Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 7 października 2022 05:25
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Wystawa

Na wycieczkę do Tomaszowa  -  Turystyczne „białe kruki
Na wycieczkę do Tomaszowa - Turystyczne „białe kruki

Okolice Tomaszowa, wyjątkowo szczodrze obdarowane przez przyrodę i historię, od dawna przyciągały entuzjastów krajoznawstwa i turystyki. Już na przełomie XIX i XX wieku zaczęły tu docierać zorganizowane wycieczki z Łodzi. Z myślą o nich, jak też o turystach z innych stron kraju zaczęto wydawać informatory i przewodniki o tomaszowskich i nadpilickich osobliwościach przyrodniczo-turystycznych, takich jak Niebieskie Źródła, czy Groty Nagórzyckie. W regionalnej i lokalnej prasie zamieszczano liczne, nieraz obszerne relacje z tych wypraw.

21.03.2015 19:05    5
Reklama
Antoni Cierplikowski, fryzjer, który uwiódł cały świat...
Antoni Cierplikowski, fryzjer, który uwiódł cały świat...

13 marca w tomaszowskim Muzeum odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Spotkania z historią i nie tylko....". Tym razem zostało ono poświęcone Polakowi, który uwiódł cały świat i mimo spektakularnej kariery, we własnym kraju wydawał się być przez lata zapomniany. Mówiono o nim "fryzjer królów i król fryzjerów". Dokonał prawdziwej rewolucji, pisano o nim, iż to on stworzył kobietę współczesną.

17.03.2015 16:59    1
Nastrojowe spotkanie z iskrą Bożą na Zamku w Inowłodzu
Nastrojowe spotkanie z iskrą Bożą na Zamku w Inowłodzu

12 marca 2015 roku w czwartkowy wieczór na Zamku w Inowłodzu odbył się wernisaż wystawy artysty Mirosława Grzelaka „W stronę sacrum”. Wystawa nawiązywała do tematyki religijnej.

14.03.2015 17:03
Po raz kolejny restauracja Alchemik zamieni się w galerię sztuki
Po raz kolejny restauracja Alchemik zamieni się w galerię sztuki

Już w niedzielę 7 grudnia po szalonej nocy Mikołajkowej na ścianie Restauracji Alchemik pojawią się fotografie Bartosza Kołodziejczyka - ambitnego fotografa z Tomaszowa Mazowieckiego, który mimo młodego wieku ma już ogromne doświadczenie.

03.12.2014 09:39
Senior jednak potrafi
Senior jednak potrafi

W minione, piątkowe dopołudnie, sala koncertowa Miejskiej Biblioteki Publicznej, wypełniła się po brzegi tomaszowskimi seniorami, a to za sprawą uroczystego finisażu wystawy "Senior Potrafi..."

16.11.2014 19:25    1
Reklama
Zapraszamy na uroczyste zakończenie wystawy
Zapraszamy na uroczyste zakończenie wystawy

14 listopada, w sali koncertowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (Pl. Kościuszki 18) odbędzie się nie, jak zdążyliśmy już przywyknąć, wernisaż, a finisaż wystawy prac plastycznych podopiecznych Domu Dziennego Pobytu, jaki funkcjonuje w Tomaszowie, jako placówka bezpośrednio podległa Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

10.11.2014 20:37
Reklama
Najlepszą inspiracją są dla mnie ludzie
Najlepszą inspiracją są dla mnie ludzie

Mamy przyjemność zaprosić czytelników na wernisaż fotografii organizowany przez Restaurację ALCHEMIK oraz Bartłomieja Korbela. Autorka wystawy to Joanna Klatka, 22 latka z Tomaszowa Mazowieckiego, ambitna Studentka w Warszawskiej Szkole Reklamy na kierunku fotografia reklamowa.

21.10.2014 11:15
WERNISAŻ PRAC PLASTYCZNYCH „DRZEWO”
WERNISAŻ PRAC PLASTYCZNYCH „DRZEWO”

W dniu 17.10. 2014r. w gościnnej Sali Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) odbył się wernisaż prac plastycznych sekcji Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Miejskiego Ośrodka Kultury.Zebranych gości w ciepłych słowach powitała dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury - Ewa Biazik , a następnie dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej - Ewa Adamska i prezeska Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Krystyna Wilk.

21.10.2014 10:10
Wernisaż prac plastycznych TUTW i MOK
Wernisaż prac plastycznych TUTW i MOK

W piątek - 17. października o godz. 17.00 w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Placu Kościuszki 18 odbędzie się wernisaż prac plastycznych sekcji Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Miejskiego Ośrodka Kultury zatytułowany DRZEWO.

10.10.2014 12:02
Jan Karski. Człowiek wolności
Jan Karski. Człowiek wolności

Dla przypomnienia postaci Jana Karskiego i zasług Polskiego Państwa Podziemnego oraz polskiego rządu emigracyjnego związanych z ratowaniem Żydów europejskich przed zagładą, od 12 września do 5 października 2014w Muzeum w Tomaszowie Maz. prezentowana będzie okolicznościowa ekspozycja pt.: „Jan Karski. Człowiek wolności” wypożyczona z Muzeum Historii Polski w Warszawie.

09.09.2014 20:23
Reklama
Zapraszamy na wystawę poplenerową
Zapraszamy na wystawę poplenerową

Miejska Biblioteka Publiczna i Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na wystawę poplenerową nauczycieli "Piękno przyrody pędzlem malowane-Spała 2014". Wystawa będzie prezentowana w dniach od 15.IX do 09.X 2014 r. w sali wystawowej Biblioteki, przy Placu Kościuszki 18. Wernisaż wystawy odbędzie się 15.IX o godz.16,00.

03.09.2014 11:57
Reklama
Do pilickiego skansenu  -  Dzwon z ORP „Pilica”
Do pilickiego skansenu - Dzwon z ORP „Pilica”

Do zbiorów Skansenu Rzeki Pilicy trafił w tych dniach unikatowy eksponat w postaci autentycznego dzwonu z nieistniejącego już okrętu desantowego o nazwie „Pilica”. Ta cenna, symboliczna pamiątka po jednostce, która przed laty służyła na Bałtyku pod banderą Polskiej Marynarki Wojennej, przyjechała nad Pilicę do Tomaszowa Mazowieckiego ze… Śląska. Dzwon z ORP „Pilica” przywędrował tam przed paroma laty z Gdyni, by powiększyć kolekcję takich eksponatów należącą do mieszkańca Rudy Śląskiej. To właśnie od niego tomaszowski skansen nabył ten dzwon po długich staraniach.

09.08.2014 07:38    2
Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Stanisława oraz Arkadiusza Wasilewskich
Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Stanisława oraz Arkadiusza Wasilewskich

8 lipca 2014 r. o godz.17.00 w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego odbędzie się otwarcie dwóch wystaw, na których zaprezentowane zostanie malarstwo Stanisława Wasilewskiego i jego syna [Arkadiusza Wasilewskiego 1977 - 2013]

09.07.2014 17:01    1
Zapraszamy na wernisaż
Zapraszamy na wernisaż

Zapraszamy na wernisaż wystawy zatytułowanej „Wyjść z cienia”, na którą składają się obrazy pani Teresy Dury, jaki odbędzie się w piątek 13 maja o godzinie 19:00 w tomaszowskim muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

09.06.2014 14:37
O myślistwie inaczej
O myślistwie inaczej

Już od najbliższej soboty ( 24 maja ) w sali wystaw czasowych Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego prezentowana będzie wystawa pt. O łowiectwie inaczej…. impresja kolekcjonerska”, zorganizowana z inicjatywy Komisji Etyki, Tradycji i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Łowieckiej w Warszawie.

20.05.2014 09:03
Reklama
NOC MUZEÓW 2014
NOC MUZEÓW 2014

W Noc Muzeów Galeria Arkady i Klub 6na9 przygotowały program dla wieczornych i nocnych marków...

16.05.2014 21:38
Reklama
Jan Paweł II na znaczkach pocztowych
Jan Paweł II na znaczkach pocztowych

Już od dzisiaj w holu Ośrodka Kultury "Tkacz" można oglądać wystawę filatelistyczną poświęconą Papieżowi Janowi Pawłowi II. Pokazywane na niej znaczki pocztowe, kartki i okolicznościowe stemple pochodzą w całości ze zbiorów Jana Rybaka, tomaszowskiego kolekcjonera i prezesa koła miejskiego Polskiego Związku Filatelistów. Od momentu wyboru Karola Wojtyły na papieża, 118 krajów upamiętniało ważne wydarzenia z jego pontyfikatu, kolejne pielgrzymki, rocznice urodzin, dni papieskie. Należy zaznaczyć, że żaden człowiek w tak krótkim czasie nie doczekał się tylu emisji w najrozmaitszych zakątkach globu. Zgromadzone na wystawie "papalia" będzie można oglądać do 27 kwietnia.

19.04.2014 08:49
Dolina Rzeki Pilicy - od źródeł do ujścia w fotografii Zygmunta Dziedzińskiego
Dolina Rzeki Pilicy - od źródeł do ujścia w fotografii Zygmunta Dziedzińskiego

„Dolina Rzeki Pilicy-od źródeł do ujścia w fotografii Zygmunta Dziedzińskiego” to tytuł ekspozycji czasowej prezentowanej w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego od 12 kwietnia do 11 maja 2014 r.

11.04.2014 21:24
Taki sobie duet
Taki sobie duet

Zapraszamy na wystawę „TAKI SOBIE DUET”. Malarstwo Mariana Panka i Artura „Gepasa” Gierlicha – sztuka nowoczesna tworzone przez mistrza i ucznia.

18.01.2014 19:30    1
Trzeci pokaz kotów rasowych
Trzeci pokaz kotów rasowych

1 grudnia br. w godzinach 10.00 -18.00 w Muzeum odbędzie się pokaz kotów rasowych organizowany we współpracy z nowopowstałym Supreme Cat Club w Łodzi. Przyjadą do nas persy, brytyjczyki, maincoony, koty norweskie leśne, ragdolle, syjamy, koty orientalne, seszelski krótkowłosy, sfinksy kanadyjskie. Pokazowi towarzyszyć będą inne atrakcje- konkurs " Kocia indywidualność", konkursy z nagrodami dla dzieci, " koci" makijaż, prezentacja ras kotów i pokaz multimedialny. Bilet wstępu: 5 zł.

14.11.2013 14:21    1
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 6 km/h

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Reklama
Orteza stawu biodrowego - Orliman Opis: modułowa orteza biodra stabilizująca staw biodrowy jest rozwiązaniem uwzględniającym możliwość zastosowania jednej ortezy na prawą lub lewą stronę. Rdzeń ortezy wykonany jest z materiału termoplastycznego o wysokiej gęstości. Elementy składowe stabilizatora to: obejma biodrowa, obejma uda. Oba te elementy połączone są zewnętrzną szyną, która pozawala na dowolne kątowe ustawienie odwiedzenia lub przywiedzenia kończyny dolnej w stawie biodrowym, ponadto regulacja zgięcia od 0° do 90°, w odstępach co 10°. W dystalnej części obejmy udowej, po jej wewnętrznej stronie znajduje się regulowany na długość element zapewniający lepsze oparcie ortezy na udzie. Obie obejmy, biodrowa i udowa, posiadają szeroki zakres regulacji ułatwiający dopasowanie stabilizatora do budowy anatomicznej pacjenta. Paski dociągowe na udzie składają się z dwóch klamr/zapięć i pasków zębowych co pozwala na szybkie zapięcie i rozpięcie ortezy. Cała orteza pokryta jest welurowym materiałem pokryciowym ograniczającym kontakt ciała pacjenta z elementami termoplastycznymi. Spełnia on funkcje ochronne zabezpieczając użytkownika przed ewentualnymi otarciami ciała oraz zapewnia wysoki komfort w kontakcie bezpośrednim z ciałem. Taśmy velcro pozwalają na szybki demontaż velurowego wyścielenia całej ortezy, jednocześnie, takie rozwiązanie, zapewnia utrzymanie ortezy w czystości. Konstrukcja pozwala na ograniczenie lub blokowanie ruchów zgięcia/wyprostu, kontrolę wielkości odwiedzenia/przywiedzenia oraz rotacji uda w stawie biodrowym. Zalecenia: pooperacyjnie po endoprotezoplastyce stawu biodrowego; powikłania po artroplastyce lub na skutek repozycji endoprotezy; po usunięciu przemieszczonej lub niestabilnej endoprotezy; po resekcji głowy kości udowej; złamania; osteoporoza.Kolor:szary. Tabela - rozmiary: ROZMIAR 1 2 Obwód uda (cm) 60-102 90-132 Obwód pas/biodra (cm) 40-54 50-64Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 30.05.2016Orteza stawu biodrowego - Orliman
Komentarze
Autor komentarza: WiesiekTreść komentarza: A jak się zachować i co robić wyrazie wybuchuData dodania komentarza: 06.10.2022, 21:11Źródło komentarza: Jodek potasu nie dla każdego ale wystarczy dla wszystkichAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Moja dodatkowa wrzutka do poprzedniego mojego wpisu: ta "zatroskana matka" , tak mnie wkur...., że chętnie sam utłukę dzika i każę jej zeżreć (oczywiście - jako bezdomnej) pół kilo wątroby z tego dzika. Nie usmażonej z cebulką (którą sam jadłem, po upolowaniu dzików przez leśników), tylko, kur...., surowej - jak bezdomni.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:57Źródło komentarza: 6 stad dzików grasuje po Tomaszowie.Autor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: A może behawiorysta przyda się również niektórym pracownikom🤔Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:47Źródło komentarza: Nikt nie chce uśpić psaAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Mój dodatek: przecież i Pan i ja nie cierpimy totalnego lokalnego dna!!!Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:46Źródło komentarza: Powiat buduje, Wójt krytykujeAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu: co jest grane... czego się Pan boi z tymi moimi wpisami, których Pan nie zamieścił?!?! Nie możemy raz zrobić zadymy?!?!Data dodania komentarza: 06.10.2022, 18:44Źródło komentarza: Powiat buduje, Wójt krytykujeAutor komentarza: matkaTreść komentarza: ty ohydna pusta babo!!! może i tobie trafić się bezdomność i tego ci życzę !!QData dodania komentarza: 06.10.2022, 18:38Źródło komentarza: 6 stad dzików grasuje po Tomaszowie.
Reklama
a