Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 01:26
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Przekazane, ale... nie do końca

Od jakiegoś czasu jednym z ważniejszych dyskusji, jakie toczą się publicznie jest ta, która mówi o bezprawnych żądaniach Poczty Polskiej, dotyczacych udostępniania danych osobowych mieszkańców poszczególnych miejscowości. Część samorządowców decyduje się nie dostarczać danych do celów wyborczych podmiotowi zewnętrznemu. Naraża się w ten sposób na odwołanie i wprowadzenie w swoich gminach zarządu komisarycznego. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego dane przekazał, tyle, że.... zaszyfrowane.

W ostatnich dniach do Urzędu Miasta wpłynęło szereg opinii w sprawie przekazania danych Poczcie Polskiej. Dziś otrzymaliśmy również pismo wojewody łódzkiego, naszego organu nadzorczego, nie dające pola do interpretacji i obligujące nas do przekazania danych osobowych. Czytamy w nim m.in., że „przekazanie Poczcie Polskiej żądanych danych jest obowiązkiem prawnym samorządów” (całe pismo w załączniku).

Sytuacja jest absolutnie wyjątkowa. Potrzebny jest polityczny kompromis na samej górze. Bez niego wybory, zgodnie z konstytucją, muszą się odbyć w maju. Nie mogę więc odmówić mieszkańcom prawa do wzięcia udziału w głosowaniu. Tak jak nie mogę nikogo do wzięcia udziału w głosowaniu zmusić. Jest to niezbywalne prawo wyborcze każdego obywatela. Osobiście uważam, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia, to najlepiej ze zorganizowaniem wyborów poradzą sobie samorządy. Metodą zwykłą, a dla osób z grupy ryzyka korespondencyjną. Robimy już normalnie zakupy na targach, w sklepach osiedlowych i supermarketach – oczywiście przy zachowaniu rygorów sanitarnych ‒ możemy więc też zagłosować przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Ostatnie wybory uzupełniające w różnych miejscowościach w Polsce pokazały, że jest to możliwe i bezpieczne.

Stosując się do pisma przesłanego nam przez wojewodę - biorąc pod uwagę to, że dane zostały już przekazane przez Ministerstwo Cyfryzacji, jest to jedynie formalnością prawną, czynność została już dokonana -  dane zostały przekazane zaszyfrowanym plikiem i udostępnione będą po spełnieniu przez Pocztę Polską formalnych wymagań.

- wyjaśnia Prezydent Marcin Witko.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

^ 10.05.2020 15:12
Wyborów nie ma, a co dalej z naszymi danymi?

Kebuizd 29.04.2020 12:36
Jeżeli ktoś ma wątpliwość w niekonstytucyjność wyborów korespondencyjnych i możliwych fałszerstw niech posłucha dr hab. Krystynę Pawłowicz (październik 2013) lub Pana Michała Rachonia, obecnego dziennikarza TVP (również starsze nagranie sprzed kliku lat). Wtedy taka sama formuła wyborów była bleeeh. Bezkręgowce...

WuPe 29.04.2020 09:31
Najśmieszniejsi są ludzie z fejsbuka, którzy choć oddali swe największe tajemnice zupełnie za darmo, to wypisują dyrdymały na różnych opozycyjnych forach, że nie zgadzają się na udostępnianie danych;-) I jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że robią to z własnej głupoty, a nie anarchistycznych, czy korwinistycznych poglądów;-) Wypłaty, emerytury, pisma urzędowe, sądowe, umowy, karty bankowe, to wszystko roznosi nam PP. Zapewne każdy z nas złożył parafkę listonoszowi... Zwykłe podpisy poparcia kandydatów, projektów ustaw, czy do BO wymuszają podanie pełnego zestawu danych osobowych... Mnie przeraża, że dostęp do moich tajemnic w tym loginów i haseł w ePUAP ma jakaś przysłowiowa pani Bożenka z Urzędu Skarbowego, czy ZUS... Rok temu po kupnie auta od sąsiada udałem się do starostwa przerejestrować pojazd, a po kilku dniach zacząłem dostawać telefony z link4... Ludzie karmieni światem wykreowanym w TVN popadają w niezdrową paranoję.

O to chodziło! W fotel mnie wbiło, aż miło. Na to będzie mnie stać! 29.04.2020 11:39
Przecież Link 4 jest własmnością państowego PZU. Co? Boli? Że fajne rekalmy z Kasią Moś i naprawdę konkurencyjna oferta? Którą właściwie oni odkryli tak jak Play odkrył Szatanową. Boli? Kruszy sie dogmat neoliberalny? Kruszy? Że jak państwowe, to dziadostwo powinno być tak? Musicie się już przyzwyczzaić, że Państwo Polskie wreszcie zaczyna być silne.

Janusz 28.04.2020 23:37
Kocham PiS bo nienawidzę ludzi i mam pewność ze po wyborach PiS będzie ich gnębił .

Pawełek 29.04.2020 08:02
Widać, taki prawdziwy z ciebie "Janusz" internetu.

! 28.04.2020 23:01
Po co się tu podniecać, PESEL nie PESEL, kto chce zagłosuje na swojego kandydata, kto nie chce nie zagłosuje, może go akurat nie ma. Nie spodoba się komuś otrzymany pakiet wyborczy, to zostawi go sobie na pamiątkę lub wcale nie będzie się nim zajmował... niech leży w skrzynce, aż zżółknie. Jedni będą wybierać inni nie. Każdy jednak ma PRAWO iść na te wybory i zagłosować jak chce i czuje taką potrzebę... reszta to tylko techniczna strona samych wyborów - do opanowania. Nikt nikogo do niczego nie przymusza! To o co ten cały rwetes...?, ... że niektórzy kandydaci są lekko ułomni lub słabi, z zerowym lub bez jakiegokolwiek elektoratu, no cóż takich mamy wybrańców - kandydatów, którzy chcą zaistnieć choć przez chwilę. Nie masz na kogo zagłosować nie głosuj, a nie zabraniaj innym tego zrobić. Przecieki danych, koronawirus, brak demokracji, SN, TK itd. to tematy zastępcze, by podważyć te wybory. Kto chce niech zagłosuje na swojego Prezydenta RP.

kicay 28.04.2020 21:21
Na jakiej podstawie prawnej moje dane zostały przekazane prywatnej firmie Poczta Polska SA. Proszę o podanie tej podstawy. O ile mi wiadomo, ustawa o wyborach korespondencyjnych jeszcze nie weszła w życie, ba nawet jeszcze jej nie ma. Pan Wojewoda może sobie żądać czyniąc to niezgodnie z obowiązującym prawem. Aby moje dane mogły być komukolwiek przekazane, zgodnie z RODO, muszę wyrazić na to zgodę - czego oczywiście nie uczyniłem. Tak samo jak zgodnie z obowiązującym u nas prawem o zamówieniach publicznych drukowane są zestawy wyborcze, nie jak podawał pewien minister, w drukarni skarbowej, lecz przez prywatnego przedsiębiorcę z Niemiec (no właśnie ktoś tu wysyłał na do Niemiec). A gdzie ogłoszony przetarg - wszak chodzi o kilkadziesiąt milionów złotych. Zrozumiałbym, gdyby wykonawcą była spółka Skarbu Państwa. Reasumując - pan prezydent Tomaszowa Maz. złamał prawo przekazując bez mojej zgodny i bez podstawy prawnej moje dane osobowe prywatnej firmie. Szanujmy się wzajemnie i szanujmy obowiązujące prawo. Nie po drodze nam z tymi co prawo - w imię prawa - łamią!!! Gwoli wyjaśnienia - nie popieram ani PIS ani PO. Popieram rozsądek.

@kicay 28.04.2020 21:31
Poczta Polska nigdy nie była prywatną firmą. Dalej nie czytałem, bo nie ma sensu po takim wstępie.

kicay 28.04.2020 21:56
To może jednak przeczytaj: "Poczta Polska S.A. – jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, zajmująca się świadczeniem usług pocztowych (listy i paczki), bankowo-ubezpieczeniowych – poprzez spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej (Bank Pocztowy i Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych) oraz usług logistycznych." Spółka Akcyjna jest firmą prywatną. Każda spółka kapitałowa pracuje po to, aby uzyskać dochód. W związku z tym nie działa na korzyść obywatela lecz udziałowców.

do kicay 28.04.2020 23:23
(...) jednoosobowa spółka SKARBU PAŃSTWA (...) - kłania się czytanie ze zrozumieniem, ale jak widać w dzisiejszych czasach takie zaaferowanie prowadzi do dezinformacji :)

Pawełek 28.04.2020 23:07
Składaj @kicay pisemne zawiadomienie do PR o popełnieniu przestępstwa. Jutro też jest dzień, powinieneś zdążyć. Sprawdzą je, a jeżeli będziesz poszkodowany to jakieś extra odszkodowanie może jeszcze wywalczysz, kto wie? Do dzieła.

WuPe 29.04.2020 00:54
Ale głupoty i tyle pisania... Znajdź sobie w sieci oświadczenie Prezesa UODO, tam rozwiane zostaną twe wątpliwości.

Edek 28.04.2020 21:09
I to jest dla mnie tą przysłowiową "kropką nad i" ...dosyć tej Państwa " pomysłowości". Głosowałem na PIS w minionych wyborach pełen zaufania lecz mam już dość tej Waszej działalności...nie oddam głosu w ogóle.

@Edek 28.04.2020 21:15
Edek proszę nie przebieraj się już. Kim Ty już nie byłeś na tym portalu.

Pawełek 28.04.2020 23:12
@Edek jak nie na PiS, to oddaj swój głos na Kidawę, pełen zaufania, nie wstydź się, jak zmieniłeś poglądy :-))

Nie nie nie 28.04.2020 20:59
Banda, granda. Ja już dziękuję PiS za tak paskudne manewry. Wstyd się przyznać ale głosowałem na nich, też ba Pana Witko. Ale to był ostatni raz. Formalność, czym by to nie było to Pan panie Witko to przyklepał.

Marek 28.04.2020 21:04
Daje głowe że KŁAMIESZ. Nigdy nie glisowałes/as na PiS

. 28.04.2020 21:10
spójrz czy w majtkach się nie zabrązowiło i uważaj na ciśnienie. Za często się zaperzasz, a do udarów w tym szalonym świecie dochodzi już u 20-30 latków.

Tomaszowianin 28.04.2020 18:19
Jakie wybory nie widzcie rzadzacy ze ludzie umieraja jest mi wstyd za tych wszystkich politykow ktorzy kloca sie a nie mysla o zdrowiu i zyciu ludzi .przestalam wierzyc ludziom ktorzy kierja naszym krajem i tyle ...

Ciekawy 28.04.2020 16:59
Cytat:Stosując się do pisma przesłanego nam przez wojewodę - biorąc pod uwagę to, że dane zostały już przekazane przez Ministerstwo Cyfryzacji, jest to jedynie formalnością prawną, czynność została już dokonana - dane zostały przekazane zaszyfrowanym plikiem i udostępnione będą po spełnieniu przez Pocztę Polską formalnych wymagań".To po co wysyłać?Łażą ta dane po internecie i co?Nie takie bazy danych zostały sprzedane.Ktoś ma klucz do rozszyfrowania,wystarczy jeden sprzedawczyk by stały się ogólnodostępne.Ile się słyszy o ludziach,którzy mają wzięty przez kogoś na podstawie tych danych osobowych?

Proste 28.04.2020 17:36
Po to ze w innym wypadku wojewoda ci zarząd komisaryczny ustanowi i Tomaszowem będzie wtedy rządził ktoś z rządowego nadania

Ciekawy 28.04.2020 15:47
A będzie spłacał za mnie pozyczkę,którą ktoś zaciągnie?

PESEL 28.04.2020 15:51
Twoj PESEL ma rowniez Allegro, bo pewnie handlujesz tam starymi adasiami. No jednak mam wieksze zaufanie do PP niz do poludniowoafryskanskiej firemki.

Ciekawy 28.04.2020 16:24
Czemu mnie próbujesz obrazić PESEL?Z alegro nie mam nic wspólnego.Nigdy tam nie byłem w przeciwienstwie do Ciebie.Wyraziłem swoje zdanie, które wolno mi mieć.Nie życzę Ci by ktoś wziął kredyt za Ciebie,chociaż może byś wtedy zaczął myśleć.Czego Ci życzę.

Dlaczego tak nienawdzicie Polski? 28.04.2020 18:20
Nie probuje Cie obrazic, a demskuje jedynie oblude. Gdy Sęk zbierał PESELe pod jakas tam swoja petycyjką to toczyles ze mnie bekę, ze PESEL sie podaje tu i tam i tylko "de.bi.l" sie boi. Teraz PESEL przekazywany jest istniejacej od 300 lat Poczcie Polskiej i nagle jest wzniecanie strachu przed wykorzystaniem do wziecia chwilowki. Zreszta, wybacz ale kto jak kto, ale w przypadku chwilowek jestes ostatnia osoba, ktora powinna straszyc. Te szemrane firemki krzaki co chwile sie pojawiaja, nawet z radami, jak sobie mozna ulepszyc zycie kupujac lepszy telewizor czy lecąc na egzotyczną wycieczkę na pozyczke RRSO 126% + pewnie jakies drakonskie oplaty jesli dzien sie spoznisz z wpłatą. Nie probuje i nie probowalem nikogo obrazac, przez 30 lat zylismy w panstwie ktore zmienialiscie na folwark w ktorym tylko silny z urodzenia ma prawo do godnosci. Teraz gdy ludzie siew przebudzili w demokratyczny, legalny sposob, chca sobie wybrac prezydenta, chcecie to Panstwo podpalić. Albo wy albo nikt :( Wzieliscie sobie błękitnokrwistą głupią gęś na kandydatkę bo myśleliście, że ludzie polecą na look Sofii Loren... w konfrontacji z mężem stanu (US Army pod ruską granicą, wizy do USA, Arena Lodowa Tomaszów Mazowiecki), z doktoratem z UJtu, z poukładaną rodziną bez skandali. W koncu z gosciem ktory potrafi zarowno przytulic smierdzaca babę z targu, jak i poflirtowac na twitterze z "Lesnym Ruchadlem" Tak! Bo to jest ktos kto zaglada w wiele zakamarkow polskiego zycia. Zna nasze realia. To boli, a nie żaden PESEL. Nie anarchizujcie nam Polski! Jesli jej nie kochacie, droga wolna. Do Berlina, do Hagi, do Tel Aviwu.

