Lechia na politycznym boisku

  • 04.06.2020, 10:35 (aktualizacja 04.06.2020, 16:40)
  • Mariusz Strzepek
Lechia na politycznym boisku
Na ostatniej sesji rady miejskiej rozmawiano między innymi o sytuacji w spółce Lechia SA po odejściu z niej Tomasza Zdonka. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że w Lechii panuje bałagan, a sprawą licznych nieprawidłowości zajmuje się prokuratura. Poprzedni Prezes rozstał się ze spółką nie przekazując w sposób formalny obowiązków i dokumentacji. Wyjaśnień radnym udzielał prokurent Michał Farmas, który obecnie spółką zarządza

- Wszystkie pomieszczania w spółce, a co za tym idzie dokumentacja, zostały zaplombowane (przez pełniąącego krótko funkcję prezesa, Grzegorza Glimasińskiego przyp. red.). Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem w spółce był przegląd dokumentów, które się w siedzibie znajdowały. Dokumenty były nie do końca uporządkowane. Do dzisiaj trwa porządkowanie i weryfikacja. Część dokumentów występuje  w wielu kopiach. Zaczęliśmy porządkowanie w kontekście spisów, jakie zostały wcześniej zrobione w spółce. 95 procent dokumentów w spółce jest. Natomiast w sprawie brakujących, co do których otrzymaliśmy wezwanie do zapłaty występowaliśmy do kontrahentów -  wyjaśniał Michał Farmas

Prokurent podkreślał, że najpowazniejszym problemem są tzw. sprawy pracownicze, związane z pracownikami, sportowcami i sztabami szkoleniowymi. Większość zawodników i trenerów miała wypłacone wynagrodzenia za miesiąc styczeń (Tomasz Zdonek odszedł ze spółki w marcu przyp. red.). Spółka nie wypłaciła jednak pieniędzy za okres od lutego do maja. Udało się zawrzeć porozumienie z siatkarzami, którzy ze względu na skrócony przez epidemię koronawirusa sezon zrezygnowali z połowy wynagrodzenia za kwiecień i maj. Umowy zawarte były do końca maja. Oszczędność z tego tytułu to ok. 80 tysięcy złotych. 

Trudniejsza sytuacja jest w przypadku piłkarzy. Głównie za sprawą dużej liczebności drużyny i sztabu szkoleniowego. Piłkarze otrzymują jednak niższe niż siatkarze uposażenia. Obecnie trwają renegocjacje kontraktów. 

Spółka przygotowuje też listę wymaganych wierzytelności. Michał Farmas podkreśla jednak, że każda faktura jest analizowana pod kątem zasadności. Na chwilę obecną szacuje się, że skala niezapłaconych faktur to ok. 300-400 tysięcy złotych. Prokurent potwierdził, że wiele osób, zatrudnionych przez spółkę nie zostało zgłoszonych do ubezpieczenia społecznego, jednak sytuacja ta została już przez nowy zarząd naprawiona. Przyznał też, że nie wręczono deklaracji PiT11 zatrudnionym pracownikom. Zabrakło też dokumentacji pracowniczej. Spółka nie regulowała zobowiązań wobec ZUS, Urzędu Skarbowegom i szeregu innych instytucji (mogą one sięgnąć ponad 1,5 miliona złotych). 

- Czy księgi rachunkowe były prowadzono prawidłowo, czy też nie, tego nie mogę oceniać w tej chwili. Wciąż to analizujemy - odpowiadał na pytania radnych. 

Barbara Klatka pytała między innymi o to, czy obecny Zarząd spółki zatrudnił księgowego, czy wynajmowana jest firma zewnętrzna. Sugerowała również, że odpowiedzialność Prezesa ograniczona jest zapisami umowy, jaką zawarł z firmą zajmującą się rachunkowością spółki. Niestety jest to błędne rozumowanie. Odpowiedzialność zarządu spółki zdefiniowana jest w Kodeksie Spółek Handlowych. Nie mogą jej w żaden sposób wyłączać umowy zawarte z innymi podmiotami. Mogą co najwyżej stanowić podstawę do wystąpienia z roszczeniem zwrotnym  Należy tu mieć na uwadzę szeroki zakres odpowiedzialności członka zarządu spółki akcyjnej. Odpowiada on zarówno wobec wierzycieli, jak i wobec spółki. Podlega także odpowiedzialności karnej.

Jakie mogą być przyczyny pociągnięcia członka zarządu spółki akcyjnej do odpowiedzialności cywilnoprawnej? Dla przykładu, Zarząd odpowida wobec spółki za szkodę wyrządzoną zawinionym działaniem lub zaniechaniem sprzecznym z prawem lub postanowieniami statutu spółki (art. 483 § 1 Ksh). Niezależnie od przesłanek odpowiedzialności cywilnoprawnej określonych w Kodeksie spółek handlowych może on przy tym odpowiadać za szkodę wyrządzoną akcjonariuszom i innym osobom także na zasadach ogólnych, określonych w szczególności przepisami Kodeksu cywilnego. Teza, że Prezes spółki Lechia SA odpowiada w sposób ograniczony umową z biurem rachunkowym jest więc z gruntu fałszywa. 

 W prokuraturze toczy się postępowanie w sprawie nieprawidłowości w spółce Lechia SA. Jak się zakończy, tego się szybko nie dowiemy. Zapewne w temacie wypowiedzieć będą musieli się biegli z zakresu prawa spółek handlowych oraz rachunkowości. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tak to widzę...
Tak to widzę... 28.06.2020, 08:19
Pan Tomasz wykonuje polecenia i trzyma sztamę z PiS. Albo mu Pan Prezydent wyznacza cele do zniszczenia i stanowiska albo tak jak obecnie Pan Starosta załatwił posadkę w Będkowie. To nic ,że wszędzie gdzie się pojawi nadworny wodzirej i konferansjer miasta tam zostaje smród,malwersacja,straty finansowe i debety.Ważne,że swój chłop jest na stanowisku.Ile jeszcze mamy klubów sportowych, MOK-ów, GOK-ów w powiecie i mieście aby znów miał co do upadku doprowadzić.Rodzice dzieci w Lechii będą miały dzięki Panu Zdonkowi podniesione opłaty za Akademię.Tak Pan Prezes Zdonek się w radio chwalił, że na studiach pracę pisał o dwusekcyjności klubów sportowych - chyba jak doprowadzić do upadku i nie ponosić konsekwencji.Szkodnik doprowadza do ruiny po kolei wszystkie podmiot miejskie z przeznaczeniem na wychowywanie dziecka to nie ważne, ten malwersant powinien za to odpowiedzieć i zapłacić. Ale wszyscy siedzą cicho w PiS-ie bo swój chłop - dobrej zmiany - oj kuźwa bardzo dobrej!!!
Beneficjent
Beneficjent 24.06.2020, 16:50
Kiedy będą spłacane długi??? Gdzie ten milion ?
Beneficjent
Beneficjent 17.06.2020, 16:33
Czy możemy dowiedzieć się ile zaległości zostało juz spłacone przez pracującego już od okolo 1,5 miesiąca w pocie czoła Prokurenta ???
kamson
kamson 08.06.2020, 13:36
Kasę powinno ładować się w siatkarzy już dawno mogli grać w plus lidze wtedy pojawiłby się pewnie konkretny sponsor i by się kręciło. Piłkarsko zawsze przeciętnie i 3 liga to max a koszt utrzymania ekipy spory.
Cze wiesz że...
Cze wiesz że... 10.06.2020, 21:45

Pilkarze w ciagu 2 sezonów zarobili a dzialnosc klubu ok 700tyś a ile zarobili siatkarze?
Tylko konkrety, bo
jak ich nie masz to zamilcz
Snarki
Snarki 10.06.2020, 16:10
Spory koszt utrzymanai drużyna piłkarskiej???
Nawet nie wiesz o czym piszesz, wiec zamilcz
Wierny kibic.
Wierny kibic. 15.06.2020, 01:38
Piłkarze faktycznie zarobili z programu PJS w ciągu ostatnich dwóch sezonów ok. 700 tys. zł (uśredniając 350 tys. zł rocznie). Tylko te pieniądze pewnie nawet w 1/5 nie pokrywają zapotrzebowania klubu na jakiekolwiek normalne funkcjonowanie w III lidze, nie wspominając o czymkolwiek więcej.

Średni koszt wynagrodzenia zawodnika w III lidze to 3.500 zł.
Przyjmując bardzo optymistyczną (prawie dwukrotnie zaniżoną) wersję, iż średnie zarobki zawodników w Lechii to 2.000 zł brutto (przy 25 osobowie kadrze) to już daje 600.000,00 zł. (nie licząc wynagrodzenia sztabu szkoleniowego, kosztów utrzymania boisko. Dochodzą do tego koszty organizacji meczów domowych (przy frekwencji na poziomie 359 osób) na pewno klub dokłada sporo do każdego meczu (koszt ochrony, zabezpieczenia medycznego, opłacenie bileterek, druk biletów), jak również koszty organizacji meczów wyjazdowych (np. w jedną stronę do Wasilkowa jest 300 km). Pomijam koszt mediów, utrzymania obiektów i pracowników.

Reasumując, koszt uczestnictwa Lechii w rozgrywkach III ligi jest na prawdę spory i nie ma realnej szansy na to, żeby zespół się bilansował. Frekwencja na meczach jasno pokazuje, że zainteresowanie losowami klubu jest marginalne. Jeśli społeczeństwu Tomaszowa zależy na losie piłkarzy to w pierwszej kolejności powinni dać temu wyraz przychodząc na stadion.

Oddzielną kwestią jest fatalne zarządzanie klubem przez miasto. Miasto zasilało klub pieniędzmi, ktróre były konsumowane przez I zespół. Brak planu rozwoju klubu, inwestycji w infrastrukturę, szkolenie, czegokolwiek. I tak raz lepiej, raz gorzej to wszystko się kręciło. Nikt się nie wtrącał działaczom, nikt niczego nie wymagał. Za obecną sytuację w klubie w pierwszej kolejności odpowiedzialności ponosi prezydent, a następnie wybrany przez niego Zarząd. Nie wiem jakim cudem Lechia trafiła na trenera Myśliwca, ale to jest jedyny pozytywny aspekt tej przykrej historii.

Klub funkcjonujący w tak małym mieście powinien opierać się na efektwnym szkoleniu młodzieży, która z biegiem lat powinna zasilać I drużynę. Nie ma innej drogi do budowy drużyny na tym poziomie. Dzięki temu w perspektywie kilku lat można znacząco ograniczyć koszty bez uszczerbku dla poziomu sportowego drużyny. Niestety szkolenie w Lechii od 20 lat wygląda dokładnie tak samo. Nie ma również jakichkolwiek perspektyw na poprawę jakości szkolenia, skoro praca trenerów nie jest skoordynowana i przez kogokolwiek kontrolowana. Mogą w Tomaszowie funkcjonować klasy sportowe o profilu siatkówki czy łyżwiarstwa szybkiego, nie ma natomiast pół klasy sportowej o profilu piłki nożnej.
[W ostatnich kilkunastu latach były dwie klasy sportowowe, w rocznikach '94' i '89 - oczywiście oba niezwiązne z Lechią. UKS Trójka z powodzeniem rywalizowała w najwyższej wówczas lidze wojewódzkiej z Widzewem, SMS czy ŁKSem. Natomiast wcześniej Ceramika Opoczno oparta o zawodników z Tomaszowa rywalizowała w finałach mistrzostw Polski juniorów. Te dwa przykłady pokazują, że przy zaangażowaniu i dobrej woli można stworzyć sprawnie funkcjonujący zespół, który jest w stanie promować młodych zawodników, no ale trzeba chcieć...]

Nawet w okresie "panowania" w klubie LV BET nikt nie wpadł na pomysł żeby wyremonotwać budynek klubowy, który jest w fatalnym, odpychającym stanie fizycznym. Strach wysłać tam kogokolwiek, nie mówiąc już o dzieciach.

Te wieloletnie, fatalne zaniedbania w zakresie zarządzania Lechią powodują, że w najbliższych latach możemy spodziewać się końca piłki nożnej na poziomie III ligi. Najpewniej nastąpi spadek i gra w co raz gorszych ligach, niestety nie ma również co liczyć na dopływ młodych zawodników. Smutne.

Pozdrawiam.
Pozostają mecze w tv
Pozostają mecze w tv 24.06.2020, 12:09
Budynek klubowy należy do miasta z hotelem włącznie. Kto przy zdrowych zmysłach wywali miliony na cudzą własność i w dodatku będącą wynajmowaną przez inny podmiot świadczący usługi hotelowo- restauracyjne? Nawet Motyl nie remontował. Rację miał, bo na koniec musiał zwijać manatki. Milionów się nie dorobił, ale klimat fajny tworzył. Z historią w tle... Co zatem mamy teraz?
Czy włodarz miasta już ma wiedzę ile kosztuje utrzymanie III ligi rocznie?
A może baza hotelowa na Lechii już jest szykowana jako zaplecze hotelowe dla sportowców areny. Lepiej późno niż później. Bardzo dobry ruch panie prezydencie. Bardzo dobry. Arena zarobi, hotel plus rehabilitacja, posiłki. Europa zacznie do nas zjeżdżać. Będziemy konkurencyjni, bo... u nas stawki w PLN. Póki co EURO na razie nie będzie. Z tego utrzymamy dwie seniorskie drużyny (jak dostaniemy licencję oczywiście, jak nie zaczniemy od początku okręgówki), dofinansujemy Akademię Piłkarską jednocześnie ją odbudowując. Na koniec dowiemy się od Pani rzeczniczki kto jest tajemniczym wielkim sponsorem, no i oczywiście ile kosztuje utrzymanie boiska.
Proszę tylko nie zapomnijcie Państwo założyć szalików klubowych na briefing prasowy.
Ja się
Ja się 15.06.2020, 19:43
Z większością tego co napisałaś sie zgadzam,(przesadziles z zarobkami zawodników sekcji piłkarskiej)ale.ciagle brakuje mi takiej wyliczanki dla sekcji siatkarkiej.
Ile zarobili dla spółki-klubu i jakie koszty poniosla spółka finansujac sekscje siatkarską.Chodzi o wszystkie aspekty organizacyjno meczowe (srednia widzow 200-250)
Kosztu wykanjmu hali ectr...

Ktos ma odwagę podac takie wiarygodne wyliczenia?
Czekam z niecierpliwością
Do "mam poniżej pleców"
Do "mam poniżej pleców" 06.06.2020, 06:54
Człowieku Lechia to jest tradycja, całe pokolenia chodziły w Tomaszowie na mecze, na derbach Tomaszowa było kilka tysięcy kibiców, na siatkówki mecz w 1 lidze czekało się 2 godziny żeby mieć gdzie usiąść także nie wycieraj sobie gęby tym klubem. Mimo zmian jakoś klub sobie radził raz lepiej raz gorzej. Jeszcze nie dawno na osiedlach biegało sporo dzieci w koszulkach klubu. I co nieodpowiedzialne działania zarządzających pozwoliły że możesz wycierać sobie gębę, na wszystko można napluć, a może jednak rozliczyć tych którzy zarządzali tych którzy obiecywali uzdrowienie, transparentność, sponsorow bo bez nich sport nie ma szans. A jeżeli się przejęło klub to trzeba było przedstawić i rozliczyć finanse, zacząć od zera i nie obiecywać przed wyboramij ak to się uzdrowi sport. Żal tego wszystkiego. Nie tylko tego że masz to gdzieś dzieciom, bo dla nie jednego jedna z dróg osiągnięcia czegoś w życiu. Pieniądze na sport mogą być mniejsze ale muszą być czyste.
Jo
Jo 06.06.2020, 23:01
Było minelo. Frekwencja dzisiaj to 250 osob na pilce kolo 300 na siatkowce. Przy sponsorze nawet bylo okolo 500 kibicow, na hitak moze kolo 700. Lechia od dawna ma jedna z najnizszych frekwencji w 3 lidze biorac pid uwage liczbe mieszkancow. Dzisiaj powinjismy miec przedzial 2000 tys doroslych i dzieci na meczu
Snarki
Snarki 10.06.2020, 16:12
Ty sie liczyć naucz,a potem cokolwiek komentuj.
Marny manipulancie
Jaap Stam
Jaap Stam 07.06.2020, 12:54
Dalej ta obrzydliwa manipulacja frekwencją. 300 to zdarza się może na początku listopada, kiedy siąpi deszcz i palce sztywnieją z zimna. Jak jesteś taki obcykany w liczbach to napisz proszę ilu widzów było na ostatnim meczu. Widocznie musiał to był hit nie z tej Ziemi. Jaki jest cel takich wypowiedzi jak ta? "Było minęło" i zaraz: "powinniśmy mieć 2000 na meczu". Chciałbym, żeby tyle było, ale patrzę na frekwencję w I (słownie: pierwszej) lidze i widzę, że nawet tam trudno o takie liczby na trybunach. A "biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców" miasta, to w Warszawie powinni postawić drugą Maracanę.
nie widzę cię na Lechii
nie widzę cię na Lechii 13.06.2020, 00:45
Przestań smucić. Spójrz na oficjalne statystyki frekwencji na Lechii. Żenada. Paru mocno podstarzalych seniorów i pies z kulawą nogą. Za to młodzież w samochodach koło Przystani na PCK.
Widzę nie widzę
Widzę nie widzę 13.06.2020, 11:32
A ty w jednym z nich z najtańszym puwe z biedronki, może cię ktoś przewiezie, posiedzisz z wywalonym łokciem i tyle ci ze sportu zostało,
"łetam" "eee tam panie" i rechot jak Leper podczas…
"łetam" "eee tam panie" i rechot jak Leper podczas konferencji o zgwalceniu prostytutki 07.06.2020, 16:39
Sa w miescie prywaciarze, ktorzy polikwidowaliby wszystko co wspolne.
A to klub pilkarski ze 100-letnia tradycja, a to komunikacje miejska. Ławki w miescie juz im sie udalo "bo drą ryja w nocy, a ja przeciez mam ogrodek, tylko nikt nie chce robic za parobka" za 5 zl na godzine pewnie... Juz wszyscy lecimy nażreć się wstydu? Żadna praca nie hańbi? To komunał, ale jesli nawet, to wiele jest bez sensu. Nawet jest ciekawa ksiazka o tym tytule wydana przez Krytykę Polityczną ostatnio.

Dlaczego chca likwidowac, mimo, ze formalnie nie placa prawie podawtkow na to? Ano troche ze zlosci ze im nie idzie, troche z zawisci ze przez 30 lat du.py dali na kazdym odcinku swojego zycia (nacisk kładę na ostatnią część zdania z nadzieja ze bedzie podjeta), reszta z zawisci z e muzykolog z katechetą odmienili miasto chyba w kazdym obszarze od smieci po kulture. Zatem mamy dyskurs w deen" trawa wszedzie jest zielensza gdzie sie nie bylo. A nie bylo sie nigdzie, dlatego trzeba dlatego mitologizuje sie wszystko z zewnatrz i wali w ludzi tutaj jakoby "do swiat piet nie dorastali"

Nie w tych co byli - wobec tych jest prostaczy dystans "aaa byc moze cos tam moga znaczyc" Jesli nie znacza, niedowierzenie. No tak bo ja jako dzieciak sklepikarza nie moge zalapac sie na stypendium do ktorego dorobek nie wypracowywala mi mamusia. Rzeczywiscie. I to nie na dziwki do Tajlandii (jakis unowersytet w kraju bez drog w czykolwek sie specjalozuje poza wydawaniem smieciowych dyplomow?), a na uniwerki z pierwszej setki listy szanghajskiej. Nie wierzysz? Pierne i lezysz. Niczego Ci nie musze udowadniac. Papiery mam, w sądzie (ale w drugiej instancji nie przed tymi kocmoluchami podobnymi do was w rejonowym)

Tu nie ma wyjscia jestes rozgoryczony, bedziesz izolowany. Wyleciales z jednej, wyleciales z drugiej, pewnie pożresz sie i teraz. Bo jestes naszym powiatowym mędrcem solistą. Tak partie to gangi, powinies byc naszym krolem ksiestwa tomaszowskiego. Tylko świat Cię nie docenia. A baba? Bo to przeciez w rodzinie jest wsparcie i sila? A jak jest?

Czy jestem blisko? Brązowa cizemo o pseudonimie "łetam"? Musi byc pseudonim, bo jest duzo brązowych ciżem w TM i trzeba jakos odrozniac.
My
My 07.06.2020, 10:12
Te liczby które podajesz to jest wyraz dezeprobaty dla działań podejmowanych w naszym lokalnym sporcie. Już pal licho dorosłe drużyny ale z dziećmi i młodzieżą też nic nie jest prowadzone tak jak należy. A wszystkim innym nie z Lechii nie daje się żadnego wsparcia
serio?
serio? 08.06.2020, 11:34
Chcesz wsparcie miasta- zapisz się do miejskiego klubu. Proste.
Na serio
Na serio 09.06.2020, 11:59
Tak sero place tu podatki i mam prawo oczekiwać wsparcia. Proste! W miejskim to już wiemy jak było. Place i chce wiedzieć co z moimi pieniędzmi dla ciebie nie mam jasne!
Marek
Marek 05.06.2020, 10:28
P. Klatka postepuje zgodnie z zasadą "Nojmlana" naszych bedziemy bronic do upadłego. Taka jest działanie uPiOrow przeszłości. Nigdy wiecej uPiOrow przy władzy
Ramzi
Ramzi 05.06.2020, 16:13
Jakos teraz prezes znalazl pracę pod patronatem PiSu...
1927
1927 05.06.2020, 14:22
Cały czas pamiętaj kto posadził go na stanowisku prezesa. Ktoś go posadził i ktoś za to powinien odpowiadać! Nie kieruj tematu na inne tory
Upiór
Upiór 05.06.2020, 14:18
Już większych ja obecni to nie będzie A ty kłóć się głupi Narodzie
Do mieszkaniec
Do mieszkaniec 05.06.2020, 09:33
NIE zniknie , nie zniknie . Będzie interwencja TVN , już w najbliższym czasie. Tym razem mu nie przejdzie.
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 04.06.2020, 21:54
Takie rzeczy tylko w Tomaszowie.... Zdefraudować tyle pieniędzy i żyć sobie bez konsekwencji.... BRAWO..... I jeszcze jest radnym.... Wstyd..... Ale pewnie jak zawsze sprawa zniknie pod dywanem.....
rod
rod 04.06.2020, 19:51
Co z członkami Rady Nadzorczej?! Jak będą pociągnięci do odpowiedzialności? Czy są zatrzymani?
Polonista
Polonista 04.06.2020, 16:18

Komentarz zablokowany

Zrobione. Dziękuję za uwagę i przepraszam.

Mam to poniżej pleców
Mam to poniżej pleców 04.06.2020, 15:20
A komu ta Lechia jest potrzebna? Na meczu pilkarskim 300 niedobitków, na siatkówce 350. Dajcie se siana. Zaorać, posadzić kartofle i tyle. Ewentualnie oddać działkę zaprzyjaźnionemu deweloperowi i wybudować osiedle im. Ligi Morskiej i Rzecznej. I tyle w temacie Lechii.
Ech
Ech 04.06.2020, 22:36
Żebyś Ty taki z tabliczki mnożenia byl mądry, jski pusty jesteś w tym komentarzu. Nawet nue chce mi sie tego dalej komentować Żalu mi Ciebie
Ajdejano
Ajdejano 04.06.2020, 14:01
Do "varan": Twoje końcowe pytanie jest kluczem Twojej wypowiedzi: dlaczego gościu nie jest pod kluczem???
Znam tego człowieka osobiście, ale to nic nie znaczy. Jeżeli facet sprzeniewierzył moje pieniądze (to znaczy: moje podatki) - musi za to beknąć.
Jednak,, nasze "organy ścigania i orzekania" (prokuratura, sądy) jakoś nie palą się do tego ścigania faceta. Nawet wiem - dlaczego.....

Za dwa, trzy lata wszyscy zapomną o tym "lokalnym incydencie" (Admin - też) i wszystko wróci do "normy", to znaczy do opinii, że publiczne pieniądze ZAWSZE będzie można rozkradać - BEZKARNIE !!!
varan
varan 04.06.2020, 13:41
W 8 miesięcy zrobić 2 mln długu , to naprawdę trzeba się "postarać". Pytanie co z pieniędzmi, przecież roczny budżet jest chyba nieznacznie większy niż 2 mln? No chyba że budżet był tylko na papierze . Brakuje informacji ile pieniędzy dało miasto, ile sponsorzy, ile wpłynęło z biletów. No i dlaczego prezes jeszcze nie jest pod kluczem?
Chlopir
Chlopir 04.06.2020, 22:39
Przede wszystkim beakuje informacji, ike miesięcznie kosztowało utrzymanie drużyn siatkarskiej a ike piłkarskiej.
Mysle se to wielu ludziom ukazaloby prawdę
ObserwatorTM
ObserwatorTM 05.06.2020, 11:26
W przypadku siatkarzy, wynika to z artykułu czyli miesięczny koszt samych wynagrodzeń to około 80 tyś. zł.

"Udało się zawrzeć porozumienie z siatkarzami, którzy ze względu na skrócony przez epidemię koronawirusa sezon zrezygnowali z połowy wynagrodzenia za kwiecień i maj. Umowy zawarte były do końca maja. Oszczędność z tego tytułu to ok. 80 tysięcy złotych."
Chlopir
Chlopir 05.06.2020, 15:37
To jest informacja o ugodzie a nie o rezygnacji z wynagrodzenia zawodnikow z sekcji siatkarskiej,wiec mizna szacować że miesięczna kwota wykroczeń ,była zdecydowanie większa niz ta wskazanw artykule
nadzwyczajna kasta
nadzwyczajna kasta 04.06.2020, 14:52
Prezes pod kluczem? Od kiedy to w Polsce można zamknąć leminga?
Red
Red 04.06.2020, 23:06
Masz rację nie można, zawsze kolega pisior pomoże i da dobre stanowisko

Pozostałe