Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 19:55
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

16 milionów złotych straci Tomaszów Mazowiecki przez rządowy program "Nowy Ład"

Co wdrożenie pomysłów PiS oznacza dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego? Mniejsze wydatki na oświatę, niższe na kulturę i cięcia w pomocy społecznej oraz ochronie zdrowia, być może wyższe ceny parkingów i wznowienie biletowania przejazdów autobusowych. Ekonomiści i samorządowcy na pomysłach rządzących nie zostawiają suchej nitki. Politycy na krytykę są głusi. Transfery socjalne pozwalają im trwać przy władzy, nawet jeśli korzyści z nich dla większości ludzi są iluzoryczne. GUS właśnie opublikował dane dotyczące inflacji za pierwsze półrocze tego roku. Osiągnęła ona rekordowy poziom 5 procent. Tak źle nie było już dawno. Specjaliści szacują jednak, że do końca roku osiągniemy "magiczne"7 procent.

Polski Ład z miejskich wpłat – twierdzi w opublikowanym przez siebie spocie Związek Miast Polskich. Przygotowano też internetową porównywarkę, pokazującą ile poszczególne gminy stracą na planowanych przez rząd zmianach podatkowych. Można z niej korzystać, by przekonać się jakie skutki finansowe dla nas wszystkich przyniosą zmiany. 

Samorządowcy biją na alarm i trudno się dziwić, bo dochody miast i gmin  opierają się dziś nie o podatki i opłaty lokalne, ale o udziały w podatkach płaconych przez mieszkańców do budżetu państwa. Związek Miast Polskich wskazuje, że z opublikowanego projektu ustawy wynika, że w ciągu dekady lokalne samorządy stracą 145 mld zł, podczas gdy budżet państwa zyska 27 mld zł. 

Ministerstwo Finansów udostępniło projekt przepisów podatkowych Polskiego Ładu w miniony poniedziałek. Wśród jego założeń znalazła się m.in. podwyżka kwoty wolnej od podatku (do 30 tys. zł) i wzrost do 120 tys. zł progu podatkowego.

- Zyska aż 18 mln podatników. Dwie trzecie emerytów przestanie w ogóle płacić podatek PIT, a dla 90 proc. podatników, to jest 23 mln, zmiany które proponujemy są albo korzystne albo są neutralne – zachwalał zawarte w Polskim Ładzie propozycje minister finansów Tadeusz Kościński.

Te korzyści są jednak iluzoryczne. Większość osób skorzysta niewiele. Emeryci być może 100-200 złotych w skali roku. Stracą natomiast w dwójnasób poprzez zubożenie oferowanych na ich rzecz usług przez lokalne samorządy, bo ich w gronie beneficjentów Polskiego Ładu po prostu nie ma.

ZMP podkreśla, że wręcz przeciwnie, bo  jako większość ich dochodów pochodzi właśnie z udziałów  w PIT. Każda zmiana przepisów podatkowych skutkująca pozostawieniem większej ilości pieniędzy w kieszeni obywatela skutkuje tym, że mniej pieniędzy trafia do jego gminy, powiatu i województwa. Jeśli więc narzekamy już dzisiaj na stan dróg, chodników i niski poziom usług oświatowych, to będzie jeszcze gorzej. 

A Rząd nie uwzględnia przy tym jeszcze jednej bardzo poważnej kwestii. Dane demograficzne pokazują, że z każdym rokiem zmienia się stosunek osób w wieku produkcyjnym i pracujących zawodowo do beneficjentów systemu emerytalnego i odbiorców socjalu, po drodze też zabito skłonność do przedsiębiorczości. Trudo się dziwić skoro politycy (głównie PiS ale i Lewicy obyczajowej) przekonują, że bogactwo wcale nie musi płynąć z ludzkiej pracy, a ze zwykłego cwaniactwa. 

Przedstawiciele resortu finansów zapowiadają reformę samorządowych finansów, mającą obejmować m.in. wprowadzenie reguły dochodowej, zapewniającej JST długookresową stabilizację finansową (chodziłoby o zapewnienie, że dochody z podatku PIT i CIT nie mogłyby być na dany rok budżetowy niższe niż dochody wykonane z roku poprzedniego), ale te propozycje nie są jeszcze oficjalnym stanowiskiem strony rządowej, podczas gdy regulacje z Polskiego Ładu mają zacząć obowiązywać już od przyszłego roku.  

