Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 08:03
Reklama
Reklama

Czy istnieje "męska" przyjaźń między kobietami?

Jakiś czas temu, pewien mój znajomy z właściwą dla niego złośliwą miną i odpowiednio protekcjonalnym tonem stwierdził, że cyt. "kobiety nie potrafią się przyjaźnić a to co nazywają przyjaźnią wcale nią nie jest". Jego zdaniem istnieją więc dwa rodzaje przyjaźni: damska i męska i oczywiście to ta druga jest przyjaźnią w lepszym gatunku. Osobiście mam odmienne zdanie na ten temat, bo i do tych męskich można by mieć wiele zastrzeżeń. Dlatego też wspólnie z Ewą Radziewcz zadaliśmy różnym znanym i nie znanym paniom pytanie: czy istnieje "męska" przyjaźń między kobietami. Odpowiedzi możecie przeczytać poniżej. Przy okazji wszystkim paniom z okazji ich święta życzymy samych szczerych i niewygasających przyjaźni damsko - damskich ale i damsko - męskich.
 

Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego

 

Nie robię różnicy miedzy pojęciem „męska” i „damska” przyjaźń, moim zdaniem takie dzielenie oznaczałoby, że jest przyjaźń „lepsza” i „gorsza”, a od razu nasuwa się pytanie: która jest która? Nie powinno się wartościować przyjaźni, to jest związek między ludźmi, który się zdarza bardzo rzadko, a mam na myśli oczywiście tą prawdziwą przyjaźń, dlatego jak ma się już szczęście do prawdziwej przyjaźni, to trzeba ją pielęgnować. Każdego dnia, bez okazji, ani zachęt. 

 

 

 

  

Agata  

Czy taka przyjaźń w ogóle istnieje??? jest albo damska albo męska albo damsko męska i na tym polega ich fenomen. Jakoś tak jestem bardziej zwolenniczką oddzielania jednego świata od drugiego, ani kobiety nie powinny być za wszelką cenę silne ani facet niech nam nie niewieścieje. Strefa emocji kobiet jest inna więc i jej pogląd na przyjaźń się różni. Kobieta przyjaciółce powierzy wszystkie sekrety a facetom wystarczy czasem obejrzenie wspólnie meczu by czuć się przyjaciółmi. I cieszę sie,ż e jest tak właśnie i że te światy się właśnie tak zasadniczo różnią.

 



 

Aleksandra Kołkiewicz - Instruktorka ZUMBY

 

"Męska przyjaźń" - dość kontrowersyjne określenie Przyjaźń między kobietami jest specyficzna i całkowicie inna niż męska.

Prawdziwa przyjaźń czy to męska czy damska przetrwa wszystko! Ważne jest w przyjaźni aby być ze sobą szczerym i prawdziwym. Być na dobre i na złe. Móc liczyć na tę drugą osobę w każdym momencie.

Czasem przyjaźń wymaga poświęceń, cierpliwości i wyrozumiałości ale jak Nam naprawdę zależy na tej drugiej osobie to wytrwamy i to wtedy jest prawdziwa przyjaźń.

Intryguje mnie to pojęcie "męska" - no cóż - mogę się do tego odnieść, iż owszem Nasza damska przyjaźń może momentami przybierać formę męskiej :)

 

 

Ania

Męska przyjaźń, to kojarzy mi się z taką prawdziwą przyjaźnią, gdzie dwie strony wiedzą, że mogą na siebie liczyć zawsze i wszędzie.. czy tak jest z kobietami..? Myślę, że niekoniecznie. Nie spotkałam w swoim życiu przyjaciółek gdzie jedna by drugiej nie zazdrościła a to lepszej pracy, a to lepszego męża, a to lepszego wyglądu, ładniejszych ciuchów itd. ... i może nie powie tego wprost, bo przyjaciółce nie wypada, ale ile razy widać to zazdrosne czy zawistne spojrzenie. Faceci, jak idą na piwo, to po prostu idą na piwo, zrelaksować się, bez zbędnego biadolenia począwszy od tego, że "nie mam się w co ubrać" a skończywszy na stwierdzeniu "a ta to się upiła..". U nich sekret pozostaje sekretem, do grobowej deski, choćby nie wiem co. Myślę, że choć sporo na mężczyzn narzekamy, to w kwestii przyjaźni sporo się możemy od nich nauczyć. Takie oto moje skromne zdanie na ten temat. A najgorsze jest to, że jak się zagłębiłam w temat, to doszłam do wniosku że chyba nie ma takiej prawdziwej szczerej przyjaźni między kobietami..  

 



Ewa Radziewicz - stylistka

Od nas samych zależy jaką mamy i jaką chcemy mieć relację z drugą osobą. Przyjaźń, to dla jednych wspólne spędzanie czasu, połączenie się duchem pasji i zainteresowań, dla drugich zaś plotkowanie i narzekanie. Dla innych znów, to po prostu poczucie bezpieczeństwa, wartość w znaczeniu, że ”nie jesteś sam”. Każdy ocenia i wybiera według siebie, to drogowskaz bezwiedny. Według mnie więc, z serca i z logiki, przyjaźń męska wśród kobiet jest możliwa, ale unikatowa. Jest wręcz „wyższą szkołą jazdy” w której posiadło się umiejętności dobrej komunikacji i kompromisu, jest sztuką wręcz mistrzowską, by umieć opanować działanie intryg i zazdrości. No i na samym wierzchołku, jest mocą lojalności! „Przyjaźń polega na tym, że teoretycznie można prosić przyjaciela o wszystko, ale jednocześnie wiadomo, o co prosić nigdy się go nie powinno.” Konstruktywnych rozważań życzę wszystkim, a moje przyjaciółki pozdrawiam naj naj i dziękuję, że mogę na nie liczyć! 

 

 

 

Kasia

Czy przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną jest możliwa? Oczywiście! Mam jednego przyjaciela od wielu lat, jest przy mnie zawsze, kiedy jest potrzebny, służy pomocą i dobrą radą. Zawsze wie jak mnie pocieszyć, czasem przytuli i poczeka, czasem złapie za łeb i zaciągnie na piwo bo właśnie tego w danej chwili mi trzeba. Potrafię z nim śmiać się, płakać i pokłócić się też- jest moim facetem. Mam jeszcze jednego, z tym nigdy się nie kłóciłam, bo wiedziałam doskonale, że w swym całym pokręceniu i tak zawsze miał rację, Wiem, że nigdy nie zrobiłby mi krzywdy i w chwili wątpliwości, strachu czy złości na cały świat zawsze mogłam liczyć na zrozumienie i pocieszenie - był moim ojcem. I o jeszcze jednym wspomnę, pomimo różnicy zdań i częstych kłótni, o każdej, absolutnie każdej porze dnia i nocy mogę liczyć na jego natychmiastową pomoc. I wiem, ze nigdy nie będzie miał do mnie o to żalu, w końcu jest, no właśnie- jest moim bratem. Wykluczając pewnie jeszcze kilka koligacji rodzinnych, w każdym innym przypadku przyjaźń damsko- męska po prostu nie istnieje. Oczywiście zakładając, ze mowa jest o prawdziwej, szczerej przyjaźni, bo taka nie mija po miesiącu, roku, dwóch i nie dopuszcza sytuacji, kiedy to dwie niegdyś przyjaźniące się osoby dziś nie mogą na siebie patrzeć. W moim przypadku jako typu chłopaczary miałam takich "przyjaciół" mnóstwo. Już samo celowe użycie czasu przeszłego powinno powiedzieć wszystko. Pomimo tego, że jestem kobietą, staram się również być realistką, co za tym idzie, nie uwierzę w coś, z czym nie spotkałam się nigdy, nawet zważywszy na to, że yeti już ponoć widziano.

 



 

 

Agnieszka Drzewoska - Łuczak - Powiatowy Rzecznik Konsumentów

 

To bardzo trudne pytanie ponieważ nie wiem na czym polega „męska przyjaźń”. Aby udzielić odpowiedzi zapytałam kilku facetów. Najczęściej mówili, że taka przyjaźń jest wtedy jak „pójdę za nim w ogień i zawsze na piwo”. W mojej subiektywnej ocenie kobiety się w taki sposób nie przyjaźnią.  Ale parafrazując Joanne Katheleen Rowling („Harry Poter i kamień filozoficzny”) uważam, że są takie wydarzenia, które przeżyte wspólnie owocują przyjaźnią zarówno pomiędzy mężczyznami czy kobietami, jak i pomiędzy kobietą a mężczyzną.

 

 

Magdalena

Ja mam taką przyjaciółkę od lat , przeszłyśmy razem bardzo dużo, włącznie z samobójstwem jej partnera, jej i moimi trudnymi sytuacjami rodzinnymi etc , zawsze ceniłyśmy sobie szczerość w naszej przyjaźni i to działa. Bardziej niż przyklepywania sobie racji potrzebujemy konstruktywnej krytyki i to nie zawodzi , czasami rozkładamy tematy na czynniki pierwsze , żeby odszukać powody pewnych niepowodzeń, ale takich przyjaźni jest bardzo mało

  

Kinga

Najpierw trzeba by zdefiniować, co rozumiemy pod pojęciem "męska przyjaźń" ... Ponieważ sama nigdy jej nie przeżyłam ze względów oczywistych... - mogę jedynie oprzeć sie na ogólnie przyjętych stereotypach i obserwacji. Osobiście, streszczę ją w kilku słowach: solidarność, niezawodność i "łapa w łapę" choćby świat sie walił, zmieniły sie poglądy polityczne i związki męsko - damskie. Teraz, czy te same "zasady" można odnieść do kobiet? Jestem pewna, że takie przyjaźnie tez istnieją u tej "piękniejszej płci". Jest jednak jedno "ale"... My jesteśmy bardziej "emocjonalne"... co nie jest żadnym odkryciem świata. To te nasze, babskie hormony powodują, że łatwiej wyrażamy nasze emocje - te pozytywne jak i te niestety źle... Łatwiej się śmiejemy, płaczemy (o TAK), krzyczymy, wkurzamy sie, często o byle co... Jeżeli teraz weźmiemy dwie takie "elektryczne" panie przyjaciółkami zwane... które poza kilkukrotnymi telefonami w ciągu dnia - tygodnia, "konferencyjnymi kawkami" i spotkaniami na "wyższym szczeblu" (rodzinnym) - nie mogą żyć bez siebie ! Przyjaciółka - to nasze trzecie oko, ucho i ... język To jest stereotypowym modelem przyjaźni miedzy kobietami. Pytanie, czy w tym modelu zawarta jest ta 100%-wa solidarność, niezawodność i "rączka w rączkę" we wszystkich okolicznościach ? Jest, z pewnością, lecz wydaje mi sie, że w zależności od wielu okoliczności życiowych jest ona bardziej narażona na różnego rodzaju "perturbacje". Kobietom - bardziej jak mężczyznom - grozi to "zachwianie" emocjonalne powiązane z problemami życia codziennego: dzieci, życiowy towarzysz lub jego brak, problemy zawodowe, finansowe czy miłosne. I w tych właśnie momentach, kobieca przyjaźń często wystawiona jest na próbę, która niestety chyba dużo częściej przegrywa jak ta męska ... Nie chce przez to powiedzieć, że męska przyjaźń nie może istnieć miedzy kobietami, ale ze jest ona dużo wrażliwsza jak ta miedzy mężczyznami.

  

Agnieszka

To nie w dzisiejszych czasach! Teraz kobiety chcą zdobywać a nie być zdobywane więc często widzę jak przyjaciółka przyjaciółce odbiera męża i mówi, że nie troszczyłaś się o niego a my mamy prawo do szczęścia. Jest teraz ogólny egoizm i na każdym kroku jesteśmy uczeni egoizmu. Facet facetowi nie zabierze kobiety bo to taka męska solidarność a wśród kobiet teraz jest takie k…, że tak nazwę po imieniu. Mnie nie przytrafiła się męska przyjaźń z inną kobietą!

 

Agata

Tak, istnieje taka pryjaźń, nazywam ją "zjednoczeniem dusz", to taka przyjaźń gdzie odbiór emocji jest na poziomie ducha nie ciała, gdzie osiąga się stan podniecenia, ekscytacji w rozmowie, gdzie ogień który cię wypełnia jest radością tego, że mówi się jednym językiem, gdzie cisza jest porozumieniem, gdzie wystarczy świadomość bycia drugiej osoby, nawet jeśli nie ma jej przy tobie.... to kosmiczna przyjaźń... tak to czuje

 

Agnieszka

Przyjaźń jest generalnie homogeniczna: kobiety przyjaźnią się zazwyczaj z kobietami, a mężczyźni z mężczyznami. Dlaczego…? Może to wynika z tego, że mężczyźni traktują za przyjaciółki swoje sympatie, natomiast u kobiet wyraźną granicą między związkiem, w którym jest seks, i tym, w którym seksu nie ma. Mężczyźni, nawet jeśli krytycznie oceniają swych przyjaciół, nie jest to powód, by byli niezadowoleni z kontaktów z nimi. Natomiast, żeby kobieta mogła być zadowolona ze swych relacji z przyjaciółmi, one muszą być najwyższej próby. Dla kobiet przyjaźń często ma charakter psychologiczny, terapeutyczny, z otrzymaniem emocjonalnego wsparcia. Natomiast dla mężczyzn przyjaciel to albo kompan w zabawie, albo kasa pożyczkowa lub lojalny koalicjant w walce ze światem. Bez względu na płeć- cechy wymagane od przyjaciela: szczerość, uczciwość, wierność, lojalność. Okazuje się, że żony/ mężowie mogą nas zawodzić, dzieci mogą się nie sprawdzać, a najlepsi przyjaciele dokładnie spełniają kryteria ideału. Stawiając pytanie: czy istnieje przyjaźń między mężczyzną i kobietą? najczęściej słyszałam odpowiedź- nie. Taka przyjaźń jest niemożliwa- dlaczego?...- bo, przeradza się wcześniej czy później w mocne uczucie i namiętność. Ale przecież chodzi mi o to- czy jest możliwa przyjaźń czysta i niewinna między mężczyzną i kobietą, delikatna i bez jakichkolwiek dwuznaczności? I znów pada odpowiedz: nie- bo to jest igranie z ogniem. Święty Augustyn pisał: Przyjaźń między mężczyzną i kobietą to chodzenie po bardzo wąskim pasie między morzem namiętności a morzem nienawiści. Gdy zadałam to pytanie jednemu z kapłanów usłyszałam: przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest niemożliwa… poza jednym wyjątkiem- jeśli są to ludzie święci. Z ostatnich wydarzeń mojego życia uświadomiłam sobie, że przyjaźń miedzy kobietą i mężczyzną nie jest dla wszystkich. Jest tylko dla garstki i to maleńkiej. Przyjaźń taka jest tylko dla ludzi o wysokim stopniu duchowości i wysokim stopniu kultury. To nie jest chodzenie po górach, gdzie prawie każdy może iść. To wysokie i wymagające szczyty. Tą drogą mogą iść tylko przygotowani i odpowiedzialni. Tu nie można iść tylko dlatego, że się tego chce, czy pragnie. To przyjaźń wymaga ogromnej „dojrzałości”.

 

Agnieszka

Przyjaźń męska rządzi się swoimi prawami dlatego też nie może istnieć wśród kobiet. Nie tylko zależy ona od różnic w charakterze czy osobowości ale przede wszystkim od wymagań stawianych przyjacielowi. Mężczyźni są zdolni dać sobie "po gębie" po czym iść na piwo. Kobietom dłużej i ciężej schodzi na osiągnięciu kompromisu. Co więcej, przyjaźń mężczyzn to głównie działanie, kobiet - gadanie. Całe piękno polega jednak na tym, że każdy rodzaj przyjaźni cechuje się swoją unikalnością i niepowieloną charakterystyką

 

Iwona

A czy istnieje definicja męskiej przyjaźni, co to właściwie jest? Czy to wypady do baru na mecz, męskie rozmowy o fajnych brykach i "babkach" czy solidarność jak w dowcipie, w którym o czwartej rano żona budzi się i widzi, że mąż nie wrócił do domu, zmartwiona dzwoni do jego najlepszego przyjaciela i pyta czy mąż był u niego, na co on wybudzony ze snu i wyciągnięty z ciepłego łóżka ziewając odpowiada: "Jak to był? Cały czas siedzi i wódkę pijemy". W moim słowniku nie ma takiego określenia. Moim zdaniem przyjaźń nie ma płci. Dotyczy wszystkich; związki mieszane też do tego zaliczam

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

RK 09.03.2014 23:42
Hm, mężczyźni przyjaźnili się ze sobą od wieków na gruncie zawodowym i społecznym, podczas, gdy kobiety zazwyczaj zajęte były tworzeniem domowego ogniska. Dlatego mężczyźni nauczyli się tworzyć męskie lobby i grupy interesów, w ramach których lojalnie się wspierają i współpracują. My, kobiety, dopiero się tego uczymy. Przyjaciel to ktoś, komu można zaufać i na kim można polegać zawsze, gdy tego potrzebujemy. A zatem dwoje ludzi niezależnie od płci może się przyjaźnić. Nie ufałabym jednak w męskie przyjaźnie przy piwie i te związane z tworzeniem alibi wobec żon, bo to raczej koleżeństwo i męska solidarność, niż przyjaźń.

Iza Kuśmiderek 08.03.2014 09:26
Fajny materiał i fajny pomysł na zebranie takich wypowiedzi. Szkoda, że mnie nikt nie zapytał o zdanie a miałabym co opowiadać.

ona 08.03.2014 12:44
Opowiadaj..,przeciez tutaj masz możliwosc przekazania swojego zdania:)

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama