Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 10:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.

Kantar Public: Koalicja Obywatelska wygrywa z PiS

Gdyby wybory odbyły się w połowie lipca, wygrałaby je Koalicja Obywatelska (27 proc.) przed PiS (26 proc.) - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. KO wysunęła się na sondażowe prowadzenie po raz pierwszy od dłuższego czasu.
Kantar Public: Koalicja Obywatelska wygrywa z PiS

Zgodnie z sondażem Kantar Public, gdyby wybory odbyły się w połowie lipca, na Koalicję Obywatelską głosowałoby 27 proc. głosujących, na PiS 26 procent, na Polskę 2050 - 8 procent, na Lewicę również - 8 procent, na Konfederację - 6 procent, a na PSL - 5 procent.

Do Sejmu nie weszłyby Kukiz’15 z wynikiem 3 proc., Porozumienie Jarosława Gowina - 1 proc. i AgroUnia - 1 proc.

Kantar zwraca uwagę, że w porównaniu do czerwca odnotowano następujące zmiany: wzrost poparcia Koalicji Obywatelskiej (o 4 punkty procentowe), Konfederacji (o 2 pp.), PSL-Koalicji Polskiej (o 1 punkt procentowy), Kukiz’15 (o 1 punkt procentowy) i AgroUnii (o 1 pp.). Spadek poparcia został odnotowany w przypadku Prawa i Sprawiedliwości (o 3 pp.) oraz Ruchu Polska 2050 (o 2 pp.). W przypadku Lewicy oraz Porozumienia nie odnotowano zmian.

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 15 procent nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos (spadek o 4 pp.).

Udział w wyborach zadeklarowało 69 proc. badanych, z czego 34 proc. zdecydowanych jest do wzięcia udziału w głosowaniu, natomiast 35 proc. raczej planuje wziąć udział w wyborach. Przeciwne stanowisko wyraża jedna piąta badanych (20 proc.) – z czego 13 proc. zapowiada, że raczej nie pójdzie głosować, a 7 proc. zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach. 11 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos w wyborach.

Pracownia informuje, że w porównaniu do wyników uzyskanych w czerwcu tu również zaszły zmiany. Wzrósł odsetek osób zdecydowanie zamierzających głosować (o 4 pp.), zmalał odsetek osób raczej planujących zagłosować (o 3 pp.). Z kolei o jeden punkt procentowy wzrósł odsetek respondentów raczej nieplanujących udziału w wyborach, a odsetek zdecydowanie niechętnych utrzymał się na tym samym poziomie. O 2 punkty procentowe zmniejszył się odsetek badanych niezdecydowanych w porównaniu do czerwca.

Sondaż Kantar Public został przeprowadzony w dniach 15-20 lipca 2022 r. na reprezentatywnej próbie 985 pełnoletnich mieszkańców Polski na podstawie techniki wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI). (PAP)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ujazd 08.08.2022 13:20
Mam nadzieję że pisiorskie układanie się z politycznymi sprzedawczyka mi typu wójt z Ujazdu,Zdonki dla marnych paru głosów w końcu się skończy.

Antyczekista 27.07.2022 08:44
Ciekawe przemyślenia pod artykułem. Wpisy podzielne na PO - Niemcy i PiS tu bardziej skomplikowane, tak jak Maciar związany z GRU, Ziobro z żoną zamieszaną w działanie w zorganizowanej grupie przestępczej czy frakcja Dudy mocno powiązana z wpływami wywiadów CIA i Mosadu. Tak, Jesteśmy poletkiem dla rozgrywek mocarstw. To widać jak szybko rząd wykonał polecenie uzbrojenia Ukrainy. Widać też jak prorosyjscy politycy zostali "wyciszeni". Oby kolejne wybory odbywały się demokratycznie a złodzieje byli surowo karani. Tego wam życzę. Młody antyczekista! RED IS BAD!

Ajdejano 26.07.2022 17:47
Komentarz do tego "PiS" (poniżej). Wreszcie, ktoś z was- totalnych nygusów- beknął jakieś konkretne słowo. WRESZCIE!!! A, co Wy, kur...., uważacie, że macie patent na ciągłe wygrywanie ?! Jeżeli tak uważacie, to jesteście zwykłymi badziewiakami i za moment przegracie, a ja razem z Wami. I to nie będzie moja wina, ale Wasza wina - totalne gnoje., Jeżeli tak się wydarzy, będą Was olewał do końca swojego życia - palanty.

Tm 25.07.2022 12:25
Brawo pierwsze sondażowe zwycięstwo:)jak tak dalej pójdzie to znowu nas czekają szparagi u Niemca:)

PiS 24.07.2022 18:57
Koniecznie trzeba to sobie raz jeszcze uświadomić, platforma obywatelska to jest partia zewnętrzna wobec Polski. Wobec polskich interesów, szkodzi nie tylko Polsce na arenie międzynarodowej, ale szkodzi wewnątrz każdemu Polakowi. Reprezentuje przede wszystkim interesy niemieckie, by dla nich było ok, kosztem Narodu Polskiego. Tamten interes jest dla nich najważniejszy, nie zapominajmy o tym. Wszystkie ich obecne poczynania i poprzednie rządy wskazują na to jednoznacznie. Zero programu (wyłącznie antyPiS), cel jeden - odstawić PiS, przejąć władzę i układać się dalej z Niemcami na ich starych zasadach, tak by Polska była Narodem III lub IV kategorii w UE, zero rozwoju, przemysłu... zależnym i uległym od innych, to priorytet PO, byle trwać na stołkach, ojkofoby.

Dimos 23.07.2022 20:54
W demokracji zmiana jest rzeczą normalną. Nienormalne jest zachowanie wyznawców PiSu. Nie potrafią się pogodzić ze zmianą władzy. Duduś jest ostatnią kadencję, Jarek z ekipą 70+ stracili wigor. Wyznawcy nie widzą jak bardzo pisowcy zniszczyli polski przemysł i górnictwo. Ich zapowiedzi o budowie elektrowni atomowych były tylko po to aby okradać nas i Matkę Polskę! Tak! Tworzyli spółki, które były miejscem pracy dla kolesi z polecenia aparatczyków PiSu. Mam nadzieję, że każdy złodziej zostanie rozliczony. Na koniec dla wielu ocieli Jarka. Dlaczego nie wsadzili do więzienia tych co niby wcześniej kradli???? Dlaczego?

SA. 24.07.2022 07:08
..Dimos, to niestety PO i ich mniejszościowy elektorat (ten rzekomo "lepszy, wykształcony, mądrzejszy") do dnia dzisiejszego nie może w żaden sposób ścierpieć i pogodzić się z tym, że ich wysadzili z siodełka wyborcy, Polacy w demokratycznych wyborach, pozbawili możliwości dalszego "rządzenia się" (przeciwko Polsce). To "PO-elyty" nie rozumieją, że 7 lat temu dzięki lekceważeniu i pogardzie dla zwykłych ludzi przegrali wybory. Ponadto PO nie mogło stracić wigoru, bo go nigdy nawet nie miało, nie wspominając już o szkodach wyrządzonych polskiemu przemysłowi i zwykłym Polakom. Z czym do ludzi dimos, co z tobą i twoją pamięcią, mocno wybiórcza?

SA. 23.07.2022 13:35
Nie zapowiada się raczej zasadnicza zmiana, jeżeli chodzi o rządzących. Może być faktycznie jakaś różnica w punkcikach procentowych przy wyborach, ale żeby "tuskomatołki" wygrały się nie zwnosi. Oczywiście ich propaganda typu skompromitiwana do końca, niezbyt kumata K.Jachira, zawodowy biegacz graniczny i pijus rowerowy F.Sterczewski, mega obyty buc S.Nitras i inne smutasy-antypolskie (bez piniendzy J.A.V-Rostowski), będą intensywnie brylować i naganiać w swoich mediach. Jestem spokojny, Polacy widzą dokładnie tę patologię, na co ich stać, jaka byłaby Polska, gdyby zaczęli teraz rządzić, widzą już ten pogrom pod ich rządami, dlatego spokojnie do wyborów... i dalsza kontynuacja :-))

AS 23.07.2022 14:24
AS do SA .Na pewno kaczomatołki już nie wygrają. Przerżneli wszystko swoją pazernością ,chciwością kombinatorstwem i złodziejstwem . Gorzej bo nie wygrają , a po przegranej zostaną za zniszczenie Polski i zubożenie Polaków przykładnie rozliczeni i pociągnięci do odpowiedzialności .Dalej razem opozycjo a pisoprawcyszubrawcy dni już ujrzeli !

SA. 23.07.2022 15:29
... i o takim miernym brylowaniu wcześniej pisałem, taki tam jakiś znajomek i fan wymienionych wcześniej mocnych "mocarzy" z obecnej opozycji. A co to dopiero się zacznie jesienią, pękną z rozpaczy, będą się 2 i troić, byle zaistnieć, wesprzeć, a nóż się coś uda. Niech mydlą i pienią, a bez nich będzie zdecydowanie czyściej.

Ajdejano 23.07.2022 07:04
Ostro zaczyna się kampania wyborcza. Od, oczywiście, "rzetelnych" sondaży. Te! Duduś! Ten twój kraj to Polska. Nie chce ci to słowo przejść przez gardło ?! Bądź spokojny: mohery wyprostują was - zmartwionych "patriotów".

Duduś 23.07.2022 09:01
Ajdejano, twoje komentarze są tak beznadziejne i chamskie jak wspomniana partia. Przestań pisać bo wszyscy są już tobą zmęczeni i mają odruchy wymiotne gdy tylko widzą twój wpis. Rozumiem że masz parcie na szkło bo w życiu realnym nikt cię nie słucha... Żałosny, zakompleksiony człowieczek...

Ajdejano 23.07.2022 12:54
Te! Duduś! A czym się tak podniecasz ?! Nie pultaj się tak nerwowo w imieniu twojego kraju. Ten Twój kraj, czyli Polska, świetnie sobie poradzi bez Twojego wstawiennictwa u ryżowatego z po. Kogo/czego bronisz - Duduś? Tego ryżowatego i jego szajki (piniędzy ni ma i nie będzie) ?! Na uszach będziesz stawał, a mohery i tak Ciebie wykolegują (śmiech na sali) . Walnij sobie jedną, albo dwie lufki i Ci przejdzie. Pozdrowienia od starego czekisty. PS. Lubię takich idealistów-narwańców, jak Ty - Duduś, he,he.

Duduś 23.07.2022 22:23
A ja nie lubię takich ludzi jak ty Ajdejano I nie chce żebyś ty mnie lubił. Nie pochlebiaj sobie..Poza tym, to nie jest tylko "Mój Kraj" jak uparcie piszesz ale chyba "Nasz Kraj" ? Dziwi mnie że nie zależy ci na Tym Naszym Kraju, na tym jak będziesz żył ty i twoja rodzina, czy będziecie mieli co włożyć do garnka i do pieca. Jeśli nic się nie zmieni to g...o tam włożysz.

Ajdejano 24.07.2022 16:50
Jak wygra twój idol, ryżowaty - wnuczek dziadka z wehrmachtu, to z pewnością dużo się zmieni: ogólnie na gorsze, ogólnie - znów będziemy musieli bezgranicznie kochać szwabów, ogólnie - znów będziemy podnóżkiem dla tych szwabów, ogólnie -p znów będziemy słuchać czułych wyznań ministra finansów: piniędzy ni ma i nie będzie. PS. Jednak ciągle wierzę, że mohery w przyszłym roku, (wybory) wyroluja was - fałszywi "patrioci".

Duduś 24.07.2022 21:51
Wyrolują wszystkich - ciebie też boś jest gamoń. Właśnie o tym mówił twój idol Vateusz u Sowy. O takich gamoniach jak ty mówił. " Ludzie są głupi i wszystko łykną, będą zap....ć za miskę ryżu" To o tobie.

as 23.07.2022 05:45
Ważny będzie dzień wyborów...

Duduś 22.07.2022 22:12
Brawo!!! Mam nadzieję, że to początek końca partii rządzącej która niszczy mój kraj i sprowadza go na samo dno. Wierzę że Polacy w końcu przejrzeli na oczy i pokażą tej obrzydliwej klice gest Kozakiewicza.

...) 23.07.2022 16:01
tylko szolc, von der lajen, jurowa merkelowa i donald mogą uratować TEN TWÓJ KRAJ

Duduś 23.07.2022 22:12
Nic nie zrozumiałeś. Ale nie dziwi mnie to wcale, żeby nadal popierać PIS trzeba być półgłówkiem. Takiego bezczelnego złodziejstwa, krętactwa i braku kompetencji jak za obecnego rządu Polska nigdy wcześniej nie widziała. Ale żeby to zauważyć niezbędna jest inteligencja..

Ajdejano 22.07.2022 21:02
Próbowałem się przed chwilą wpisać i nie puściliście mnie. Czyżby prewencyjna cenzura ?!

woody 24.07.2022 18:09
ale ty jezdes mondry masz ze trzy fakultypety

Ajdejano 24.07.2022 20:58
Nie dyskutuję z debilami.

Pytanie, czy dokuczanie? Pytanie, czy dokuczanie? Hejt, hejterstwo, mowa nienawiści, to terminy, który wprost uwielbiają posługiwać się politycy. Kilka lat temu modne było pisanie na własnych profilach internetowych "HejtStop". Zabawne jest to, że hasłem posługiwali się często ludzie, którzy sami na co dzień parali się hejterstwem w jego różnorakich odmianach. Hasełka łatwo podchwytywać i sprzedawać bezmyślnej gawiedzi. Pod postem, który jakoby miał być przeciwko "mowie nienawiści" tryskały całe gejzery brutalnych komentarzy, na które autor nie reagował. Najciekawszym przykładem był wpis byłej już rzeczniczki ds. równego traktowania Prezydent Hanny Zdanowskiej, w którym nazywa mnie "ludzkim śmieciem". Cóż sama sobie wystawia świadectwo, podobnie jak Prezydent Łodzi, która na tego rodzaju zachowanie nie reagowała. Odczłowieczanie ludzi to typowo totalitarne praktyki rodem z Bełżca albo Auschwitz. Z pozoru liberalne a więc wolnościowe środowiska nie pojmują znaczenia podstawowych pojęć nie mówiąc o posiadaniu czegoś, co kiedyś nazywano kindersztubą. Zasada jest prosta: gdy ktoś wyraża się krytycznie o nas, to jest hejterem, gdy my kogoś obrzucamy wyzwiskami, poddajemy tę osobę krytyce. Hipokryzja czy po prostu niewiedza. Brat wspomnianej wyżej rzeczniczki w jednym ze swoich wpisów stwierdza natomiast, że hejter to ktoś anonimowy, a przecież jak się pisze pod własnym nazwiskiem, to się hejterem nie jest. Hm... poważnie? No ok, zdaniem tego pana wolne media to tylko te, które go chwalą... inne niekoniecznie
Zabrakło tylko dziarskich chłopców Zabrakło tylko dziarskich chłopców Historia lubi się powtarzać, zataczać koła i często śmieje nam się prosto w twarz. Czasem wesoło a czasem ze złośliwą przekorą. Takie refleksje mam po tym jak wylądowałem ostatnio na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie. Trudno nie odczuć rechotu losu, kiedy po jednej stronie sali siedzę ja, syn działacza Solidarności z lat 80-tych, wciąż pamiętający ubeckie rewizje w swoim domu, a po drugiej typ, który widnieje na liście donosicieli służby bezpieczeństwa PRL oraz wyszkolony w komunistycznym reżimie prokurator. Zabawne jest też to, że to oni znowu oskarżali. Wyrok (prawomocny), jaki zapadł okazał się korzystny dla mnie, a uzasadnienie stanowiło pochwałę profesjonalnie przygotowanego i napisanego artykułu. W dodatku ten w pierwszej instancji zapadł w Dniu Wolności Prasy, co ma dla mnie znaczenie symboliczne. Nie tej sprawie jednak poświęcę swój dzisiejszy felieton, ale temu, że w czasach, kiedy usuwa się ostatnie pomniki sławiące komunistyczną dyktaturę, bolszewicka mentalność nadal znajduje się w głowach wielu ludzi, szkolonych i wychowanych w duchu partyjnej indoktrynacji. Te osoby wciąż zachowują się, jak reprezentanci reżimowej władzy, aroganccy, pewnie siebie i wulgarni niczym witkiewiczowski Prokurator Scurvy, który jak zapewne pamiętacie lubił otaczać się Dziarskimi Chłopcami. Siedząc na sali Sądowej czekałem więc aż krzyknie: "hej dziarscy chłopcy do mnie" i zostanę zamknięty w sali przymusowego bezrobocia.