- Tylko Warszawa zapłaci za realizację Polskiego Ładu 1,7 mld zł. To dokładnie tyle ile połowa wszystkich naszych wydatków, które wydajemy na utrzymanie miejskiego transportu - mówi w w poniższym spocie wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

Według wyliczeń ZMP Tomaszów Mazowiecki straci na zmianach podatkowych 16,5 miliona (czyli więcej niż udało się miastu pozyskać z tzw. Funduszy Norweskich). Gmina wiejska utraci 3,5 miliona. Najbogatsza z gmin powiatu, czyli Ujazd zubożeje o 2,5 miliona, a takie z kolei stosunkowo "biedne" Budziszewice 350 tysięcy. I paradoksalnie to dla tej ostatniej gminy może być największy problem, bo już dzisiaj z trudem wiąże koniec z końcem.

 

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

WuPe 03.08.2021 14:55
Równie dobrze artykuł mógłby brzmieć ,,16 mln do podziału dla mieszkańców Tomaszowa"... Biorąc pod uwagę planowane 100 mld dla samorządów na inwestycje mam wrażenie, że źle nie będzie w naszym grajdołku.

WuPe 03.08.2021 14:51
,,W latach 2016-2019 dochody Warszawy z PIT i CIT WZROSŁY o 2,4 mld. Czy to znaczy, że Rafał Trzaskowski kupił 2100 autobusów i gdzieś je ukrył?" - nie;-) Podwyższył miejskie daniny jeszcze bardziej, rozbudował biurokrację, zakupił tramwaje które nie mieszczą się w torowiskach, wynajął biura na 5 lat za 100 mln zł i snuje wizję kładki pieszej przez Wisłę za jakieś 160 mln droższej niż podobna w Londynie;-) Jego dewizą są maksymalne wydatki, zwiększanie obciążenia mieszkańców i pajacowanie przed kamerami: ,,patrzcie jacy biedni jesteśmy przez PiS". To chore.

olrajt 05.08.2021 09:44
a co tam Warszawa, Tomaszów wymierające miasto . Inwestycje będą mniejsze, no chyba, że Witko ładnie poprosi kogo trzeba. No i moja rada, mniej TVP.

Bartek 05.08.2021 12:00
Cytat z przewodnika; Tomaszów miasteczko znajdujące się w województwie łódzkim. Atrakcje; Skansen Rzeki Pilicy, który tworzony jest od 1999 roku. Celem przedsięwzięcia jest prowadzenie edukacji z zakresu historii oraz ekologii, a także zachowywanie pamiątek z przeszłości. Na terenie skansenu można zobaczyć takie obiekty, jak młyn wodny, łódź rzeczna czy inne ekspozycje. Turyści mogą odwiedzić Rezerwat Niebieskie Źródła, czyli krajobrazowy rezerwat przyrody znajdujący się w południowo-wschodniej cześci miasta. Część jego powierzchni pokrywa się z obszarem Natura 2000. Rezerwat wykazuje duże wartości przyrodnicze oraz turystyczne, a na jego terenie można znaleźć liczne ścieżki dydaktyczne z pomocnymi tablicami informacyjnymi oraz nieopodal można odwiedzić Groty Nagórzyckie. MIASTECZKO to raczej dobre określenie. Szkoda tylko że nasz Dworzec PKP bez kasy biletowej nie zachęca potencjalnych turystów.

olrajt 06.08.2021 13:31
Tak na marginesie, w tym przewodniku nie wspomina się o Muzeum. Czyli wiadomo, kto ten przewodnik pisał. No i , autor przewodnika nie wspomina o tym, że słynna "Różyczka" znajduje się w jego zbiorach.. Źródło konfliktu miedzy tymi placówkami jest długie i ciekawe.

***** *** 02.08.2021 07:56
Haracz dla mafii od lokalnych społeczności. Nie po to jest ich tu z okręgu wybranych kilkunastu - trza ich utrzymywać !

xxx 01.08.2021 21:40
Bo to wielki burdel jest , zaborcy nie trzeba

tomaszowianin 04.08.2021 14:18
Rozpasany burdel. Nawet nikt nie może kontrolować wchodzących do tego burdelu. Chroni ich np. RODO.

tom 31.07.2021 14:54
Miasto PiS-em stoi, a więc członkowie tej partii powinni się dorzucić do tej puli (nie brać przez określony czas wynagrodzeń)- pomóc miastu i swojej umiłowanej partii...

Jan Nowak 31.07.2021 13:38
Apeluję aby budować silną suwerenną Polskę a nie zamieszczać osłabiających artykułów powodujących zamieszanie i niepokój społeczny . Nie żyje Wielka Suwerenna Europejska Polska.

Lol 31.07.2021 13:32
Co na to Antoni?

rot 31.07.2021 17:49
ten ubogi polityk otrzyma skromną ok. 100% podwyżkę to nie będzie reagował...

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama