Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 18:24
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Musimy wierzyć, że Panu, Generałowi Polskiej Policji, odwagi nie zabraknie.

Publikujemy list otwarty funkcjonariuszy polskiej Policji do Jarosława Szymczyka Komendanta Głównego Policji

LIST OTWARTY 

PAN 
KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI 
NADINSP. DR JAROSŁAW SZYMCZYK 


SZANOWNY PANIE KOMENDANCIE ! 

My „za wcześnie urodzeni” - polscy czynni policjanci, my polscy policjanci w stanie spoczynku, my rodziny polskich policjantów, w tym i poległych w obronie wartości najwyższych, zwracamy się do Pana Komendanta o zajęcie jednoznacznego stanowiska w sytuacji planów obniżenia nam emerytury za lata służby w polskiej Policji na rzecz demokratycznego Państwa Polskiego. 

Panie Generale. 

Jako polscy policjanci mamy prawo oczekiwać by Pierwszy Polski Policjant Rzeczypospolitej zareagował, kiedy wobec jego aktualnych,ale i byłych podwładnych podejmowane są niespotykane działania o charakterze represyjnym. 

Wielu spośród nas to oficerowie. Także i tacy, którzy obok Pana stali na placu apelowym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. My wszyscy swoja postawą udowodniliśmy w życiu zawodowym i prywatnym konieczność postępowania zgodnie z zasadami złożonego ślubowania i zasadami etyki zawodowej. 


My, którzy z duma nosiliśmy mundur polskiego policjanta, słowami polityków zepchnięci zostaliśmy na margines społeczeństwa, pomimo narażania na co dzień swojego zdrowia i życia w imię bezpieczeństwa publicznego, ochrony zdrowia i życia polaków. 

Panie Komendancie. 

W dniu 11 października 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, podczas uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski, powiedział Pan: 
„To jest zaszczyt być oficerem polskiej Policji, ale też wielkie zobowiązanie. Od dzisiaj stajecie się wzorem i przykładem do naśladowania dla wszystkich tych, którymi będziecie kierować, dla waszych podwładnych”. 

W październiku 2016 r. w gazecie „Policja” mówił Pan: 
”Szacunek swoich podwładnych można zdobyć tylko wydając komendę „za mną”.” 

Panie Generale. 

By jednak podwładny szacunek swój wyraził czynem, musi być przekonany, że przełożony jest w stanie stanąć brzemię odpowiedzialności za podwłądnych, mieć odwagę stanąć w ich obronie, albowiem być Polskim Oficerem to nie tylko prawo do przywilejów i apanaży, ale przede wszystkim odwaga. 

Musimy wierzyć, że Panu, Generałowi Polskiej Policji, odwagi nie zabraknie. 

Głęboko niesprawiedliwe jest bowiem odbieranie słusznie nabytych praw wszystkim polskim policjantom, ale i ich rodzinom. Także tym którzy organizowali fundamenty polskiej policji w walce ze zorganizowaną przestępczością. Tym, którzy pełnili służbę także i pod Pańskimi rozkazami na terenie województwa śląskiego, świętokrzyskiego. Tym, których ojcowie i mężowie zginęli na służbie i których nazwiska są wyryte nie tylko w naszej pamięci, ale i na murach polskich komend Policji. 

Mając wiedzę, iż forum polskich policjantów jest stale monitorowane przez policjantów Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji, widząc ilość osób forum odwiedzających w temacie związanym z bezprawnym odbieraniem emerytur polskim policjantom wierzymy, że list ten spotka się z Pańską reakcją. 


I stad też zwracamy się niniejszym do Pana Komendanta o stawiennictwo w naszej obronie u decydentów Państwa Polskiego. 



[reklama2]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

(_) 21.12.2016 07:11
Nowymi przepisami będą jednak objęte tylko i wyłącznie te osoby, które były na etatach UB i SB. Mówienie o tym, że obniżane będą emerytury czy renty np. lekarzom lub pracownikom fizycznym, którzy, mimo że byli zatrudnieni przez aparat bezpieczeństwa PRL, to nie wykonywali zadań UB i SB, jest nieporozumieniem

Poczytajcie 20.12.2016 21:49
emerytura albo renta byłych funkcjonariuszy nie będzie mogła przekroczyć „kwot maksymalnych”, czyli wysokości średniej emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wypłacanej w czasie tworzenia ustawy. W czerwcu br. było to około 2 tys. zł w przypadku emerytur i około 1,5 tys. zł w przypadku renty. Dla renty rodzinnej maksymalna kwota to około 1,7 tys. zł. Według danych MSWiA, emerytury w wysokości od 9 do 12 tys. zł pobiera stu byłych funkcjonariuszy SB. Tysiąc ma emerytury od 6 do 9 tys. zł, a osiem tysięcy od 3 do 6 tys. zł. http://www.polskieradio.pl/5/3...ariuszy-SB

Ktoś 20.12.2016 21:43
czytał tę ustawę? Bo uderza ona głównie w uboli i sb-ków! Teraz problemem jest to jak ci "biedni" stróże komuny wyżyją za 2 tys. ? Ano tak samo jak Ci uczciwi ludzie, którzy mają teraz po 1500. Krzywda? Sorry, ale nkt tego za diabła nie łyknie, bo sb-cy przez 25 lat i tak się nachapali, a ludzie, którzy walczyli o wolność nie mieli przez ten czas na lekarstwa. Teraz też nie mają, a "obrońców demokracji" to nie obchodzi...Jak słucham przedstawicieli "opozycji" broniących sb-ków to zastanawiam się czy to idioci od urodzenia czy zwyczajne mordy bez wstydu i przyzwoitości.

Ajdejano 17.12.2016 12:37
Do Mańka wpis nr 27. W roku 1993 wykonywałem robotę na terenie wistom-u. Wtedy na terenie tej fabryki było około 6 melin z wódą. Jak tylko zostawiłem swoich pracowników samych na dwie godziny, po moim powrocie - wszyscy narąbani. Podobnych narąbanych, śpiących pracowników fabryki widziałem w pobliżu kominów (była zima). Drugi obrazek: pracowałem w wydziale ochrony środowiska w urzędzie wojewódzkim w Piotrkowie. Czasami nie dojeżdżałem z TM, tylko z jednej wsi przy trasie TM - PT. Często jechałem "okazją" . Czasami zabierał mnie ówczesny wicewojewoda z TM. Kiedyś, przed dożynkami w PT, ubolewał, że jest problem z nasypami przy nowym węźle drogowym do Bełchatowa. Te nasypy to "wyjąca" goła ziemia. Pyta mnie: powiedz - co tu robić, aby na dożynki było zielono (za 10 dni). Moja porada była krótka: posiać owies, który już po tygodniu będzie zielony. Tak zrobili i było O.K. W czasie przymrozków owies szlag trafił i wiosna trza było siać trawę. Ale kto się tym przejmował. Dwa obrazki: tak działała prl. Wniosek: należałoby odsunąć: 100 % UB-eków i SB-eków, 75% -MO, od gospodarki i banków - 100 % działaczy pzpr. Właśnie to dziadostwo wpędziło Polskę w biedę.

cywil na łancuchu 14.12.2016 21:52
krew sie w żyłach gotuje jak widze takich pseudopolicjantów,co i tak maja bardzo dobrze na tle reszty spoleczenstwa,dobre pensyjki,a pozniej emeryturki grube i to czasem bardzo grube,nie wstyd wam o cokolwiek sie jeszcze domagac? odchodzac na emeryture macie max 50 lat,a na emeryturce dorabiacie czesto jako ciecie w marketach ,nie wstyd wam? czego chcecie?

14.12.2016 22:48
Fakt z życia. Luty godz około 17. Jestem na imieninach u znajomych. Dzwonek do drzwi i wchodzi jeden ze znanych ongiś milicjantów. Samochód policyjny zostawił przed blokiem. Zaciekawiony zapytałem, czy nie będzie miał jakichś przykrości, jeśli nie odbierze wiadomości z komendy. Uspokoił mnie, że w samochodu pilnuje ormowiec i w razie czego da znać. Impreza przeciągnęła się do 4 rano. Pan władza za kołnierz nie wylewał i zaproponował na koniec imprezy, że porozwozi nas do domów. Wsiadamy do jego samochodu, a tam siedzi jakiś osobnik skulony z zimna. Do domów dotarliśmy szczęśliwie, a pan władza zdał służbę i udał się na "zasłużony" odpoczynek. Tak wyglądała niegdyś służba w MO .

Maniek 16.12.2016 01:09
Taki fakt z zycia ide do pracy w fabryce w latach 70 a tam za dlubanie w nosie placa mi pensje i jeszcze mozna w karty pograc i flaszke obalic.

Ajdejano 14.12.2016 18:17
Teraz płacze i lamenty ?!?!?! Bo pieprzona "wadza" chce wyrównać waszą średnią do innych ??? A kto wam kazał wstępować do: UB, SB, ZOMO, ORMO i dodajmy - do MO ??? Może ja, albo moja teściowa ???

przyszły emeryt 81 14.12.2016 16:54
co ja mam powiedziec skoro musze zapier jeszcze ponad 30 lat a mam juz przepracowane 16 ? przedewszystkim nalezy zmienjszyc emerytury wszystkim do max 3,5 tys zł , nie wiem jakim prawem ktoś bierze ponad 5-6 tys zł ,a są emerytury 10tys zł np. generałowie którzy nie odchodza do cywila ,bo generał pozostaje cały czas czynnym do konca zycia za co dostaje dodatkowo uposażenie w postaci wypłaty co miesiac kilka tys zł do kieszeni,jezeli mundurowi są takimi patriotam,to powinni wiedziec,że zasłanianie sie mundurem to tylko tania wymówka bo wam sie nalezy,kazdy z mundurowych bierze bardzo duze a niektórzy bezwstydnie ogromne emerytury i wtedy macie honor wyciagac łapy honorowo po to co wam w nadmiarze dane? ja i wielu innych musimy na was pracowac i kłaść a na koniec dostane 1500zł i mam zamknąć ryja tak? otóż nie, nie zamknę ryja i bede pisał o tym cały czas tzn. obciąć emerytury do makysmalnej sumy 3,5tys zl i wtedy bedzie sprawiedliwosc,ale macie na tyle odwagi i honoru aby podpisac sie pod tym postulatem? czy honor wtedy bedzie dla was nic nie wart jak mundur który jest tylko etykieta w drodze po sowite wynagrodzenia i pozniejsze emeryturki?

MS 01.01.2017 11:07
Idź do służb skoro tam tak cudownie ..... Będziesz żył jak "Król"

prawdziwy glina 13.12.2016 21:23
Jestem emerytem od kilkunastu lat, po 33 latach służby w,, milicji 15 w policji 18 ,, uważam ze SB-le w 1990 r w żadnym przypadku nie powinni trafić do służby w policji ,gdyż doświadczenie zawodowe ich ograniczało się do pracy z agentami a w policji brakowało ludzi do służb na podstawowych stanowiskach . Była to odgórna decyzje i wybieg polityczna generalicji MSW aby utrzymać pośredni wpływ na władze i policje,/ po weryfikacji w 1990 r SB co trzeci oficer w policji to S-bek/ a sama weryfikacja to wielki pi na wodę bo część przeszmuglowali wcześniej do policji i nie podlegali weryfikacji a pozostali jak mieli na kontakcie,,dobrych agentów ,, to przechodzili weryfikacje jako prawi obywatele.Jednym słowem zatrudnieniie w policji SB-li to następny,, wrzód na dupie ,, który pozostawiła w spadku była władza , a który uwiera i domaga się swych praw .

Czynny Policjant z 1988 roku 13.12.2016 22:27
Prawdziwy glino, a czytałeś projekt ustawy ten z lipca 2016 i ten zmieniony bez konsultacji społecznych z listopada 2016 ? Czy jesteś pewien, że Ciebie "Prawdziwy Glino" ta ustawa nie obejmie ? Jeśli przepracowałeś 33 lata w służbie i byłeś na której kiedykolwiek ze szkół resorowych, uzupełniałeś wykształcenie ( nawet po WSO w Szczytnie ) na Akademii Spraw Wewnętrznych ( magisterka ), kończyłeś np. kurs doskonalenia kadr kierowniczych podległe pod MSW będąc milicjantem, lub byłeś na stanowisku milicjanta wymienionym w katalogu IPN to zgodnie z art.15c otrzymasz nie więcej jak 2.054 brutto emerytury. Przed rokiem 1990 najlepiej było kończyć szkołę tresury psów w Sułkowicach, chyba tylko tej szkoły nie wymienił IPN. Jeśli łapiesz się pod wykaz IPN, to sobie policz: teraz masz pewnie 75-80 % ostatnich zarobków, a będziesz miał ( 15 lat x 0,5 + 18 lat po 2.6 = 7,5 % + 46,8 % = 54 % ostatnich poborów, jednak nie więcej jak wyżej podałem. W całym tym "zamieszaniu" nie chodzi o SB, dotknie to też milicji, żołnierzy, straży, tylko o to, że chcą zabrać nabyte i wypracowane uprawnienia emerytalne po roku 1990 w wolnej RP. Nie tak umawiałem się z Państwem Polskim w roku 1989.

spryciaz 14.12.2016 21:44
ten sam wpis do artykułu był na wp.pl ,czyzby kopiowanie i podszywanie?

zbyszek 13.12.2016 19:12
jak esbekom sie obniza to nie policjantom co milicjanci tez byli przez esb.podprowadzani

podinsp. w st.spocz.Władysław Kargol 13.12.2016 19:04
Komendant Główny to stanowisko polityczne !Reprezentuje tych co go wybrali.Tak samo jak bezpieka czy milicja ,wykonuje zadania zlecone im przez rządzących ale jak się okazuje na końcu za wszystko odpowiada ten co na dole ,bo jego najłatwiej ukarać.Emerytowany oficer policji ,niebawem jak pisze w liście cyt..."margines społeczny ..."

fsz 13.12.2016 13:54
Jaki gieneral taka reakcja ;~(

Policjant, czynny 13.12.2016 12:40
Nie zareaguje? Ok. Będziemy wiedzieli czy ma honor i odwagę. Czy robi i mówi wszystko dla kasy.

cywil 14.12.2016 21:42
przeciez wy wszyscy jestescie w policji dla kasy,wiec o co wam chodzi? a może nie prawda?

Glina 13.12.2016 12:34
Komendant Główny to polityczne stanowisko tak jest bylo i bedzie jak ktos sie wychyli to juz go nie będzie amen !

Glina z Podlasia 13.12.2016 17:26
Święta prawda! Amen.

Glock 17 13.12.2016 12:15
Emerytury maja stracic nie ci co pracowali w milicji lecz SB-cy co przechodzili niby pozytywnie zweryfikowani do tej sluzby. Sam osobiscie jestem za. Nikt nie odbiera emerytur zwyklemu pracownikowi MO tylko temuco byl w ZOMO lub SB oni wiedzieli gdzie pracuja i dla kogo. Zwykly pracownik MO moze spac spokojnie. Trzeba sluchac tego co ustawodawca przedstawia a nie kwiku PO i KOD . Jeszxze raz Minister Blaszczak w sejmie powiedzial jasno zwykly milicjant moze spac spokojnie.

wi4_ek 13.12.2016 17:54
Polecam najpierw naukę czytanie ze zrozumieniem, a w następnej kolejności zabieranie głosu na forum.

Maniek 13.12.2016 20:26
Idąc Twoim tokiem myślenia należało by odebrać też emerytury żołnierzom ponieważ w stanie wojennym czołgi same nie jeździły, można by się było też pokusić o zabranie emerytury górnikom bo fedrowali dla państwa totalitarnego czy nauczycielom bo uczyli jaka to komuna dobra i ewentualnie malarzom co malowali siedzibę kc pzpr. Jesli jakis SBek zrobil komuś krzywdę to powinni mu to udowodnić przed sądem i ukarać bo wielu takich co w sb nie przepracowało abi jedego dnia a byli na kursie sb czy praciwali w sb w paszportach i nikomu krzywdy nie zrobili tez straci emerytury. Są tez tacy co przeszli weryfikacje po sb i pracowali 20 lat w wolnej Polsce nieżadko tracąc życie na służbie czy byli wielkrotnie odznaczani za dobrą służbę w wolnej Polsce i też stracą emerytury. Rozbijali mafie pruszkowska w wolnej polsce, przeszli do BORu i ochraniali prezydenta itd itp a teraz im zabiorą. To jest ok ?

magnum 14.12.2016 14:54
Nie masz racji kolego jadą równo i milicjantów i sboli

wicek666 13.12.2016 11:11
Odbieranie praw nabytych jest jak złodziejstwo. Nie można tego inaczej rozumieć. Jeżeli przy weryfikacji Państwo by zweryfikowało negatywnie to taki zweryfikowany nie miał by innego wyjścia tylko poszedłby do innej pracy i odprowadzałby sobie składki na fundusz emerytalny. Tak też niektórzy zrobili i dzisiaj mają odłożone na emeryturę. Natomiast Państwo dając zweryfikowanemu decyzję o pozostawieniu w służbie to zawarło z takim umowę gwarantując mu świadczenia zgodnie z ustawą. To jest umowa. Ciekawy jestem gdybyś tyś zawarł umowę z pracodawcą a on by ci nie wypłacił wynagrodzenia. Jestem pewien ze sprawa zakończyłaby się w sądzie. Czy to jest prawo? Według ciebie tak. Nawet za Bieruta państwo wypłacało policjantom przedwojennym emerytury. Bardzo trafnie to określił Pan Korwin Mikke. Jeżeli takiemu przyznało się emeryturę to należy płacić. I nawet gdyby udowodniono mu winę przez Sąd i skazano na karę śmierci i kara miałaby być wykonana 5 danego miesiąca a emeryturę należałoby wypłacić 1-go to należy ją wypłacić 1-go a skazanego pozbawić życia 5-go jak stanowi wyrok. Czy tym ludziom jakiś sąd udowodnił winę? Odpowiedzialność zbiorową to stosowali tylko faszyści i bolszewicy. Czy ty człowieku tego nie rozumiesz? Zrozumiałbyś gdyby ciebie to dotyczyło.

15.12.2016 00:11
Swe roszczenia zgłoście do sądu państwa które was zatrudniało, czyli rosyjskiego.

Maniek 16.12.2016 01:07
Logiki pozazdrościć. Jak bedą chcieli zabrać listonoszom to tez maja sie do ruskich zglosic bo nosili poczte do kc pzpr ?

Opinie

Dziś w kraju i na świecie. 28 czerwca – od Unii Lubelskiej po Poznański Czerwiec, od Wersalu po „OK Computer”

Dziś jest niedziela, 28 czerwca, sto siedemdziesiąty dziewiąty dzień roku. Słońce wzeszło o godz. 4.16, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Ireneusz, Józef, Leon, Lubomir i Paweł. Data dodania artykułu: 28.06.2026 08:47
Dziś w kraju i na świecie. 28 czerwca – od Unii Lubelskiej po Poznański Czerwiec, od Wersalu po „OK Computer”

Kilometrowa planetoida przeleci dziś obok Ziemi. Blisko? Tak. Groźnie? Nie

W sobotę, 27 czerwca, w pobliżu Ziemi przeleci duża planetoida 152637, znana także jako 1997 NC1. Obiekt ma według szacunków od 750 metrów do ponad 1,6 kilometra średnicy. Brzmi jak początek filmu katastroficznego, ale tym razem Bruce Willis może spokojnie zostać w domu. Europejska Agencja Kosmiczna potwierdza: przelot będzie bezpieczny. Data dodania artykułu: 27.06.2026 10:42
Kilometrowa planetoida przeleci dziś obok Ziemi. Blisko? Tak. Groźnie? Nie

Dziś w kraju i na świecie. 27 czerwca: od Trzciany i Kieślowskiego po Queen, Elvisa i pierwszy polski lot w kosmos

Dziś jest sobota, 27 czerwca, sto siedemdziesiąty ósmy dzień roku. Wschód słońca nastąpił o godz. 4.15, zachód o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Władysław, Maria, Jan, Joanna, Teresa, Maryla i Cyryl. Data dodania artykułu: 27.06.2026 10:10
Dziś w kraju i na świecie. 27 czerwca: od Trzciany i Kieślowskiego po Queen, Elvisa i pierwszy polski lot w kosmos

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Święto miasta pełne koncertów i atrakcjiFestiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026 odbędzie się w dniach 26–28 czerwca 2026 roku. Przez trzy dni na mieszkańców i gości czeka bogaty program koncertowy, wydarzenia towarzyszące oraz liczne strefy aktywności przygotowane z myślą o całych rodzinach.Program wydarzeniaW piątek, 26 czerwca, obchody rozpoczną się o 19:00 przemarszem Tomaszowian z Placu Kościuszki ulicami miasta. Tego samego dnia o 20:00 w Parku Miejskim „Solidarność” wystąpią TM Orchestra i Maciej Balcar.W sobotę, 27 czerwca, na Tomaszowskich Błoniach zaplanowano koncerty od godziny 16:30. Na scenie pojawią się Kazzu, wokaliści MCK, Teatr Piosenki MCK, Chór Artis Gaudium, Sarius oraz Happysad.W niedzielę, 28 czerwca, również na Tomaszowskich Błoniach, od godziny 17:00 wystąpią Akcent Zenek Martyniuk, Michał Szczygieł z Zespołem oraz Fun Factory. Przed koncertami odbędą się także pokazy akrobatyki powietrznej przygotowane przez Fundację Astra Fly Academy.Dodatkowe atrakcjeW sobotę i niedzielę w godzinach 17:00–20:00 działać będą specjalne strefy na Tomaszowskich Błoniach oraz na Przystani. W programie znalazły się m.in. Strefa Przedszkolaka, Strefa Mieszkańca, Strefa Mundurowa oraz Strefa Sportu.W ramach wydarzeń sportowych zaplanowano także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta oraz Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.Informacje organizacyjneWydarzenie skierowane jest do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i wszystkich gości, którzy chcą wspólnie świętować dni miasta. Główne koncerty i atrakcje odbędą się na Tomaszowskich Błoniach, a inauguracja rozpocznie się przemarszem z centrum miasta. Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego, gdy rozstrzygano sprawę wygaszenia mandatu radnej Pauliny Sochy, usłyszeliśmy opowieść o fachowości, ratowaniu szpitala i rzekomo usuniętych danych po odejściu poprzedniej księgowej. Teraz do redakcji zgłosili się pracownicy działu finansowego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Twierdzą, że żadnych danych nikt nie kasował, a informacje przekazywane radnym są — ich zdaniem — nieprawdziwe. Przekazali redakcji zdjęcia zbiorów danych prowadzonych od 2019 roku. Sprawa wymaga pilnych wyjaśnień, bo w tle nie chodzi już tylko o mandat jednej radnej, ale o wiarygodność informacji, na podstawie których radni podejmują decyzje. Data dodania artykułu: Wczoraj, 18:41 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Widzew odpalił silniki. Cztery gole, trzy karne i sygnał dla ligi Tomaszów śpiewał drugi dzień. Sarius, happysad i lokalni artyści na scenie Tomaszów znów poszedł za muzyką. Pierwszy dzień festiwalu „A może byśmy tak… do Tomaszowa” za nami Podróże nie zawsze uczą. Psycholog wyjaśnia, jak podróżować świadomie, by odkrywać ludzi, miejsca i siebie Dziś w kraju i na świecie. 28 czerwca – od Unii Lubelskiej po Poznański Czerwiec, od Wersalu po „OK Computer” Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Dzień tych, którzy nie mają działu PR, ale mają telefon zawsze pod ręką Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Figo-fago Treść komentarza: Ten kat-e-heta nie nadaje się nawet do wykładanie płytek na podłodcze. Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Figo-fago Treść komentarza: Kolejne mieszanie w temacie służby zdrowia, które pozostanie, jak zwykle, bez echa. Takie mieszanie ma miejsce od wielu lat. A za obecnej kadencji ryżowaty Donek - zwykły antypolski bandyta wycofał to, co wprowadził PiS, czyli zlikwidował dodatkowe uczelnie z kształceniem lekarzy. Źródło komentarza: Puste łóżka, pełne koszty. Czy Tomaszowskie Centrum Zdrowia wymaga odważnej przebudowy? Autor komentarza: ixi Treść komentarza: Na występy tego posła nie "możemy patrzeć z delikatnym pobłażaniem" (cytat z materiału powyżej). Wyjaśnię, dlaczego: np. ja i wielu ludzi w naszym grajdole i w powiecie traktujemy tego posła, jak zwykłego, lokalnego ćwoka. I dlatego takiemu pajacowi należy się tylko współczucie i ogólna negacja jego poczynań. To jest kompletne dno, a nie poseł. Źródło komentarza: Kto decyduje o przyszłości TCZ? Polityczne show, ministerialne zakazy i widmo konsolidacji Autor komentarza: woody Treść komentarza: Jkim trzeba byc zadufanym w sobie miernota zeby byc Goskiem Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Kuria Treść komentarza: Ciekawe, co ten kat-e-heta wkłada do głowy tym dzieciom??? Daszing fru de snoł ... Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Halina S. Treść komentarza: Powinno się oznakować pasy na przejściu dla pieszych Źródło komentarza: Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama