Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 sierpnia 2026 07:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

(WYWIAD) Magdalena Kapała: "Nieliczne kluby Ekstraklasy są w stanie zapewnić godziwe warunki finansowe..."

Sympatycy piłki nożnej znają ją nie tylko z pracy na murawie, gdzie występuje jako kapitan żeńskiego klubu Dargfil.Znamy ją także z pracy z młodzieżą Lechii, oraz z pracy z trzecioligowymi seniorami. Zapraszamy na wywiad z Magdaleną Kapałą.

Pani Magdo za nami rok 2017. Dla kobiecej piłki w Tomaszowie bez wątpienia był to dobry rok?

Tak bez wątpienia to był dla nas udany rok. Udało nam się przede wszystkim powrócić do grona I-ligowych zespołów co nie ukrywam było dla nas bardzo ważne i był to nasz cel, który żeśmy zrealizowały. Uważam, że obecnie tutaj jest nasze miejsce i jak możemy zauważyć jako beniaminek radzimy sobie w rozgrywkach całkiem nieźle. Mam cichą nadzieję, że na wiosnę będzie jeszcze lepiej.

 

Czy bilans 2 zwycięstw 4 remisów i 2 porażek i szóste miejsce po rundzie jesiennej to zadowalający was w 100 procentach wynik?

Przed przystąpieniem do rozgrywek nie wiedziałyśmy czego możemy spodziewać się po naszych rywalkach. W każdym meczu grałyśmy jednak i walczyłyśmy o 3 punkty a rezultaty, które osiągnęłyśmy pozwoliły na zajęcie 6 miejsca w tabeli. Czy jesteśmy zadowolone? Myślę, że po części tak bo udało nam się pokonać m.in. Sztorm Gdańsk, czyli spadkowicza z Ekstraligi. Jesteśmy w stanie walczyć jak równy z równym z większością zespołów tym bardziej , że poziom w lidze jest bardzo wyrównany. Bolą jednak mecze w których prowadziłyśmy a straciłyśmy bramki w końcówce spotkania tym samym cenne punkty nam uciekły. Mowa tutaj o pojedynku z SMS II Łódź oraz ze Stomilem Olsztyn. Druga runda przed nami także będziemy chciały pokazać się z jak najlepszej strony.

 

Który to już rok gry Pani?

Moja przygoda z piłką trwa już bardzo długo. W klubie zaczęłam grać mając 12 lat także to już będzie 16 rok mojej przygody z piłką nożną. Muszę przyznać że to świetny czas.

 

Grała Pani w I lidze, grała Pani w Ekstraklasie. Czuje się Pani spełniona jakoś zawodniczka, czy wg. Pani jednak czegoś w tej karierze piłkarskiej zabrakło?

Cała moja przygoda z piłką związana jest z MUKS "Dargfil" Tomaszów Mazowiecki. Tutaj rozpoczęłam i tutaj zapewne ją zakończę. Wraz z zespołem mogę pochwalić się licznymi osiągnięciami m.in. tak jak Pan wspomniał grą w Ekstraklasie , I lidze a także wieloma medalami Mistrzostw Polski zarówno na trawie jak i na hali. Niestety doznałam też poważnej kontuzji, która wyeliminowała mnie z gry na dłuższy okres czasu, a grałyśmy wówczas w Ekstraklasie. Kto wie jakby to było? Jako zawodniczka czuje więc mały niedosyt bo wiadomo, że chciałabym grać w najlepszych klubach w Polsce no i oczywiście w Reprezentacji. Niestety się nie udało. Cieszę się jednak, że przez tyle lat moje serce cały czas bije dla klubu Dargfil.

 

Dzisiaj oprócz czynnej gry w piłkę, trenuje Pani dzieci, pracuje z drużyną seniorów. Istny człowiek firma. Łatwiej trenować i grać, czy też trenować tych najmłodszych?

Dokładnie większość mojego życia związane jest z piłką nożną. Gram, trenuje dzieci i pracuje z zespołem seniorów Lechii. Wszystkie te rzeczy sprawiają mi wielką przyjemność bo piłka to moja pasja od wielu wielu lat. Ciężko zatem jednoznacznie stwierdzić co jest łatwiejsze. Myślę, że praca z dziećmi jest bardzo wymagająca a zarazem odpowiedzialna. To oni maja za kilka lat zdobywać sukcesy podobne do moich czego bardzo bym sobie życzyła. Swoim doświadczeniem i wiedzą chce ich zarazić miłością do piłki i mam nadzieje, że wraz z trenerem Konradem Wójciakiem, z którym współpracujemy udaje nam się to realizować. Trenowanie i gra pod wodzą Trenera Radka Wilczyńskiego wymaga u mnie również wiele pracy na zajęciach i poświęcenia także nie umiem określić co jest łatwiejsze.

 

Dobra to teraz poruszmy inny aspekt. Ma Pani sporo doświadczenia, Pani wiedza jest duża. Czy dzisiejsze warunki w piłce kobieciej można porównać do tych z drugiej połowy pierwszej dekady XXI wieku, czy jednak futbol kobiecy i warunki piłkarek z nim związane zrobiły progres?

Myślę, że warunki z roku na rok się poprawiają. Na pewno mamy sporo młodych i utalentowanych zawodniczek. Poprawia się infrastruktura treningowa, licencjonuje się trenerów, więc wkrótce powinniśmy zobaczyć kolejny progres. Czego brakuje najbardziej? Zainteresowania mediów, reklamy oraz pieniędzy. Za granicą wiele reprezentacji traktowanych jest na tej samej płaszczyźnie co mężczyźni. Może kiedyś się to zmieni? Mam taką nadzieję.

 

Czyli wciąż tkwimy w punkcie, w którym kobiety grają bardziej w piłkę dla przyjemności?

Myślę, że na niższych szczeblach rozgrywkowych dokładnie tak jest. Nieliczne kluby Ekstraklasy są tylko w stanie zapewnić godziwe warunki finansowe swoim zawodniczkom. Są one i tak jednak kroplą w morzu w porównaniu do męskiego futbolu.

 

 

Czy w Tomaszowie piłka kobieca ma szansę na rozwój? Obserwując wasze spotkania ligowe mam wrażenie że kibiców jest więcej jak na spotkaniach naszych drużyn z ligi okręgowej, jednak o naborze dziewcząt w rocznika 2008 - 2012 nie słyszałem (być może jednak taki nabór jest)?

Patrząc na to, że klub istnieje od 1997 roku widać, że cały czas się rozwijamy. Dowodem tego są nasze osiągnięcia i fakt, że jesteśmy rozpoznawalne na mapie kobiecego futbolu. Mamy swoich kibiców i cieszymy się z tego, że przychodzą na nasze mecze. Co do młodzieży mamy swój narybek, którym są Młodziczki oraz Juniorki Młodsze. Za kilka lat pewnie wkroczą do naszego zespołu.

 

Czy w przyszłości widzi się Pani w roli menedżera profesjonalnego klubu, dyrektora sportowego, czy też skauta, niekoniecznie żeńskiego klubu piłkarskiego?

Moja przygoda z piłką powoli dobiega końca i trzeba będzie coś ze sobą przecież zrobić. Myślę, że mając pewne doświadczenia w futbolu mogłabym spróbować swoich sił w roli skauta czy też menedżera/dyrektora sportowego.

 

No bez przesady ma Pani dopiero 27 lat, a już myśli o końcu kariery?

Czasami brakuje mi doby żeby wszystko zrobić i sobie poukładać. Z każdym rokiem stajemy się starsi. Trzeba dać szansę zdolnej młodzieży aby się wykazała i pomyśleć wreszcie o życiu prywatnym. Nie mówię że to stanie się już teraz ale na pewno nadejdzie taki moment.

 

Czego możemy Pani życzyć w 2018 roku. Chyba awansu do Ekstraklasy Pań, sukcesów z małymi piłkarzami i awansu seniorów Lechii do 2 ligi?

Zdrowia przede wszystkim - bez niego w sporcie ciężko. Z Dargfilem życzyłabym sobie jak najlepszych wyników i wysokiego miejsca w tabeli - o awans będzie niezwykle ciężko. W pracy z seniorami oczywiście awansu do 2 ligi, zaś z najmłodszymi podopiecznymi zaszczepienia w nich zamiłowania do piłki i sumiennej pracy na treningach.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Mariusz Strzępek Mariusz Strzępek

🔥 Wszyscy patrzą na fotel prezesa „Przodownika”. My patrzymy tam, gdzie może być znacznie ciekawiej.Kto ma dostęp do informacji o zadłużonych mieszkańcach? Kto wie, że ktoś właśnie znalazł się pod finansową ścianą? Jak chronione są dane ludzi zagrożonych egzekucją? I co się dzieje, gdy świat spółdzielni, komorniczych licytacji, rynku nieruchomości i lokalnej polityki mieszkaniowej zaczyna się niebezpiecznie zbliżać?Nie stawiamy wyroków. Stawiamy pytania. I są to pytania bardzo niewygodne.Bo zadłużony lokator to nie „okazja inwestycyjna”. A informacja o jego problemach może być warta więcej niż niejedno mieszkanie.👉 Kto wie, kto tonie? Czy system naprawdę chroni mieszkańców, czy opiera się wyłącznie na wierze, że nikt posiadanej wiedzy nie wykorzysta?

Wszyscy patrzą dziś na wojnę o władzę w SM „Przodownik”. Na nazwiska, głosy, kandydatów i przyszłego prezesa. Być może patrzymy w niewłaściwą stronę. Bo w spółdzielni mieszkaniowej istnieje coś znacznie cenniejszego niż gabinet, sekretariat i służbowy fotel. To wiedza. Wiedza o tym, kto płaci, kto przestał płacić, kto tonie w długach i kto za kilka miesięcy może znaleźć się o krok od utraty mieszkania. I właśnie dlatego warto zadać pytanie, którego dotychczas w tomaszowskiej dyskusji prawie nie było: jak szczelna jest granica między taką wiedzą, egzekucją komorniczą, prywatnym rynkiem nieruchomości i lokalną polityką mieszkaniową?

Dziś w kraju i na świecie – piątek, 21 sierpnia

Dziś jest piątek, 233. dzień roku. Wschód słońca o godz. 5.26, zachód o godz. 19.51. Imieniny obchodzą: Paulina, Wiktoria, Anastazy, Bernard, Franciszek i Maksymilian. Data dodania artykułu: 21.08.2026 06:42
Dziś w kraju i na świecie – piątek, 21 sierpnia

20 sierpnia. Od Krzywoustego i Prusa po PAST-ę i czołgi w Pradze. Dziś także wielki wieczór polskich klubów

Czwartek, 20 sierpnia 2026 roku, prowadzi nas przez niemal tysiąc lat historii. Od narodzin Bolesława Krzywoustego, przez Bolesława Prusa i Brata Alberta, dramat Zagłady, powstańczą Warszawę i czołgi tłumiące Praską Wiosnę, aż po współczesną debatę o bezpieczeństwie Polski. Wieczorem historia ustąpi miejsca futbolowi – aż cztery polskie drużyny będą walczyły o europejskie puchary. Data dodania artykułu: 20.08.2026 06:49
20 sierpnia. Od Krzywoustego i Prusa po PAST-ę i czołgi w Pradze. Dziś także wielki wieczór polskich klubów

Środa w kraju i na świecie. Podatki, droższe paliwo, samoloty NATO i wielka wygrana Świątek

Podatkowa zapowiedź, która może zostawić więcej pieniędzy w kieszeniach części pracujących Polaków. Kolejna podwyżka maksymalnych cen paliw. Więcej samolotów NATO nad Polską. Nowy zwrot w śledztwie dotyczącym wysadzenia Nord Stream, tragedia polskich pielgrzymów na Węgrzech i zwycięstwo Igi Świątek. Środa, 19 sierpnia, przyniosła wiadomości z gatunku tych, które jednego dnia prowadzą od domowego portfela aż po wielką geopolitykę. Data dodania artykułu: 19.08.2026 23:33
Środa w kraju i na świecie. Podatki, droższe paliwo, samoloty NATO i wielka wygrana Świątek

19 sierpnia: królowie, powstańcy, Starzyński i Mazowiecki. Dzień, w którym historia zmieniała kierunek

19 sierpnia w historii Polski zadziwiająco często pojawia się w chwilach przełomu. Tego dnia wybierano króla, rozpoczynało się powstanie, rodził się legendarny prezydent Warszawy, a Tadeusz Mazowiecki otrzymywał misję stworzenia rządu, który stał się symbolem końca pewnej epoki. Ale 19 sierpnia ma też swoją muzykę: od Ginger Bakera i Iana Gillana, przez Queen i Deep Purple, po Pet Shop Boys i Björk. Data dodania artykułu: 19.08.2026 07:07
19 sierpnia: królowie, powstańcy, Starzyński i Mazowiecki. Dzień, w którym historia zmieniała kierunek

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Pamięć o tych, którzy niosą ratunek tam, gdzie trwa wojna

19 sierpnia nie jest świętem łatwego optymizmu. Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej przypomina o ludziach, którzy jadą tam, skąd inni uciekają. Z wodą, lekarstwami i żywnością. Czasem tylko z apteczką i telefonem satelitarnym. Coraz częściej płacą za to życiem. Data dodania artykułu: 18.08.2026 07:37
Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Pamięć o tych, którzy niosą ratunek tam, gdzie trwa wojna

18 sierpnia. Od Stachury i Jarockiej po Otylię. W tle Zagłada, Sierpień ’80 i miliardy za szczepionki

Wtorek, 18 sierpnia, jest 230. dniem 2026 roku. Słońce wschodzi o godz. 5.38, a zachodzi o 19.55. Imieniny obchodzą dziś Bogusław, Bronisław, Helena i Ilona. Data dodania artykułu: 18.08.2026 06:55
18 sierpnia. Od Stachury i Jarockiej po Otylię. W tle Zagłada, Sierpień ’80 i miliardy za szczepionki

17 sierpnia. Od Sobieskiego i Korfantego po Sierpień ’80. Dzień, w którym historia przyspieszała

17 sierpnia to jedna z tych dat, w których polska historia układa się w opowieść niemal filmową. Jest w niej średniowieczna wyprawa Bolesława Chrobrego, narodziny przyszłego pogromcy Turków spod Wiednia, dramat Wojciecha Korfantego, wojenne losy gwiazdy przedwojennego kina, drewniany krzyż ustawiony przez robotników Stoczni Gdańskiej i polityczne negocjacje, które w 1989 roku otworzyły drogę Tadeuszowi Mazowieckiemu do objęcia stanowiska premiera. Data dodania artykułu: 17.08.2026 05:32
17 sierpnia. Od Sobieskiego i Korfantego po Sierpień ’80. Dzień, w którym historia przyspieszała

Abp Zieliński w Piekarach: nie tylko trudne czasy są próbą. Trzeba umieć dobrze przeżyć także dobrobyt

Nie tylko bieda, kryzys czy życiowe dramaty wystawiają człowieka na próbę. Równie trudne może być dobre wykorzystanie wolności, bezpieczeństwa i materialnego dobrobytu – mówił w niedzielę, 16 sierpnia, w Piekarach Śląskich abp Zbigniew Zieliński. Metropolita poznański podczas Pielgrzymki Kobiet i Dziewcząt mówił również o zmęczeniu współczesnych kobiet, samotności, rodzinie i świecie, w którym coraz więcej czasu poświęcamy obserwowaniu życia innych, a coraz mniej ludziom stojącym tuż obok. Data dodania artykułu: 16.08.2026 20:22
Abp Zieliński w Piekarach: nie tylko trudne czasy są próbą. Trzeba umieć dobrze przeżyć także dobrobyt

Polecane

Od Mościckiego do Nawrockiego. Czy prezydent wróci do Spały na 100-lecie dożynek?

Od Mościckiego do Nawrockiego. Czy prezydent wróci do Spały na 100-lecie dożynek?

Spała znowu będzie pełna wieńców, zapachu chleba, ludowych strojów i muzyki. Nie będzie jednak gospodarza, z którym przez dziesięciolecia kojarzono tutejsze święto plonów. 13 września w miejscowości odbędą się Dożynki Polskie organizowane pod auspicjami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tymczasem tego samego dnia kilkaset kilometrów dalej, w Tryńczy na Podkarpaciu, odbędą się Dożynki Prezydenckie. Spała musi więc jeszcze poczekać na powrót prezydenta. Być może tylko rok. W 2027 roku minie bowiem dokładnie sto lat od chwili, gdy Ignacy Mościcki uczynił tę niewielką miejscowość nad Pilicą sceną państwowego święta polskiej wsi. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 00:02
Niewiadów rośnie na zbrojeniowe centrum regionu. Amunicja, drony i głowice bojowe. Tu powstaje przemysł przyszłości

Niewiadów rośnie na zbrojeniowe centrum regionu. Amunicja, drony i głowice bojowe. Tu powstaje przemysł przyszłości

Jeszcze kilka lat temu nazwę Niewiadów wielu mieszkańcom regionu łatwiej było skojarzyć z legendarnymi przyczepami kempingowymi niż z wielką zbrojeniówką. Dzisiaj sytuacja zmienia się bardzo szybko. Fabryka amunicji wielkokalibrowej, produkcja głowic bojowych, współpraca z europejskim gigantem KNDS, projekty dotyczące min, a teraz Centrum Uzbrajania Dronów – kolejne inwestycje zaczynają układać się w znacznie większą całość. Niewiadów może ponownie stać się jednym z ważnych punktów polskiego przemysłu obronnego. Dla powiatu tomaszowskiego oznacza to nie tylko nowe technologie, lecz także potencjalne miejsca pracy, zamówienia dla lokalnych przedsiębiorców i zupełnie nowe wyzwanie dla tomaszowskich szkół technicznych. Data dodania artykułu: Wczoraj, 10:42
Zabarykadował się i groził eksplozją gazu. Prokuratura ujawnia szczegóły dramatycznej akcji w Tomaszowie 130 km/h przy limicie 70. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące Pierwszy taniec bez stresu. W Tomaszowie można przygotować go z profesjonalistą Pętla PCK czasowo wyłączona. Zmiany dla pasażerów linii MZK nr 6 Od Mościckiego do Nawrockiego. Czy prezydent wróci do Spały na 100-lecie dożynek? Tomaszów uczci 87. rocznicę wybuchu wojny i obrony miasta Chcesz zabezpieczyć zwierzęta i rośliny? Skorzystaj z siatek! Co zrobić z kredytami po utracie pracy? Porady doradztwa finansowego. Lechia złapała wiatr w żagle. W niedzielę przy Nowowiejskiej mecz z rezerwami ŁKS Jak odnaleźć się w pracy zdalnej – porady dla nowicjuszy Niewiadów rośnie na zbrojeniowe centrum regionu. Amunicja, drony i głowice bojowe. Tu powstaje przemysł przyszłości Lato naciska hamulec. Burze, deszcz i mocne ochłodzenie w Tomaszowie
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama