy bezpieczeństwo zdrowotne tysięcy ludzi.
Tomaszów Mazowiecki wchodzi w decydującą fazę jednej z najważniejszych inwestycji w lokalny system ochrony zdrowia. Budowa Zakładu Opieki Długoterminowej „Bezpieczna Przystań” przy Tomaszowskim Centrum Zdrowia osiągnęła etap, który pozwala realnie ocenić tempo i jakość realizowanych prac.
NFZ na 2026 r. przewiduje 217,4 mld zł przychodów, lecz prognozowany deficyt sięga 23 mld zł; przez to szpital w Tomaszowie Mazowieckim może ograniczyć przyjęcia do zakontraktowanych limitów. Planowane cięcia w AOS i zmiany rozliczeń grożą wydłużeniem kolejek i utrudnionym dostępem do diagnostyki.
Przyszli rodzice z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic będą mieli okazję zajrzeć tam, gdzie zaczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziny. W poniedziałek, 16 marca o godzinie 18:30 na Bloku Porodowym Tomaszowskiego Centrum Zdrowia odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Szkoły Rodzenia.
Sześć samochodów osobowych znajduje się obecnie w posiadaniu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia – wynika z odpowiedzi udzielonej w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej, skierowanej do poprzedniego prezesa spółki, Marka Utrackiego, który przez wiele tygodni unikał odpowiedzi na nasze pytania. Jeszcze 1 stycznia 2025 roku spółka dysponowała czterema autami. W ciągu roku flota została więc rozbudowana.
W Tomaszowskim Centrum Zdrowia (TCZ) wraca temat rozliczeń kosztów podróży służbowych prezesa spółki. Z udostępnionych zestawień wynika, że ówczesny prezes Marek Utracki rozliczał przejazdy prywatnym samochodem na trasie Marki – Tomaszów Mazowiecki – Marki, a stawka zwrotu wynosiła 1,15 zł za kilometr. W okresie styczeń–listopad 2025 r. łączna wartość wypłat z tego tytułu wyniosła 37 610,75 zł.
Poradnia Anestezjologiczna w Tomaszowskim Centrum Zdrowia prowadzi kwalifikację pacjentów oczekujących na planowe zabiegi operacyjne wykonywane w oddziałach zabiegowych szpitala. To ważny etap przygotowań do hospitalizacji – konsultacja ma zwiększyć bezpieczeństwo pacjenta i pomóc w możliwie najlepszym zaplanowaniu znieczulenia.
Dyskusję na ostatniej sesji Rady Powiatu zdominowała tematyka szpitala. Okazuje się, że milczący do blisko dwóch lat radni PiS mają obecnie najwięcej do powiedzenia. Podobnie było w innych punktach obrad. Dotąd zgadzali się na marnotrawienie publicznych pieniędzy. Po dwóch tygodniach zarządzania przez nowy zarząd powiatu zgłaszają wątpliwości i domagają się realnych efektów. Jest to tym bardziej zaskakujące, że te "efekty" mają obejmować sprawy od lat zaniedbane przez Mariusza Węgrzynowskiego. Temat sprawozdania z działalności szpitala za poprzedni rok pojawił się w programie sesji niespodziewanie i był zaskoczeniem dla niemal wszystkich radnych. Mówiono głownie o liczbach a te nie pozostawiają złudzeń. 12 miesięcy rządów Mariusza Węgrzynowskiego oraz Marka Utrackiego w szpitalu, to niezwykłą w swoim wymiarze porażka, za którą przyjdzie zapłacić pacjentom, a więc nam wszystkim
Wczorajsza sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego pokazała nie tylko upadek polityczny Mariusza Węgrzynowskiego. Obnażyła także ostateczny upadek moralny, butę, pychę, arogancję, ale i... strach. To upadek nie tylko byłego starosty ale i całego środowiska go wspierającego i to niezależnie od przynależności partyjnej
W gabinetach samorządów rzadko padają słowa, które mogą uruchomić prawne „domino” – jedno zdanie, a potem pytania o konflikt interesów, wygaszenie mandatu i rolę wojewody. W powiecie tomaszowskim takim zdaniem stała się odpowiedź Tomaszowskiego Centrum Zdrowia sp. z o.o. na pytania o radną Paulinę Sochę.
Nie minął jeszcze miesiąc, odkąd w Powiecie Tomaszowskim stworzono nową koalicję i ostatecznie odwołano Mariusza Węgrzynowskiego oraz Zarząd Powiatu, złożony niemal w 100 procentach z działaczy PiS, a już wychodzą na jaw informacje, które nie tylko zadziwiają.
Wystarczyło kilka godzin, by wyszły na jaw pierwsze historie, które wskazują na to, że medaliki pod krzesłami radnych to drobiazg w porównaniu z tym, co dopiero może się okazać. Kiedy ludzie przestają się bać, zaczynają mówić. Tylko właściwie od czego zacząć?
W powiecie tomaszowskim ruszyła seria ruchów, które mogą realnie przełożyć się na to, jak działa najważniejsza powiatowa spółka – Tomaszowskie Centrum Zdrowia. Po miesiącach politycznych turbulencji w samorządzie przyszedł moment, w którym nowa władza testuje na sobie najtrudniejszy odcinek: szpital. I zaczyna – klasycznie – od góry.
Nowotwory narządów płciowych to poważny problem zdrowotny, a liczba zachorowań na raka trzonu macicy, jajnika czy szyjki macicy systematycznie rośnie. Odpowiadając na te potrzeby i dbając o najwyższą jakość opieki nad pacjentkami, stale rozwijamy naszą ofertę medyczną.
W Tomaszowskim Centrum Zdrowia nastały nowe czasy. Prezes Marek Utracki ogłosił właśnie, że zmiany w regulaminie organizacyjnym mają usprawnić pracę szpitala. I faktycznie – trudno odmówić logiki pomysłowi, by wprowadzić nowe, strategiczne stanowisko w działalności… niemedycznej. Brzmi dumnie: „Pełnomocnik ds. Dyscypliny”. Czyli, mówiąc po ludzku, ktoś od przywoływania do porządku.
18 listopada br. nasza redakcja zwróciła się do prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Marka Utrackiego, z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej umowy o zarządzanie zawartej z nim przez radę nadzorczą spółki. Pytania, które zadaliśmy, wynikały wprost z zapisów pierwotnej umowy, do której udało nam się dotrzeć.
Portal Radomsko24.pl pokazał w miniony piątek, jak przebiegają prace przy budowie nowego obiektu w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Nowy budynek powstaje tam tuż przy głównym kompleksie szpitalnym i w przyszłości będzie mieścił oddział geriatryczny oraz zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy. Na inwestycję wartą 20 milionów złotych dyrektor Piotr Kagankiewicz pozyskał dotację pochodzącą z Krajowego Planu Odbudowy. W tym samym programie wziął udział także tomaszowski szpital. Wniosek przygotowali poprzednicy obecnego Zarządu. Sporo mniejsza inwestycja wciąż jeszcze tak naprawdę nie ruszyła. Co gorsze, nadal nie ma nawet pozwolenia na budowę. W między czasie TCZ zdążył się jednak pochwalić sukcesem w postaci wyburzenia starych pomieszczeń gospodarczych. Obecnie trwa poszukiwanie winnego, bo pieniądze prawdopodobnie trzeba będzie zwrócić.
O tym, że tomaszowskie pogotowie może być łakomym kąskiem dla Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, wiadomo nie od dziś. Trudno się dziwić, bo to jedna z nielicznych działalności Tomaszowskiego Centrum Zdrowia (TCZ), która przynosi zyski – i to liczone w milionach złotych. Dotąd, w ramach konsorcjum TCZ, ośmioma karetkami obsługiwano nie tylko powiat tomaszowski, ale także Powiat Łódzki Wschodni. Teraz mają pozostać jedynie trzy karetki. Spółka straci ok. 2–2,5 mln zł dochodu.
Na terenie Tomaszowskiego Centrum Zdrowia ruszyła budowa ośrodka opieki długoterminowej „Bezpieczna Przystań”. Umowę z wykonawcą podpisano 30 lipca 2025 r., a zakończenie prac wyznaczono na 20 czerwca 2026 r. Projekt otrzymał 7,129 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy; całkowity koszt inwestycji to 8,918 mln zł.
Zdrowie psychiczne to jeden z najważniejszych obszarów, który wpływa na jakość życia każdego człowieka. 4 października, w sobotę, w Galerii Tomaszów, z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, dostępne będą bezpłatne konsultacje ze specjalistami zorganizowane we współpracy z Centrum Zdrowia Psychicznego działającym w strukturach Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.