Meg 28.04.2020 21:09
Co ty człowieku co ty jarasz, o kim ty piszesz, proszę odpuść sobie te nauki twoja interpretacja życia Nas nie interesuje i nie wyganiaj nikogo z Naszego Kraju!!!!

„przerwa techniczna” (zdjęcia i screeny są) 28.04.2020 21:41
Sami się wygnaiacie ciągłą negacją, coraz brutalniejszym demolowaniem naszego WSPOLNEGO domu. Podważanie legalnych wyborów trwa już od 2015 roku, w Tomaszowie Agnieszka Łuczak już w 2014 zapowiadała odwołanie prezydenta w referendum. Kilka jeszcze lat rzygała na cały Tomaszów na blogu, zainstpirowała nawet oczerniajacy pamflet w „Polityce” (tygodnik puśił tekst w sezonie ogórkowym, podczas okresu urlopowego), aż się udałwiła wsłanymi wymiotami. Na blogu od półtora roku trwa „przerwa techniczna”, a o referndum mało kto już pamięta. Witko stawia budynek użyteczności publicznej za budynkiem, rondo za rondem. Tak to z wami jest jak z tymi firemkami finansowymi w Tomaszowie. Na start baloniki i ulotki w każdej skrzynce, po roku byly Orbis pusty. Jak to zwykle z tomaszowskimi byznesmenami, w środku nieład, przy drzwiach niechlujnie rzucona brudna kartka - nomen omen :)) - „przerwa techniczna” Nie powierzyłbym ci jedna z drugim chomika na weekend na przechowanie. Potrficie tylko niszczyć. Cudze.

jackk 29.04.2020 13:04
A ty wyjedź na Podkarpacie, tam rządzi Kościół i PiS będziesz miał jak w raju.

leszko 29.04.2020 16:26
Allegro może mieć co najwyżej twój NIP jeśli jesteś firmą i chcesz rachunek od Allegro

@leszko 29.04.2020 18:32
przy zakładaniu konta gdy Allegro startowało, trzebabyło podać PESEL

Jezu 28.04.2020 16:49
Skoro dane są zaszyfrowane to nikt nie ma do nich dostępu - a jak wejdzie ustawa to z mocy prawa będą mieli dostęp

Dziekujemy! 28.04.2020 15:45
Brawo wojewoda! Dosc rozdrabniania Polski i czynienia zeń słabego kraiku w imie hasla: Polak na zagrodzie rowny wojewodzie. Nie podoba sie? Poczekac kilka tygodni az korona minie i wjo! Do Reichu, zobaczymy czy tam bedziecie mogli tak sobie warcholic. Jeszcze raz brawo Wojewoda!

Haka 28.04.2020 15:40
Jak już się mają odbyć te śmieszne wybory, śmieszne, bo bez kampanii wyborczej, to już lepiej metodą tradycyjną. Z zachowaniem reżimu sanitarnego. Więcej popsutego powietrza jest w Lidlach i Biedronkach.

Powrot do szkoly 28.04.2020 15:48
Mozna powiedziec, ze pandemia uchronila przed dalsza kompromitacja baronessy nie potrafiacej czytac z kartki krotkich przemowien. Do szkoly! Baronessa do szkoly! Ludzie przedstawiajacy sie jako polarne zorze okazuja sie ciemnymi dziurami. Ona byla tylko symbolem calego pozoranctwa tzw elit 3RP

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 636

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 636

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 636 w kolorze dąb sonoma z dzielonymi barierkami po jednej stronie łóżka. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa. Szczególną cechą modelu łóżka PB 636 jest możliwość opuszczenia leża do poziomu 29 cm. Niska pozycja pozwala na większy komfort użytkowania osobom o niższym wzroście oraz redukuje w znacznym stopniu możliwość odniesienia urazu w sytuacjiprzypadkowego wypadnięcia. Zakres regulacji wysokości, pozwala na pracę opiekunów w optymalnych warunkach. Możliwość stosowania dzielonych barierek powoduje, że użytkownik nie musi być na stałe ograniczony barierami w przestrzeni łóżkaKolory standardowe: Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 29 cm od podłogi4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Dekoracyjna osłona leża5. Podwójne koło z hamulcem3. Nowoczesny napęd podnoszenia leża6. Dzielona barierka (opcja)OPCJE:zmiana długości i wypełnienia leża • zmiana kolorystyki • dzielone barierkiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 29 do 72 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:207 × 106 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:118,6 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-636 [PDF]
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama